Chelsea | 3:1 | Newcastle |
|
||||||||
Brighton | 1:5 | Liverpool |
|
||||||||
Everton | 2:0 | Huddersfield | |||||||||
Leicester | 1:0 | Burnley |
|
||||||||
Stoke City | 2:1 | Swansea |
|
||||||||
Watford | 1:1 | Tottenham |
|
||||||||
West Brom | 0:0 | Crystal Palace |
|
||||||||
Arsenal | 1:3 | Man Utd |
|
||||||||
Barcelona | 2:2 | Celta de Vigo |
|
||||||||
Atlético Madrid | 2:1 | Real Sociedad |
|
||||||||
Sevilla FC | 2:0 | Dep. La Coruña | |||||||||
Athletic | 0:0 | Real Madrid |
|
||||||||
Bayern Munich | 3:1 | Hannover 96 |
|
||||||||
TSG Hoffenheim | 4:0 | RB Leipzig |
|
||||||||
B. Leverkusen | 1:1 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
1.FSV Mainz 05 | 1:3 | FC Augsburg |
|
||||||||
Werder Bremen | 1:0 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 2:2 | 1.FC Köln |
|
||||||||
R. Strasbourg | 2:1 | Paris SG |
|
||||||||
Monaco | 1:0 | Angers SCO | |||||||||
Troyes | 0:1 | Guingamp | |||||||||
OGC Nice | 3:1 | FC Metz | |||||||||
LOSC Lille | 1:0 | Toulouse | |||||||||
Stade Rennais | 2:0 | Amiens SC | |||||||||
Torino | 1:1 | Atalanta BC | |||||||||
USA U17 | 1:5 | Netherlands U16 | |||||||||
Fiji | 8:0 | Tuvalu | |||||||||
Tonga | 0:8 | Solomon Islands | |||||||||
New Caledonia | 1:2 | Vanuatu | |||||||||
1.FC Nuremberg | 1:0 | SV Sandhausen |
|
||||||||
MSV Duisburg | 2:0 | Greuther Fürth |
|
||||||||
Holstein Kiel | 2:2 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Fortuna Köln | 1:1 | FSV Zwickau |
|
||||||||
Wehen Wiesbaden | 4:1 | SC Paderborn |
|
||||||||
Rot-Weiß Erfurt | 0:0 | SV Meppen | |||||||||
SF Lotte | 0:0 | Pr. Münster |
|
||||||||
Chemnitzer FC | 2:3 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
Karlsruher SC | 0:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
Dynamo Moscow | 2:0 | Rostov | |||||||||
Zenit S-Pb | 2:1 | Ural | |||||||||
Loko Moscow | 1:0 | Rubin Kazan | |||||||||
Anzhi II | 5:0 | SKA II | |||||||||
Krasnodar II | 8:1 | Akhmat II | |||||||||
Wolfsberger AC | 0:0 | Rapid Vienna |
|
||||||||
SCR Altach | 1:2 | Sturm Graz |
|
||||||||
Admira Wacker | 1:0 | SKN St. Pölten | |||||||||
SV Mattersburg | 1:0 | LASK |
|
||||||||
Concordia | 3:0 | FC Botosani | |||||||||
CS U Craiova | 3:1 | FCV Farul | |||||||||
Akhisarspor | 0:0 | Y. Malatyaspor | |||||||||
Karabükspor | 0:1 | Göztepe | |||||||||
Besiktas | 3:0 | Galatasaray |
|
||||||||
ADO Den Haag | 0:3 | FC Groningen | |||||||||
Twente FC | 3:3 | Ajax |
|
||||||||
Feyenoord | 1:0 | Vitesse | |||||||||
Willem II | 3:1 | Heracles Almelo | |||||||||
Lausanne-Sport | 1:4 | FC Basel |
|
||||||||
FC Luzern | 2:1 | FC Sion |
|
||||||||
