Druga Liga
Slovenia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 360
- Foreigners: 111 Players 30.8%
- ø-Market value: €57k
- ø-Age: 22.9
Complete Druga Liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/4/185:30 PM | ||||||
(5.) NK Bravo | 3:2 | Tabor Sezana (10.) | ||||
(9.) NK Fuzinar | 1:1 | NK Ankaran (8.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:5 | Drava Ptuj (1.) | ||||
(12.) ND Bilje | 0:1 | Beltinci (7.) | ||||
(3.) NK Rogaska | 2:0 | NK Brda (15.) | ||||
(2.) NK Dob | 3:1 | NK Dekani (14.) | ||||
(4.) NK Krka | 3:2 | ND Ilirija (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(6.) NK Nafta 1903 | 1:0 | NK Radomlje (13.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/11/185:30 PM | ||||||
(10.) NK Radomlje | 1:1 | NK Krka (7.) | ||||
(13.) NK Dekani | 1:2 | NK Nafta 1903 (4.) | ||||
(1.) Drava Ptuj | 3:0 | ND Bilje (15.) | ||||
(5.) NK Ankaran | 3:1 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(2.) NK Bravo | 4:0 | NK Fuzinar (12.) | ||||
Sun 8/12/185:30 PM | ||||||
(8.) Tabor Sezana | 2:0 | ND Ilirija (14.) | ||||
(11.) NK Brda | 1:1 | NK Dob (6.) | ||||
(9.) Beltinci | 1:2 | NK Rogaska (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/17/185:00 PM | ||||||
(9.) NK Fuzinar | 2:1 | Tabor Sezana (10.) | ||||
Sat 8/18/185:00 PM | ||||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:2 | NK Bravo (2.) | ||||
(14.) ND Bilje | 1:1 | NK Ankaran (7.) | ||||
(6.) NK Dob | 2:2 | Beltinci (8.) | ||||
(3.) NK Nafta 1903 | 3:2 | NK Brda (12.) | ||||
(4.) NK Krka | 2:1 | NK Dekani (15.) | ||||
Sun 8/19/184:30 PM | ||||||
(13.) ND Ilirija | 1:1 | NK Radomlje (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) NK Rogaska | 1:7 | Drava Ptuj (1.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/25/185:00 PM | ||||||
(9.) Tabor Sezana | 1:0 | NK Radomlje (12.) | ||||
(3.) Drava Ptuj | 1:2 | NK Dob (4.) | ||||
(8.) NK Ankaran | 1:1 | NK Rogaska (7.) | ||||
(6.) NK Fuzinar | 4:0 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
Sun 8/26/185:00 PM | ||||||
(13.) NK Brda | 1:1 | NK Krka (5.) | ||||
(10.) Beltinci | 2:4 | NK Nafta 1903 (2.) | ||||
Wed 8/29/185:00 PM | ||||||
(11.) NK Dekani | 3:1 | ND Ilirija (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 6:0 | ND Bilje (15.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/1/184:30 PM | ||||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:1 | Tabor Sezana (7.) | ||||
(6.) NK Rogaska | 1:1 | NK Bravo (1.) | ||||
(3.) NK Dob | 4:1 | NK Ankaran (10.) | ||||
(12.) ND Ilirija | 4:2 | NK Brda (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 1:1 | Drava Ptuj (4.) | ||||
Sun 9/2/184:30 PM | ||||||
(13.) ND Bilje | 2:0 | NK Fuzinar (9.) | ||||
(5.) NK Krka | 0:1 | Beltinci (8.) | ||||
Wed 9/5/182:00 PM | ||||||
(11.) NK Radomlje | 5:1 | NK Dekani (14.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/7/184:30 PM | ||||||
(2.) Drava Ptuj | 2:1 | NK Krka (10.) | ||||
Sat 9/8/184:30 PM | ||||||
(7.) NK Ankaran | 3:1 | NK Nafta 1903 (3.) | ||||
(11.) NK Fuzinar | 1:1 | NK Rogaska (8.) | ||||
(14.) NK Brezice 1919 | 2:1 | ND Bilje (13.) | ||||
Sun 9/9/184:00 PM | ||||||
(5.) Beltinci | 5:1 | ND Ilirija (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) Tabor Sezana | 3:1 | NK Dekani (15.) | ||||
