For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 29, 2018

Matchday 32
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 3:0 RB Leipzig RB Leipzig
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 4:1 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 2:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:5 Holstein Kiel Holstein Kiel
Matchday 36
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 0:3 SV Werder Bremen II W. Bremen II
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 1:2 Preußen Münster Preußen Münster
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 2:3 SV Meppen SV Meppen
  West Ham West Ham United 1:4 Manchester City Man City
  Man Utd Manchester United 2:1 Arsenal FC Arsenal
Matchday 4 UE Engordany UE Engordany 1:0 UE Sant Julia Sant Julia
  Santa Coloma UE Escale Santa Coloma 2:0 FC Encamp FC Encamp
  Penya Encarnada Penya Encarnada d'Andorra 0:3 Inter Club d'Escaldes IC d'Escaldes
Matchday 35 Getafe Getafe CF 1:1 Girona FC Girona
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Valencia Valencia CF 0:0 SD Eibar SD Eibar
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 2:4 FC Barcelona FC Barcelona
  Crotone FC Crotone 4:1 US Sassuolo Sassuolo
  Hellas Verona Hellas Verona 1:3 SPAL SPAL
  Bologna Bologna FC 1909 1:2 AC Milan AC Milan
  Sampdoria UC Sampdoria 4:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Benevento Benevento Calcio 3:3 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Atalanta Atalanta BC 3:1 Genoa CFC Genoa
  Fiorentina ACF Fiorentina 3:0 SSC Napoli SSC Napoli
  Torino Torino FC 0:1 SS Lazio Lazio
  Stade Rennais Stade Rennais FC 2:1 FC Toulouse Toulouse
  SCO Angers SCO Angers 1:1 Olympique Marseille Marseille
  Paris SG Paris Saint-Germain 2:2 EA Guingamp Guingamp
Matchday 32
Sturm Graz SK Sturm Graz 4:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
Matchday 28 Amkar Perm Amkar Perm 0:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 0:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Rostov FK Rostov 2:0 FK Tosno Tosno
Matchday 32
FC Basel FC Basel 1893 6:1 FC Thun FC Thun
 
FC Lugano FC Lugano 2:1 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Zürich FC Zürich 3:3 FC Sion FC Sion
Matchday 33
VVV-Venlo VVV-Venlo 1:4 Roda JC Kerkrade Roda JC
 
Ajax Ajax Amsterdam 3:0 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 3:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
  FC Groningen FC Groningen 4:0 sbv Excelsior Rotterdam Excelsior
  Heracles Almelo Heracles Almelo 2:2 FC Utrecht FC Utrecht
  NAC Breda NAC Breda 3:0 SC Heerenveen Heerenveen
  ADO Den Haag ADO Den Haag 3:3 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Vitesse Vitesse Arnhem 5:0 FC Twente Enschede FC Twente
  PEC Zwolle PEC Zwolle 0:1 Willem II Tilburg Willem II
Matchday 7 FCSB FCSB 1:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 31 Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 0:0 Akhisarspor Akhisarspor
  Osmanlispor Osmanlispor FK 1:4 Istanbul Basaksehir Basaksehir
  Galatasaray Galatasaray SK 2:0 Besiktas JK Besiktas
Matchday 32 Rio Ave FC Rio Ave FC 2:1 GD Chaves Chaves
  Boavista Boavista Porto FC 1:0 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Marítimo CS Marítimo 0:1 FC Porto FC Porto
  Belenenses SAD Belenenses SAD 0:1 SC Braga Braga
Matchday 7 Gaz Metan Gaz Metan Medias 2:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 2 Celtic Celtic FC 5:0 Rangers FC Rangers
Matchday 7 Zorya Luhansk Zorya Luhansk 1:0 NK Veres Rivne Veres Rivne
  Vorskla Vorskla Poltava 0:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 29 Olympiacos Olympiacos Piraeus 4:0 Panetolikos GFS Panetolikos
