1.FSV Mainz 05 | 1:1 | E. Frankfurt |
|
||||||||
Paris SG | 3:0 | OGC Nice |
|
||||||||
Leeds | 1:2 | Sheff Utd | |||||||||
Netherlands U16 | 3:0 | Poland U16 | |||||||||
Liechtenst. U15 | 0:20 | Austria U15 | |||||||||
Iceland U15 | 5:1 | Faroe U15 | |||||||||
Figueirense FC | 3:1 | CRB | |||||||||
Oeste | 1:0 | Brasil Pelotas | |||||||||
Santos FC | 1:5 on pens | CD Olimpia | |||||||||
FC St. Pauli | 1:1 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Arm. Bielefeld | 1:3 | FC Ingolstadt |
|
||||||||
Chemnitzer FC | 1:0 | Rot-Weiß Erfurt |
|
||||||||
Unterhaching | 0:3 | Hansa Rostock |
|
||||||||
Rostov II | 1:1 | Spartak II | |||||||||
Arsenal Tula | 1:0 | CSKA Moscow | |||||||||
ACSM Poli Iasi | 3:1 | Concordia | |||||||||
Kasimpasa | 3:1 | Göztepe | |||||||||
Twente FC | 1:3 | Excelsior | |||||||||
Beerschot V.A. | 5:0 | KSV Roeselare | |||||||||
R Charleroi SC | 2:1 | KAA Gent |
|
||||||||
Karvina | 1:3 | Viktoria Plzen | |||||||||
Aarhus GF | 1:4 | Nordsjaelland | |||||||||
Slask Wroclaw | 3:0 | Pogon Szczecin | |||||||||
Lech Poznan | 1:1 | Wisla Kraków | |||||||||
Vitosha | 1:2 | Cherno More | |||||||||
Pirin | 1:2 | Botev Plovdiv | |||||||||
Baiersdorfer SV | 5:1 | SpVgg Erlangen | |||||||||
1.SC Feucht | 2:1 | SC 04 Schwabach | |||||||||
VfL Frohnlach | 1:2 | SV Memmelsdorf | |||||||||
TSV Kareth | 1:0 | SV Hutthurm | |||||||||
Barockstadt II | 4:1 | SSV Sand | |||||||||
Sangerhausen | 0:3 | RW Thalheim | |||||||||
TSV Bicken | 1:7 | FSV Fernwald | |||||||||
Greifswalder FC | 6:0 | Gnoiener SV | |||||||||
MSV Pampow | 4:1 | Grimmener SV | |||||||||
SV Schermbeck | 0:1 | 1.FC Gievenbeck | |||||||||
SV Spexard | 0:1 | SC Roland | |||||||||
Hassia Bingen | 3:0 | Waldalgesheim | |||||||||
FSV Bernau | 1:6 | MSV Neuruppin | |||||||||
FV Endenich | 1:0 | FV Bad Honnef | |||||||||
Oberpleis | 3:2 | SC Brühl | |||||||||
Hanauer SC 1960 | 1:1 | FV Bad Vilbel | |||||||||
Usinger TSG | 1:2 | Vikt. Urberach | |||||||||
Union 60 Bremen | 3:3 | SC Vahr-Blockd. | |||||||||
Drocht./A. II | 2:3 | Hagen/Uthlede | |||||||||
Vorw. Nordhorn | 5:1 | SC Melle 03 | |||||||||
TV Dinklage | 3:0 | Heidmühler FC | |||||||||
VfL Oythe | 4:3 | BW Papenburg | |||||||||
Todesfelde II | 2:5 | TuS Hartenholm | |||||||||
Al-Shabab | 1:1 | Al-Fateh | |||||||||
Al-Taawoun | 3:1 | Ohod Club | |||||||||
Sydney FC | 2:0 | Perth Glory | |||||||||
Al-Dhafra FC | 1:2 | Al-Nasr SC | |||||||||
Shabab Al-Ahli | 0:0 | Al-Wahda | |||||||||
Soligorsk | 2:1 | Dnepr Mogilev | |||||||||
El Dakhlia | 2:2 | Ittihad Alex | |||||||||
El Masry | 1:2 | Ismaily | |||||||||
Enppi SC | 2:0 | El Raja | |||||||||
Entag El Harby | 2:3 | El Mokawloon | |||||||||
JS Kabylie | 0:0 | US Biskra | |||||||||
MC Oran | 1:2 | ES Sétif | |||||||||
CS Constantine | 1:1 | O Médéa | |||||||||
Paradou AC | 2:3 | USM El Harrach | |||||||||
