For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Sep 30, 2017

Matchday 7
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 2:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
FC Augsburg FC Augsburg 1:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 2:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Hamburger SV Hamburger SV 0:0 SV Werder Bremen Werder Bremen
Matchday 9
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 1:2 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:2 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 3:0 VfL Bochum VfL Bochum
Matchday 11
W. Bremen II SV Werder Bremen II 1:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
Preußen Münster Preußen Münster 4:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 1:3 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 1:3 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:0 VfR Aalen VfR Aalen
Matchday 7 Huddersfield Huddersfield Town 0:4 Tottenham Hotspur Spurs
  Stoke City Stoke City 2:1 Southampton FC Southampton
 
West Brom West Bromwich Albion 2:2 Watford FC Watford
  West Ham West Ham United 1:0 Swansea City Swansea
  Man Utd Manchester United 4:0 Crystal Palace Crystal Palace
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:0 Leicester City Leicester
  Chelsea Chelsea FC 0:1 Manchester City Man City
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 2:1 Getafe CF Getafe
  Sevilla FC Sevilla FC 2:0 Málaga CF Málaga CF
  Levante Levante UD 0:2 Deportivo Alavés Alavés
  CD Leganés CD Leganés 0:0 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Udinese Calcio Udinese Calcio 4:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Genoa Genoa CFC 0:1 Bologna FC 1909 Bologna
Matchday 8 Paris SG Paris Saint-Germain 6:2 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  FC Nantes FC Nantes 1:0 FC Metz FC Metz
  Dijon FCO Dijon 1:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Stade Rennais Stade Rennais FC 0:1 SM Caen SM Caen
  Guingamp EA Guingamp 1:1 FC Toulouse Toulouse
Matchday 10
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:3 SK Sturm Graz Sturm Graz
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 4:2 LASK LASK
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 0:1 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 12 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 2:1 FK Rostov Rostov
  Tosno FK Tosno 1:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Rubin Kazan Rubin Kazan 0:1 Amkar Perm Amkar Perm
  Spartak Moscow Spartak Moscow 2:0 Ural Yekaterinburg Ural
Matchday 13 FC Viitorul FC Viitorul 5:2 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
  Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest 1:1 Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Matchday 10
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:0 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 7 NAC Breda NAC Breda 0:1 ADO Den Haag ADO Den Haag
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:0 Willem II Tilburg Willem II
  PEC Zwolle PEC Zwolle 3:2 FC Groningen FC Groningen
  Excelsior sbv Excelsior Rotterdam 0:2 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Sivasspor Sivasspor 3:1 Antalyaspor Antalyaspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 3:0 Kasimpasa Kasimpasa
  Kayserispor Kayserispor 3:1 Bursaspor Bursaspor
  Galatasaray Galatasaray SK 3:2 Kardemir Karabükspor Karabükspor
Matchday 8 Portimonense Portimonense SC 2:2 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 3:2 Moreirense FC Moreirense
  Boavista Boavista Porto FC 1:0 CD Feirense Feirense
  Rio Ave FC Rio Ave FC 2:1 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
  Dundee FC Dundee FC 2:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Aberdeen FC Aberdeen FC 3:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Motherwell FC Motherwell FC 3:0 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Celtic Celtic FC 2:2 Hibernian FC Hibernian FC
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:2 Ross County FC Ross County
Matchday 11 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 3:2 FK Mariupol FK Mariupol
  FK Oleksandria FK Oleksandria 0:0 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
Matchday 6 Platanias Platanias Chania 0:3 Panetolikos GFS Panetolikos
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 2:0 PAS Giannina PAS Giannina
  AE Larisa AE Larisa 1:1 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
Matchday 9 KAS Eupen KAS Eupen 3:3 KRC Genk KRC Genk
  Mouscron Royal Excel Mouscron 2:2 KV Mechelen KV Mechelen
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 3:0 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  KV Kortrijk KV Kortrijk 1:2 KV Oostende KV Oostende
Matchday 5 Dessel Sport KFC Dessel Sport 1:0 Royal Excelsior Virton RE Virton
  FCV Dender EH FCV Dender EH 1:3 FC Knokke FC Knokke
  KSK Heist KSK Heist 2:4 Lommel SK Lommel SK
  RFC Seraing RFC Seraing 1:0 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  SK Deinze KMSK Deinze 2:1 AS Verbroedering Geel ASV Geel
