Brighton | 1:1 | Southampton |
|
||||||||
Leicester | 2:0 | Everton |
|
||||||||
Getafe | 2:1 | Real Sociedad |
|
||||||||
Girona | 2:1 | Real Madrid |
|
||||||||
SD Eibar | 2:2 | Levante | |||||||||
Málaga CF | 2:1 | Celta de Vigo |
|
||||||||
Benevento | 1:5 | Lazio |
|
||||||||
Crotone | 2:1 | Fiorentina | |||||||||
SSC Napoli | 3:1 | Sassuolo | |||||||||
Sampdoria | 4:1 | Chievo Verona | |||||||||
SPAL | 1:0 | Genoa | |||||||||
Udinese Calcio | 2:1 | Atalanta BC | |||||||||
Torino | 2:1 | Cagliari Calcio | |||||||||
Olympique Lyon | 2:0 | FC Metz | |||||||||
Toulouse | 0:0 | Saint-Étienne | |||||||||
LOSC Lille | 0:1 | Marseille |
|
||||||||
Werder Bremen | 0:3 | FC Augsburg |
|
||||||||
VfB Stuttgart | 3:0 | SC Freiburg |
|
||||||||
Birmingham | 0:0 | Aston Villa |
|
||||||||
Bermuda | 2:3 | Barbados | |||||||||
Iceland U15 | 7:0 | Faroe U15 | |||||||||
Athletico-PR | 0:0 | Chapecoense |
|
||||||||
Fluminense | 1:1 | EC Bahia |
|
||||||||
Atlético-MG | 0:0 | Botafogo |
|
||||||||
Ponte Preta | 1:0 | Corinthians |
|
||||||||
EC Vitória | 1:1 | Atlético-GO |
|
||||||||
Sport Recife | 3:4 | Coritiba FC |
|
||||||||
Avaí FC | 2:2 | Grêmio |
|
||||||||
Soligorsk | 2:0 | FC Nitra YL | |||||||||
FC Encamp | 1:7 | FC Santa Coloma | |||||||||
IC d'Escaldes | 0:2 | Lusitanos | |||||||||
UE Santa Coloma | 1:1 | Sant Julia | |||||||||
Heidenheim | 1:0 | 1.FC Nuremberg |
|
||||||||
MSV Duisburg | 1:1 | Union Berlin |
|
||||||||
Dynamo Dresden | 1:1 | E. Braunschweig |
|
||||||||
Wehen Wiesbaden | 6:2 | Pr. Münster |
|
||||||||
Karlsruher SC | 1:0 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
Amkar Perm | 1:1 | Ural | |||||||||
Dynamo Moscow | 0:1 | Tosno | |||||||||
Zenit S-Pb | 0:3 | Loko Moscow | |||||||||
Krasnodar | 4:1 | SKA Khabarovsk | |||||||||
Wolfsberger AC | 0:2 | Sturm Graz |
|
||||||||
CFR Cluj | 0:0 | Gaz Metan | |||||||||
CS U Craiova | 2:5 | FCSB | |||||||||
Konyaspor | 1:0 | Ankaraspor | |||||||||
Karabükspor | 0:1 | Sivasspor |
|
||||||||
Bursaspor | 4:0 | Antalyaspor |
|
||||||||
Trabzonspor | 2:1 | Galatasaray |
|
||||||||
Vitesse | 2:4 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
FC Utrecht | 2:2 | NAC Breda | |||||||||
Sparta R. | 2:1 | FC Groningen | |||||||||
Heerenveen | 1:2 | AZ Alkmaar | |||||||||
FC Lugano | 1:0 | FC Luzern |
|
||||||||
FC St. Gallen | 3:1 | Grasshoppers |
|
||||||||
BSC Young Boys | 5:1 | FC Sion |
|
||||||||
Zirka | 1:0 | Vorskla Poltava | |||||||||
Veres Rivne | 1:1 | Olimpik Donetsk | |||||||||
Zorya Lugansk | 2:2 | FK Oleksandriya | |||||||||
Karpaty | 1:1 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Panetolikos U19 | 2:0 | Apollon U19 | |||||||||
AE Larisa U19 | 0:0 | Levadiakos U19 | |||||||||
AO Xanthi | 0:2 | Atromitos | |||||||||
PAS Lamia | 2:0 | Platanias | |||||||||
Panetolikos | 1:1 | Apollon Smyrnis | |||||||||
Panionios | 0:1 | AEK Athens | |||||||||
Ergotelis | 0:0 | Kallithea | |||||||||
Veria NPS | 0:1 | Apollon Pontou | |||||||||
AE Sparti | 1:1 | Panegialios | |||||||||
Doxa Dramas | 2:0 | Anag. Karditsas | |||||||||
Club Brugge | 4:1 | Sint-Truiden | |||||||||
Standard Liège | 3:1 | SK Beveren | |||||||||
Mouscron | 2:2 | Royal Antwerp |
|
||||||||
Berchem Sport | 1:1 | KMSK Deinze | |||||||||
FC Knokke | 3:2 | Dessel Sport | |||||||||
Tubize-Braine | 1:1 | Cercle Brugge | |||||||||
Mlada Boleslav | 2:1 | Jihlava | |||||||||
Slovacko | 0:3 | Slavia Prague | |||||||||
Sparta Prague | 3:2 | Banik Ostrava | |||||||||
Sönderjyske | 1:1 | Hobro IK | |||||||||
Lyngby BK | 2:2 | FC Midtjylland | |||||||||
AC Horsens | 1:1 | FC Copenhagen | |||||||||
Aalborg BK | 0:2 | Odense BK | |||||||||
Backa | 2:1 | Javor-Matis | |||||||||
FK Zemun | 0:1 | Red Star | |||||||||
Borac Cacak | 1:2 | Partizan | |||||||||
FK Cukaricki | 2:1 | Vozdovac | |||||||||
Mladost | 2:0 | Macva | |||||||||
Radnik | 5:1 | Spartak | |||||||||
