Sassuolo | 1:4 | AC Milan |
|
||||||||
Fiorentina | 2:0 | Atalanta BC | |||||||||
Bologna | 2:1 | Udinese Calcio | |||||||||
Frosinone | 1:2 | Genoa | |||||||||
Chievo Verona | 0:1 | Torino | |||||||||
Parma | 1:0 | FC Empoli | |||||||||
LOSC Lille | 3:0 | Marseille |
|
||||||||
Stade Rennais | 1:1 | Toulouse | |||||||||
Montpellier | 3:0 | Nîmes Olympique | |||||||||
Feyenoord | 2:1 | Vitesse | |||||||||
AZ Alkmaar | 2:2 | PEC Zwolle | |||||||||
FC Groningen | 1:1 | FC Utrecht | |||||||||
Heracles Almelo | 2:1 | FC Emmen | |||||||||
De Graafschap | 2:1 | Willem II | |||||||||
FC Augsburg | 4:1 | SC Freiburg |
|
||||||||
E. Frankfurt | 4:1 | Hannover 96 |
|
||||||||
Cardiff | 1:2 | Burnley |
|
||||||||
Palmeiras | 3:1 | Cruzeiro |
|
||||||||
EC Bahia | 0:0 | Flamengo |
|
||||||||
Botafogo | 2:2 | São Paulo |
|
||||||||
América-MG | 0:0 | Corinthians |
|
||||||||
Internacional | 2:1 | EC Vitória | |||||||||
Santos | 1:0 | Athletico-PR |
|
||||||||
Atlético-MG | 5:2 | Sport Recife | |||||||||
SD Huesca | 1:1 | Girona | |||||||||
Villarreal | 0:1 | Real Valladolid | |||||||||
Real Betis | 1:0 | CD Leganés | |||||||||
Levante | 2:1 | Alavés | |||||||||
C. Rizespor | 3:0 | Fenerbahce |
|
||||||||
Göztepe | 3:2 | Konyaspor | |||||||||
Sivasspor | 2:0 | Bursaspor | |||||||||
Krasnodar | 3:0 | Dynamo Moscow | |||||||||
Anzhi | 2:1 | Zenit S-Pb | |||||||||
Spartak Moscow | 0:1 | Rostov | |||||||||
Olympiacos | 0:1 | PAOK Salonika | |||||||||
Aris Saloniki | 2:0 | Asteras Tripoli | |||||||||
APO Levadiakos | 0:2 | Atromitos | |||||||||
Apollon Smyrnis | 0:2 | Panionios | |||||||||
Royal Antwerp | 2:2 | KAA Gent |
|
||||||||
RSC Anderlecht | 0:0 | Sint-Truiden | |||||||||
KV Oostende | 1:3 | Standard Liège |
|
||||||||
Monterrey | 3:0 | Club Tijuana | |||||||||
Pachuca | 3:1 | CD Cruz Azul |
|
||||||||
Querétaro FC | 0:2 | Tigres UANL |
|
||||||||
Necaxa | 0:1 | Santos Laguna | |||||||||
UNAM Pumas | 2:2 | Puebla FC | |||||||||
Lobos BUAP | 3:1 | Morelia | |||||||||
B SAD | 0:3 | SC Braga |
|
||||||||
Vit. Guimarães | 1:1 | Vitória Setúbal | |||||||||
Nacional | 0:3 | Santa Clara | |||||||||
OH Leuven | 1:3 | Union SG | |||||||||
Livingston FC | 1:0 | Rangers | |||||||||
CA Osasuna | 0:0 | CD Numancia | |||||||||
UD Almería | 2:0 | Reus Deportiu | |||||||||
Alcorcón | 2:0 | Real Oviedo | |||||||||
Extremadura | 2:2 | Elche CF | |||||||||
Málaga CF | 1:0 | R. Majadahonda | |||||||||
Gimnàstic | 1:3 | Dep. La Coruña | |||||||||
Argentinos Jrs. | 0:2 | Racing Club |
|
||||||||
Belgrano | 0:1 | Huracán | |||||||||
Patronato | 2:1 | CA Talleres |
|
||||||||
CA Unión | 1:0 | Gimnasia | |||||||||
Vendsyssel FF | 2:1 | FC Copenhagen | |||||||||
Bröndby IF | 1:2 | AC Horsens | |||||||||
Aalborg BK | 0:1 | Odense BK | |||||||||
Esbjerg fB | 0:0 | Aarhus GF | |||||||||
Banik Ostrava | 2:1 | Slavia Prague | |||||||||
Teplice | 1:2 | Jablonec | |||||||||