  Berchem Sport Berchem Sport 3:0 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
  KSK Lierse Kem. KSK Lierse Kempenzonen 3:2 SC Eendracht Aalst Eendracht Aalst
Matchday 9 Slovácko 1.FC Slovácko 0:0 MFK Karvina MFK Karvina
  Dukla Prag FK Dukla Prag 0:0 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 11 Hobro IK Hobro IK 1:1 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 24 Stabæk Stabæk Fotball 4:2 Vålerenga Fotball Vålerenga
Matchday 26 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 1:1 Jönköpings Södra IF Jönköping
Matchday 12 Macva FK Macva Sabac 1:1 OFK Backa Backa
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 3:2 FK Rad Rad
  Spartak FK Spartak Subotica 4:2 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vozdovac FK Vozdovac 6:1 FK Zemun Zemun
  Borac Cacak FK Borac Cacak 3:1 FK Radnik Surdulica Radnik
Matchday 11 Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 2:5 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:0 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
Matchday 29 Ilves Ilves Tampere 2:1 FC Lahti FC Lahti
  RoPS Rovaniemen Palloseura 2:0 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
  HJK Helsinki HJK Helsinki 4:0 PS Kemi Kings PS Kemi
Matchday 11 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 1:0 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 0:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Wisla Kraków Wisla Kraków 0:0 Jagiellonia Bialystok Jagiellonia
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 2:2 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Vitosha FK Vitosha Bistritsa 2:4 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  FK Dunav FK Dunav Ruse 0:0 OFK Pirin Blagoevgrad OFK Pirin
Matchday 10 PFK Nesebar PFK Nesebar 2:1 Neftochimik Burgas 1962 Neftochimik
  B. Galabovo FK Botev Galabovo 0:0 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
  Strumska Slava Strumska Slava 0:2 Chernomorets Balchik C. Balchik
  Litex Lovetch FC Litex Lovetch 1:1 PFK Maritsa 1921 Plovdiv Maritsa
Matchday 11 NK Ankaran NK Ankaran Postojna 0:3 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Krsko NK Krsko 2:0 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  NK Maribor NK Maribor 0:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 7 US Esch Union Sportive Esch-Alzette 0:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 3:2 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  Titus Petange Union Titus Petange 2:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  F91 Dudelange F91 Dudelange 3:2 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  Differdange 03 FC Differdange 03 2:1 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
Matchday 11 Újpest FC Újpest FC 1:1 Debreceni VSC Debrecen
  Balmazújváros Balmazújváros FC 2:3 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Haladás Szombathelyi Haladás 2:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:3 MOL Vidi FC Vidi FC
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:2 Paksi FC Paksi FC
  Honvéd Budapest Honvéd FC 1:4 Vasas FC Vasas FC
  Spartak Trnava Spartak Trnava 2:0 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  MSK Zilina MSK Zilina 2:1 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 1:0 FK Senica FK Senica
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 1:1 FC Nitra FC Nitra
  AS Trencin AS Trencin 3:0 FC Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 6 E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 0:10 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 2:2 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  Eberswalde Preussen Eberswalde 1:0  Breesener SV Guben Nord BSV Guben-Nord
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 1:4 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 4:2 RSV Waltersdorf RSV Waltersdorf
  Ludwigsfelde Ludwigsfelder FC 1:1 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
Matchday 14 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 2:0 SV Donaustauf SV Donaustauf
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 3:1 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  Regensburg II SSV Jahn Regensburg II 6:1 SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg
  FC Tegernheim FC Tegernheim 2:1 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  SV Raigering SV Raigering 1:4 1.FC Schwarzenfeld Schwarzenfeld
  ASV Cham ASV Cham 2:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 0:1 TSV Bogen TSV Bogen
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 5:0 SV Friesen SV Friesen
  SV Mitterteich SV Mitterteich 1:1 SpVgg Bayreuth II Bayreuth II
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 3:3 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 1:3 VfL Frohnlach Frohnlach
  ATSV Erlangen ATSV Erlangen 3:3 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
Matchday 12 Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 4:0 TSV Heimbuchenthal TSV Heimb.