  APO Levadiakos APO Levadiakos 0:1 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 0:3 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  AOK Kerkyra AOK Kerkyra 0:0 AEK Athens AEK Athens
  Platanias Platanias Chania 1:2 Panionios Athens Panionios
  AO Xanthi AO Xanthi 1:0 AE Larisa AE Larisa
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
Matchday 1 Volos NPS Volos NPS 1:0 Apollon Paralimniou Ap. Paralimniou
  PASA Irodotos PASA Irodotos 3:0 Asteras Amaliadas Ast. Amaliadas
  Aittitos Spaton Aittitos Spaton 1:1 Ethnikos Piraeus Ethn. Piraeus
  Tilykratis Tilykratis Lefkadas 0:2 Iraklis Thessaloniki Iraklis
Matchday 26 Slavia Prag SK Slavia Prag 0:0 1.FC Slovácko Slovácko
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  FK Teplice FK Teplice 1:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  FK Jablonec FK Jablonec 2:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
Matchday 32 FC Midtjylland FC Midtjylland 3:0 Aalborg BK Aalborg BK
  Bröndby IF Bröndby IF 3:1 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
Matchday 7 Start IK Start 0:1 FK Haugesund Haugesund
  Tromsø Tromsø IL 0:0 Kristiansund BK Kristiansund BK
  Molde FK Molde FK 0:1 Odds BK Odds BK
  Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 FF 0:0 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Sandefjord Sandefjord Fotball 0:1 SK Brann SK Brann
  Strømsgodset Strømsgodset IF 0:1 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 32 Lyngby BK Lyngby BK 1:3 Randers FC Randers FC
  SönderjyskE SönderjyskE 2:0 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 6 Djurgarden Djurgardens IF 1:2 Hammarby IF Hammarby
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 2:1 IF Elfsborg Elfsborg
  Norrköping IFK Norrköping 1:2 Trelleborgs FF Trelleborg
  Kalmar FF Kalmar FF 3:0 Malmö FF Malmö FF
Matchday 34 Zemun FK Zemun 0:0 FK Mladost Lucani Mladost
  Napredak FK Napredak Krusevac 0:2 Red Star Belgrade Red Star
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 2:1 FK Partizan Belgrade Partizan
  Rad FK Rad 2:0 OFK Backa Backa
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 3:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 3:0 FK Borac Cacak Borac Cacak
  Macva FK Macva Sabac 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Cukaricki FK Cukaricki 3:0 FK Spartak Subotica Spartak
Matchday 32 NK Rudes NK Rudes 3:2 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:0 HNK Hajduk Split Hajduk Split
Matchday 5 Ilves Ilves Tampere 1:1 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  VPS Vaasan Palloseura 1:2 HJK Helsinki HJK Helsinki
  KuPS Kuopion Palloseura 1:1 FC Lahti FC Lahti
Matchday 6 PS Kemi PS Kemi Kings 2:3 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
Matchday 33 Cracovia Kraków Cracovia Kraków 4:2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 0:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 32 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 0:4 Levski Sofia Levski Sofia
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
Matchday 29 NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 0:0 ND Gorica ND Gorica
  NK Krsko NK Krsko 1:2 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Matchday 23 Titus Petange Union Titus Petange 1:3 F91 Dudelange F91 Dudelange
  CS Fola Esch CS Fola Esch 1:1 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 0:3 FC Differdange 03 Differdange 03
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:1 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  US Hostert US Hostert 1:3 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