Radnicki Nis | 1:3 | Napredak | |||||||||
Kragujevac U19 | 3:2 | Vojvodina U19 | |||||||||
Rad U19 | 2:2 | Moravac | |||||||||
Apolon 4 U17 | 2:0 | Vojvodina U17 | |||||||||
Slaven Belupo | 0:0 | Hajduk Split | |||||||||
NK Rudes | 1:1 | Cibalia | |||||||||
Jagiellonia | 3:1 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Legia Warszawa | 2:0 | Arka Gdynia | |||||||||
Vereya | 0:1 | Beroe | |||||||||
Ludogorets | 2:0 | Levski Sofia | |||||||||
Nesebar | 0:3 | Pomorie | |||||||||
Rudar Velenje | 0:0 | NK Olimpija | |||||||||
NK Aluminij | 0:3 | ND Gorica | |||||||||
AS Trencin | 1:2 | Spartak Trnava | |||||||||
SW Neukölln | 1:4 | Croatia Berlin | |||||||||
1.FC Schöneberg | 2:5 | SV Empor Berlin | |||||||||
Spand. Kickers | 1:2 | E. Mahlsdorf | |||||||||
Tasmania Berlin | 1:0 | Al-Dersimspor | |||||||||
BW Berlin | 3:0 | TuS Makkabi | |||||||||
SV Sparta | 0:1 | BFC Preussen | |||||||||
Vikt. Köln II | 2:2 | Homburg-Nü. | |||||||||
VfL Rheinbach | 2:0 | SV Schlebusch | |||||||||
TuS Mondorf | 2:0 | SV Lohmar | |||||||||
Fortuna Köln II | 0:1 | G. Windeck | |||||||||
FC Leverkusen | 2:4 | SV Deutz 05 | |||||||||
FV Wiehl | 2:1 | L.-Hohenlind | |||||||||
ASV Vach | 1:2 | Feuchtwangen | |||||||||
1.FC Fuchsstadt | 4:0 | Kleinrinderfeld | |||||||||
TSV Heimb. | 0:1 | TSV Karlburg | |||||||||
SV Euerbach-K. | 1:3 | Schwebenried | |||||||||
TuS Röllbach | 0:2 | TSV Abtswind | |||||||||
Regensburg II | 4:0 | Bad Kötzting | |||||||||
F. Regensburg | 3:1 | TSV Bogen | |||||||||
Teistungen | 3:1 | FSV 06 Ohratal | |||||||||
Empor Glauchau | 1:0 | Pirna-Copitz | |||||||||
Rotenburger SV | 5:3 | Eintr. Cuxhaven | |||||||||
TV Meckelfeld | 4:0 | VfL Westercelle | |||||||||
SV Eichede II | 1:2 | SV Schackendorf | |||||||||
Kellinghusen | 2:1 | Phoenix Kisdorf | |||||||||
VfB Marburg | 1:1 | FV Biebrich 02 | |||||||||
FC Waldbrunn | 0:2 | Oberliederbach | |||||||||
FV Breidenbach | 4:0 | FC Dorndorf | |||||||||
SG Kinzenbach | 1:1 | SV Zeilsheim | |||||||||
SF/BG Marburg | 1:1 | TuS Dietkirchen | |||||||||
Eckernförder SV | 4:1 | FC Kilia Kiel | |||||||||
BSC Acosta | 4:0 | F. Lebenstedt | |||||||||
Goslarer SC | 5:1 | BSV Ölper 2000 | |||||||||
Lupo-Martini II | 1:4 | TSC Vahdet | |||||||||
FC Grone | 3:3 | SCW Göttingen | |||||||||
SV Lengede | 4:1 | TSV Hillerse | |||||||||
Komet Arsten | 5:2 | SFL Bremerhaven | |||||||||
OT Bremen | 1:1 | DJK Blumenthal | |||||||||
SC Borgfeld | 4:2 | SV Grohn | |||||||||
SV Lemwerder | 4:0 | Lesum-Burgdamm | |||||||||
SV Mehring | 3:0 | SV Windhagen | |||||||||
SG 99 Andernach | 2:0 | SF Eisbachtal | |||||||||
SG Mendig | 0:0 | Emmelshausen | |||||||||
VfB Linz | 1:0 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
TuS Oberwinter | 2:4 | SG Malberg/R. | |||||||||
Quierschied | 5:1 | FSG Bous | |||||||||
SV 09 Bübingen | 3:3 | TuS Herrensohr | |||||||||
1.SV Mörsch | 1:1 | FC Denzlingen | |||||||||
Rielasingen | 2:0 | SV Endingen | |||||||||
Neudrossenfeld | 1:1 | TSV Buch | |||||||||
CSC 03 Kassel | 2:1 | SV 1910 Neuhof | |||||||||
FSV Dörnberg | 3:1 | Schwalmstadt | |||||||||
Hes. Kassel II | 4:2 | Petersberg | |||||||||
HSC Hannover | 1:1 | Egestorf/L. II | |||||||||
TSV Godshorn | 6:1 | STK Eilvese | |||||||||
OSV Hannover | 1:3 | Heeßeler SV | |||||||||
Durlach-Aue | 2:1 | SpVgg Neckarelz | |||||||||
VfB Gartenstadt | 0:1 | FC Kirrlach | |||||||||
L-Echterdingen | 6:3 | TSG Tübingen | |||||||||
Pr. Münster II | 2:0 | Neuenkirchen | |||||||||
Rödinghausen II | 1:3 | TuS Hiltrup | |||||||||
Delbrücker SC | 2:0 | SuS Stadtlohn | |||||||||
VfB Fichte | 0:0 | Vict. Clarholz | |||||||||
Beckumer SV | 1:3 | SpVgg Vreden | |||||||||
Bad Kreuznach | 4:1 | TB Jahn Zeiskam | |||||||||
SV Herschberg | 0:5 | TuS Hohenecken | |||||||||
ASV Winnweiler | 4:1 | SG Rieschweiler | |||||||||
FC 07 Bensheim | 2:0 | SG Bruchköbel | |||||||||
Vatanspor HG | 2:1 | Hanau 93 | |||||||||