  TSV Abtswind TSV Abtswind 5:1 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 1:2 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 13 TSV Neuried TSV Neuried 2:3 ASV Dachau ASV Dachau
  Pfarrkirchen TuS 1860 Pfarrkirchen 1:0 SV Türkgücü-Ataspor München Türkgücü-ATA
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 1:1 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  TuS Geretsried TuS Geretsried 1:1 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SV Manching SV Manching 1:4 TSV Moosach b. Grafing TSV Moosach
  TSV Kastl TSV Kastl 1:3 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  SV Erlbach SV Erlbach 0:0 ESV Freilassing ESV Freilassing
Matchday 10 VfB Lübeck II VfB Lübeck II 5:1 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:2 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 0:1 SV Schackendorf SV Schackendorf
  Oldenburger SV Oldenburger SV 0:4 SV Eichede II SV Eichede II
  VfR Horst VfR Horst 0:3 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  TSV Travemünde TSV Travemünde 3:4 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
Matchday 8 Rotenburger SV Rotenburger SV 0:1 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 1:2 SV Emmendorf SV Emmendorf
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 3:1 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  FC Hagen/Uthl. FC Hagen/Uthlede 3:2 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
Matchday 11 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 3:2 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  SV Mettlach SV Mettlach 0:1 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Friedrichsthal SC Friedrichsthal 2:1 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  Auersmacher SV Auersmacher 1:0 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
  Quierschied SpVgg Quierschied 1:0 VfB Dillingen VfB Dillingen
Matchday 8 BSC Acosta Braunschweiger SC Acosta 2:3 SC Hainberg SC Hainberg
  Landolfshausen TSV Landolfshausen 1:4 Goslarer SC Goslarer SC
  Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV 1:2 BSV Ölper 2000 BSV Ölper 2000
Matchday 9 TSV Meerbusch TSV Meerbusch 9:1 SC Velbert SC Velbert
Matchday 8 SC Melle 03 SC Melle 03 1:2 Blau-Weiß Papenburg BW Papenburg
Matchday 10 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 1:2 VfB Linz VfB Linz
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 5:1 SG Kyllburg/Badem/Gindorf SG Kyllb./B./G.
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 0:4 TuS Mayen TuS Mayen
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 1:0 SG 06 Betzdorf SG Betzdorf
Matchday 7 Lipsia Eutritzsch Lipsia Eutritzsch 2:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 1:1 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:00 PM VFC Plauen II VFC Plauen II
  VfB Zwenkau VfB Zwenkau 02 1:4 FC Grimma FC Grimma
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 3:3 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 1:0 SSV Markranstädt Markranstädt
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 3:3 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 0:2 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 1:3 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 2:0 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  FC Eisenach FC Eisenach 2:2 1.SC 1911 Heiligenstadt SC Heiligenst.
  FSV Martinroda FSV Martinroda 1:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 1:3 FSV Wacker Nordhausen II Nordhausen II
  Wacker Gotha FSV Wacker 03 Gotha 2:4 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  VfB Eppingen VfB Eppingen 0:0 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 0:4 FV Fortuna Heddesheim FV Heddesheim
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:3 ASV Durlach ASV Durlach
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 3:2 TuS Bilfingen TuS Bilfingen
Matchday 8 Berliner SC Berliner SC 4:3 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
Matchday 7 FC Wangen 05 FC Wangen 05 2:1 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 0:2 TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 0:1 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 5:2 TSV Essingen TSV Essingen
  TSG Öhringen TSG Öhringen 4:4 TSG Tübingen TSG Tübingen
  FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 1:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
Matchday 9 SF/BG Marburg SF/BG Marburg 3:4 FC Eddersheim FC Eddersheim
  V. Kelsterbach Viktoria Kelsterbach 4:2 SG Oberliederbach Oberliederbach
  FSV Braunfels FSV Braunfels 0:1 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  VfB Marburg VfB Marburg 5:0 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
Matchday 11 SC Willingen SC Willingen 3:0 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
Matchday 10 TS Ober-Roden TS Ober-Roden 0:1 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
Matchday 7 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 0:2 MSV Pampow MSV Pampow
  FSV Malchin FSV Malchin 1:4 Greifswalder FC Greifswalder FC
  Grimmener SV Grimmener SV 3:1 FC Pommern Stralsund FC Pommern
  SV Pastow SV Pastow 0:5 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 7:0 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 0:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  TSV Bützow TSV Bützow 0:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