Matchday 31 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 3:0 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
  SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg 0:4 SSV Jahn Regensburg II Regensburg II
  Bayreuth II SpVgg Bayreuth II 1:0 SV Mitterteich SV Mitterteich
  FSV Bayreuth FSV Bayreuth 2:0 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 1:1 ATSV Erlangen ATSV Erlangen
  SpVgg Erlangen SpVgg Erlangen 2:2 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 2:2 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
Matchday 27 SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 0:1 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  ASV Vach ASV Vach 2:1 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  TSV Heimb. TSV Heimbuchenthal 2:0 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  ESV Ansbach-Eyb ESV Ansbach-Eyb 0:3 TuS Röllbach TuS Röllbach
  Schwebenried DJK Schwebenried 1:2 Alemannia Haibach Alem. Haibach
Matchday 24 SV Hemelingen SV Hemelingen 1:4 SC Borgfeld SC Borgfeld
Matchday 27 FC Reher/Puls FC Reher/Puls 2:0 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  SV Schackendorf SV Schackendorf 1:1 SV Eichede II SV Eichede II
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 2:7 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 1:2 SV Emmendorf SV Emmendorf
  TSV Etelsen TSV Etelsen 3:5 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
  VfL Westercelle VfL Westercelle 3:1 TV Meckelfeld TV Meckelfeld
  Ahlerstedt/Ott. SV Ahlerstedt/Ottendorf 2:1 SV Eintracht Lüneburg E. Lüneburg
  Eintr. Cuxhaven Eintracht Cuxhaven 1:1 Rotenburger SV Rotenburger SV
  MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 2:0 TSV Ottersberg Ottersberg
Matchday 25 G. Windeck TSV Germania Windeck 3:00 PM SC Fortuna Köln II Fortuna Köln II
  FV Bad Honnef FV Bad Honnef 3:00 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  SV Lohmar SV Lohmar 3:00 PM TuS Mondorf TuS Mondorf
  SV Deutz 05 SV Deutz 05 3:05 PM FC Leverkusen FC Leverkusen
  SC Brühl SC Brühl 3:15 PM TuS 05 Oberpleis Oberpleis
  Homburg-Nü. SSV Homburg-Nümbrecht 3:1 FC Viktoria Köln II Vikt. Köln II
  L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 3:30 PM FV Wiehl FV Wiehl
  SV Schlebusch SV Schlebusch 5:15 PM VfL Rheinbach Rheinbach
Matchday 30 FSG Bous FSG Bous 0:1 SV 09 Bübingen SV 09 Bübingen
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 4:2 SC Friedrichsthal Friedrichsthal
  FV Schwalbach FV Schwalbach 0:2 SV Mettlach SV Mettlach
Matchday 26 BSV Ölper 2000 BSV Ölper 2000 2:6 Goslarer SC Goslarer SC
  Wolfenbüttel MTV Wolfenbüttel 4:1 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
  SC Hainberg SC Hainberg 2:1 TSV Landolfshausen Landolfshausen
  F. Lebenstedt Fortuna Lebenstedt 3:2 Braunschweiger SC Acosta BSC Acosta
  TSC Vahdet Vahdet Braunschweig 2:1 USI Lupo-Martini Wolfsburg II Lupo-Martini II
  TSV Hillerse TSV Hillerse 2:1 SV Lengede SV Lengede
  SCW Göttingen SCW Göttingen 6:3 FC Grone FC Grone
  VfL Bückeburg VfL Bückeburg 1:1 TSV Pattensen TSV Pattensen
  Krähenwinkel TSV Krähenwinkel/Kaltenweide 2:2 1.FC Germania Egestorf/Langreder II Egestorf/L. II
  STK Eilvese STK Eilvese 1:2 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  SV BE Steimbke SV Brigitta-Elwerath Steimbke 1:2 OSV Hannover OSV Hannover
  Heeßeler SV Heeßeler SV 4:3 Hannoverscher SC HSC Hannover
Matchday 30 ASV Mettmann ASV Mettmann 0:1 MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf
  Kapellen-Erft SC Kapellen-Erft 0:0 VSF Amern VSF Amern
  SC Union Nettetal SC Union Nettetal 3:1 VfL Jüchen-Garzweiler VfL Jüchen-G.