(16.) NK Brda | 1:3 | NK Radomlje (9.) | ||||
Wed 9/26/184:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 1:0 | NK Dob (4.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/15/184:00 PM | ||||||
(15.) ND Bilje | 0:5 | Tabor Sezana (4.) | ||||
(5.) NK Rogaska | 4:0 | NK Brezice 1919 (14.) | ||||
(7.) NK Dob | 0:1 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(11.) NK Krka | 2:2 | NK Ankaran (9.) | ||||
(12.) ND Ilirija | 3:1 | Drava Ptuj (3.) | ||||
(6.) NK Radomlje | 4:1 | Beltinci (10.) | ||||
(13.) NK Dekani | 5:3 | NK Brda (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) NK Nafta 1903 | 3:2 | NK Bravo (1.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/21/184:00 PM | ||||||
(9.) NK Fuzinar | 0:0 | NK Nafta 1903 (2.) | ||||
Sat 9/22/182:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 2:2 | NK Krka (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) NK Ankaran | 1:0 | ND Ilirija (13.) | ||||
(15.) NK Brezice 1919 | 1:1 | NK Dob (7.) | ||||
(14.) ND Bilje | 1:0 | NK Rogaska (8.) | ||||
Sun 9/23/184:00 PM | ||||||
(3.) Tabor Sezana | 4:2 | NK Brda (16.) | ||||
(11.) Beltinci | 1:2 | NK Dekani (12.) | ||||
Mon 9/24/184:00 PM | ||||||
(5.) Drava Ptuj | 0:2 | NK Radomlje (4.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/29/182:00 PM | ||||||
(13.) ND Ilirija | 0:3 | NK Bravo (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) NK Rogaska | 1:1 | Tabor Sezana (4.) | ||||
(6.) NK Dob | 1:0 | ND Bilje (14.) | ||||
(2.) NK Nafta 1903 | 0:0 | NK Brezice 1919 (15.) | ||||
(7.) NK Krka | 3:1 | NK Fuzinar (10.) | ||||
(3.) NK Radomlje | 4:0 | NK Ankaran (9.) | ||||
(12.) NK Dekani | 0:1 | Drava Ptuj (5.) | ||||
Sun 9/30/183:30 PM | ||||||
(16.) NK Brda | 1:1 | Beltinci (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/6/181:00 PM | ||||||
(10.) NK Rogaska | 1:1 | NK Dob (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Drava Ptuj | 1:2 | NK Brda (15.) | ||||
(8.) NK Ankaran | 1:0 | NK Dekani (12.) | ||||
(9.) NK Fuzinar | 4:2 | ND Ilirija (14.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 0:1 | NK Krka (7.) | ||||
(13.) ND Bilje | 2:2 | NK Nafta 1903 (4.) | ||||
Sun 10/7/183:30 PM | ||||||
(3.) Tabor Sezana | 3:0 | Beltinci (11.) | ||||
Wed 10/24/183:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 1:2 | NK Radomlje (2.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/13/183:30 PM | ||||||
(7.) NK Dob | 2:1 | Tabor Sezana (4.) | ||||
(2.) NK Nafta 1903 | 2:0 | NK Rogaska (10.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 1:1 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
Sun 10/14/181:00 PM | ||||||
(11.) Beltinci | 1:4 | Drava Ptuj (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) NK Krka | 5:0 | ND Bilje (15.) | ||||
(3.) NK Radomlje | 1:1 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(12.) NK Brda | 1:0 | NK Ankaran (9.) | ||||
Wed 10/31/182:00 PM | ||||||
(13.) NK Dekani | 0:5 | NK Bravo (1.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/20/183:00 PM | ||||||
(8.) NK Ankaran | 2:0 | Beltinci (11.) | ||||
(1.) NK Bravo | 3:1 | NK Brda (14.) | ||||
(9.) NK Fuzinar | 1:1 | NK Dekani (13.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:4 | NK Radomlje (2.) | ||||