Bangor City | 0:1 | Cefn Druids | |||||||||
Sport Recife | 0:2 | Junior FC | |||||||||
Jeunesse Useldange | 0:2 | US Hostert | |||||||||
FC Mamer 32 | 1:2 | FC Rodange 91 | |||||||||
Junglinster | 4:5 on pens | CS Grevenmacher | |||||||||
JK Trans Narva | 0:0 | FCI Levadia | |||||||||
Galway United | 3:4 | Dundalk FC | |||||||||
Drogheda United | 0:0 | Sligo Rovers | |||||||||
Derry City | 1:1 | St. Pat's | |||||||||
Cork City | 1:0 | Bray Wanderers | |||||||||
Bohemians | 3:1 | Finn Harps | |||||||||
Shamrock Rovers | 2:1 | Limerick FC | |||||||||
Warriors FC | 2:1 | LC Sailors | |||||||||
Geylang | 4:1 | DPMM FC | |||||||||
Portadown | 1:4 | Newry City | |||||||||
Crusaders | 2:0 | Ballinamallard | |||||||||
Piacenza | 0:0 | Pisa | |||||||||
Real Zaragoza | 0:0 | CyD Leonesa | |||||||||
Bourg-en-Bresse | 1:1 | AJ Auxerre | |||||||||
Stade Brestois | 0:1 | US Orléans | |||||||||
QRM | 0:2 | Le Havre AC | |||||||||
FC Sochaux | 2:1 | Chamois Niort | |||||||||
G. Ajaccio | 0:0 | Paris FC | |||||||||
SO Cholet | 4:2 | FC Chambly Oise | |||||||||
US Créteil-L | 1:1 | Entente SSG | |||||||||
US Boulogne | 1:0 | Lyon La Duchère | |||||||||
Athl. Marseille | 1:0 | AS Béziers | |||||||||
US Avranches | 2:1 | Stade Lavallois | |||||||||
Chaika Pes. | 0:1 | Biolog | |||||||||
Dnepr Smolensk | 1:2 | Pskov-747 | |||||||||
Loko-Kazanka M. | 2:0 | Torpedo Vlad. | |||||||||
Torpedo Moscow | 3:1 | Sokol Saratov | |||||||||
Benfica | 1:0 | Feirense | |||||||||
Rio Ave | 0:1 | Sporting CP |
|
||||||||
Samsunspor | 3:0 | Gaziantepspor | |||||||||
Vitkovice | 5:0 | Frydek-Mistek | |||||||||
Viagem Usti n/L | 1:1 | Hradec Kralove | |||||||||
HS Kromeriz | 3:2 | Zlinsko | |||||||||
Temnic Varvarin | 2:2 | Radnicki 1923 | |||||||||
Podbeskidzie | 0:0 | Z. Sosnowiec | |||||||||
IK Frej Täby | 2:2 | Trelleborg | |||||||||
Shurtan | 3:1 | Sogdiana | |||||||||
Derby U21 | 1:0 | Tottenham U21 | |||||||||
Swansea U21 | 1:2 | Everton U21 | |||||||||
Fulham U21 | 2:0 | Norwich U21 | |||||||||
H Rishon leZion | 2:4 | Hapoel Hadera | |||||||||
Maccabi Herzlya | 2:3 | H. Nof HaGalil | |||||||||
M. Ahi Nazareth | 4:1 | Hapoel Marmorek | |||||||||
Ironi Nesher | 1:3 | H. Kfar Saba | |||||||||
Hapoel Tel Aviv | 1:1 | H. Jerusalem | |||||||||
Vorwärts Steyr | 4:2 | UnionSt.Florian | |||||||||
SV Lafnitz | 4:0 | Sturm Graz II | |||||||||
BFC Dynamo | 1:2 | Berliner AK | |||||||||
G. Halberstadt | 2:0 | Hertha BSC II | |||||||||
BSV Rehden | 0:0 | Hamburger SV II | |||||||||
Hessen Kassel | 0:0 | Wormatia Worms | |||||||||
TSV Steinbach | 1:2 | TuS Koblenz | |||||||||
Hoffenheim II | 2:0 | Stadtallendorf | |||||||||
SV Elversberg | 3:1 | FSV Frankfurt | |||||||||
FC Bayern II | 1:1 | FV Illertissen | |||||||||
FC Memmingen | 0:1 | 1860 Rosenheim | |||||||||
FC Motagua | 1:0 | Honduras Progr. | |||||||||
Neu-Isenburg | 2:3 | RW Frankfurt | |||||||||
