Southampton | 1:1 | Arsenal |
|
||||||||
Liverpool | 1:1 | Everton |
|
||||||||
Man Utd | 1:2 | Man City |
|
||||||||
Real Sociedad | 0:2 | Málaga CF | |||||||||
Real Betis | 0:1 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Levante | 1:2 | Athletic |
|
||||||||
Villarreal | 0:2 | Barcelona |
|
||||||||
Chievo Verona | 0:0 | AS Roma |
|
||||||||
SSC Napoli | 0:0 | Fiorentina | |||||||||
SPAL | 2:2 | Hellas Verona | |||||||||
Udinese Calcio | 2:0 | Benevento | |||||||||
Sassuolo | 2:1 | Crotone | |||||||||
AC Milan | 2:1 | Bologna | |||||||||
1.FC Köln | 3:4 | SC Freiburg |
|
||||||||
Hannover 96 | 2:0 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
FC Augsburg | 1:1 | Hertha BSC |
|
||||||||
Amiens SC | 1:2 | Olympique Lyon |
|
||||||||
FC Nantes | 1:2 | OGC Nice |
|
||||||||
Marseille | 3:0 | Saint-Étienne | |||||||||
FC Santa Coloma | 5:3 | Lusitanos | |||||||||
IC d'Escaldes | 1:1 | UE Engordany | |||||||||
UE Santa Coloma | 5:0 | FC Encamp | |||||||||
Penya Encarnada | 0:4 | Sant Julia | |||||||||
FC St. Pauli | 2:2 | MSV Duisburg |
|
||||||||
SV Sandhausen | 3:1 | Arm. Bielefeld |
|
||||||||
1.FC K'lautern | 1:1 | FC Ingolstadt |
|
||||||||
FSV Zwickau | 1:1 | Hallescher FC |
|
||||||||
Hansa Rostock | 3:1 | Chemnitzer FC | |||||||||
Amkar Perm II | 0:1 | Krasnodar II | |||||||||
Rostov II | 3:0 | Ufa II | |||||||||
Akhmat II | 2:5 | Zenit II | |||||||||
Amkar Perm | 1:3 | Krasnodar | |||||||||
Spartak Moscow | 3:0 | CSKA Moscow | |||||||||
Rostov | 1:0 | Ufa | |||||||||
SCR Altach | 1:0 | Austria Vienna |
|
||||||||
Wolfsberger AC | 0:0 | RB Salzburg |
|
||||||||
Gaz Metan | 0:0 | CS U Craiova | |||||||||
FC Botosani | 0:3 | FCSB | |||||||||
Ankaraspor | 3:0 | Alanyaspor | |||||||||
Sivasspor | 1:0 | Basaksehir |
|
||||||||
Kayserispor | 1:1 | Besiktas |
|
||||||||
Roda JC | 2:2 | FC Groningen | |||||||||
Ajax | 3:0 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
FC Lugano | 1:2 | Lausanne-Sport |
|
||||||||
BSC Young Boys | 1:1 | Grasshoppers |
|
||||||||
FC Zürich | 1:2 | FC Luzern |
|
||||||||
Hibernian FC | 2:2 | Celtic | |||||||||
FK Oleksandriya | 0:0 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Zorya Lugansk | 2:1 | Shakhtar D. | |||||||||
Apollon U19 | 1:2 | Ast.Tripoli U19 | |||||||||
AEK Athens U19 | 7:2 | AOK Kerkyra U19 | |||||||||
Panetolikos U19 | 0:2 | Olympiacos U19 | |||||||||
PAOK U19 | 0:1 | PAO U19 | |||||||||
PAS U19 | 1:1 | PAS Lamia U19 | |||||||||
Apollon Smyrnis | 1:3 | Asteras Tripoli | |||||||||
Atromitos | 1:0 | APO Levadiakos | |||||||||
PAS Giannina | 1:1 | PAS Lamia | |||||||||
PAOK Salonika | 4:0 | Panathinaikos | |||||||||
Club Brugge | 3:1 | KSC Lokeren | |||||||||
