Hannover 96 | 2:1 | Werder Bremen |
|
||||||||
Saint-Étienne | 1:1 | Paris SG |
|
||||||||
Dep. La Coruña | 3:2 | Málaga CF | |||||||||
Cardiff | 0:1 | Wolves |
|
||||||||
Bidvest Wits FC | 1:1 | Enyimba Aba | |||||||||
CF Mounana | 1:1 | El Masry | |||||||||
Rayon Sports | 3:0 | CD Costa do Sol | |||||||||
SV Sandhausen | 0:0 | Greuther Fürth |
|
||||||||
F. Düsseldorf | 1:2 | VfL Bochum |
|
||||||||
W. Bremen II | 1:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
SKA II | 3:2 | Amkar Perm II | |||||||||
Arsenal Tula II | 0:2 | Ufa II | |||||||||
Rubin Kazan II | 1:1 | Akhmat II | |||||||||
Colo-Colo | 0:2 | Delfín SC | |||||||||
River Plate | 0:0 | Indep. Santa Fe | |||||||||
Bolívar | 1:0 | Atl. Nacional |
|
||||||||
Estudiantes LP | 0:1 | Santos |
|
||||||||
ACSM Poli Iasi | 0:2 | FCV Farul | |||||||||
Basaksehir | 1:0 | Y. Malatyaspor | |||||||||
Excelsior | 2:1 | Willem II | |||||||||
Union SG | 1:1 | Tubize-Braine | |||||||||
Nordsjaelland | 3:1 | Aalborg BK | |||||||||
Čukarički U19 | 2:0 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Kragujevac U19 | 0:1 | Spartak U19 | |||||||||
Red Star U19 | 2:0 | Internacional | |||||||||
Apolon 4 U17 | 1:0 | Spartak U17 | |||||||||
Jagodina U17 | 0:3 | Kiker U17 | |||||||||
Čukarički U17 | 1:0 | OFK Beograd U17 | |||||||||
Red Star U17 | 8:0 | Pancevo U17 | |||||||||
Cibalia | 3:0 | Inker | |||||||||
Neftochimic | 1:0 | Strumska Slava | |||||||||
Oborishte | 0:1 | Litex Lovech | |||||||||
Botev Vratsa | 0:0 | Lokomotiv GO | |||||||||
B. Galabovo | 2:0 | Sozopol | |||||||||
Botev Plovdiv | 1:0 | Levski Sofia | |||||||||
Ludogorets | 3:2 | CSKA-Sofia | |||||||||
Vereya | 0:3 | Beroe | |||||||||
US Esch | 0:1 | FC UNA Strassen | |||||||||
VfL Frohnlach | 6:0 | FSV Bayreuth | |||||||||
TSV Kareth | 3:2 | F. Regensburg | |||||||||
SV Hutthurm | 1:0 | Bad Kötzting | |||||||||
Blau-Weiß Dölau | 1:2 | Edelw. Arnstedt | |||||||||
RW Thalheim | 1:2 | SV Dessau 05 | |||||||||
L-Echterdingen | 0:1 | FSV Hollenbach | |||||||||
Hassia Bingen | 3:2 | RWO Alzey | |||||||||
Güstrower SC | 3:2 | FSV Malchin | |||||||||
MSV Pampow | 2:1 | Greifswalder FC | |||||||||
TSV Rudow 1888 | 3:1 | Nordberliner SC | |||||||||
FSV Bernau | 3:2 | U. Klosterfelde | |||||||||
Hallbergmoos | 1:2 | TV Aiglsbach | |||||||||
FSV Tarforst | 1:4 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
TuS Koblenz II | 0:1 | SG Neitersen/A. | |||||||||
Todesfelde II | 2:0 | FC Reher/Puls | |||||||||
Dep. Riestra | 1:0 | Ferro | |||||||||
Al-Fayha | 3:3 | Al-Raed | |||||||||
Al-Qadsiah | 4:1 | Ohod Club | |||||||||
Al-Taawoun | 2:1 | Al-Shabab | |||||||||
Al-Ittihad | 4:2 | Al-Ettifaq | |||||||||
Carabobo FC | 0:0 | Caracas FC | |||||||||
Puerto Cabello | 1:0 | Estudiantes | |||||||||
Newcastle | 0:2 | Perth Glory | |||||||||
GOSK Gabela U19 | 0:0 | FK Krupa U19 | |||||||||
Krupa U17 | 0:1 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Hatta Club | 1:2 | Al-Dhafra FC | |||||||||
Al-Ain FC | 4:0 | Dibba Fujairah | |||||||||
Shabab Al-Ahli | 0:0 | Al-Nasr SC | |||||||||
FK Minsk | 0:2 | BATE Borisov | |||||||||
Torpedo Zhodino | 1:0 | Smolevichi | |||||||||
Dnepr Mogilev | 1:0 | Gomel | |||||||||
JS Saoura | 1:0 | CS Constantine | |||||||||