(15.) ND Bilje | 1:2 | ND Ilirija (12.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 1:3 | NK Krka (3.) | ||||
(4.) NK Dob | 2:0 | NK Nafta 1903 (5.) | ||||
Sun 10/21/181:00 PM | ||||||
(6.) Tabor Sezana | 3:3 | Drava Ptuj (7.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/27/182:00 PM | ||||||
(5.) NK Krka | 1:1 | NK Dob (6.) | ||||
(11.) NK Dekani | 4:1 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(4.) Drava Ptuj | 2:0 | NK Ankaran (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) NK Nafta 1903 | 0:1 | Tabor Sezana (3.) | ||||
Sun 10/28/1812:30 PM | ||||||
(13.) Beltinci | 1:3 | NK Bravo (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(14.) NK Brda | 0:0 | NK Fuzinar (9.) | ||||
Wed 10/31/1811:30 AM | ||||||
(12.) ND Ilirija | 0:0 | NK Rogaska (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) NK Radomlje | 6:0 | ND Bilje (15.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/3/1812:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 1:0 | Drava Ptuj (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) NK Fuzinar | 1:2 | Beltinci (11.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:0 | NK Brda (15.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 0:5 | NK Radomlje (2.) | ||||
(4.) NK Dob | 3:1 | ND Ilirija (13.) | ||||
(7.) NK Nafta 1903 | 2:2 | NK Krka (5.) | ||||
Sun 11/4/182:00 PM | ||||||
(3.) Tabor Sezana | 3:1 | NK Ankaran (8.) | ||||
(14.) ND Bilje | 1:0 | NK Dekani (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/10/181:00 PM | ||||||
(15.) NK Brda | 0:1 | ND Bilje (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) NK Krka | 1:0 | Tabor Sezana (3.) | ||||
(1.) NK Radomlje | 3:1 | NK Dob (5.) | ||||
(14.) NK Dekani | 2:3 | NK Rogaska (10.) | ||||
(6.) Drava Ptuj | 0:0 | NK Fuzinar (9.) | ||||
(8.) NK Ankaran | 0:0 | NK Bravo (2.) | ||||
Sun 11/11/182:00 PM | ||||||
(12.) ND Ilirija | 2:0 | NK Nafta 1903 (7.) | ||||
(11.) Beltinci | 2:1 | NK Brezice 1919 (16.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/17/182:00 PM | ||||||
(9.) NK Ankaran | 0:3 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(5.) Drava Ptuj | 2:0 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(14.) NK Dekani | 3:3 | NK Dob (6.) | ||||
Sun 11/18/181:00 PM | ||||||
(1.) NK Radomlje | 0:2 | NK Nafta 1903 (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Tabor Sezana | 3:0 | NK Bravo (2.) | ||||
(11.) Beltinci | 0:1 | ND Bilje (12.) | ||||
(15.) NK Brda | 1:0 | NK Rogaska (10.) | ||||
(13.) ND Ilirija | 1:2 | NK Krka (4.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/24/181:00 PM | ||||||
(4.) NK Krka | 2:3 | NK Radomlje (1.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(13.) ND Ilirija | 0:3 | Tabor Sezana (3.) | ||||
(6.) NK Nafta 1903 | 2:0 | NK Dekani (14.) | ||||
(5.) NK Dob | 4:3 | NK Brda (15.) | ||||
(11.) NK Rogaska | 0:2 | Beltinci (9.) | ||||
(12.) ND Bilje | 1:1 | Drava Ptuj (7.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 5:1 | NK Ankaran (10.) | ||||
(8.) NK Fuzinar | 3:2 | NK Bravo (2.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/191:00 PM | ||||||
(1.) NK Radomlje | 5:1 | ND Ilirija (14.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) NK Bravo | 3:1 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) NK Ankaran | 3:1 | ND Bilje (12.) | ||||