Matchday 6 GW Piesteritz FC Grün-Weiß Piesteritz 1:2 VfB IMO Merseburg IMO Merseburg
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 1:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 4:1 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
  MSV Börde Magdeburger SV Börde 2:2 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Haldensleber SC Haldensleber SC 1:1 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:0 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 2:2 Union 1861 Schönebeck U. Schönebeck
Matchday 9 Offenburger FV Offenburger FV 3:3 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  Rielasingen 1.FC Rielasingen-Arlen 1:2 FC 04 Singen FC 04 Singen
  SC Hofstetten SC Hofstetten 1:4 FC Auggen FC Auggen
  FC Radolfzell FC Radolfzell 0:2 FC Bad Dürrheim FC Bad Dürrheim
  SV Linx SV Linx 4:1 SV Endingen SV Endingen
  SV Stadelhofen SV Stadelhofen 1:5 Freiburger FC Freiburger FC
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 2:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
Matchday 10 Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 4:0 Ludwigshafener SC Ludwigshaf. SC
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 5:1 TuS 1904 Hohenecken TuS Hohenecken
  Bienwald Kandel FC Bienwald Kandel 1:1 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  ASV Winnweiler ASV Winnweiler 1:5 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
Third Round Galatasaray BHV Galatasaray Bremerhaven 0:6 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven
  Union 60 Bremen FC Union 60 Bremen 0:3 Blumenthaler SV Blumenthaler SV
  Woltmershausen TS Woltmershausen 4:5on pens TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
  TuSpo Surheide TuSpo Surheide 1:6 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
Matchday 26 EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:1 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 1:1 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
Matchday 12 Morelia Monarcas Morelia 3:0 Club Tijuana Club Tijuana
  Atlas Atlas Guadalajara 2:0 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
Matchday 32 Orlando City SC Orlando City SC 0:0 FC Dallas FC Dallas
Matchday 14 Millonarios Millonarios FC 1:0 Envigado FC Envigado
  Rionegro Águila Rionegro Águilas 2:1 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
Matchday 28 Sagan Tosu Sagan Tosu 1:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:2 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 0:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  FC Tokyo FC Tokyo 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:1 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:0 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:2 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 5:1 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 25 Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 35 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:0 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Mito HollyHock Mito HollyHock 0:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 4:2 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
Matchday 5 Faisaly Al-Faisaly Harmah 3:0 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
  Hilal Al-Hilal Riyadh 2:1 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Ahli Al-Ahli Jeddah 5:3 Al-Raed Al-Raed
Matchday 22 KR Reykjavík KR Reykjavík 0:1 Stjarnan Gardabaer Stjarnan
  Valur Valur Reykjavík 4:3 Víkingur Reykjavík Víkingur
  ÍA Akranes ÍA Akranes 0:0 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
  Grindavík UMF Grindavík 2:1 Fjölnir Reykjavík Fjölnir
  Hafnarfjördur FH Hafnarfjördur 0:1 Breidablik Kópavogur Breidablik
  ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 3:0 KA Akureyri KA Akureyri
Matchday 10 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 2:0 Cafetaleros de Tapachula Cafetaleros
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 1:1 Celaya FC Celaya
  San Luis Atlético de San Luis 1:1 Venados FC Yucatán Venados FC
Matchday 4 KF Laçi KF Laçi 2:0 KF Vllaznia KF Vllaznia
  Flamurtari FC Flamurtari FC 0:0 FC Luftëtari FC Luftëtari
Matchday 8 GOSK Gabela U19 NK GOSK Gabela U19 0:14 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
  FK Krupa U19 FK Krupa na Vrbasu U19 1:0 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  Vitez U19 NK Vitez U19 1:2 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 Doboj-Kakanj
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:6 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 3:1 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
Matchday 10 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:0 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 1:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  NK Vitez NK Vitez 0:3 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 4:0 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 0:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Matchday 3 Dibba Fujairah Dibba Al-Fujairah 2:0 Ajman Club Ajman Club
  Sharjah FC Sharjah Cultural Sports Club 1:2 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