Enppi SC | 3:3 | El Dakhlia | |||||||||
Busan Trans. C. | 2:2 | FC Mokpo | |||||||||
Changwon FC | 0:1 | Gyeongju KHNP | |||||||||
Gimhae FC | 1:0 | Cheonan City | |||||||||
A. Lustenau | 0:4 | TSV Hartberg |
|
||||||||
WSG Tirol | 1:0 | Blau Weiss Linz |
|
||||||||
SV Kapfenberg | 0:0 | SV Ried |
|
||||||||
Wiener Neustadt | 0:2 | FC Liefering | |||||||||
FAC | 0:2 | FC Wacker |
|
||||||||
Torino U19 | 2:0 | Milan U19 | |||||||||
CD Capiatá | 2:1 | Independiente | |||||||||
Boston River | 0:3 | CA Fénix | |||||||||
Ayacucho FC | 2:3 | Comerciantes | |||||||||
UTC | 1:0 | Rosario FC | |||||||||
S. Myanmar FC | 3:2 | Shan United | |||||||||
Dundalk FC | 2:1 | Shamrock Rovers | |||||||||
Bohemians | 0:0 | Limerick FC | |||||||||
St. Pat's | 5:0 | Bray Wanderers | |||||||||
Waterford FC | 2:1 | Cork City | |||||||||
Drogheda United | 2:0 | UCD | |||||||||
Shelbourne | 7:0 | Athlone Town | |||||||||
Wexford FC | 1:1 | Cobh Ramblers | |||||||||
Cádiz CF | 0:0 | UD Almería | |||||||||
Avranches B | 2:4 | SM Caen B | |||||||||
Fréjus-St-Raph. | 1:0 | Monaco U21 | |||||||||
US Boulogne | 2:1 | US Créteil-L | |||||||||
Entente SSG | 2:2 | Pau FC | |||||||||
Rodez AF | 1:2 | Red Star FC | |||||||||
Lyon La Duchère | 0:1 | USL Dunkerque | |||||||||
Les Herbiers VF | 3:2 | Athl. Marseille | |||||||||
Ripensia | 3:3 | Ac. Clinceni | |||||||||
Miroslava | 1:2 | CS Balotesti | |||||||||
Luceafarul | 0:1 | CS Mioveni | |||||||||
Pandurii | 0:3 | D. Calarasi | |||||||||
SSU Poli | 2:1 | CS Afumati | |||||||||
Foresta Suceava | 0:3 | FC Hermannstadt | |||||||||
Rotor 2 | 2:1 | Dinamo Bryansk | |||||||||
Murom | 0:2 | Dolgoprudnyi | |||||||||
Dnepr Smolensk | 0:2 | S. Kostroma | |||||||||
Braga B | 1:0 | Cova Piedade | |||||||||
Vit. Guimarães | 3:0 | Rio Ave | |||||||||
Volyn Lutsk | 3:0 | Kremin | |||||||||
Balkany Zorya | 1:1 | Zhemchuzhyna O. | |||||||||
Girnyk-Sport | 1:0 | Cherkashchyna | |||||||||
FK Poltava | 1:2 | PFK Sumy | |||||||||
Kolos Kovalivka | 1:0 | FK Kramatorsk | |||||||||
FC Winterthur | 1:2 | FC Schaffhausen | |||||||||
Zlinsko | 1:1 | Hulin | |||||||||
HS Kromeriz | 1:1 | MFK Vyskov | |||||||||
GZ City | 0:2 | Jiangsu FC | |||||||||
BJ Guoan | 1:1 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
GKS Wikielec | 0:4 | Pol. Warsaw | |||||||||
Podbeskidzie | 0:0 | Gornik Leczna | |||||||||
Örebro SK U19 | 4:1 | Åtvidaberg U19 | |||||||||
Östers IF U19 | 0:3 | Mjällby AIF U19 | |||||||||
FC Buxoro | 1:0 | Pakhtakor | |||||||||
Metallurg Bk. | 2:0 | Sogdiana | |||||||||
Liverpool U21 | 1:1 | Arsenal U21 | |||||||||
Man Utd U21 | 4:0 | Sunderland U21 | |||||||||
FC Augsburg II | 2:0 | TSV Buchbach | |||||||||
Stuttg. Kickers | 1:1 | SV Elversberg |
|
||||||||
FCA Walldorf | 0:2 | Hoffenheim II | |||||||||
Wegberg-Beeck | 0:3 | SC Verl |
|
||||||||
B. Dortmund II | 1:1 | Düsseldorf II | |||||||||
Bonner SC | 0:3 | Viktoria Köln |
|
||||||||
Young Violets | 1:1 | St. Pölten Jun. | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 1:3 | Mauerwerk | |||||||||
SV Horn | 3:1 | Rapid Wien II | |||||||||
Wiener SC | 0:3 | FC Marchfeld | |||||||||
Grödig | 0:0 | Seekirchen | |||||||||
SV Wörgl | 4:2 | FC Kufstein | |||||||||
FC Black Stars | 5:0 | FC Bassecourt | |||||||||