FC Sandzak | 3:1 | Wald-Michelbach | |||||||||
FC Alsbach | 4:3 | RW Frankfurt II | |||||||||
CA Talleres | 4:0 | River Plate |
|
||||||||
Newell's | 2:1 | Chacarita Jrs. | |||||||||
Gimnasia | 4:0 | Vélez Sarsfield |
|
||||||||
CA Temperley | 0:2 | San Lorenzo |
|
||||||||
Boca Juniors | 4:0 | Belgrano | |||||||||
Sport Ancash | 3:1 | Serrato | |||||||||
César Vallejo | 6:2 | Sport Loreto | |||||||||
Los Chankas | 0:0 | Sport Boys | |||||||||
Dep. Coopsol | 2:2 | CA Mannucci | |||||||||
Def. La Bocana | 3:1 | Alfredo Salinas | |||||||||
Cienciano | 8:1 | Unión Huaral | |||||||||
Boca Unidos | 1:1 | Santamarina | |||||||||
CD Cruz Azul | 1:2 | Tigres UANL |
|
||||||||
Querétaro FC | 2:2 | Atlas | |||||||||
León | 6:2 | Tiburones Rojos | |||||||||
Monterrey | 2:0 | América |
|
||||||||
Necaxa | 5:0 | Lobos BUAP | |||||||||
Chivas | 3:1 | Club Tijuana | |||||||||
Toluca | 0:1 | Morelia | |||||||||
Sonsonate | 1:2 | FAS | |||||||||
Chalatenango | 0:0 | Pasaquina | |||||||||
CD Águila | 1:0 | CD Dragón | |||||||||
CD Audaz | 4:3 | ADI Metapán | |||||||||
Alianza FC | 0:0 | L.A. Firpo | |||||||||
Santa Tecla | 4:0 | Limeño | |||||||||
Rionegro Águila | 1:1 | Deportes Tolima | |||||||||
Deportivo Cali | 0:0 | CD América |
|
||||||||
Once Caldas | 1:1 | Envigado | |||||||||
Indep. Santa Fe | 0:0 | CD La Equidad | |||||||||
Indep. Medellín | 2:0 | Jaguares FC | |||||||||
Shonan Bellmare | 1:1 | Fagiano Okayama | |||||||||
Matsumoto Yama. | 2:1 | FC Gifu | |||||||||
Machida Zelvia | 1:1 | Kamatam. Sanuki | |||||||||
Reno. Yamaguchi | 0:1 | Zweig. Kanazawa | |||||||||
Monte. Yamagata | 2:2 | Ehime FC | |||||||||
Nagoya Grampus | 4:2 | Thespa Gunma | |||||||||
Nagano Parceiro | 1:2 | Blaublitz Akita | |||||||||
a. cl. Numazu | 1:0 | C. Osaka Res. | |||||||||
Gainare Tottori | 2:3 | FC Ryukyu | |||||||||
SC Sagamihara | 3:2 | Kataller Toyama | |||||||||
Tochigi SC | 0:0 | Fujieda MYFC | |||||||||
Kureha SC | 1:3 | Iwaki Furuk. | |||||||||
Regu. Fukushima | 1:1 | Nakaniida SC | |||||||||
Nakada FC | 2:1 | Para. Yonezawa | |||||||||
Zacatepec | 2:0 | Leones Negros | |||||||||
Cafetaleros | 4:1 | Oaxaca | |||||||||
Celaya | 1:0 | Dorados Sinaloa | |||||||||
Newcastle | 1:1 | Western Sydney | |||||||||
Central Coast | 1:1 | Melbourne | |||||||||
FK Kukësi | 2:2 | KF Vllaznia | |||||||||
FK Partizani | 0:1 | Flamurtari FC | |||||||||
NK Vitez U19 | 1:1 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Banja Luka U17 | 2:0 | FK MDK U17 | |||||||||
Sarajevo U17 | 7:0 | GOSK U17 | |||||||||
Krupa U17 | 0:0 | Sloboda T U17 | |||||||||
Bijeljina U17 | 0:0 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Siroki Brijeg | 2:1 | Zrinjski Mostar | |||||||||
FK Sarajevo | 5:0 | Celik Zenica | |||||||||
Slavia | 0:1 | Vitebsk | |||||||||
FK Minsk | 0:1 | Neman Grodno | |||||||||
Dynamo Brest | 1:0 | Torpedo Zhodino | |||||||||
Jonava | 3:0 | Utenis | |||||||||
Suduva | 1:0 | Atlantas | |||||||||
TOSK Tesanj | 0:2 | HNK Orasje | |||||||||
FK Tuzla City | 2:1 | HNK Capljina | |||||||||
JS Kairouan | 1:0 | CO Medenine | |||||||||
Stade Gabèsien | 1:0 | US Ben Guerdane | |||||||||
Rapide Oued Zem | 1:1 | RS Berkane | |||||||||
OC Safi | 2:0 | Raja Casablanca | |||||||||
Ittihad Tanger | 0:1 | FAR Rabat | |||||||||
Difaâ El Jadida | 3:0 | Moghreb Tétouan | |||||||||
Wadi Degla | 0:3 | Zamalek | |||||||||
Zugdidi | 0:0 | Samgurali | |||||||||
FC Gagra | 3:1 | Guria | |||||||||
FC Meshakhte | 1:2 | Sioni Bolnisi | |||||||||
Iberia | 1:0 | Ñublense | |||||||||
Rangers Talca | 3:2 | Cobreloa | |||||||||
La Serena | 0:1 | San Felipe | |||||||||
Puerto Rico FC | 2:5 | NY Cosmos | |||||||||
Miami FC | 2:1 | FC Edmonton | |||||||||
SF Deltas | 0:2 | J'ville Armada | |||||||||
Indy Eleven | 2:2 | North Carolina | |||||||||
FC Locomotive | 1:0 | Kolkheti Poti | |||||||||
Shukura | 0:0 | Dinamo Batumi | |||||||||