  Al-Jazira Al-Jazira (Abu Dhabi) 2:4 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
Matchday 12 Aragua FC Aragua FC 0:1 Carabobo FC Carabobo FC
Matchday 9 HNK Capljina HNK Capljina 2:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:0 NK Travnik Travnik
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:1 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Velez Mostar FK Velez Mostar 3:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  FK Tuzla City FK Tuzla City 6:1 NK Bosna Visoko NK Visoko
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:5 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Igman FK Igman Konjic 1:0 NK Iskra Bugojno NK Iskra Bugojno
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:1 HNK Orasje HNK Orasje
Matchday 24 FK NFK FK NFK 2:2 Neman Grodno Neman Grodno
  Naftan Naftan Novopolotsk 0:3 FK Gomel Gomel
  Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev 1:1 FK Minsk FK Minsk
Matchday 5 USM Blida USM Blida 2:2 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  CR Belouizdad CR Belouizdad 0:0 ES Sétif ES Sétif
  JS Kabylie JS Kabylie 1:0 DRB Tadjenanet DRB Tadjenanet
Matchday 8 Napredak FK Napredak Donji Sepak 1:1 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 4:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 2:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 3:2 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
Matchday 4 Petrojet Petrojet 1:1 Tanta FC Tanta FC
  El Dakhlia El Dakhlia SC 2:1 Masr El Makasa El Makasa
  Hassania Hassania d'Agadir 3:0 Olympique Khouribga O. Khouribga
  Kawkab Marrakech Kawkab Marrakech 0:1 FAR Rabat FAR Rabat
Matchday 9 CD Puerto Montt CD Puerto Montt 3:2 CD Santiago Morning S. Morning
  AC Barnechea AC Barnechea 2:0 Club de Deportes Valdivia Valdivia
  Copiapó Deportes Copiapó 0:0 CD San Marcos de Arica CD SM (Arica)
  Magallanes CF Magallanes CF 0:1 Unión La Calera La Calera
Matchday 28 Lokomotivi Lokomotivi Tbilisi 3:0 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 2:0 FC Saburtalo Saburtalo
Matchday 33 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 2:2 Sangju Sangmu FC Sangju Sangmu
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 0:1 FC Seoul FC Seoul
  Daegu FC Daegu FC 1:1 Incheon United FC Incheon Utd.
Matchday 28 Charlotte Ind. Charlotte Independence 0:1 FC Cincinnati Cincinnati
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II 2:0 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
Matchday 26 Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 0:0 Gimhae City FC Gimhae City
  Mokpo City Mokpo City FC 0:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Cheonan City Cheonan City FC 1:0 Busan Transportation Corporation FC Busan TC FC
  Daejeon Korail Daejeon Korail FC 2:1 Changwon City FC Changwon City
Matchday 32 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 2:1 Suwon FC Suwon FC
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 0:0 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:0 FC Anyang FC Anyang
Matchday 8 Albion Rovers Albion Rovers FC 2:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Ayr United Ayr United FC 3:0 East Fife FC East Fife
  Airdrieonians Airdrieonians FC 4:2 Queen's Park FC Queen's Park
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 1:1 Stranraer FC Stranraer
  Arbroath Arbroath FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
Matchday 6 Scheveningen SVV Scheveningen 4:1 SVA Papendorp Papendorp
  Volendam U21 FC Volendam U21 3:1 ONS Boso Sneek ONS Sneek
  Spijkenisse VV Spijkenisse 2:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
  VVOG VVOG Harderwijk 1:1 ASWH Ambacht ASWH
  VV Capelle VV Capelle 1:0 ACV Assen ACV Assen
  Harkemase Boys Harkemase Boys 4:2 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Groningen U21 FC Groningen U21 3:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Quick Boys Quick Boys 0:3 SV Spakenburg Spakenburg
  FC Twente U21 FC Twente Enschede U21 1:1 Almere City FC U21 Almere City U21
Matchday 27 Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 1:0 Paraná Clube Paraná
  ABC FC ABC Futebol Clube (RN) 0:1 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 4:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Juventude Esporte Clube Juventude 1:0 Paysandu Sport Club Paysandu
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:1 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 2:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Internacional Sport Club Internacional 2:0 Santa Cruz Futebol Clube (PE) Santa Cruz
Matchday 7 Llandudno FC Llandudno FC 1:2 Cefn Druids AFC Cefn Druids
  Bangor City Bangor City FC 0:1 Barry Town Barry Town
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 2:1 Prestatyn Town FC Prestatyn
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 0:5 The New Saints FC The New Saints
  Newtown Newtown AFC 0:1 Connah's Quay Connah's Quay
Matchday 11 Cardiff Cardiff City 0:0 Derby County Derby
  Millwall Millwall FC 1:3 Barnsley FC Barnsley FC
  Hull City Hull City 6:1 Birmingham City Birmingham
  Aston Villa Aston Villa 1:0 Bolton Wanderers Bolton
  Nottm Forest Nottingham Forest 2:1 Sheffield United Sheffield Utd.