  Heiligenhaus SSVg Heiligenhaus 1:2 ASV Süchteln ASV Süchteln
  Nievenheim VdS Nievenheim 4:4 VfL Benrath VfL Benrath
  TSV Meerbusch TSV Meerbusch 6:2 Rather SV Rather SV
  SC Velbert SC Velbert 6:2 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
  1.FC Viersen 1.FC Viersen 1:3 FC Remscheid FC Remscheid
  VfL Repelen VfL Repelen 0:1 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
  1.FC Kleve 1.FC Kleve 4:0 FSV Duisburg FSV Duisburg
  VfL Rhede VfL Rhede 9:2 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 3:2 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 1:1 SV Burgaltendorf Burgaltendorf
  Vik. Buchholz TuS Viktoria Buchholz 0:2 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
  Niederwenigern SF Niederwenigern 2:0 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 2:1 FC Kray FC Kray
  SV Schwafheim SV Schwafheim 3:5 SV Scherpenberg Scherpenberg
Matchday 27 SC Melle 03 SC Melle 03 2:1 Vorwärts Nordhorn Vorw. Nordhorn
  Holthausen/B. SV Holthausen/Biene 1:4 Blau-Weiß Lohne BW Lohne
  Heidmühler FC Heidmühler FC 2:3 TV Dinklage TV Dinklage
  Bad Rothenfelde SV Bad Rothenfelde 0:3 Hansa Friesoythe H. Friesoythe
  Georgsmarienh. Viktoria Georgsmarienhütte 0:5 TuRa Westrhauderfehn Westrhauderfehn
  TSV Oldenburg Türkischer SV Oldenburg 0:5 BV Essen BV Essen
Matchday 30 TuS Oberwinter TuS Oberwinter 3:0 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 3:7 SV Morbach SV Morbach
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 2:1 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
  TSV Emmelshsn. TSV Emmelshausen 2:0 TuS Koblenz II TuS Koblenz II
Matchday 24 VFC Plauen II VFC Plauen II 2:00 PM Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz 3:2 Lipsia Eutritzsch Lipsia Eutritzsch
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 0:0 FC Grimma FC Grimma
  Markranstädt SSV Markranstädt 3:2 Reichenbacher FC Reichenbach
Matchday 23 Teistungen FC Wacker Teistungen 1:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
Matchday 24 FV Heddesheim FV Fortuna Heddesheim 3:3 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt
  ASV Durlach ASV Durlach 0:2 VfB Eppingen VfB Eppingen
Matchday 28 TuS Makkabi TuS Makkabi Berlin 1:1 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
  BFC Preussen BFC Preussen 0:5 Blau-Weiß 90 Berlin BW Berlin
  Spand. Kickers FSV Spandauer Kickers 1:4 Berliner SC Berliner SC
  SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 4:1 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
  Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 0:2 DJK SW Neukölln SW Neukölln
  E. Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf 3:0 SV Tasmania Berlin SV Tasmania
  Croatia Berlin SD Croatia Berlin 0:3 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 5:0 Nordberliner SC Nordberliner SC
  Berlin Türkspor Berlin Türkspor 04 8:3 1.FC Schöneberg 1.FC Schöneberg
Matchday 30 FC Eddersheim FC Eddersheim 1:0 VfB Marburg VfB Marburg
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 4:1 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 0:3 SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  FC Dorndorf FC Dorndorf 2:1 SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  Oberliederbach SG Oberliederbach 2:2 TSV Bicken TSV Bicken
  Petersberg RSV Petersberg 1:2 TSV Lehnerz II TSV Lehnerz II
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 6:0 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  Schwalmstadt 1.FC Schwalmstadt 5:0 KSV Hessen Kassel II Hes. Kassel II
  Rothwesten TSV Rothwesten 2:5 SC Willingen SC Willingen
  SG Johannesberg SG Johannesberg 2:2 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07 5:0 TSV Mengsberg TSV Mengsberg
  Vikt. Urberach FC Viktoria 09 Urberach 0:2 SC Viktoria Nidda Viktoria Nidda
  SG Bruchköbel SG Bruchköbel 2:3 Usinger TSG Usinger TSG
  FC Hanau 93 FC Hanau 93 2:1 SV FC Sandzak Frankfurt FC Sandzak
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 4:1 FC Alsbach FC Alsbach
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 1:3 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  RW Frankfurt II SG Rot-Weiß Frankfurt II 0:3 FC 07 Bensheim FC 07 Bensheim
  SV Herschberg SV Herschberg 1:5 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 5:2 SG Rieschweiler SG Rieschweiler
  Bienwald Kandel FC Bienwald Kandel 1:0 Ludwigshafener SC Ludwigshaf. SC
  RWO Alzey SG RWO Alzey 2:2 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
Matchday 26 Delbrücker SC Delbrücker SC 5:1 SC Roland Beckum SC Roland
  Pr. Münster II Preußen Münster II 0:0 SpVgg Vreden SpVgg Vreden