LASK | 0:0 | Sturm Graz |
|
||||||||
TSV Hartberg | 0:1 | Austria Vienna |
|
||||||||
SV Mattersburg | 2:1 | FC Wacker |
|
||||||||
Twente FC | 2:1 | PSV U21 | |||||||||
Hamburger SV | 0:0 | FC St. Pauli |
|
||||||||
Dynamo Dresden | 0:1 | Greuther Fürth |
|
||||||||
SV Sandhausen | 0:1 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
FC Lugano | 2:2 | FC Basel |
|
||||||||
FC Luzern | 1:3 | FC Sion |
|
||||||||
FC Zürich | 0:0 | Neuchâtel Xamax | |||||||||
Arsenal Kyiv | 0:1 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Zorya Lugansk | 0:0 | PFK Lviv | |||||||||
Desna | 0:2 | Vorskla Poltava | |||||||||
Chornomorets | 0:1 | FK Mariupol | |||||||||
Ascoli | 0:0 | Cremonese | |||||||||
Cosenza | 1:1 | Perugia | |||||||||
Benevento | 1:3 | Foggia | |||||||||
Molde FK | 1:0 | Rosenborg | |||||||||
Haugesund | 1:0 | Bodø/Glimt | |||||||||
Sarpsborg 08 | 0:1 | Strømsgodset | |||||||||
Lillestrøm | 3:2 | Stabæk | |||||||||
Vålerenga | 3:2 | Start | |||||||||
Ranheim | 2:1 | Kristiansund | |||||||||
Barcelona SC | 1:1 | LDU Quito | |||||||||
CS Emelec | 1:1 | Delfín SC | |||||||||
Uni. Católica | 2:0 | Técnico U. | |||||||||
Radnicki Nis | 2:2 | Partizan | |||||||||
Napredak | 1:1 | FK Cukaricki | |||||||||
Spartak | 0:1 | Vojvodina | |||||||||
Vozdovac | 1:0 | Radnik | |||||||||
Dinamo Vranje | 1:0 | Macva | |||||||||
Backa | 1:0 | Rad | |||||||||
Proleter | 4:1 | FK Zemun | |||||||||
U. Católica | 1:0 | Colo-Colo | |||||||||
CD Everton | 1:0 | Audax Italiano | |||||||||
Antofagasta | 1:0 | U. Concepción | |||||||||
FC Hermannstadt | 1:3 | FCSB | |||||||||
FCV Farul | 1:0 | Astra Giurgiu | |||||||||
Gaz Metan | 1:0 | ACSM Poli Iasi | |||||||||
HNK Rijeka | 0:0 | Slaven Belupo | |||||||||
HNK Gorica | 0:3 | NK Lokomotiva | |||||||||
Lech Poznan | 2:1 | Miedz Legnica | |||||||||
Z. Sosnowiec | 1:1 | Cracovia | |||||||||
Malmö FF | 0:0 | GIF Sundsvall | |||||||||
Djurgården | 0:2 | Östersund | |||||||||
Kalmar FF | 1:1 | Brommapojkarna | |||||||||
Dalkurd | 0:4 | AIK | |||||||||
Coritiba FC | 1:0 | Avaí FC |
|
||||||||
Boa Esporte | 1:2 | Criciúma EC | |||||||||
Adana Demirspor | 4:0 | Eskisehirspor | |||||||||
Istanbulspor | 1:3 | Boluspor | |||||||||
Genclerbirligi | 1:0 | Afyonspor | |||||||||
Balikesirspor | 2:1 | Altay SK | |||||||||
Urawa Reds | 3:2 | Kashiwa Reysol | |||||||||
A. Bucaramanga | 2:1 | Millonarios |
|
||||||||
Indep. Santa Fe | 0:2 | Deportivo Cali | |||||||||
Alianza FC | 1:2 | Envigado | |||||||||
Jaguares FC | 0:2 | Deportivo Pasto | |||||||||
FC Juárez | 2:1 | Zacatepec | |||||||||
Dorados Sinaloa | 2:0 | Leones Negros | |||||||||
Celaya | 2:3 | Cimarrones | |||||||||
FC Seoul | 2:2 | Gimcheon Sangmu | |||||||||
Incheon Utd. | 2:2 | Gyeongnam FC | |||||||||
Pohang Steelers | 2:1 | Daegu FC | |||||||||
Olimpia | 2:0 | Nacional | |||||||||
Cerro Porteño | 2:0 | Independiente | |||||||||
Piacenza | 3:0 | Pisa | |||||||||