Celtic | 5:1 | Motherwell FC | |||||||||
Heart of Midl. | 1:1 | Hamilton Acad. | |||||||||
Partick Thistle | 0:1 | Hibernian FC | |||||||||
Ross County | 0:2 | Dundee FC | |||||||||
St. Johnstone | 1:2 | Kilmarnock FC | |||||||||
Chornomorets | 1:1 | Zorya Lugansk | |||||||||
Shakhtar D. | 2:0 | Veres Rivne | |||||||||
PAS Lamia U19 | 0:0 | Panetolikos U19 | |||||||||
Levadiakos U19 | 1:0 | AEK Athens U19 | |||||||||
PAO U19 | 0:0 | Panionios U19 | |||||||||
Platanias U19 | 1:1 | Atromitos U19 | |||||||||
Asteras Tripoli | 4:0 | AOK Kerkyra | |||||||||
AO Xanthi | 0:3 | PAOK Salonika | |||||||||
Olympiacos | 3:1 | Apollon Smyrnis | |||||||||
Veria NPS | 1:0 | AE Sparti | |||||||||
Lierse SK | 2:0 | KVC Westerlo | |||||||||
Cercle Brugge | 2:2 | Union SG | |||||||||
KSC Lokeren | 1:2 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
KV Kortrijk | 4:1 | SK Beveren | |||||||||
Mouscron | 1:1 | Sint-Truiden | |||||||||
KV Mechelen | 3:2 | KRC Genk |
|
||||||||
Dessel Sport | 1:1 | Lommel SK | |||||||||
KMSK Deinze | 2:0 | Patro Eisden | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 2:3 | RE Virton | |||||||||
ASV Geel | 1:3 | FC Knokke | |||||||||
KSK Heist | 0:3 | KSV Oudenaarde | |||||||||
Dukla Prague | 0:2 | Teplice | |||||||||
Zbrojovka Brno | 1:1 | Zlin | |||||||||
Karvina | 1:0 | Bohemians 1905 | |||||||||
Slovacko | 2:1 | Jihlava | |||||||||
Slovan Liberec | 1:0 | Sigma Olomouc | |||||||||
Viktoria Plzen | 2:0 | Jablonec | |||||||||
Lyngby BK | 1:2 | Aalborg BK | |||||||||
Backa | 2:2 | Red Star | |||||||||
NK Osijek | 2:0 | Slaven Belupo | |||||||||
HNK Rijeka | 1:2 | Hajduk Split | |||||||||
Wisla Plock | 2:0 | Arka Gdynia | |||||||||
Zaglebie Lubin | 4:2 | Nieciecza | |||||||||
Sandecja | 2:2 | Legia Warszawa |
|
||||||||
Botev Vratsa | 2:2 | Loko Sofia | |||||||||
Oborishte | 1:2 | Maritsa | |||||||||
Ludogorets II | 2:0 | Neftochimic | |||||||||
B. Galabovo | 3:2 | C. Balchik | |||||||||
Tsarsko Selo | 2:0 | Pomorie | |||||||||
Lokomotiv GO | 1:0 | Litex Lovech | |||||||||
Sozopol | 1:2 | Nesebar | |||||||||
Cherno More | 0:0 | Botev Plovdiv | |||||||||
Levski Sofia | 3:0 | Pirin | |||||||||
Rudar Velenje | 1:2 | NK Triglav | |||||||||
NK Maribor | 2:1 | ND Gorica | |||||||||
Paksi FC | 3:1 | Vasas FC | |||||||||
Debrecen | 1:0 | Honvéd | |||||||||
Puskás AFC | 1:3 | Haladás | |||||||||
Mezőkövesd | 0:0 | Diósgyőr | |||||||||
Újpest FC | 2:2 | Balmazújváros | |||||||||
Ferencváros | 3:1 | Fehérvár | |||||||||
MSK Zilina | 1:0 | Podbrezova | |||||||||
FC ViOn | 3:0 | FK Senica | |||||||||
Tatran Presov | 0:0 | Dunajska Streda | |||||||||
Michalovce | 1:1 | Ruzomberok | |||||||||