Niendorfer TSV | 3:1 | SV Curslack-N. | |||||||||
HSV III | 1:2 | TuS Dassendorf | |||||||||
FC Süderelbe | 1:1 | Barmbek-U. | |||||||||
Jahn Hiesfeld | 2:0 | SW Essen | |||||||||
FK Pirmasens | 3:0 | Hertha Wiesbach | |||||||||
FV Engers 07 | 0:1 | Eintracht Trier | |||||||||
SB Traunstein | 0:6 | DJK Vilzing | |||||||||
SSV Reutlingen | 2:0 | FC Nöttingen | |||||||||
Victoria Seelow | 2:3 | TeBe Berlin | |||||||||
FC Strausberg | 1:6 | SC Staaken | |||||||||
Sandersdorf | 1:0 | FSV Barleben | |||||||||
FC Oberneuland | 6:0 | BTS Neustadt | |||||||||
KSV Vatan Sport | 3:4 | OSC Bremerhaven | |||||||||
W. Bremen III | 2:1 | Habenhauser FV | |||||||||
Lok. Kosice | 2:2 | Pohronie | |||||||||
Graafschap U19 | 2:2 | Ajax U19 | |||||||||
Mikashevichi | 1:1 | FK Lida | |||||||||
D. Dresden U19 | 5:1 | U. Berlin U19 | |||||||||
Gerasdorf | 2:2 | SR Donaufeld | |||||||||
Ostbahn XI | 1:2 | Post SV | |||||||||
Kottingbrunn | 2:1 | SC Retz | |||||||||
Waidhofen/T. | 3:4 | Zwettl | |||||||||
Gnas | 1:2 | Heiligenkreuz | |||||||||
Mettersdorf | 3:3 | Kapfenberg II | |||||||||
SV Spittal/Drau | 0:1 | ATSV Wolfsberg | |||||||||
Hallwang | 2:0 | ÖTSU Hallein | |||||||||
FC Collex-Bossy | 5:2 | US Terre Sainte | |||||||||
Tadamon Sour | 1:2 | Racing Beirut | |||||||||
Ming Chuan Univ | 0:1 | Leopard Cat | |||||||||
NTUS | 0:0 | Hang Yuan FC | |||||||||
HAGL FC | 3:2 | Ha Noi FC | |||||||||
Qarabag FK | 1:0 | FK Sabail | |||||||||
Europa FC | 2:1 | Glacis United | |||||||||
Roma U19 | 1:7 | Atalanta U19 | |||||||||
Juventus U19 | 1:3 | Lazio U19 | |||||||||
Cagliari U19 | 2:0 | Pescara U19 | |||||||||
PERSIB | 3:1 | Mitra Kukar | |||||||||
Bhayangkara FC | 3:1 | Persela | |||||||||
Clodiense | 1:1 | Virtus Verona | |||||||||
Senglea Ath. | 1:1 | Gzira Utd. | |||||||||
Pembroke | 0:1 | Zejtun C. | |||||||||
Al-Ahli SC | 2:2 | Al-Arabi SC | |||||||||
Umm Salal SC | 1:0 | Al-Khor SC | |||||||||
Al-Sadd SC | 1:2 | Al-Rayyan SC | |||||||||
Khooneh | 3:2 on pens | Siah Jamegan FC | |||||||||
Malavan | 0:2 | Esteghlal Khz. | |||||||||
Gostaresh FC | 5:4 on pens | Golreyhan FC | |||||||||
Atlanta | 1:3 on pens | Columbus | |||||||||
Houston | 1:0 AET | Kansas City | |||||||||
Puebla FC U20 | 1:2 | UNAM Pumas U20 | |||||||||
Maritzburg Utd. | 1:3 on pens | Cape Umoya Utd. | |||||||||
Georgia U17 | 2:0 | Montenegro U17 | |||||||||
Italy U17 | 1:0 | Latvia U17 | |||||||||
Nettelnburg/A. | 1:5 | SV Altengamme | |||||||||
FC Voran Ohe | 3:2 | FC Elazig Spor | |||||||||
Rahlstedter SC | 4:2 | TuS Berne | |||||||||
SV Eidelstedt | 1:5 | Harburger TB | |||||||||
TuRa Harksheide | 12:1 | TBS Pinneberg | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Ricardo Matos Belenenses | 3:1 | |
Jack Whittaker Sunderland U18 | 0:2 | |
G. Christensen Hertha BSC II | 1:1 | |
Rhys Walsh Sunderland U18 | 0:1 | |
Moha Keita Belenenses | 2:1 |