RSC Anderlecht | 1:3 | R Charleroi SC | |||||||||
Sint-Truiden | 1:1 | Zulte Waregem | |||||||||
Odense BK | 1:2 | Silkeborg IF | |||||||||
Nordsjaelland | 3:2 | Hobro IK | |||||||||
Aalborg BK | 1:1 | FC Copenhagen | |||||||||
Bröndby IF | 2:2 | Aarhus GF | |||||||||
Napredak | 2:1 | Partizan | |||||||||
Red Star | 3:0 | Borac Cacak | |||||||||
NK Lokomotiva | 0:2 | Hajduk Split | |||||||||
HNK Rijeka | 2:0 | Slaven Belupo | |||||||||
Pogon Szczecin | 3:3 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Wisla Kraków | 0:1 | Wisla Plock | |||||||||
Lech Poznan | 1:0 | Cracovia | |||||||||
Dunav | 2:2 | Loko Plovdiv | |||||||||
Vereya | 1:1 | Vitosha | |||||||||
CSKA-Sofia | 6:0 | Beroe | |||||||||
Ruzomberok | 0:1 | Slo. Bratislava | |||||||||
TuS Makkabi | 1:2 | BFC Preussen | |||||||||
1.FC Schöneberg | 0:3 | SW Neukölln | |||||||||
Croatia Berlin | 0:1 | E. Mahlsdorf | |||||||||
Tasmania Berlin | 3:0 | Berliner SC | |||||||||
Al-Dersimspor | 2:2 | Füchse Berlin | |||||||||
TSV Rudow 1888 | 1:0 | Spand. Kickers | |||||||||
Empor Glauchau | 0:0 | Rapid Chemnitz | |||||||||
VFC Plauen II | 1:30 PM | Radebeuler BC | |||||||||
Union 60 Bremen | 6:2 | SV Grohn | |||||||||
VfL Lohbrügge | 2:3 | Wedeler TSV | |||||||||
Eimsbütteler TV | 1:4 | Teutonia 05 | |||||||||
Arsenal Sarandí | 1:2 | Independiente |
|
||||||||
Rosario Central | 1:0 | Newell's |
|
||||||||
Colon | 0:2 | CA Talleres |
|
||||||||
Racing Club | 3:1 | Gimnasia | |||||||||
River Plate | 2:1 | Atl. Tucumán | |||||||||
Los Andes | 0:0 | Nueva Chicago | |||||||||
Gimnasia (J) | 0:0 | San Martín (T) | |||||||||
CD Morón | 1:0 | Guillermo Brown | |||||||||
Villa Dálmine | 0:0 | Almagro | |||||||||
Alianza FC | 1:1 | FAS | |||||||||
Al-Taawoun | 4:0 | Al-Ettifaq | |||||||||
Al-Fateh | 0:0 | Al-Hilal | |||||||||
Ohod Club | 2:2 | Al-Ahli | |||||||||
Gamba U18 | 1:0 | Yonago Kita HS | |||||||||
HanUHS | 0:1 | Vissel U18 | |||||||||
Sanfrecce U18 | 1:0 | Koryo Gakuen HS | |||||||||
Avispa U18 | 5:1 | Kumamoto Ozu HS | |||||||||
Hig. Fukuoka HS | 2:0 | Cerezo U18 | |||||||||
Melbourne City | 1:0 | Central Coast | |||||||||
B. Banja Luka | 2:1 | Siroki Brijeg | |||||||||
Mladost Kakanj | 1:1 | FK Krupa | |||||||||
NK Vitez | 0:3 | FK Sarajevo | |||||||||
Zeljeznicar | 3:2 | Radnik Bijelj. | |||||||||
KF Laçi | 1:0 | KF Skënderbeu | |||||||||
FC Kamza | 0:1 | FC Luftëtari | |||||||||
FK Partizani | 2:1 | KF Teuta | |||||||||
ES Zarzis | 0:0 | Club Africain | |||||||||
ES Sahel | 1:2 | CS Sfaxien | |||||||||
RAC Casablanca | 0:1 | CR Al Hoceima | |||||||||
Hassania | 2:1 | FUS Rabat | |||||||||
El Makasa | 3:2 | El Ahly | |||||||||