Slo. Bratislava | 1:1 | AS Trencin | |||||||||
FSV Malchin | 1:0 | SGA Boizenburg | |||||||||
FC Förderkader | 1:1 | Grimmener SV | |||||||||
SV Pastow | 3:2 | TSV Bützow | |||||||||
MSV Pampow | 4:1 | E. Ueckermünde | |||||||||
TSV Friedland | 1:3 | FC Pommern | |||||||||
Güstrower SC | 2:2 | Rostocker FC | |||||||||
Meuselwitz II | 3:1 | FC Eisenach | |||||||||
FC 1910 Lößnitz | 3:0 | Radebeuler BC | |||||||||
FC Grimma | 5:0 | Rapid Chemnitz | |||||||||
VfB Zwenkau | 3:1 | K. Markkleeberg | |||||||||
Großenhainer FV | 2:1 | Lipsia Eutritzsch | |||||||||
BSG Stahl Riesa | 2:0 | Pirna-Copitz | |||||||||
Eintr. Niesky | 6:1 | Reichenbach | |||||||||
CSC 03 Kassel | 5:2 | TSV Mengsberg | |||||||||
SV Kaufungen 07 | 2:1 | SSV Sand | |||||||||
MTV TB Lbg. | 2:2 | Eintr. Cuxhaven | |||||||||
HSC/BW Tündern | 0:2 | Heeßeler SV | |||||||||
Woltmershausen | 1:2 | SC Borgfeld | |||||||||
TuRa Bremen | 1:1 | SV Grohn | |||||||||
TV Bremen-Walle | 4:1 | Melchiorshausen | |||||||||
Berliner SC | 4:2 | TuS Makkabi | |||||||||
TSV Essingen | 1:1 | VfB Neckarrems | |||||||||
VfL Pfullingen | 5:1 | TSG Tübingen | |||||||||
Norm. Gmünd | 2:2 | Ehingen-Süd | |||||||||
VfR Horst | 4:3 | SV Schackendorf | |||||||||
TSV Pansdorf | 1:2 | SV Eichede II | |||||||||
VfB Lübeck II | 9:1 | Kellinghusen | |||||||||
TSV Bordesholm | 4:0 | FC Kilia Kiel | |||||||||
Gettorfer SC | 2:2 | TSV Rantrum | |||||||||
C. Schönkirchen | 2:0 | SG Geest 05 | |||||||||
FC Kirrlach | 0:0 | Durlach-Aue | |||||||||
1.FC Bruchsal | 3:1 | FC Zuzenhausen | |||||||||
TuS Hohenecken | 1:1 | Ludwigshaf. SC | |||||||||
SC Hauenstein | 0:3 | Bad Kreuznach | |||||||||
Waldalgesheim | 2:3 | SG Rieschweiler | |||||||||
Bienwald Kandel | 1:0 | ASV Fußgönheim | |||||||||
Freiburger FC | 4:1 | SV Endingen | |||||||||
Kehler FV | 0:0 | FC Bad Dürrheim | |||||||||
SC Lahr | 1:1 | FC Denzlingen | |||||||||
FC 04 Singen | 3:2 | FC Auggen | |||||||||
Offenburger FV | 1:1 | SV Stadelhofen | |||||||||
VfB Dillingen | 0:1 | RW Hasborn | |||||||||
SV Lengede | 0:1 | Wolfenbüttel | |||||||||
TuS Koblenz II | 2:1 | FV Morbach | |||||||||
Ferro | 0:2 | Aldosivi | |||||||||
Brown (Adrogué) | 3:0 | All Boys | |||||||||
Nueva Chicago | 1:1 | Gimnasia (J) | |||||||||
Instituto AC | 1:0 | Quilmes | |||||||||
Huracán | 1:1 | Patronato | |||||||||
Olimpo | 2:0 | Chacarita Jrs. | |||||||||
Argentinos Jrs. | 2:2 | CA Temperley | |||||||||
Kumamoto Ozu HS | 1:0 | Yonago Kita HS | |||||||||
Western Sydney | 0:2 | Brisbane Roar | |||||||||
Newcastle | 1:2 | Melbourne City | |||||||||
FK Krupa | 1:1 | GOSK Gabela | |||||||||
FK Sarajevo | 3:0 | B. Banja Luka | |||||||||