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 1:2 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  Beckumer SV Beckumer SV 3:1 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  SV Spexard SV Spexard 1:1 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  SC Herford SC Herford 3:2 SuS Stadtlohn SuS Stadtlohn
  SV Schermbeck SV Schermbeck 3:1 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SV Brackel 06 SV Brackel 06 0:6 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 3:1 SpVg Olpe SpVg Olpe
  Lüner SV Lüner SV 0:3 YEG Hassel YEG Hassel
  Holzwickeder SC Holzwickeder SC 3:1 DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 3:2 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  Kirchhörder SC Kirchhörder SC 2:1 Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 3:0 Viktoria Resse Viktoria Resse
  SC Neheim SC Neheim 3:0 Concordia Wiemelhausen C. Wiemelhausen
Matchday 3 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 0:0 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 0:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Fluminense Fluminense Football Club 1:1 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 1:0 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
  Paraná Paraná Clube 1:2 Sport Club do Recife Sport Recife
Matchday 17 Lobos Lobos BUAP 0:1 Puebla FC Puebla FC
  Tigres UANL Tigres UANL 2:2 CF Monterrey Monterrey
  CF Pachuca CF Pachuca 0:0 Atlas Guadalajara Atlas
  América CF América 1:0 Santos Laguna Santos Laguna
  Chivas Deportivo Guadalajara 0:2 Club León FC León
  UNAM Pumas UNAM Pumas 1:1 Querétaro FC Querétaro FC
Matchday 9 Columbus Crew Columbus Crew SC 2:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Revolution New England Revolution 1:0 Sporting Kansas City Kansas
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 2:1 Houston Dynamo Houston
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:3 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Colorado Colorado Rapids 1:2 Orlando City SC Orlando City SC
Matchday 18 Millonarios Millonarios FC 1:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
  Indep. Medellín Independiente Medellín 1:0 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
  Leones FC Leones FC 1:1 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  Deportes Tolima Deportes Tolima 0:0 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
Matchday 11 Gamba Osaka Gamba Osaka 3:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 8 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 3:2 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Fukushima Utd. Fukushima United 2:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  Kataller Toyama Kataller Toyama 1:4 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 0:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
Matchday 7 MIO Biwako MIO Biwako Shiga 2:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Honda FC Honda FC 6:2 Tokyo Musashino City FC Musashino City
  FC Osaka FC Osaka 2:1 Nara Club Nara Club
  FC Imabari FC Imabari 0:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
Matchday 31 KF Teuta KF Teuta 3:3 FC Kamza FC Kamza
  KF Vllaznia KF Vllaznia 1:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 0:1 FK Kukësi FK Kukësi
Matchday 21 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 4:0 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  Tuzla U19 FK Sloboda Tuzla U19 1:0 NK GOSK Gabela U19 GOSK Gabela U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:0 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:1 FK Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09
Matchday 29 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 1:0 NK Celik Zenica Celik Zenica
  FK Sarajevo FK Sarajevo 3:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
Matchday 22 Al-Ain FC Al-Ain FC 5:0 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC
  Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 0:1 Al-Wasl Sports Club Al-Wasl
  Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 4:1 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
  Emirates Club Emirates Club 2:2 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
Matchday 14 Atl. Venezuela Atlético Venezuela 1:2 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 1:0 Metropolitanos FC Metropolitanos
  Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 0:0 Aragua FC Aragua FC
  Zulia FC Zulia FC 1:2 Estudiantes de Mérida Estudiantes
Matchday 24 TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 0:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
Matchday 10 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 2:3 Atlantas Klaipeda Atlantas
  FC Stumbras FC Stumbras Kaunas 0:2 FK Riteriai Riteriai