Indiana Hoosier | 0:1 AET | Stanford Card. | |||||||||
Airdrieonians | 2:2 | Raith Rovers | |||||||||
CD Huétor Tájar | 2:1 | CP Villarrobledo | |||||||||
SAS Epinal | 2:1 | Blanc-Mesnil SF | |||||||||
Cerro Porteño | 3:2 | Sol de América | |||||||||
Trinidense | 2:4 | Luqueño | |||||||||
Independiente | 0:0 | Rubio Ñú | |||||||||
Libertad | 0:2 | Nacional | |||||||||
CD Capiatá | 1:2 | Olimpia | |||||||||
Peñarol | 4:2 on pens | Defensor SC | |||||||||
Southern United | 0:2 | Canterbury Utd. | |||||||||
Hawke’s Bay | 1:1 | Tasman United | |||||||||
Hamilton W. | 2:4 | Waitakere Utd. | |||||||||
Bari | 0:3 | Palermo | |||||||||
Alessandria | 3:1 | Pistoiese | |||||||||
Arzachena | 0:1 | Pro Piacenza | |||||||||
Carrarese | 2:3 | Livorno | |||||||||
Foll. Gavorrano | 3:0 | Giana Erminio | |||||||||
Monza | 1:0 | Cuneo | |||||||||
Viterbese | 1:0 | Olbia | |||||||||
Pisa | 2:3 | Arezzo | |||||||||
Prato | 0:1 | Pontedera | |||||||||
Menemen FK | 3:0 | Etimesgut Bld | |||||||||
Bodrum FK | 1:2 | Eyüpspor | |||||||||
Tuzlaspor | 2:0 | Körfez SK | |||||||||
Tokatspor | 0:1 | Sancaktepe FK | |||||||||
Buca Gelistirme | 3:1 | GMG Kastamonu | |||||||||
Mersin TY | 1:3 | Inegölspor | |||||||||
Hatayspor | 1:0 | Amed SK | |||||||||
Córdoba CF | 2:2 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
CD Lugo | 3:1 | CyD Leonesa | |||||||||
Gimnàstic | 2:1 | Sevilla Atl. | |||||||||
Real Oviedo | 1:0 | CA Osasuna | |||||||||
CD Tenerife | 3:0 | Reus Deportiu | |||||||||
Pacy Ménilles | 0:1 | CMS Oissel | |||||||||
Racing CFF | 2:0 | L'Aumône | |||||||||
Chindia | 1:0 | Pandurii | |||||||||
Portimonense | 0:1 | Chaves | |||||||||
Belenenses | 1:1 | Paços Ferreira | |||||||||
Vitória Setúbal | 0:5 | FC Porto |
|
||||||||
Denizlispor | 0:0 | Samsunspor | |||||||||
Manisaspor | 1:2 | Altinordu | |||||||||
Giresunspor | 3:2 | C. Rizespor | |||||||||
OFK Grbalj | 0:0 | OFK Petrovac | |||||||||
FK Decic Tuzi | 1:2 | Zeta Golubovac | |||||||||
B. Podgorica | 0:1 | FK Iskra | |||||||||
Kom Podgorica | 0:1 | Sutjeska Niksic | |||||||||
Sunderland U21 | 1:4 | Liverpool U21 | |||||||||
Norwich U21 | 1:0 | Boro U21 | |||||||||
Man City U21 | 0:1 | Arsenal U21 | |||||||||
Kiryat Shmona | 4:0 | Hapoel Acre | |||||||||
Bnei Sakhnin | 1:3 | H. Beer Sheva | |||||||||
Yomra Spor | 1:0 | Bergama FK | |||||||||
12 Bingöl Spor | 2:2 | Batman Petrol | |||||||||
Catalcaspor | 0:1 | Manisa FK | |||||||||
C. Dardanel | 2:1 | Hacettepe 1945 | |||||||||
Düzcespor | 1:0 | Ofspor | |||||||||
Iskenderunspor | 1:2 | Erbaaspor | |||||||||
Antalya Kemer | 1:2 | Bayburt ÖI | |||||||||
CD Vitoria | 3:0 | CD Lealtad | |||||||||
Sporting B | 2:1 | Real Unión | |||||||||