Zrinjski Mostar | 3:0 | NK Vitez | |||||||||
S. Brijeg U17 | 1:0 | Banja Luka U17 | |||||||||
Bijeljina U17 | 0:2 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
Sarajevo U17 | 20:0 | NK Vitez U17 | |||||||||
Sloboda T U17 | 5:0 | GOSK U17 | |||||||||
KF Teuta | 0:1 | FC Kamza | |||||||||
KF Skënderbeu | 2:1 | FK Kukësi | |||||||||
Cerrito | 2:2 | Rentistas | |||||||||
Maldonado | 0:0 | Central | |||||||||
Cerro Largo | 3:4 on pens | Villa Teresa | |||||||||
Progreso | 3:2 | Villa Española | |||||||||
Pyramids FC | 2:1 | Tanta SC | |||||||||
El Raja | 1:1 | Zamalek | |||||||||
El Ahly | 4:1 | Enppi SC | |||||||||
USM Blida | 2:1 | O Médéa | |||||||||
MC Oran | 1:1 | USM Alger | |||||||||
NA Hussein Dey | 0:0 | ES Sétif | |||||||||
USM Bel Abbès | 1:1 | MC Algiers | |||||||||
Paradou AC | 0:0 | CR Belouizdad | |||||||||
CR Al Hoceima | 1:1 | RS Berkane | |||||||||
CA Khénifra | 1:5 | Hassania | |||||||||
OC Safi | 1:1 | FAR Rabat | |||||||||
Indiana Hoosier | 4:3 on pens | Michigan State | |||||||||
Cardinals | 3:4 on pens | Akron Zips | |||||||||
Wake Forest | 0:2 | Stanford Card. | |||||||||
Chikhura | 5:4 on pens | Torpedo Kutaisi | |||||||||
Arbroath | 1:2 | Stranraer | |||||||||
Airdrieonians | 2:1 | Forfar Athletic | |||||||||
Ayr United | 3:2 | Albion Rovers | |||||||||
Raith Rovers | 2:1 | Alloa Athletic | |||||||||
Queen's Park | 2:1 | East Fife | |||||||||
Annan Athletic | 2:0 | Elgin City | |||||||||
Berwick Rangers | 1:0 | Stirling Albion | |||||||||
Clyde FC | 0:0 | Montrose | |||||||||
Peterhead | 3:0 | Edinburgh City | |||||||||
Rampla Jrs | 0:1 | CA Cerro | |||||||||
Olimpia | 1:0 | Libertad | |||||||||
Guaraní | 2:1 | Cerro Porteño | |||||||||
Portsmouth | 2:0 | Northampton | |||||||||
Walsall | 1:2 | Bury | |||||||||
Southend United | 2:0 | Oldham Athletic | |||||||||
Bristol Rovers | 2:1 | Rotherham | |||||||||
Bromley | 2:2 | Dover Athletic | |||||||||
Halifax Town | 0:1 | Barrow | |||||||||
Hartlepool | 1:2 | Macclesfield | |||||||||
Solihull Moors | 1:0 | Leyton Orient | |||||||||
Sutton Utd | 2:0 | Eastleigh | |||||||||
Torquay | 0:0 | Aldershot | |||||||||
Wrexham | 2:0 | Maidenhead Utd. | |||||||||
Lurgan Celtic | 1:1 | Portadown | |||||||||
PSNI FC | 1:1 | HW Welders | |||||||||
Institute FC | 3:0 | Loughgall | |||||||||
Ballyclare | 2:1 | Limavady | |||||||||
Ballymena Utd | 2:1 | Ballinamallard | |||||||||
Carrick Rangers | 1:3 | Coleraine | |||||||||
Crusaders | 1:0 | Glentoran | |||||||||
Linfield | 1:0 | Dungannon | |||||||||
Warrenpoint | 1:3 | Cliftonville | |||||||||
Ards FC | 0:2 | Glenavon | |||||||||