NK Bravo | 4:0 | NK Fuzinar | |||||||||
NK Brezice 1919 | 2:3 | NK Nafta 1903 | |||||||||
NK Brda | 0:0 | NK Rogaska | |||||||||
NK Dekani | 4:2 | ND Ilirija | |||||||||
NK Dob | 2:1 | NK Radomlje | |||||||||
NK Krka | 4:2 | Zarica Kranj | |||||||||
Suwon FC | 4:0 | FC Anyang | |||||||||
Seoul E-Land | 2:2 | Bucheon FC | |||||||||
Daejeon Hana C. | 1:1 | Ansan Greeners | |||||||||
Gyeongnam FC | 1:0 | Seongnam FC | |||||||||
Busan IPark | 1:1 | Asan Mugunghwa | |||||||||
Suwon Bluewings | 2:1 | Gangwon FC | |||||||||
Jeonbuk Hyundai | 3:0 | Jeju United | |||||||||
Incheon Utd. | 0:0 | Gwangju FC | |||||||||
Louisville City | 1:0 | Rochester NY | |||||||||
TB Rowdies | 1:2 AET | NY Red Bulls II | |||||||||
San Antonio FC | 1:4 on pens | Oklahoma City | |||||||||
Barry Town | 0:1 | Connah's Quay | |||||||||
Cerro Porteño | 2:0 | CD Capiatá | |||||||||
Guaraní | 3:0 | Olimpia | |||||||||
Kuressaare | 0:1 | Maardu LM | |||||||||
Rakvere Tarvas | 1:1 | FCI Tallinn U21 | |||||||||
FC Flora U21 | 0:4 | FCI Levadia U21 | |||||||||
Sillamäe U21 | 1:1 | JK Järve | |||||||||
Vändra Vaprus | 8:2 | FC Joker | |||||||||
Keila JK | 1:3 | JK Tammeka U21 | |||||||||
Hamilton W. | 0:1 | Hawke’s Bay | |||||||||
Southern United | 0:1 | Eastern Suburbs | |||||||||
Canterbury Utd. | 0:1 | Tasman United | |||||||||
Waitakere Utd. | 0:5 | Auckland City | |||||||||
Sport. Cristal | 3:0 | AD Cantolao | |||||||||
Cusco FC | 5:1 | Juan Aurich | |||||||||
Alianza Lima | 3:0 | Alianza Atl. | |||||||||
Yangon United | 7:0 | Chin Utd. | |||||||||
GFA FC | 0:0 | Magwe FC | |||||||||
Ayeyawady Utd. | 1:2 | Rakhine United | |||||||||
Shan United | 4:0 | Hantharwady Utd | |||||||||
Zwekapin Utd. | 3:0 | S. Myanmar FC | |||||||||
Yadanarbon FC | 3:0 | Nay Pyi Taw FC | |||||||||
Parma | 2:0 | Avellino | |||||||||
Pro Vercelli | 1:4 | Foggia | |||||||||
Pontedera | 2:1 | Foll. Gavorrano | |||||||||
Giana Erminio | 2:2 | Alessandria | |||||||||
Livorno | 3:0 | Pro Piacenza | |||||||||
Pistoiese | 1:0 | Prato | |||||||||
Siena | 0:3 | Monza | |||||||||
Arezzo | 1:1 | Viterbese | |||||||||
Arzachena | 3:0 | Olbia | |||||||||
Lucchese | 3:2 | Carrarese | |||||||||
UC AlbinoLeffe | 1:1 | Teramo | |||||||||
Fermana | 0:0 | Pordenone | |||||||||
Südtirol | 1:0 | LR Vicenza | |||||||||
AS Gubbio | 1:0 | Reggiana | |||||||||
Mestre | 0:0 | Ravenna | |||||||||
Sambenedettese | 0:0 | AJ Fano | |||||||||
Bassano | 0:2 | Renate | |||||||||
1922 Konya | 3:3 | Fethiyespor | |||||||||
Z. Kömürspor | 0:0 | Baskent Safak | |||||||||
Gümüshanespor | 2:2 | Hacettepe | |||||||||
Karagümrük | 2:1 | Kirklarelispor | |||||||||
Sanliurfaspor | 0:2 | Bandirmaspor | |||||||||
Altay SK | 1:0 | Sakaryaspor | |||||||||
Kahramanmaras | 3:3 | Karsiyaka | |||||||||
Barça Atlètic | 1:1 | Sevilla Atl. | |||||||||
Córdoba CF | 1:1 | CD Numancia | |||||||||
Alcorcón | 2:0 | Real Oviedo | |||||||||
Reus Deportiu | 2:2 | Real Valladolid | |||||||||
CD Tenerife | 0:0 | CA Osasuna | |||||||||
SM Caen B | 0:2 | CMS Oissel | |||||||||
FC Rouen 1899 | 3:1 | FC Dieppe | |||||||||
Racing CFF | 4:1 | Noisy-le-Sec | |||||||||
Chindia | 3:0 | CS Mioveni | |||||||||
Armavir | 2:0 | Spartak Nalchik | |||||||||
MVV Maastricht | 2:1 | FC Volendam | |||||||||
Telstar | 4:0 | Almere City | |||||||||
SC Covilhã | 2:1 | FC Porto B | |||||||||
Cova Piedade | 0:0 | Académico Viseu | |||||||||
Sporting B | 1:1 | Leixões | |||||||||
Varzim | 0:0 | Nacional | |||||||||
União Madeira | 1:0 | Oliveirense | |||||||||
Santa Clara | 1:2 | Penafiel | |||||||||
SC Braga | 1:0 | Chaves | |||||||||
Paços Ferreira | 1:0 | Estoril Praia | |||||||||
Desportivo Aves | 1:3 | Vit. Guimarães |
|
||||||||
Erzurumspor FK | 4:1 | Denizlispor | |||||||||
Gaziantep FK | 1:0 | Elazigspor |
|
||||||||
Adana Demirspor | 1:2 | Giresunspor | |||||||||
Manisaspor | 0:2 | Ümraniyespor | |||||||||