Matchday 5 Smolevichi FK Smolevichi 1:1 FK Vitebsk Vitebsk
  Gorodeya FK Gorodeya 1:1 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 30 El Dakhlia El Dakhlia SC 0:3 Masry Port Said El Masry
Matchday 27 Ittihad Tanger Ittihad Tanger 0:0 Wydad Casablanca Wydad AC
  FAR Rabat FAR Rabat 1:2 Chabab Atlas Khénifra CA Khénifra
  RAC Casablanca Racing Athlétic Club Casablanca 1:3 Renaissance de Berkane RS Berkane
  Hassania Hassania d'Agadir 1:0 Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem
Matchday 10 Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 2:0 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
  Incheon Utd. Incheon United FC 2:3 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Gangwon FC Gangwon FC 0:0 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
Matchday 26 NK Fuzinar NK Fuzinar 6:0 NK Dekani NK Dekani
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 3:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 4:1 NK Krka NK Krka
  NK Radomlje NK Radomlje 3:2 NK Brda NK Brda
  NS Mura NS Mura 2:2 ASK Bravo ASK Bravo
Matchday 7 Toronto FC II Toronto FC II 0:0 New York Red Bulls II NY Red Bulls II
  Charlotte Ind. Charlotte Independence 0:0 Indy Eleven Indy Eleven
  North Carolina North Carolina FC 3:0 Penn FC Penn FC
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 1:0 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  Charleston Charleston Battery 1:0 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Louisville City Louisville City FC 3:1 Bethlehem Steel FC Bethlehem Steel
  Swope Park Swope Park Rangers 1:1 Saint Louis FC St. Louis FC
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 1:1 Fresno FC Fresno
  Reno FC Reno 1868 FC 2:0 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Orange County Orange County SC 1:0 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 1:1 Tulsa Roughnecks FC Roughnecks FC
Matchday 9 Suwon FC Suwon FC 1:2 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 2:1 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 1:2 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 3 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 0:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:1 Goiás Esporte Clube Goiás EC
Matchday 30 HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 1:1 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  De Meern VV De Meern 1:1 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 4:1 HV & CV Quick Quick DH
  Quick '20 KVV Quick '20 2:0 JVC Cuijk JVC Cuijk
  USV Hercules USV Hercules 5:3 OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  VV UNA VV UNA Veldhoven 5:0 Be Quick 1887 Be Quick 1887
  HBS HBS Craeyenhout 0:2 VV Dongen Dongen
  Vitesse U21 Vitesse Arnhem U21 3:2 De Graafschap Doetinchem U21 De Graafs. U21
  EVV Echt EVV Echt 0:3 RKVV Westlandia Westlandia
Matchday 10 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:0 FC Santos Tartu Santos Tartu
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 0:4 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
Matchday 23 Hesperange Swift Hesperange 1:2 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 4:3 FC Mamer 32 FC Mamer 32
  FF Norden 02 FF Norden 02 2:4 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  Kayl-Tétange Union 05 Kayl-Tétange 1:1 CS Grevenmacher CS Grevenmacher
  Erpeldange FC 72 Erpeldange 3:2 US Rumelange US Rumelange
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 0:1 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Muhlenbach FC Blue Boys Muhlenbach 1:1 US Sandweiler Sandweiler
Matchday 14 Progreso Club Atlético Progreso 0:1 CA Peñarol Peñarol
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC 2:1 Club Atlético Torque CA Torque
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 5:0 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 11 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 2:1 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
Matchday 8 Nea Salamis Nea Salamina Famagusta 3:1 Olympiakos Nicosia Olympiakos N.
  AEK Larnaca AEK Larnaca 2:0 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  APOEL Nicosia APOEL Nicosia 2:1 Apollon Limassol Apol. Limassol
Matchday 11 Myawady FC Myawady FC 0:3 Shan United FC Shan Utd.
Matchday 7 Perak TBG Perak TBG FC 3:0 Kuala Lumpur FA Kuala Lumpur FA
Matchday 13 Chonburi FC Chonburi FC 4:2 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Ubon Utd. Ubon United 0:3 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Police Tero FC Police Tero FC 3:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 2:2 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Sukhothai FC Sukhothai FC 1:0 Buriram United Buriram Utd.