Pescara | 3:3 | Ternana | |||||||||
Brescia | 2:0 | Salernitana | |||||||||
Cremonese | 1:0 | Spezia Calcio | |||||||||
Foggia | 1:3 | Cittadella | |||||||||
Frosinone | 3:3 | Cesena | |||||||||
Novara | 1:1 | FC Empoli | |||||||||
Parma | 3:0 | Pro Vercelli | |||||||||
Palermo | 0:0 | Venezia | |||||||||
Renate | 0:0 | Santarcangelo | |||||||||
AJ Fano | 1:0 | Triestina | |||||||||
Feralpisalò | 2:1 | Südtirol | |||||||||
AS Gubbio | 1:0 | Bassano | |||||||||
Sambenedettese | 1:1 | Pordenone | |||||||||
LR Vicenza | 0:2 | Ravenna | |||||||||
Reggiana | 4:1 | UC AlbinoLeffe | |||||||||
Sancaktepe FK | 2:0 | Hatayspor | |||||||||
Pendikspor | 2:0 | Nazilli Bld. | |||||||||
Baskent Safak | 2:1 | Karagümrük | |||||||||
SD Huesca | 3:1 | Córdoba CF | |||||||||
Reus Deportiu | 2:1 | Barça Atlètic | |||||||||
Rayo Vallecano | 1:0 | Granada CF | |||||||||
Lorca FC | 0:2 | Real Oviedo | |||||||||
Rennes B | 0:1 | Lorient B | |||||||||
ES Paulhan | 2:1 | Monaco U21 | |||||||||
Mont-de-Marsan | 1:0 | SC Sète | |||||||||
AC Amiens | 1:0 | Stade Reims B | |||||||||
Gil Vicente | 1:2 | Oliveirense | |||||||||
Guimarães B | 3:1 | Braga B | |||||||||
Sporting B | 3:0 | FC Porto B | |||||||||
Moreirense | 1:1 | Marítimo | |||||||||
Tondela | 1:3 | Rio Ave | |||||||||
Chaves | 0:0 | Boavista | |||||||||
Dundee United | 2:1 | Dunfermline A. | |||||||||
Morton | 4:1 | Brechin City | |||||||||
Queen o. t. S. | 0:0 | Inverness CT | |||||||||
St. Mirren | 0:1 | Dumbarton | |||||||||
C. Rizespor | 3:2 | Denizlispor | |||||||||
Ankaragücü | 2:1 | Ümraniyespor | |||||||||
Samsunspor | 0:4 | Eskisehirspor | |||||||||
FC Aarau | 3:0 | FC Chiasso | |||||||||
FC Wil 1900 | 1:0 | Rapperswil-Jona | |||||||||
Ranheim | 6:4 on pens | Sogndal | |||||||||
HNK Sibenik | 2:1 | NK Varazdin | |||||||||
Din. Zagreb II | 4:0 | NK Dugopolje | |||||||||
NK Sesvete | 2:1 | NK Novigrad | |||||||||
NK Kustosija | 1:1 | Hrv Dragovoljac | |||||||||
NK Solin | 0:0 | HNK Gorica | |||||||||
Lech Poznan II | 1:1 | Unia Solec | |||||||||
Baltyk Gdynia | 1:0 | Pogon II | |||||||||
OFK Titograd | 5:0 | OFK Petrovac | |||||||||
FK Iskra | 0:2 | Rudar Pljevlja | |||||||||
Sutjeska Niksic | 3:0 | FK Decic Tuzi | |||||||||
Kom Podgorica | 0:1 | B. Podgorica | |||||||||
M. Tel Aviv | 1:1 | FC Ashdod | |||||||||
Bnei Yehuda | 3:0 | Bnei Sakhnin | |||||||||
H. Ashkelon | 1:1 | Maccabi Netanya | |||||||||
Hapoel Acre | 1:3 | B. Jerusalem | |||||||||
Hacettepe 1945 | 0:1 | Düzcespor | |||||||||
B. Yeni Carsi | 2:0 | Antalya Kemer | |||||||||
UE Costa Brava | 1:0 | At. Saguntino | |||||||||
Valencia B | 1:1 | UE Olot | |||||||||