Girnyk-Sport | 0:4 | Rukh Lviv | |||||||||
Balkany Zorya | 5:0 | Volyn Lutsk | |||||||||
Cherkashchyna | 0:2 | Obolon | |||||||||
Naftovyk | 1:2 | Kremin | |||||||||
PFK Sumy | 0:2 | Kolos Kovalivka | |||||||||
FK Kramatorsk | 1:1 | Gelios | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 4:2 | FC Wohlen | |||||||||
FC Winterthur | 0:1 | FC Vaduz | |||||||||
Velke Mezirici | 1:2 | 1.SK Prostejov | |||||||||
Vikt. Plzen B | 3:1 | Jablonec B | |||||||||
Banik Ostrava B | 3:0 | Zlin B | |||||||||
Banik Sokolov | 1:0 | Pribram | |||||||||
Zapy | 4:2 | Sokol Brozany | |||||||||
Viborg FF | 2:2 | Thisted FC | |||||||||
Vendsyssel FF | 2:0 | Skive IK | |||||||||
HB Köge | 1:0 | Brabrand IF | |||||||||
Nyköbing FC | 0:0 | Esbjerg fB | |||||||||
FC Fredericia | 0:1 | Vejle BK | |||||||||
Fremad Amager | 0:1 | FC Roskilde | |||||||||
Sandnes Ulf | 0:3 | Kongsvinger | |||||||||
Mjøndalen | 3:1 | Levanger | |||||||||
Tromsdalen | 5:0 | Fredrikstad | |||||||||
Ullensaker/Kisa | 4:2 | Arendal | |||||||||
Florø SK | 1:5 | Strømmen | |||||||||
Ranheim | 3:1 | Jerv | |||||||||
Bodø/Glimt | 6:0 | Åsane | |||||||||
Start | 0:1 | Elverum | |||||||||
Kristiansund | 2:2 | Odd | |||||||||
Sarpsborg 08 | 5:0 | Sandefjord | |||||||||
Tromsø | 3:0 | Viking | |||||||||
Strømsgodset | 4:1 | Sogndal | |||||||||
Rosenborg | 0:0 | Stabæk | |||||||||
Vålerenga | 1:2 | Molde FK | |||||||||
Jiangsu FC | 1:0 | BJ Guoan | |||||||||
TJ Tianhai | 4:1 | Liaoning FC | |||||||||
GuiZ FC | 3:0 | SD Taishan | |||||||||
HN FC | 2:4 | SH Port | |||||||||
GZ City | 3:2 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
SH Shenhua | 5:1 | YB Funde | |||||||||
CC Yatai | 3:1 | CQ Liangjiang | |||||||||
HB FC | 3:0 | GuaZ FC | |||||||||
Dobanovci | 0:0 | Metalac | |||||||||
Radnicki Pirot | 1:0 | Novi Pazar | |||||||||
FK Bezanija | 2:0 | Jagodina | |||||||||
FK Indjija | 1:1 | FK TSC | |||||||||
Din. Zagreb II | 1:2 | Hajduk Split II | |||||||||
NK Sesvete | 2:0 | NK Kustosija | |||||||||
HNK Sibenik | 1:1 | NK Solin | |||||||||
Drweca NML | 1:1 | Huragan Morag | |||||||||
Lechia Tomaszow | 2:2 | Swit N.D.M. | |||||||||
Bielsk Podlaski | 0:4 | O. Zambrow | |||||||||
Sleza Wroclaw | 2:0 | BKS Stal Bielsko-Biala | |||||||||
Wisla Sand. | 1:0 | Unia Tarnow | |||||||||
Chrobry Glogow | 0:0 | Chojniczanka | |||||||||
Ruch Chorzow | 3:1 | Odra Opole | |||||||||
IF Elfsborg U19 | 1:0 | IFK U19 | |||||||||
Sirius | 0:4 | Malmö FF | |||||||||
GIF Sundsvall | 1:4 | Hammarby | |||||||||
Djurgården | 0:0 | J-Södra IF | |||||||||
Häcken | 2:0 | Kalmar FF | |||||||||
Örgryte | 0:3 | Helsingborgs IF | |||||||||
Gefle | 1:1 | Degerfors | |||||||||
Syrianska FC | 1:2 | Falkenbergs FF | |||||||||
FK Celik Niksic | 0:0 | FK Bokelj | |||||||||
Jedinstvo | 0:2 | FK Berane | |||||||||
Otrant-Olympic | 0:0 | FK Cetinje | |||||||||
FK Jezero | 1:0 | Mornar Bar | |||||||||
FK Lovcen | 4:0 | OSK Igalo | |||||||||
FK Ibar | 0:1 | FK Podgorica | |||||||||
Sunderland U21 | 0:1 | Man Utd U21 | |||||||||
Liverpool U21 | 1:2 | Leicester U21 | |||||||||
Boro U21 | 3:1 | Wolves U21 | |||||||||
M. Tel Aviv | 5:2 | Hapoel Acre | |||||||||
FC Ashdod | 1:3 | H. Beer Sheva | |||||||||
Radomiak | 0:0 | Warta Poznan | |||||||||
R. Majadahonda | 3:1 | Unión Adarve | |||||||||
UD Sanse | 0:1 | Bouzas | |||||||||
Depor Fabril | 0:0 | CD Guijuelo | |||||||||
Ponferradina | 1:0 | Pontevedra | |||||||||
CF Fuenlabrada | 1:0 | CCD Cerceda | |||||||||
Villarreal CF B | 2:2 | Valencia B | |||||||||
CD Ebro | 1:1 | Lleida Esportiu | |||||||||
Atl. Baleares | 0:0 | CF Peralada | |||||||||
Hércules CF | 1:0 | Penya Deportiva | |||||||||
UE Cornellà | 0:1 | Elche CF | |||||||||
Burgos CF | 1:1 | Sporting B | |||||||||
CA Osasuna Prom | 1:1 | Arenas Club | |||||||||
Caudal Dep. | 1:3 | CD Mirandés | |||||||||
CD Tudelano | 3:0 | Real Unión | |||||||||
Batman Petrol | 2:2 | Erbaaspor | |||||||||