  Ipswich Ipswich Town 1:3 Bristol City Bristol City
  Burton Albion Burton Albion 0:4 Wolverhampton Wanderers Wolves
  Preston NE Preston North End 2:2 Sunderland AFC Sunderland
  Middlesbrough Middlesbrough FC 2:2 Brentford FC Brentford
  Reading Reading FC 1:2 Norwich City Norwich
Matchday 8 Stirling Stirling Albion FC 2:2 Elgin City FC Elgin City
  Montrose Montrose FC 3:2 Clyde FC Clyde FC
  Peterhead FC Peterhead FC 0:2 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 3:0 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Annan Athletic Annan Athletic FC 1:0 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
First Round Replay Stirling Uni University of Stirling FC 1:0 Wick Academy FC Wick Academy
  Rothes Rothes FC 1:3 Edusport Academy Edusport Academy
Semi-Finals 2nd Leg Hougang Utd. Hougang United FC 1:2 Global Cebu FC Global Cebu FC
  Home Utd. Home United FC 1:2 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 32 Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 2:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  FC Elva FC Elva 0:5 Kalev Tallinn Kalev
Matchday 3 Los Andes Club Atlético Los Andes 1:1 CA Boca Unidos Boca Unidos
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 2:0 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
  Club Almagro de Buenos Aires Club Almagro de Buenos Aires 2:1 Independiente Rivadavia Ind. Rivadavia
  Agropecuario Argentino Agropecuario 2:0 CSA Guillermo Brown Guillermo Brown
  Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis 0:0 CD Morón CD Morón
  Instituto Instituto AC Córdoba 3:1 Club Ferro Carril Oeste Ferro
Matchday 32 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 2:2 FC Flora Tallinn FC Flora
  FCI Levadia FCI Levadia 3:2 FCI Tallinn FCI Tallinn
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 Paide Linnameeskond Paide
  Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 2:7 JK Sillamäe Kalev Sillamäe Kalev
Matchday 7 Municipal Deportivo Municipal 2:1 Club Juan Aurich Juan Aurich
Matchday 29 Thai Honda FC Thai Honda FC 1:2 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
Matchday 11 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:0 Rochdale AFC Rochdale
  Southend United Southend United 2:1 Blackpool FC Blackpool
  Portsmouth Portsmouth FC 1:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Bury Bury FC 0:2 Milton Keynes Dons MK Dons
  Blackburn Blackburn Rovers 1:0 Gillingham FC Gillingham FC
  Wigan Wigan Athletic 2:0 Walsall FC Walsall
  Rotherham Rotherham United 1:0 Northampton Town Northampt. Town
  Fleetwood Fleetwood Town 1:3 Charlton Athletic Charlton
  Bradford Bradford City 2:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Shrewsbury Shrewsbury Town 2:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Peterborough Peterborough United 1:4 Oxford United Oxford United
  Bristol Rovers Bristol Rovers 2:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Grimsby Town Grimsby Town 0:0 Lincoln City Lincoln City
  Mansfield Town Mansfield Town 3:1 Notts County Notts County
  Forest Green Forest Green Rovers 0:1 Accrington Stanley Accrington
  Coventry Coventry City 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Yeovil Town Yeovil Town 0:1 Colchester United Colchester Utd.