CD Mirandés | 2:1 | Arenas Club | |||||||||
Barakaldo CF | 2:1 | Caudal Dep. | |||||||||
Racing | 0:0 | Real Sociedad B | |||||||||
VfB Auerbach | 1:1 | Altglienicke | |||||||||
ZFC Meuselwitz | 0:2 | Viktoria Berlin |
|
||||||||
G. Halberstadt | 0:0 | W. Nordhausen | |||||||||
BFC Dynamo | 5:0 | FSV Luckenwalde | |||||||||
Berliner AK | 3:0 | U. Fürstenwalde | |||||||||
SC Freiburg II | 2:0 | W. Mannheim |
|
||||||||
CD Petapa | 0:3 | CSD Municipal | |||||||||
Herediano | 2:0 | Santos FC | |||||||||
Boys' Town FC | 1:2 | UWI FC | |||||||||
Cavalier FC | 3:4 | Arnett Gardens | |||||||||
Humble Lions | 0:1 | Harbour View FC | |||||||||
S. South Coast | 0:2 | Portmore United | |||||||||
SV Breinig | 1:3 | B. Gladbach 09 | |||||||||
BSG Wismut Gera | 0:3 | Sandersdorf | |||||||||
Habenhauser FV | 2:2 | SG Aumund-Veg. | |||||||||
Baadraan | 2:0 | Machine Sazi | |||||||||
Saba Battery | 0:1 | Fajr Sepasi | |||||||||
Mes Kerman | 2:1 | Iranjavan FC | |||||||||
Golreyhan FC | 2:0 | Aluminium Arak | |||||||||
Bargh Jadid | 2:2 | Khooneh | |||||||||
FC Nassaji M. | 2:1 | Rah Ahan | |||||||||
Sh. Mahshahr | 1:0 | Gol Gohar | |||||||||
RB Leipzig U19 | 0:3 | Hertha BSC U19 | |||||||||
B. Dortmund U19 | 5:1 | Paderborn U19 | |||||||||
Wolfsburg U17 | 4:1 | St. Pauli U17 | |||||||||
Nürnberg U17 | 1:2 | SC Freiburg U17 | |||||||||
Nea Salamis | 2:0 | Aris Limassol | |||||||||
Olympiakos N. | 1:2 | AEK Larnaca | |||||||||
Racing Beirut | 0:1 | Nejmeh SC | |||||||||
Murata | 0:1 | Cosmos | |||||||||
Tre Fiori | 2:1 | San Giovanni | |||||||||
Pennarossa | 0:2 | Fiorentino | |||||||||
Guayaquil City | 0:1 | Dep. Cuenca | |||||||||
Shatin | 1:0 | Eastern Dist. | |||||||||
Wong Tai Sin | 1:0 | RCFC | |||||||||
Tung Sing | 0:4 | Wing Yee | |||||||||
Double Flower | 3:1 | Kwun Tong | |||||||||
Sun Hei | 0:3 | Mutual | |||||||||
Leaper | 0:2 | Hoi King | |||||||||
HKFC | 8:0 | Wan Chai | |||||||||
Fu Moon | 0:0 | Central Western | |||||||||
Kwai Tsing | 0:0 | Fukien | |||||||||
Happy Valley | 3:1 | Sham Shui Po | |||||||||
Kwong Wah | 4:2 | Supreme | |||||||||
Yau Tsim Mong | 0:1 | Tuen Mun | |||||||||
Gospel | 4:1 | Lucky Mile | |||||||||
Tai Po | 2:2 | Yuen Long | |||||||||
Rangers | 0:6 | Kitchee | |||||||||
Lee Man | 3:1 | Southern | |||||||||
Shamakhi | 2:0 | Kapaz PFK | |||||||||
Zira FC | 1:0 | Neftchi Baku | |||||||||
San Luis | 1:1 | Audax Italiano | |||||||||
Antofagasta | 2:4 | U. Católica | |||||||||
Palestino | 0:0 | Wanderers | |||||||||
Curicó Unido | 1:0 | O'Higgins | |||||||||
Avellino U19 | 2:8 | Palermo U19 | |||||||||
Parma U17 | 2:0 | Novara U17 | |||||||||
Carpi U17 | 0:3 | Cremonese U17 | |||||||||
Empoli U17 | 3:0 | Sassuolo U17 | |||||||||