Kozan Spor FK | 0:2 | Bayburt ÖI | |||||||||
Bergama FK | 2:0 | 12 Bingöl Spor | |||||||||
Catalcaspor | 0:3 | Ofspor | |||||||||
Antalya Kemer | 0:2 | Düzcespor | |||||||||
Bayrampasa | 0:1 | Hacettepe 1945 | |||||||||
Kizilcabölük | 2:0 | Karaköprü Bld | |||||||||
Cizre Spor | 1:2 | Arsinspor | |||||||||
23 Elazig FK | 0:3 | Tarsus IY | |||||||||
Corum FK | 4:2 | Kocaelispor | |||||||||
Payasspor | 0:1 | Osmaniyespor FK | |||||||||
Tepecik Spor | 1:0 | Usak Spor | |||||||||
Karacabey Bld | 1:0 | Tekirdagspor | |||||||||
Budissa Bautzen | 1:2 | U. Fürstenwalde | |||||||||
TSG Neustrelitz | 0:1 | W. Nordhausen | |||||||||
A. Klagenfurt | 0:0 | Vöcklamarkt | |||||||||
TSV Havelse | 0:4 | VfB Lübeck |
|
||||||||
Schott Mainz | 0:2 | W. Mannheim |
|
||||||||
SC Freiburg II | 0:0 | Stuttg. Kickers | |||||||||
FC Admira II | 4:1 | SV Schwechat | |||||||||
Rapid Wien II | 2:1 | FC Stadlau | |||||||||
Stade Nyonnais | 2:2 | FC Sion U21 | |||||||||
Altach Juniors | 2:1 | FC Kufstein | |||||||||
Schwaz | 2:1 | Seekirchen | |||||||||
FC Naters | 1:0 | Vevey-Sports | |||||||||
FC Fribourg | 2:2 | Etoile Carouge | |||||||||
FC Schötz | 0:1 | FC Solothurn | |||||||||
FC Langenthal | 2:3 | SR Delémont | |||||||||
FC Mendrisio | 3:2 | Winterthur U21 | |||||||||
FC Kosova | 1:2 | Red Star ZH | |||||||||
CSD Municipal | 0:1 | CD Petapa | |||||||||
Sanarate FC | 0:2 | Antigua GFC | |||||||||
Suchitepéquez | 2:2 | Comunicaciones | |||||||||
Malacateco | 4:0 | CD Marquense | |||||||||
Naranjeros | 1:1 | Guastatoya | |||||||||
Santa Gema | 2:0 | Alianza FC | |||||||||
Tauro FC | 4:2 | San Francisco | |||||||||
San Miguelito | 0:2 | Universitario | |||||||||
Plaza Amador | 2:0 | Independiente | |||||||||
Herediano | 3:0 | Cartaginés | |||||||||
Pérez Zeledón | 1:1 | Guadalupe FC | |||||||||
Saprissa | 2:0 | LD Alajuelense | |||||||||
Santos FC | 5:0 | Grecia | |||||||||
Real Sociedad | 0:2 | Juticalpa | |||||||||
Marathón | 1:0 | Real España | |||||||||
Platense FC | 2:0 | Lobos UPNFM | |||||||||
CD Olimpia | 0:0 | FC Motagua | |||||||||
Humble Lions | 0:0 | Harbour View FC | |||||||||
Reno FC | 0:1 | Montego Bay Utd | |||||||||
Tivoli Gardens FC | 0:0 | S. South Coast | |||||||||
UWI FC | 1:4 | Arnett Gardens | |||||||||
Teutonia 05 | 0:3 | TSV Buchholz 08 | |||||||||
V/W Billstedt | 1:4 | Wedeler TSV | |||||||||
TSV Sasel | 4:0 | SC Condor | |||||||||
TuRU Düsseldorf | 1:2 | VfB Speldorf | |||||||||
Schonnebeck | 1:1 | SV Straelen | |||||||||
Cronenberger SC | 1:4 | Ratingen 04/19 | |||||||||
Velbert 02 | 6:2 | DSC 99 | |||||||||
Düsseldorf-West | 0:5 | 1.FC Bocholt | |||||||||
SF Baumberg | 3:1 | VfB Hilden | |||||||||
RW Koblenz | 3:1 | FC Karbach | |||||||||
FC Hürth | 4:1 | BW Friesdorf | |||||||||
SSV Merten | 0:2 | Arnoldsweiler | |||||||||
FC Pesch | 0:1 | B. Gladbach 09 | |||||||||
Spvg Wesseling | 1:4 | SV Breinig | |||||||||
TV Herkenrath | 1:2 | Hennef 05 | |||||||||
VfL Vichttal | 1:2 | Freialdenhoven | |||||||||
Blumenthaler SV | 4:2 | VfL 07 Bremen | |||||||||
Leher TS | 1:1 | BSC Hastedt | |||||||||
PSV Neumünster | 1:3 | Türkspor Kiel | |||||||||
TSV Wankendorf | 4:2 | Friedrichsberg | |||||||||
SVG Göttingen | 2:3 | TuS Sulingen | |||||||||
TuS Bersenbrück | 1:3 | Eintr. Northeim | |||||||||
MTVE Celle | 0:2 | BV Cloppenburg | |||||||||
Podbrezova B | 1:1 | Komarno | |||||||||
MSK Zilina B | 2:1 | MFK Zvolen | |||||||||
SKF Sered | 3:3 | Spisska N. Ves | |||||||||
W. Bremen U19 | 1:1 | Hannover 96 U19 | |||||||||
Fort. Köln U19 | 1:5 | Schalke 04 U19 | |||||||||
B. Dortmund U19 | 2:0 | Duisburg U19 | |||||||||
Düsseldorf U19 | 1:1 | Bielefeld U19 | |||||||||
SV Neuberg | 2:3 | Deutschkreutz | |||||||||
Stegersbach | 1:1 | Wimpassing | |||||||||
Frankfurt U19 | 4:0 | Nürnberg U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 5:2 | Gr. Fürth U19 | |||||||||