Novara | 1:1 | Juve Next Gen | |||||||||
Carrarese | 2:1 | Pro Patria | |||||||||
Alessandria | 0:0 | Lucchese | |||||||||
Albissola | 2:3 | Pro Vercelli | |||||||||
Siena | 0:0 | Pontedera | |||||||||
Arezzo | 2:1 | Arzachena | |||||||||
Pistoiese | 2:2 | Gozzano | |||||||||
Chertanovo | 2:6 | Sochi | |||||||||
Pari NN | 1:0 | Zenit 2 S-Pb | |||||||||
SKA Khabarovsk | 2:1 | Fakel Voronezh | |||||||||
Sibir | 2:1 | Baltika | |||||||||
Tyumen | 3:2 | Shinnik | |||||||||
Armavir | 2:2 | Rotor Volgograd | |||||||||
Mordovia | 0:1 | Spartak 2 | |||||||||
Luch | 2:2 | Tom Tomsk | |||||||||
Villarreal CF B | 4:1 | CE Sabadell | |||||||||
CD Teruel | 0:0 | Castellón | |||||||||
UE Cornellà | 0:2 | Hércules CF | |||||||||
Atl. Baleares | 2:1 | UB Conquense | |||||||||
CD Ebro | 0:0 | CD Alcoyano | |||||||||
RCD Espanyol B | 2:0 | SD Ejea | |||||||||
Bari | 3:0 | Cittanovese | |||||||||
Sancataldese | 1:0 | Turris | |||||||||
Rotonda | 1:4 | Acireale | |||||||||
ACR Messina | 3:2 | Marsala | |||||||||
Nocerina | 1:0 | FC Messina | |||||||||
Palmese | 1:0 | Igea Virtus | |||||||||
Roccella | 0:2 | Locri | |||||||||
Portici | 1:3 | Gela | |||||||||
Troina | 1:1 | Castrovillari | |||||||||
FK TSC | 3:0 | Teleoptik | |||||||||
Zlatibor | 2:0 | Novi Pazar | |||||||||
Dobanovci | 0:1 | FK Indjija | |||||||||
Zarkovo | 2:0 | Sloboda Uzice | |||||||||
Metalac | 2:1 | Borac Cacak | |||||||||
Sindjelic Bg | 3:0 | FK Bezanija | |||||||||
Hvidovre | 1:3 | Viborg FF | |||||||||
FC Fredericia | 1:2 | Silkeborg IF | |||||||||
Lyngby BK | 2:2 | HB Köge | |||||||||
Nyköbing FC | 4:2 | Naestved BK | |||||||||
FC Helsingör | 3:0 | FC Roskilde | |||||||||
Fremad Amager | 0:0 | Thisted FC | |||||||||
Alianza Lima | 1:0 | Cusco FC | |||||||||
Sport. Cristal | 0:2 | Comerciantes | |||||||||
Sport Boys | 1:0 | FBC Melgar | |||||||||
Unión Comercio | 3:1 | Dep. Municipal | |||||||||
Modena | 2:1 | AVC Vogherese | |||||||||
Classe | 1:3 | Reggiana | |||||||||
Pergolettese | 1:0 | Lentigione | |||||||||
Fiorenzuola | 2:1 | Crema | |||||||||
Desenzano | 1:2 | Ciliverghe | |||||||||
Pavia | 1:3 | Fanfulla | |||||||||
Franciacorta | 2:2 | Mezzolara | |||||||||
San Marino | 1:2 | Carpaneto Chero | |||||||||
Racing | 2:0 | SCD Durango | |||||||||
CD Mirandés | 1:1 | Sporting B | |||||||||
UD Logroñés | 2:0 | Real Unión | |||||||||
CD Izarra | 0:1 | Barakaldo CF | |||||||||
Seoul E-Land | 1:4 | Gwangju FC | |||||||||
Bucheon FC | 0:1 | Seongnam FC | |||||||||
Platense | 1:2 | Quilmes | |||||||||
Gimnasia (M) | 1:0 | Ind. Rivadavia | |||||||||
Los Andes | 1:1 | Ferro | |||||||||
Olimpo | 2:0 | Guillermo Brown | |||||||||
Diósgyőr | 0:1 | Fehérvár | |||||||||
SK Dnipro-1 | 3:0 | Balkany Zorya | |||||||||
Zirka | 0:2 | Rukh Lviv | |||||||||
Agrobiznes | 0:3 | Kolos Kovalivka | |||||||||
Metalist 1925 | 1:0 | MFK Mykolaiv | |||||||||
PFK Sumy | 0:1 | Ingulets | |||||||||