  Stevenage FC Stevenage FC 2:0 Port Vale FC Port Vale
  Crawley Town Crawley Town 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Swindon Town Swindon Town 2:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Luton Town Luton Town 3:1 Newport County Newport County
  Exeter City Exeter City 4:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Chesterfield FC Chesterfield FC 0:2 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Wycombe Wycombe Wanderers 3:1 Barnet FC Barnet
Matchday 13 Maidenhead Utd. Maidenhead United 3:0 Guiseley AFC Guiseley
  Gateshead FC Gateshead FC 1:1 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Barrow Barrow AFC 0:1 Maidstone United Maidstone
  Bromley Bromley FC 0:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Woking FC Woking FC 1:1 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Leyton Orient Leyton Orient 1:2 AFC Fylde Fylde
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 2:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 1:0 Torquay United FC Torquay United
  Macclesfield Macclesfield Town 2:0 Aldershot Town Aldershot Town
  Wrexham Wrexham AFC 1:1 Sutton United Sutton Utd
  Dover Athletic Dover Athletic 1:0 Solihull Moors Solihull Moors
Matchday 9 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 2:2 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Ballymena Ballymena United 0:2 Coleraine FC Coleraine
  Cliftonville Cliftonville FC 3:2 Linfield FC Linfield
  Glenavon Glenavon FC 1:1 Dungannon Swifts Dungannon
  Ballinamallard Ballinamallard United 0:2 Ards FC Ards FC
Matchday 8 Knockbreda FC Knockbreda FC 0:0 Dergview FC Dergview
  PSNI FC PSNI FC 1:2 Loughgall FC Loughgall
  Ballyclare Ballyclare Comrades FC 4:0 Lurgan Celtic FC Lurgan Celtic
  HW Welders Harland & Wolff Welders 3:2 Portadown FC Portadown
Matchday 7 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 5:2 RC Cesena RC Cesena
  Brescia Brescia Calcio 2:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Spezia Calcio Spezia Calcio 1:0 SSC Bari Bari
  Carpi Carpi FC 1909 0:1 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Ascoli Ascoli Calcio 0:0 US Palermo US Palermo
  Ternana Ternana Calcio 2:3 Venezia FC Venezia
  Cittadella AS Cittadella 0:1 Virtus Entella Virtus Entella
  Avellino Calcio Avellino SSD 3:2 FC Empoli FC Empoli
Matchday 6 Reggio Audace Reggio Audace FC 0:2 US Sambenedettese Sambenedettese
  Trapani Trapani Calcio 2:1 Casertana FC Casertana
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:0 Racing Fondi Racing Fondi
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:1 Urbs Reggina 1914 Reggina
  Akragas SS Akragas Città dei Templi 0:3 Siracusa Calcio Siracusa
  Lecce US Lecce 3:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Cosenza Cosenza Calcio 0:1 Calcio Catania Catania
  Fidelis Andria Fidelis Andria 1:1 SS Monopoli 1966 Monopoli
Matchday 7
Real Valladolid Real Valladolid CF 4:1 Córdoba CF Córdoba CF
  CD Numancia CD Numancia 5:1 Albacete Balompié Albacete
  Lorca FC Lorca FC 3:0 Cádiz CF Cádiz CF
Matchday 10 Reims Stade Reims 1:0 Clermont Foot Auvergne 63 Clermont Foot
Matchday 9 Rodez AF Rodez AF 2:0 AS Lyon-Duchère AS Lyon-Duchère
Matchday 16 Luch Luch Vladivostok 1:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:0 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2:1 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Tyumen FK Tyumen 0:0 Sibir Novosibirsk Sibir
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:0 FK Tambov Tambov
  Khimki FK Khimki 1:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Volgar Volgar Astrakhan 1:3 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Avangard Kursk Avangard Kursk 0:1 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar
  Dinamo S-Pb Dinamo St. Petersburg 0:1 FK Orenburg Orenburg
Matchday 10 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:0 UTA Arad UTA Arad
  Pandurii T.-Jiu Pandurii Targu Jiu 0:1 Olimpia Satu Mare Olimpia SM
  Foresta Suceava ACS Foresta Suceava 2:1 CS Balotesti CS Balotesti
  Braila Dacia Unirea Braila 2:1 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  ASU Poli ASU Poli 0:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Luceafarul Luceafarul Oradea 0:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  SCM FC Arges SCM FC Arges 0:0 CF Chindia Targoviste Chindia
  Ripensia Ripensia Timisoara 0:1 CS Mioveni CS Mioveni
  St. Miroslava CS Stiinta Miroslava 0:0 CS Afumati CS Afumati
Matchday 9 Académico Viseu Académico Viseu FC 4:1 FC Porto B FC Porto B
  Cova Piedade CD Cova Piedade 2:0 Leixões SC Leixões
  Gil Vicente Gil Vicente FC 3:0 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Varzim Varzim Sport Club 0:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Covilhã SC Covilhã 1:0 FC Arouca Arouca
  União Madeira CF União Madeira 0:0 FC Penafiel Penafiel
  Real SC Real SC 1:1 FC Famalicão Famalicão
  Coimbra Académica Coimbra 1:2 SL Benfica B Benfica B
  Sporting B Sporting CP B 4:3 CD Santa Clara Santa Clara
Matchday 8 St. Mirren St. Mirren FC 2:1 Brechin City FC Brechin City
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 0:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Livingston FC Livingston FC 2:1 Dumbarton FC Dumbarton FC