Hoffenheim U19 | 5:0 | Mainz 05 U19 | |||||||||
Stuttgart U19 | 2:5 | U'haching U19 | |||||||||
St. Pauli U17 | 3:2 | Holst. Kiel U17 | |||||||||
Duisburg U17 | 0:6 | B. Dortmund U17 | |||||||||
U'haching U17 | 4:1 | SC Freiburg U17 | |||||||||
FC Bayern U17 | 9:0 | Elversberg U17 | |||||||||
Nürnberg U17 | 0:0 | Stuttgart U17 | |||||||||
Köttmannsdorf | 1:4 | SK Treibach | |||||||||
SVG Bleiburg | 0:2 | SV St.Jakob/Ros | |||||||||
VST Völkermarkt | 1:0 | ATUS Ferlach | |||||||||
SV Kraig | 1:0 | KAC 1909 | |||||||||
SAK Klagenfurt | 5:0 | ASKÖ Gmünd | |||||||||
Annabichler SV | 1:1 | FC Lendorf | |||||||||
Reichenau | 3:1 | Zirl | |||||||||
Nenzing | 1:1 | Admira Dornbirn | |||||||||
Rankweil | 1:0 | A. Lustenau II | |||||||||
FC Monthey | 5:0 | Veyrier Sports | |||||||||
CS Interstar | 5:0 | Montreux-Sports | |||||||||
FC Echichens | 2:3 | FC Genolier | |||||||||
FC La Tour | 2:1 | CS Romontois | |||||||||
FC Moutier | 4:0 | FC Prishtina BE | |||||||||
FC Altdorf | 1:2 | FC Ascona | |||||||||
FC Locarno | 0:0 | FC Ibach | |||||||||
AC Taverne | 6:0 | FC Sarnen | |||||||||
FC Dulliken | 1:3 | FC Muri | |||||||||
Aargau U21 | 5:2 | FC Wettingen | |||||||||
Schaffhausen II | 2:1 | FC Wil II | |||||||||
Pafos FC | 0:0 | Aris Limassol | |||||||||
Apol. Limassol | 4:2 | Doxa Katokopias | |||||||||
Olympiakos N. | 1:1 | Nea Salamis | |||||||||
Ermis Aradippou | 0:1 | AEL Limassol | |||||||||
Grasshopper U17 | 1:2 | FC Basel U17 | |||||||||
FC Zürich U17 | 4:0 | St. Gallen U17 | |||||||||
Davao Aguilas | 2:2 | Stallion Laguna | |||||||||
Global FC | 3:2 | Ilocos United | |||||||||
Akhaa Al-Ahly | 3:3 | Safa Beirut SC | |||||||||
AC Tripoli | 2:2 | Salam Zgharta | |||||||||
Al-Ansar FC | 4:0 | Islah Club | |||||||||
Motor U19 | 3:0 | MOSP U19 | |||||||||
LKS U19 | 0:3 | Progres U19 | |||||||||
SS Folgore | 3:1 | Fiorentino | |||||||||
Virtus | 2:1 | Murata | |||||||||
Domagnano | 3:0 | Pennarossa | |||||||||
Arka Gdynia U19 | 3:1 | Pogon U19 | |||||||||
Warta G. U19 | 0:3 | Lech U19 | |||||||||
Uni. Católica | 2:0 | CD Clan Juvenil | |||||||||
CD Macará | 1:0 | CS Emelec | |||||||||
Delfín SC | 2:0 | Guayaquil City | |||||||||
Ming Chuan Univ | 3:3 | Tainan City | |||||||||
Royal Blues | 0:7 | Taipower | |||||||||
Leopard Cat | 0:1 | NTUS | |||||||||
Tung Sing | 0:2 | Leaper | |||||||||
Double Flower | 3:1 | Hoi King | |||||||||
Shatin | 1:4 | HKFC | |||||||||
Citizen | 3:3 | RCFC | |||||||||
Wong Tai Sin | 3:3 | Sun Hei | |||||||||
Kwun Tong | 1:2 | Wing Yee | |||||||||
Fukien | 0:0 | Sham Shui Po | |||||||||
Central Western | 1:1 | Kowloon City | |||||||||
Tuen Mun | 1:0 | Supreme | |||||||||
Fu Moon | 1:0 | Yau Tsim Mong | |||||||||
Happy Valley | 3:0 | Kwong Wah | |||||||||
Gospel | 0:2 | Kwai Tsing | |||||||||
Lucky Mile | 3:0 | Sai Kung | |||||||||
Tai Po | 5:2 | Eastern | |||||||||
Orion | 0:4 | Kitchee | |||||||||
Da Nang FC | 0:2 | Quang Nam FC | |||||||||
Binh Duong FC | 1:1 | Can Tho FC | |||||||||
HCMC FC | 1:3 | Sai Gon FC | |||||||||
KF Trepca 89 | 2:0 | KF Liria | |||||||||
KF Vëllaznimi | 1:1 | KF Drenica | |||||||||
FC Drita | 2:0 | FC Besa | |||||||||
KF Llapi | 4:1 | KF Vllaznia | |||||||||
Neftchi Baku | 2:1 | Sumgayit | |||||||||
FC Olympique | 2:0 | Bruno's Magpies | |||||||||
Shirak Gyumri | 0:1 | Alashkert FC | |||||||||
Gandzasar | 2:0 | Ararat Yerevan | |||||||||
Nyköpings BIS | 2:1 | Sollentuna FK | |||||||||
Umeå FC | 7:1 | Enskede IK | |||||||||
Arameisk SIF | 3:2 | Assyriska FF | |||||||||
Akropolis IF | 4:2 | Sandvikens IF | |||||||||
IFK Luleå | 3:2 | Carlstad United | |||||||||
Västerås SK | 2:1 | Team TG | |||||||||
Brage | 3:3 | Vasalunds IF | |||||||||
Ängelholms FF | 2:2 | Ljungskile SK | |||||||||
Mjällby AIF | 2:1 | Oskarshamns AIK | |||||||||
Curicó Unido | 1:0 | San Luis | |||||||||
U. de Chile | 1:0 | U. Católica | |||||||||
CD Everton | 2:1 | U. Concepción | |||||||||