Villarreal CF B | 2:0 | Dep. Aragón | |||||||||
Hércules CF | 1:1 | Ontinyent CF | |||||||||
Arenas Club | 0:0 | Gernika | |||||||||
SD Leioa | 0:1 | SD Amorebieta | |||||||||
RM Castilla | 0:0 | UD Sanse | |||||||||
CD Guijuelo | 3:1 | Unión Adarve | |||||||||
1461 Trabzon | 0:0 | Diyarbekir Spor | |||||||||
Kirikhanspor | 1:2 | Bucaspor 1928 | |||||||||
Kocaelispor | 0:0 | Karacabey Bld | |||||||||
Hamburger SV II | 2:2 | VfV Hildesheim | |||||||||
Eutin 08 | 1:2 | SSV Jeddeloh II | |||||||||
Hertha BSC II | 2:3 | Lok Leipzig | |||||||||
BFC Dynamo | 4:0 | U. Fürstenwalde | |||||||||
VfB Auerbach | 1:0 | Viktoria Berlin |
|
||||||||
Budissa Bautzen | 3:1 | Altglienicke | |||||||||
Alem. Aachen | 2:0 | SC Verl |
|
||||||||
Düsseldorf II | 0:1 | Wattenscheid 09 | |||||||||
B. Dortmund II | 2:0 | Wegberg-Beeck | |||||||||
SC Wiedenbrück | 2:1 | 1.FC Köln II | |||||||||
W. Mannheim | 2:2 | SV Röchling | |||||||||
K. Offenbach | 3:1 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
Schott Mainz | 0:1 | TSV Steinbach | |||||||||
VfR Garching | 3:0 | FC Memmingen | |||||||||
FC Augsburg II | 0:1 | VfB Eichstätt | |||||||||
CSD Municipal | 2:0 | Guastatoya | |||||||||
TuS Dassendorf | 1:0 | TSV Buchholz 08 | |||||||||
SV Curslack-N. | 4:1 | TuS Osdorf | |||||||||
Concordia | 5:1 | Wedeler TSV | |||||||||
DJK Vilzing | 1:3 | TSV Landsberg | |||||||||
TSV Kornburg | 0:6 | Schwaben Augsb. | |||||||||
SV Pullach | 2:2 | 1.FC Sonthofen | |||||||||
Vikt. Griesheim | 4:1 | FSC Lohfelden | |||||||||
Hessen Dreieich | 5:0 | OSC Vellmar | |||||||||
Buch. Flieden | 3:1 | RW Frankfurt | |||||||||
SC Waldgirmes | 4:2 | Bayern Alzenau | |||||||||
RW Hadamar | 1:1 | KSV Baunatal | |||||||||
FSV Bissingen | 4:3 | Karlsruhe II | |||||||||
TSG Backnang | 0:3 | TSG Balingen | |||||||||
SU Neckarsulm | 2:0 | SV Oberachern | |||||||||
Bahlinger SC | 4:1 | TSG Weinheim | |||||||||
Pfeddersheim | 4:1 | FV Diefflen | |||||||||
FK Pirmasens | 0:0 | K'lautern II | |||||||||
FC Karbach | 3:1 | SV Saar 05 | |||||||||
FC 08 Homburg | 3:1 | RW Koblenz | |||||||||
Hertha Wiesbach | 2:2 | FV Dudenhofen | |||||||||
FV Engers 07 | 1:3 | Idar-Oberstein | |||||||||
Anker Wismar | 2:1 | H. Zehlendorf | |||||||||
Torgelower FC | 2:4 | FC Strausberg | |||||||||
Optik Rathenow | 3:1 | FCM Schwerin | |||||||||
Lichtenberg 47 | 2:0 | Malchower SV | |||||||||
Schott Jena | 0:5 | Inter Leipzig | |||||||||
Sandersdorf | 5:0 | VFC Plauen | |||||||||
Einheit Kamenz | 0:0 | FC Eilenburg | |||||||||
VfB Krieschow | 1:0 | SV Merseburg 99 | |||||||||
Askan. Bernburg | 0:1 | Bischofswerda | |||||||||