Girnyk-Sport | 1:1 | FK Kramatorsk | |||||||||
Tobol Kostanay | 1:0 | Ordabasy | |||||||||
Kairat Almaty | 6:1 | Aktobe | |||||||||
FC Astana | 3:0 | Zhetysu | |||||||||
Qyzyljar | 1:0 | Kaysar | |||||||||
Irtysh | 1:0 | Atyrau | |||||||||
Shakhter K. | 1:0 | Akzhayik | |||||||||
Roasso Kumamoto | 0:4 | Kyoto Sanga | |||||||||
Yokohama FC | 2:3 | Reno. Yamaguchi | |||||||||
Tochigi SC | 0:1 | Tokyo Verdy | |||||||||
Monte. Yamagata | 3:3 | Matsumoto Yama. | |||||||||
Zweig. Kanazawa | 2:0 | FC Gifu | |||||||||
Elana Torun | 2:1 | Radomiak | |||||||||
ROW Rybnik | 1:0 | Ruch Chorzow | |||||||||
Gornik Leczna | 2:2 | Rozwój Katowice | |||||||||
Gryf Wejherowo | 0:1 | GKS Belchatow | |||||||||
Alianza Atl. | 2:4 | César Vallejo | |||||||||
CA Mannucci | 5:0 | Cienciano | |||||||||
Dep. Hualgayoc | 1:1 | Juan Aurich | |||||||||
Alfredo Salinas | 0:3 | Unión Huaral | |||||||||
Carl Zeiss Jena | 0:0 | VfL Osnabrück |
|
||||||||
FSV Zwickau | 2:3 | VfR Aalen |
|
||||||||
Sumgayit | 1:0 | Zira FC | |||||||||
FK Qabala | 1:1 | Shamakhi | |||||||||
FC Sheriff | 0:0 | Petrocub | |||||||||
Zimbru Chisinau | 2:0 | Milsami | |||||||||
Dinamo-Auto | 3:1 | Sfintul Gheor. | |||||||||
CSF Speranta | 1:2 | Zaria Balti | |||||||||
Wanderers | 1:0 | Cobresal | |||||||||
Cobreloa | 1:1 | S. Morning | |||||||||
Copiapó | 1:4 | San Felipe | |||||||||
CD SM (Arica) | 1:1 | La Serena | |||||||||
Rangers Talca | 0:1 | AC Barnechea | |||||||||
NS Mura | 4:1 | NK Maribor | |||||||||
NK Olimpija | 1:1 | NK Krsko | |||||||||
Rudar Velenje | 2:1 | NK Domzale | |||||||||
Pirin | 1:2 | CSKA 1948 | |||||||||
Montana | 0:0 | Arda Kardzhali | |||||||||
Loko Sofia | 2:0 | Kariana Erden | |||||||||
Dob. Dobrich | 0:2 | Tsarsko Selo | |||||||||
Nesebar | 0:0 | Litex Lovech | |||||||||
C. Balchik | 1:0 | B. Galabovo | |||||||||
Florø SK | 3:2 | Viking | |||||||||
Aalesund | 1:1 | Jerv | |||||||||
Notodden | 0:1 | HamKam | |||||||||
Åsane | 0:2 | Sandnes Ulf | |||||||||
Sogndal | 1:0 | Nest-Sotra FK | |||||||||
Levanger | 1:4 | Strømmen | |||||||||
Tromsdalen | 3:0 | Ullensaker/Kisa | |||||||||
Loko Plovdiv | 0:0 | Etar | |||||||||
Vereya | 1:2 | Botev Plovdiv | |||||||||
Dunav | 1:1 | Beroe | |||||||||
KamAZ | 1:2 | Neftekhimik | |||||||||
Syzran-2003 | 0:1 | Chelyabinsk | |||||||||
Ural 2 | 5:0 | Lada Togliatti | |||||||||
Zenit Izhevsk | 2:1 | FK Ufa 2 | |||||||||
Zvezda Perm | 1:1 | Nosta | |||||||||
P. Niepolomice | 1:0 | GKS Tychy | |||||||||
Chojniczanka | 2:2 | Stal Mielec | |||||||||
Sandecja | 0:0 | LKS Lodz | |||||||||
Wigry Suwalki | 0:5 | Podbeskidzie | |||||||||
SD Taishan | 1:1 | BJ Chengfeng | |||||||||
SH Shenhua | 3:1 | GZ City | |||||||||
GuiZ FC | 1:0 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
TJ Tianhai | 0:3 | CQ Liangjiang | |||||||||
FUS Rabat | 1:1 | Berrechid | |||||||||
Hassania | 1:0 | O. Khouribga | |||||||||
BATE Borisov | 2:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