O'Higgins | 0:3 | Wanderers | |||||||||
Antofagasta | 1:1 | Audax Italiano | |||||||||
SV Raisting | 0:4 | Memmingen II | |||||||||
FC Stätzling | 3:3 | SV Mering | |||||||||
SV Egg | 2:0 | Bad Grönenbach | |||||||||
TSV Aindling | 1:1 | SC Ichenhausen | |||||||||
TSV Gilching-A. | 1:1 | Türk. Augsburg | |||||||||
Milan U19 | 2:0 | Sampdoria U19 | |||||||||
Ascoli U19 | 3:2 | Bari U19 | |||||||||
Avellino U19 | 1:3 | Ternana U19 | |||||||||
AFC Amsterdam | 0:1 | Lienden | |||||||||
De Dijk | 2:4 | TEC | |||||||||
Empoli U17 | 0:1 | Torino U17 | |||||||||
Genoa U17 | 2:1 | ProVercelli U17 | |||||||||
Novara U17 | 1:0 | Carpi U17 | |||||||||
Sampdoria U17 | 2:1 | Cremonese U17 | |||||||||
Spezia U17 | 1:5 | Fiorentina U17 | |||||||||
Entella U17 | 3:2 | Sassuolo U17 | |||||||||
Brescia U17 | 1:1 | Chievo U17 | |||||||||
Cesena U17 | 2:2 | Bologna U17 | |||||||||
Cittadella U17 | 1:2 | Cagliari U17 | |||||||||
Venezia U17 | 0:2 | Udinese U17 | |||||||||
Ascoli U17 | 2:0 | Crotone U17 | |||||||||
Bari U17 | 4:1 | Perugia U17 | |||||||||
Benevento U17 | 2:3 | Roma U17 | |||||||||
Pescara U17 | 1:2 | Frosinone U17 | |||||||||
Napoli U17 | 2:1 | Foggia U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 4:1 | Palermo U17 | |||||||||
Ternana U17 | 5:0 | Avellino U17 | |||||||||
Persipura | 3:1 | Arema FC |
|
||||||||
Persiba | 3:4 | Madura United | |||||||||
Barito Putera | 2:2 | PSM Makassar |
|
||||||||
SY Dongjin | 1:0 | LS UCI | |||||||||
IM Caoshangfei | 4:5 | YB Beiguo | |||||||||
Como | 2:1 | Casale | |||||||||
Campodarsego | 2:1 | Legnago | |||||||||
Mantova | 4:2 | Liventina | |||||||||
Tamai | 1:3 | Calvi Noale | |||||||||
FK Skopje | 1:0 | Pelister Bitola | |||||||||
Sileks | 0:0 | Vardar | |||||||||
Rabotnicki | 1:0 | FC Shkupi | |||||||||
Pobeda Prilep | 0:2 | Shkendija | |||||||||
Castelvetro | 2:0 | Sammaurese | |||||||||
Correggese | 2:2 | Imolese | |||||||||
Forlì | 1:2 | Villabiagio | |||||||||
Pianese | 0:0 | Carpaneto Chero | |||||||||
Rimini | 1:0 | VF Colligiana | |||||||||
Sasso Marconi | 1:1 | Sangiovannese | |||||||||
Sansepolcro | 1:1 | Mezzolara | |||||||||
Scandicci | 2:0 | Sestri Levante | |||||||||
Ghiviborgo | 1:1 | Massese | |||||||||
Ligorna | 1:1 | Finale | |||||||||
San Donato | 2:0 | Argentina | |||||||||
Seravezza Pozzi | 4:1 | Savona | |||||||||
Viareggio | 2:0 | Montecatini | |||||||||
Cassino | 2:1 | Roma City | |||||||||
Latina Calcio | 1:0 | San Teodoro | |||||||||
Monterosi | 1:1 | Lupa Roma | |||||||||
Nuorese | 0:1 | Trastevere | |||||||||
Ostiamare | 0:1 | Aprilia | |||||||||
Rieti | 1:0 | Anzio | |||||||||
Latte Dolce | 2:1 | Flaminia | |||||||||
R. Aversa | 1:2 | Cerignola | |||||||||
Cavese | 1:0 | Picerno | |||||||||
Potenza | 4:1 | Pomigliano | |||||||||
Molfetta Sport. | 3:2 | Frattese | |||||||||
Taranto | 2:1 | Nardò | |||||||||
Team Altamura | 2:0 | Sarnese | |||||||||
Turris | 0:0 | San Severo | |||||||||
Manfredonia | 2:2 | Francavilla | |||||||||
San Gwann FC | 1:0 | Zabbar SP | |||||||||
Qrendi FC | 3:2 | Mqabba FC | |||||||||
CSF Speranta | 0:0 | Petrocub | |||||||||
Milsami | 2:1 | Dinamo-Auto | |||||||||
Baroka FC | 1:0 | Cape Town City | |||||||||
Chippa United | 1:0 | Sundowns | |||||||||
Toluca U20 | 2:2 | CA Morelia U20 | |||||||||
Santos U20 | 1:0 | CF Pachuca U20 | |||||||||
SC Condor II | 0:1 | SV Bergstedt | |||||||||
Juventude | 0:3 | Meiendorfer SV | |||||||||
FC Bergedorf 85 | 0:3 | Dersimspor | |||||||||
Belgium U17 | 3:0 | N. Ireland U17 | |||||||||
Switzerland U17 | 1:0 | Malta U17 | |||||||||
Romania U17 | 0:1 | Austria U17 | |||||||||
Luxembourg U17 | 1:2 | Lithuania U17 | |||||||||
HEBC Hamburg | 7:0 | Pinneberg II | |||||||||
USC Paloma | 6:0 | Inter Hamburg | |||||||||
Nikola Tesla | 0:2 | SV Halstenbek | |||||||||
SCALA | 2:1 | BW Schenefeld | |||||||||
Union Tornesch | 2:5 | FC Elmshorn | |||||||||