Bremer SV | 1:1 | Habenhauser FV | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 4:1 | OSC Bremerhaven | |||||||||
SC Weiche 08 II | 3:0 | Friedrichsberg | |||||||||
FC Dornbreite | 3:4 | Türkspor Kiel | |||||||||
SV Eichede | 4:1 | VfR Neumünster | |||||||||
Strand 08 | 2:0 | TSV Schilksee | |||||||||
TuS Bersenbrück | 5:0 | TB Uphusen | |||||||||
AFC A'dam U19 | 1:3 | PEC Zwolle U19 | |||||||||
NAC Breda U19 | 4:0 | Dordrecht U19 | |||||||||
Emmen U19 | 3:1 | Feyenoord U18 | |||||||||
Den Bosch U19 | 1:3 | Roda JC U19 | |||||||||
Excelsior U19 | 1:3 | Almere City U19 | |||||||||
FC Twente U19 | 4:0 | VVV U19 | |||||||||
Groningen U19 | 0:1 | Heerenveen U19 | |||||||||
PSV U19 | 4:0 | Utrecht U19 | |||||||||
Sparta U19 | 0:1 | Willem II U19 | |||||||||
ADO U19 | 5:0 | Volendam U19 | |||||||||
Vitesse U19 | 3:3 | Ajax U19 | |||||||||
NEC U19 | 3:1 | Graafschap U19 | |||||||||
AZ U19 | 0:2 | Feyenoord U19 | |||||||||
Ajax U17 | 4:1 | Emmen U17 | |||||||||
Heerenveen U17 | 7:1 | FC Twente U17 | |||||||||
Feyenoord U17 | 1:2 | AZ U17 | |||||||||
Utrecht U17 | 0:1 | ADO U17 | |||||||||
PSV U17 | 3:1 | Vitesse U17 | |||||||||
NEC U17 | 2:1 | Groningen U17 | |||||||||
Osnabrück U19 | 3:1 | Chemnitz U19 | |||||||||
Niendorf U19 | 1:3 | Hamburg U19 | |||||||||
D. Dresden U19 | 1:0 | Braunschw. U19 | |||||||||
U. Berlin U19 | 0:3 | RB Leipzig U19 | |||||||||
Holst. Kiel U19 | 0:2 | W. Bremen U19 | |||||||||
Paderborn U19 | 0:0 | Bielefeld U19 | |||||||||
Duisburg U19 | 2:0 | A. Kloster. U19 | |||||||||
VfL Bochum U19 | 2:3 | B. Dortmund U19 | |||||||||
FC Bayern U19 | 4:1 | SC Freiburg U19 | |||||||||
Stuttgart U19 | 1:1 | SV Wehen U19 | |||||||||
Frankfurt U19 | 0:0 | Hoffenheim U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 2:0 | Gr. Fürth U19 | |||||||||
D. Dresden U17 | 0:3 | Hamburg U17 | |||||||||
U. Berlin U17 | 2:3 | Hertha BSC U17 | |||||||||
RB Leipzig U17 | 2:1 | Wolfsburg U17 | |||||||||
Magdeburg U17 | 0:2 | E. Cottbus U17 | |||||||||
Aachen U17 | 0:5 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
Schalke 04 U17 | 0:0 | VfL Bochum U17 | |||||||||
Bielefeld U17 | 2:3 | Leverkusen U17 | |||||||||
U'haching U17 | 2:1 | K'lautern U17 | |||||||||
Hoffenheim U17 | 2:2 | Elversberg U17 | |||||||||
Apol. Limassol | 6:0 | Pafos FC | |||||||||
APOEL Nicosia | 2:1 | Ermis Aradippou | |||||||||
Alki Oroklini | 2:1 | Ethnikos | |||||||||
Global FC | 2:1 | Loyola | |||||||||
Islah Club | 0:1 | Tadamon Sour | |||||||||
Al-Mawadda SC | 0:0 | Akhaa Al-Ahly | |||||||||
Salam Zgharta | 0:1 | Al-Ansar FC | |||||||||
Faetano | 6:1 | Murata | |||||||||
Fiorentino | 0:2 | Tre Penne | |||||||||
San Giovanni | 0:1 | Cailungo | |||||||||