(7.) Drava Ptuj | 0:3 | NK Rogaska (11.) | ||||
(13.) NK Dekani | 4:3 | NK Krka (5.) | ||||
Sun 3/10/193:00 PM | ||||||
(3.) Tabor Sezana | 1:0 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(10.) Beltinci | 1:1 | NK Dob (4.) | ||||
(15.) NK Brda | 1:1 | NK Nafta 1903 (6.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/193:00 PM | ||||||
(1.) NK Radomlje | 0:3 | Tabor Sezana (3.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 1:1 | NK Dekani (12.) | ||||
(6.) NK Krka | 2:2 | NK Brda (16.) | ||||
(7.) NK Dob | 0:1 | Drava Ptuj (5.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 1:1 | NK Ankaran (9.) | ||||
(13.) ND Bilje | 0:2 | NK Bravo (2.) | ||||
(15.) NK Brezice 1919 | 1:0 | NK Fuzinar (8.) | ||||
Sun 3/17/193:00 PM | ||||||
(4.) NK Nafta 1903 | 4:0 | Beltinci (11.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/192:00 PM | ||||||
(4.) Drava Ptuj | 2:0 | NK Nafta 1903 (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) NK Fuzinar | 0:2 | ND Bilje (12.) | ||||
(9.) NK Ankaran | 0:1 | NK Dob (5.) | ||||
(13.) NK Dekani | 2:2 | NK Radomlje (3.) | ||||
Sun 3/24/193:00 PM | ||||||
(11.) Beltinci | 0:0 | NK Krka (7.) | ||||
(14.) NK Brda | 5:0 | ND Ilirija (16.) | ||||
3:45 PM | ||||||
(2.) Tabor Sezana | 1:0 | NK Brezice 1919 (15.) | ||||
Wed 4/3/194:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 3:0 | NK Rogaska (10.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/191:00 PM | ||||||
(5.) NK Krka | 2:1 | Drava Ptuj (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) NK Dekani | 0:2 | Tabor Sezana (2.) | ||||
(16.) ND Ilirija | 0:2 | Beltinci (9.) | ||||
(4.) NK Nafta 1903 | 6:3 | NK Ankaran (10.) | ||||
(7.) NK Dob | 1:2 | NK Bravo (1.) | ||||
(11.) NK Rogaska | 0:4 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(12.) ND Bilje | 1:1 | NK Brezice 1919 (15.) | ||||
Sun 3/31/194:00 PM | ||||||
(3.) NK Radomlje | 1:2 | NK Brda (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/192:00 PM | ||||||
(2.) NK Bravo | 2:1 | NK Nafta 1903 (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) NK Brezice 1919 | 0:0 | NK Rogaska (11.) | ||||
(8.) NK Fuzinar | 2:1 | NK Dob (7.) | ||||
(10.) NK Ankaran | 0:3 | NK Krka (4.) | ||||
(6.) Drava Ptuj | 2:3 | ND Ilirija (15.) | ||||
Sun 4/7/194:30 PM | ||||||
(1.) Tabor Sezana | 3:0 | ND Bilje (13.) | ||||
(9.) Beltinci | 2:0 | NK Radomlje (3.) | ||||
(12.) NK Brda | 0:0 | NK Dekani (14.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/194:30 PM | ||||||
(3.) NK Radomlje | 3:1 | Drava Ptuj (7.) | ||||
Sat 4/13/194:30 PM | ||||||
(13.) NK Dekani | 3:2 | Beltinci (9.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 4:0 | NK Ankaran (11.) | ||||
(4.) NK Krka | 1:2 | NK Bravo (1.) | ||||
(6.) NK Nafta 1903 | 0:3 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(5.) NK Dob | 3:0 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 3:2 | ND Bilje (15.) | ||||
Sun 4/14/194:30 PM | ||||||
(12.) NK Brda | 1:1 | Tabor Sezana (2.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/192:00 PM | ||||||
(14.) NK Ankaran | 0:1 | NK Radomlje (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(16.) NK Brezice 1919 | 0:1 | NK Nafta 1903 (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) NK Bravo | 2:0 | ND Ilirija (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Tabor Sezana | 0:0 | NK Rogaska (10.) | ||||