Matchday 6 Balestier FC Balestier Khalsa FC 2:1 Warriors FC Warriors FC
Matchday 37 Ravenna Ravenna FC 1:2 FC Südtirol Südtirol
  Renate AC Renate 2:0 Fermana FC Fermana
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 0:0 Teramo Calcio Teramo
  Reggio Audace Reggio Audace FC 1:1 Calcio Padova Padova
  Sambenedettese US Sambenedettese 0:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Feralpisalò Feralpisalò 4:1 US Triestina Triestina
  Mestre AC Mestre 0:4 Santarcangelo Calcio Santarcangelo
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 2:2 FC Bassano 1903 Bassano
  Matera SS Matera Calcio 2:1 Calcio Catania Catania
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:0 Siracusa Calcio Siracusa
  Lecce US Lecce 1:0 Paganese Calcio 1926 Paganese
  V. Francavilla Virtus Francavilla Calcio 1:5 Cosenza Calcio Cosenza
  Akragas SS Akragas Città dei Templi 0:3 Racing Fondi Racing Fondi
  Rende Rende Calcio 1968 1:1 Fidelis Andria Fidelis Andria
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 2:1 Casertana FC Casertana
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1:1 Urbs Reggina 1914 Reggina
  Trapani Trapani Calcio 2:2 SS Monopoli 1966 Monopoli
Matchday 11 Audax Italiano Audax Italiano 0:0 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  CD Palestino CD Palestino 2:3 CD O'Higgins O'Higgins
  Deportes Temuco Deportes Temuco 0:2 Unión La Calera La Calera
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:2 Universidad Concepción UdeConce
Matchday 33 Bandirmaspor Bandirmaspor 2:1 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Pendikspor Pendikspor 1:3 Altay SK Altay
  Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü 2:2 Konya Anadolu Selcukspor A. Selcukspor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 1:1 Sanliurfaspor Sanliurfaspor
  Hacettepe Hacettepespor 2:0 Fatih Karagümrük Karagümrük
  Silivrispor Silivrispor 1:3 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Karsiyaka Karsiyaka 0:4 Fethiyespor Fethiyespor
  Gümüshanespor Gümüshanespor 3:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Inegölspor Inegölspor 5:0 Mersin Idmanyurdu Mersin IY
  Etimesgut Bld. Etimesgut Belediyespor 4:4 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  Sancaktepe Sancaktepe Belediyespor 0:2 Tokatspor Tokatspor
  Amed SK Amed Sportif Faaliyetler 1:1 Hatayspor Hatayspor
  Eyüpspor Eyüpspor 0:0 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 2:2 Bucaspor Bucaspor
  Sariyer Sariyer 1:2 Sivas Belediyespor Sivas Belediye
  Afyonspor Afjet Afyonspor 2:0 Keciörengücü Keciörengücü
  Körfez SK Körfez Spor Kulübü 1:3 Tuzlaspor Tuzlaspor
Matchday 37 CD Numancia CD Numancia 3:0 Real Oviedo Real Oviedo
  Sporting Gijón Sporting Gijón 2:1 Albacete Balompié Albacete
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 2:1 Córdoba CF Córdoba CF
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 3:1 CD Tenerife CD Tenerife
  Lorca FC Lorca FC 1:0 Gimnàstic de Tarragona Gimnàstic
Matchday 32 Chindia CF Chindia Targoviste 1:0 Academica Clinceni Ac. Clinceni
  Luceafarul Luceafarul Oradea 1:2 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 36 Oliveirense UD Oliveirense 1:2 CD Santa Clara Santa Clara
  Varzim Varzim Sport Club 2:0 Sporting CP B Sporting B
  FC Porto B FC Porto B 0:4 SC Braga B Braga B
  Arouca FC Arouca 1:4 FC Penafiel Penafiel
  Académico Viseu Académico Viseu FC 1:0 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Benfica B SL Benfica B 0:1 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Real SC Real SC 2:3 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Covilhã SC Covilhã 0:1 Académica Coimbra Coimbra
  Famalicão FC Famalicão 1:2 CF União Madeira União Madeira
Matchday 31 Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 2:2 FC Wohlen FC Wohlen
Matchday 29 Panachaiki Panachaiki Patras 3:0 AO Acharnaikos Acharnaikos
  Ergotelis GS Ergotelis 3:0 PS Veria PS Veria
  Ap. Larisas Apollon Larisas 1:3 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Eginiakos PAE Eginiakos 1:1 Anagennisi Karditsas Anag. Karditsas
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 0:2 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  AO Trikala AO Trikala 2:1 Panserraikos Serres Panserraikos
  Apollon Pontou Apollon Pontou 0:1 OFI Crete OFI Crete
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 3:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 0:0 PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