Fiorentina U17 | 2:1 | Genoa U17 | |||||||||
Juventus U17 | 4:2 | Entella U17 | |||||||||
Spezia U17 | 0:1 | Sampdoria U17 | |||||||||
Torino U17 | 1:0 | ProVercelli U17 | |||||||||
SPAL U17 | 1:1 | Venezia U17 | |||||||||
Lazio U17 | 1:1 | Cittadella U17 | |||||||||
Chievo U17 | 1:0 | Cagliari U17 | |||||||||
Inter U17 | 3:0 | Cesena U17 | |||||||||
Atalanta U17 | 5:1 | Hellas U17 | |||||||||
Bologna U17 | 2:2 | Milan U17 | |||||||||
Brescia U17 | 1:0 | Udinese U17 | |||||||||
Avellino U17 | 2:3 | Ascoli U17 | |||||||||
Palermo U17 | 0:3 | Perugia U17 | |||||||||
Pescara U17 | 1:0 | Crotone U17 | |||||||||
Foggia U17 | 1:2 | Benevento U17 | |||||||||
Frosinone U17 | 0:1 | Roma U17 | |||||||||
Napoli U17 | 1:3 | Bari U17 | |||||||||
Ternana U17 | 0:1 | Salernitana U17 | |||||||||
Bra | 3:0 | Arconatese | |||||||||
Borgaro | 1:2 | Castellazzo | |||||||||
Chieri | 2:1 | Varese | |||||||||
Casale | 1:1 | Seregno | |||||||||
Caratese | 2:1 | Pro Sesto | |||||||||
Gozzano | 2:1 | Caronnese | |||||||||
Inveruno | 1:0 | Borgosesia | |||||||||
Olginatese | 2:1 | Derthona | |||||||||
Varesina | 0:2 | Como | |||||||||
Vardar | 3:1 | Brera Strumica | |||||||||
Finale | 0:2 | Sestri Levante | |||||||||
Massese | 5:0 | Argentina | |||||||||
Ponsacco | 2:0 | Montecatini | |||||||||
Rignanese | 1:1 | Ligorna | |||||||||
Savona | 0:2 | Real Forte | |||||||||
Seravezza Pozzi | 0:1 | Viareggio | |||||||||
Sanremese | 2:0 | San Donato | |||||||||
Monterosi | 2:1 | Tortolì | |||||||||
Anzio | 0:4 | Albalonga | |||||||||
Aprilia | 4:2 | San Teodoro | |||||||||
Nuorese | 0:3 | Latina Calcio | |||||||||
Budoni | 2:0 | Cassino | |||||||||
Rieti | 2:0 | Ostiamare | |||||||||
Roma City | 3:2 | Lupa Roma | |||||||||
St. Andrews FC | 2:3 | Tarxien | |||||||||
Gzira Utd. | 2:1 | Valletta | |||||||||
Marsa FC | 1:1 | Rabat Ajax | |||||||||
Zabbar SP | 1:2 | Mqabba FC | |||||||||
Vittoriosa | 1:2 | Melita | |||||||||
Qormi FC | 1:1 | Zejtun C. | |||||||||
Indep. Santa Fe | 1:1 | Deportes Tolima | |||||||||
FC Elazig Spor | 0:6 | Nettelnburg/A. | |||||||||
Klub Kosova | 2:4 | Bramfelder SV | |||||||||
Royal AM | 3:0 | FS Stars | |||||||||
Golden Arrows | 0:1 | Sundowns | |||||||||
Muktijoddha | 2:0 | Brothers Union | |||||||||
Saif SC | 0:3 | Mohammedan | |||||||||
Mohun Bagan | 5:0 | Ch. Brothers | |||||||||
Jamshedpur FC | 0:1 | FC Pune City | |||||||||
Mumbai City | 1:0 | Chennaiyin FC | |||||||||
BW Schenefeld | 4:2 | SV Eidelstedt | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Dylan Flores Cartaginés | 0:1 | |
C. Waterman Alianza Lima | 3:0 | |
J. Freytes Alianza Lima | 2:0 | |
Rocco Romeo Vancouver FC | 1:0 | |
Jair Reinoso Aurora | 2:3 |