Cosmos | 1:3 | Tre Fiori | |||||||||
Gornik U19 | 1:1 | S. Szczecin U19 | |||||||||
Uni. Católica | 2:0 | Delfín SC | |||||||||
CD Clan Juvenil | 2:2 | CD El Nacional | |||||||||
CS Emelec | 2:0 | Guayaquil City | |||||||||
Dep. Cuenca | 1:3 | LDU Quito | |||||||||
Rangers | 1:1 | Lee Man | |||||||||
R&F HK | 1:2 | Orion | |||||||||
Central Western | 2:2 | Kwai Tsing | |||||||||
Kapaz PFK | 0:3 | Sumgayit | |||||||||
KF Drenica | 1:0 | KF Liria | |||||||||
Feronikeli 74 | 0:0 | FC Prishtina | |||||||||
Bruno's Magpies | 8:1 | FC College 1975 | |||||||||
Pyunik Yerevan | 3:2 | Shirak Gyumri | |||||||||
Bröndby IF U19 | 4:1 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Nordsjaell. U19 | 0:1 | Odense BK U19 | |||||||||
CD Iquique | 2:1 | San Luis | |||||||||
Atalanta U19 | 3:1 | Udinese U19 | |||||||||
Inter U19 | 1:1 | Juventus U19 | |||||||||
Fiorentina U19 | 2:3 | Chievo U19 | |||||||||
Sassuolo U19 | 0:1 | Lazio U19 | |||||||||
Torino U19 | 1:0 | Bologna U19 | |||||||||
Roma U19 | 2:1 | Milan U19 | |||||||||
Brescia U19 | 1:1 | ProVercelli U19 | |||||||||
Cesena U19 | 5:2 | Venezia U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 2:3 | Entella U19 | |||||||||
Empoli U19 | 3:0 | Parma U19 | |||||||||
Novara U19 | 3:0 | Carpi U19 | |||||||||
Spezia U19 | 2:0 | Cittadella U19 | |||||||||
Bari U19 | 2:1 | Ternana U19 | |||||||||
Cagliari U19 | 3:2 | Ascoli U19 | |||||||||
Palermo U19 | 3:1 | Foggia U19 | |||||||||
Perugia U19 | 3:0 | Avellino U19 | |||||||||
Pescara U19 | 1:1 | Benevento U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 0:3 | Crotone U19 | |||||||||
Derthona | 0:1 | Gozzano | |||||||||
Seregno | 1:1 | Chieri | |||||||||
Ciliverghe | 2:1 | Atl.Chiuduno | |||||||||
Virtus Verona | 1:0 | Belluno | |||||||||
Castelvetro | 0:3 | Mezzolara | |||||||||
St. Andrews FC | 1:3 | Sliema Wander. | |||||||||
Hibernians FC | 2:1 | Vict. Hotspurs | |||||||||
Santa Lucia FC | 0:5 | Birkirkara FC | |||||||||
Balzan FC | 4:1 | Gudja United FC | |||||||||
Naxxar Lions FC | 3:1 AET | Floriana | |||||||||
Valletta | 2:0 | Senglea Ath. | |||||||||
Al-Duhail SC | 2:1 | Al-Markhiya SC | |||||||||
Al-Sailiya SC | 1:2 | Al-Ahli SC | |||||||||
Bidvest Wits FC | 1:0 | Royal AM | |||||||||
Buxtehude | 2:3 | Meiendorfer SV | |||||||||
VfL Lohbrügge | 2:7 | SV Altengamme | |||||||||
Shillong Lajong | 2:0 | Ch. Brothers | |||||||||
Odisha FC | 0:2 | NorthEast Utd. | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Alex Arce LDU Quito | 1:0 | |
M. Hernández Cartaginés | 2:1 | |
Kliver Gómez Saprissa | 3:3 | |
Jonathas Athletic | 2:0 | |
David Braga Athletic | 1:0 |