(12.) ND Bilje | 2:1 | NK Dob (6.) | ||||
(8.) NK Fuzinar | 2:2 | NK Krka (4.) | ||||
(7.) Drava Ptuj | 0:0 | NK Dekani (13.) | ||||
(9.) Beltinci | 0:1 | NK Brda (11.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/195:00 PM | ||||||
(9.) Beltinci | 0:3 | Tabor Sezana (2.) | ||||
(11.) NK Dekani | 3:0 | NK Ankaran (14.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 0:2 | NK Fuzinar (8.) | ||||
(4.) NK Krka | 3:2 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(5.) NK Nafta 1903 | 1:1 | ND Bilje (13.) | ||||
(7.) NK Dob | 2:2 | NK Rogaska (10.) | ||||
Sun 4/28/195:00 PM | ||||||
(12.) NK Brda | 1:3 | Drava Ptuj (6.) | ||||
(3.) NK Radomlje | 3:2 | NK Bravo (1.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/194:00 PM | ||||||
(8.) NK Fuzinar | 0:2 | NK Radomlje (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) NK Rogaska | 0:4 | NK Nafta 1903 (5.) | ||||
(13.) ND Bilje | 1:2 | NK Krka (4.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 3:1 | ND Ilirija (15.) | ||||
(1.) NK Bravo | 5:1 | NK Dekani (12.) | ||||
(14.) NK Ankaran | 0:0 | NK Brda (11.) | ||||
(6.) Drava Ptuj | 1:0 | Beltinci (9.) | ||||
Sun 5/5/195:00 PM | ||||||
(2.) Tabor Sezana | 1:0 | NK Dob (7.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/192:00 PM | ||||||
(5.) NK Nafta 1903 | 0:0 | NK Dob (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Drava Ptuj | 1:1 | Tabor Sezana (2.) | ||||
(9.) Beltinci | 3:2 | NK Ankaran (14.) | ||||
(12.) NK Dekani | 4:5 | NK Fuzinar (7.) | ||||
(4.) NK Krka | 2:1 | NK Rogaska (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) NK Radomlje | 2:1 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
Sun 5/12/195:00 PM | ||||||
(11.) NK Brda | 0:1 | NK Bravo (1.) | ||||
(15.) ND Ilirija | 0:0 | ND Bilje (13.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/15/195:00 PM | ||||||
(2.) Tabor Sezana | 2:1 | NK Nafta 1903 (6.) | ||||
(8.) NK Dob | 2:4 | NK Krka (4.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 3:0 | ND Ilirija (15.) | ||||
(11.) ND Bilje | 5:2 | NK Radomlje (3.) | ||||
(16.) NK Brezice 1919 | 1:1 | NK Dekani (13.) | ||||
(7.) NK Fuzinar | 0:0 | NK Brda (12.) | ||||
(1.) NK Bravo | 3:1 | Beltinci (9.) | ||||
(14.) NK Ankaran | 0:3 | Drava Ptuj (5.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/194:00 PM | ||||||
(15.) NK Ankaran | 0:4 | Tabor Sezana (2.) | ||||
(6.) Drava Ptuj | 0:1 | NK Bravo (1.) | ||||
(10.) Beltinci | 1:3 | NK Fuzinar (7.) | ||||
(12.) NK Brda | 0:0 | NK Brezice 1919 (16.) | ||||
(13.) NK Dekani | 0:3 | ND Bilje (9.) | ||||
(3.) NK Radomlje | 3:1 | NK Rogaska (11.) | ||||
(14.) ND Ilirija | 2:0 | NK Dob (8.) | ||||
(4.) NK Krka | 1:3 | NK Nafta 1903 (5.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/195:00 PM | ||||||
(9.) ND Bilje | 3:1 | NK Brda (12.) | ||||
Sun 5/26/195:00 PM | ||||||
(2.) Tabor Sezana | 0:2 | NK Krka (4.) | ||||
(5.) NK Nafta 1903 | 5:0 | ND Ilirija (15.) | ||||
(8.) NK Dob | 3:3 | NK Radomlje (3.) | ||||
(10.) NK Rogaska | 3:0 | NK Dekani (13.) | ||||
(14.) NK Brezice 1919 | 5:0 | Beltinci (11.) | ||||
(6.) NK Fuzinar | 2:0 | Drava Ptuj (7.) | ||||
(1.) NK Bravo | 3:0 | NK Ankaran (16.) |