Matchday 6 KVC Westerlo KVC Westerlo 1:1 AFC Tubize AFC Tubize
  KSV Roeselare KSV Roeselare 1:0 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
Matchday 25 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 2:1 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 3:2 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
  Hradec Králové FC Hradec Králové 4:0 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 2:1 MFK Vitkovice Vitkovice
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
Matchday 29 FC Fredericia FC Fredericia 1:3 Esbjerg fB Esbjerg fB
Matchday 5 Ullensaker/Kisa Ullensaker/Kisa IL 4:5 Viking Stavanger Viking FK
  Levanger FK Levanger FK 4:3 Hamarkameratene HamKam
  Strømmen IF Strømmen IF 1:2 Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL
  Asane Fotball Asane Fotball 3:1 Florö SK Florö SK
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 0:0 FK Jerv FK Jerv
  Mjøndalen Mjøndalen IF 0:0 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Notodden Notodden FK 0:2 Sogndal IL Sogndal
Matchday 3 Mjølner FK Mjölner 2:1 Moss FK Moss FK
  Hönefoss Hönefoss BK 0:2 Asker Fotball Asker
  Valerenga II Valerenga Oslo II 2:3 Brattvag IL Brattvag IL
  Bryne FK Bryne FK 2:0 Kjelsas IL Kjelsas IL
Matchday 5 Brage IK Brage 1:1 Helsingborgs IF Helsingborg
  Frej IK Frej 2:3 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
Matchday 29 Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 0:2 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
Matchday 28 Rakow Rakow Czestochowa 2:1 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 1:3 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  GKS Katowice GKS Katowice 0:0 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 3:0 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
Matchday 25 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 5:0 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  M. Legnica II Miedz Legnica II 2:1 Lechia Dzierzoniow L. Dzierzoniow
Matchday 26 Wisla Sand. Wisla Sandomierz 2:2 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
  Chelmianka Chelmianka Chelm 0:0 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
Matchday 4 Täby U19 Täby FK U19 2:2 Örebro SK U19 Örebro U19
Matchday 7 Aktobe FK Aktobe 2:0 Kyzyl-Zhar SK Petropavlovsk Kyzyl-Zhar
  FC Astana FC Astana 1:0 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
Matchday 28 FK Cetinje FK Cetinje 0:4 FK Jezero FK Jezero
  FK Celik Niksic FK Celik Niksic 0:4 FK Ibar FK Ibar
  FK Berane FK Berane 0:1 FK Bokelj FK Bokelj
  Mladost Lješ Mladost Lješkopolje 1970 3:1 FK Lovcen Cetinje FK Lovcen
  Mornar Bar FK Mornar Bar 0:0 FK Otrant-Olympic Ulcinj Otrant-Olympic
Matchday 9 Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 2:1 FK Bukhara Bukhara
  Navbahor Navbahor Namangan 1:1 Neftchi Fergana Neftchi
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 0:0 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
Matchday 32 Kisvárda Kisvárda FC 2:2 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  ETO FC Győr ETO FC Győr 2:0 Soroksár SC Soroksár
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 1:0 Vác FC Vác
  BFC Siófok BFC Siófok 2:1 Budaörsi SC Budaörs
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 2:1 Dorogi FC Dorog
  Soproni VSE Soproni VSE 2:2 Szeged 2011 - GA Szeged
  Csákvár Aqvital FC Csákvár 1:3 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Mosonmagyaróvár Mosonmagyaróvári TE 1904 0:0 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Cegléd Ceglédi VSE 3:0 Szolnoki MÁV FC Szolnok
  MTK Budapest MTK Budapest 1:0 Gyirmót FC Győr Gyirmót FC
Matchday 28 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:1 Rozwój Katowice Rozwój Katowice
Matchday 36 Atl. Madrid B Atlético Madrid B 0:1 CDA Navalcarnero Navalcarnero
  Celta Vigo B Celta Vigo B 1:1 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 0:0 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
  Unión Adarve AD Unión Adarve 0:2 CD Guijuelo CD Guijuelo
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 1:1 Real Madrid Castilla RM Castilla
  Racing Ferrol Racing Ferrol 2:2 Real Valladolid B Valladolid B
  CCD Cerceda CCD Cerceda 1:1 SD Ponferradina Ponferradina
  CD Toledo CD Toledo 1:0 Coruxo FC Coruxo FC
  G. Segoviana Gimnástica Segoviana CF 3:0 Pontevedra CF Pontevedra
  Bouzas Club Rápido de Bouzas 0:2 RC Deportivo Fabril Depor Fabril
Matchday 33 Kozan Belediye Kozan Belediyespor 1:3