Árabe Unido | 1:0 | Alianza FC | |||||||||
Santa Gema | 1:1 | Universitario | |||||||||
Tauro FC | 2:1 | San Francisco | |||||||||
Eltersdorf | 3:2 | Ammerthal | |||||||||
SpVgg Weiden | 2:2 | Schweinfurt II | |||||||||
TSG Balingen | 3:1 | FC Nöttingen | |||||||||
SC Victoria | 4:2 | HSV III | |||||||||
FC Süderelbe | 3:0 | TuS Osdorf | |||||||||
KSV Vatan Sport | 4:2 | BSC Hastedt | |||||||||
FC Oberneuland | 1:3 | ESC Geestemünde | |||||||||
Spisska N. Ves | 1:2 | Slavoj Trebisov | |||||||||
Lok. Kosice | 0:3 | STK Samorin | |||||||||
FK Poprad | 1:0 | Podbrezova B | |||||||||
Pohronie | 2:1 | Komarno | |||||||||
Lokomotiv Gomel | 0:2 | Orsha | |||||||||
Ostbahn XI | 0:1 | 1210 Wien | |||||||||
Mannswörth | 1:2 | SR Donaufeld | |||||||||
TWL Elektra | 2:0 | Wienerberg | |||||||||
Langenrohr | 0:0 | Rohrbach/G. | |||||||||
Waidhofen/T. | 1:0 | Leobendorf | |||||||||
Deutschkreutz | 0:0 | Markt Allhau | |||||||||
SPG Wels II | 0:0 | St. Valentin | |||||||||
Edelweiß | 1:2 | ASKÖ Oedt | |||||||||
Weißkirchen | 3:1 | ASKÖ Donau Linz | |||||||||
Gmunden | 3:2 | Micheldorf | |||||||||
St. Marienk. | 1:1 | SPG Wels | |||||||||
Union Perg | 1:0 | SV Ried II | |||||||||
M'gladbach U17 | 0:2 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
Wildon | 0:4 | Mettersdorf | |||||||||
ASK Voitsberg | 1:0 | Gnas | |||||||||
Heiligenkreuz | 1:0 | TSV Pöllau | |||||||||
Liezen | 1:3 | Bruck/Mur | |||||||||
Fürstenfeld | 6:0 | Kapfenberg II | |||||||||
DSV Leoben | 2:1 | Bad Radkersburg | |||||||||
SAK Klagenfurt | 0:3 | SVG Bleiburg | |||||||||
SK Treibach | 4:1 | VST Völkermarkt | |||||||||
ATSV Wolfsberg | 2:2 | Annabichler SV | |||||||||
Neumarkt | 2:2 | Bürmoos | |||||||||
Straßwalchen | 3:1 | Hallwang | |||||||||
Zell am See | 0:1 | SAK 1914 | |||||||||
Bischofshofen | 1:0 | Strobl | |||||||||
FC Collex-Bossy | 2:1 | Urania Genève | |||||||||
FC Eschenbach | 1:2 | Perlen-Buchr. | |||||||||
Jelgava | 0:2 | JFK Ventspils | |||||||||
KF Vllaznia | 0:0 | KF Liria | |||||||||
Gibraltar Utd. | 2:0 | Europa FC | |||||||||
Aalborg BK U19 | 2:1 | Copenhagen U19 | |||||||||
B68 Toftir II | 0:1 | KÍ III | |||||||||
PSMS | 3:1 | Persija Jakarta |
|
||||||||
PSM Makassar | 2:3 | Persela | |||||||||
Senglea Ath. | 5:2 | Mosta FC | |||||||||
San Gwann FC | 0:2 | Pembroke | |||||||||
Esteghlal Khz. | 1:2 | Gostaresh FC | |||||||||
Saipa FC | 4:2 | Naft Novin | |||||||||
Esteghlal FC | 4:1 | Siah Jamegan FC | |||||||||
Pars Jam | 0:0 | Foolad | |||||||||
Puebla FC U20 | 2:0 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Tijuana U20 | 3:1 | Atlas U20 | |||||||||
R Charleroi SC | 1:2 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
Nettelnburg/A. | 6:1 | Buxtehude | |||||||||
Bramfelder SV | 3:1 | TuS Berne | |||||||||
Rahlstedter SC | 3:0 | Klub Kosova | |||||||||
Chennaiyin II | 1:3 | Bengaluru II | |||||||||
Kerala Blasters | 2:3 | NEROCA FC | |||||||||
Harburger TB | 1:3 | Niendorf II | |||||||||
TuRa Harksheide | 2:1 | FC Elmshorn | |||||||||
SV Eidelstedt | 0:4 | SV Halstenbek | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Anselmo Ramon CRB | 1:0 | |
Yan Ferreira Sport Recife (Own Goal) | 3:0 | |
James Dadge South Shields (Own Goal) | 0:1 | |
Romario Antigua GFC | 3:0 | |
F. Alemán Saprissa | 3:4 |