Torpedo Zhodino | 2:0 | Vitebsk | |||||||||
Dynamo Brest | 4:0 | FK Slutsk | |||||||||
Smolevichi | 0:2 | Torpedo Minsk | |||||||||
Pérez Zeledón | 3:1 | LD Alajuelense | |||||||||
Saprissa | 3:3 | AD San Carlos | |||||||||
Limón FC | 1:3 | Cartaginés | |||||||||
Grecia | 2:1 | La U | |||||||||
AD Carmelita | 0:3 | Santos FC | |||||||||
Rotor 2 | 0:3 | Torpedo Moscow | |||||||||
Havadar SC | 1:1 | Malavan | |||||||||
Fajr Sepasi | 0:1 | Qashqai Shiraz | |||||||||
Sh. Mahshahr | 0:0 | Shahin Bushehr | |||||||||
Sh Tabriz | 1:0 | Khooneh | |||||||||
Suphanburi FC | 2:0 | BG Pathum Utd. | |||||||||
Sukhothai FC | 2:3 | Muangthong Utd. | |||||||||
Police Tero FC | 1:2 | Ratchaburi FC | |||||||||
Chiangrai Utd. | 4:1 | Ubon United | |||||||||
Casale | 1:2 | Lecco | |||||||||
Lavagnese | 3:0 | Sestri Levante | |||||||||
Caratese | 1:1 | Arconatese | |||||||||
Borgosesia | 0:1 | Bra | |||||||||
Savona | 2:2 | Sanremese | |||||||||
Inveruno | 0:1 | Ligorna | |||||||||
Fezzanese | 2:0 | Milano City | |||||||||
Pro Dronero | 2:2 | Borgaro | |||||||||
FC Vaduz | 2:1 | FC Aarau | |||||||||
Chaika Pes. | 0:0 | Kuban | |||||||||
SKA Rostov | 2:2 | Chernomorets N. | |||||||||
Mashuk-KMV | 2:2 | V. Ponedelnik | |||||||||
Spartak V. | 1:0 | Legion | |||||||||
Angusht Nazran | 1:1 | Spartak Nalchik | |||||||||
HNK Sibenik | 1:0 | NK Sesvete | |||||||||
NK Osijek II | 3:1 | Hajduk Split II | |||||||||
Zeljeznicar | 1:2 | GOSK Gabela | |||||||||
Mjällby AIF | 2:2 | Lunds BK | |||||||||
Ängelholms FF | 0:3 | Ljungskile SK | |||||||||
SC Sagamihara | 0:1 | Thespa Gunma | |||||||||
a. cl. Numazu | 1:4 | FC Ryukyu | |||||||||
Iwate Grulla M. | 2:2 | Fukushima Utd. | |||||||||
FC Tokyo Res. | 2:2 | G. Osaka Res. | |||||||||
RW Essen | 0:1 | Alem. Aachen |
|
||||||||
Bengaluru FC | 1:0 | Chennaiyin FC | |||||||||
Zamora FC | 4:1 | Portuguesa FC | |||||||||
Atl. Venezuela | 2:1 | Metropolitanos | |||||||||
Zulia FC | 2:2 | Trujillanos | |||||||||
SC Gjilani | 1:0 | FC Drita | |||||||||
FC Prishtina | 1:1 | KF Flamurtari | |||||||||
FC Dila | 1:0 | Dinamo Tbilisi | |||||||||
Kolkheti Poti | 0:0 | Torpedo Kutaisi | |||||||||
Racing Beirut | 2:2 | Al-Ahed | |||||||||
Zbrojovka Brno | 0:0 | Varnsdorf | |||||||||
Viktoria Zizkov | 2:1 | SILON Taborsko | |||||||||
C. Budejovice | 1:2 | 1.SC Znojmo | |||||||||
Vlasim | 3:0 | Banik Sokolov | |||||||||
Fredrikstad | 0:3 | Elverum | |||||||||
Odd II | 0:2 | Bærum | |||||||||
Mjølner | 2:0 | Raufoss | |||||||||
Alta | 1:3 | Grorud | |||||||||
Östers IF | 0:0 | Gefle | |||||||||
Norrby | 3:2 | Halmstads BK | |||||||||
Landskrona | 3:4 | IK Frej Täby | |||||||||
Botswana | 1:0 | Namibia | |||||||||
St. Vincent | 1:1 | Barbados | |||||||||
Alashkert FC | 2:1 | Ararat Yerevan | |||||||||
Gandzasar | 1:2 | Pyunik Yerevan | |||||||||
Birkirkara FC | 1:2 | Gzira Utd. | |||||||||
Sliema Wander. | 3:1 | Tarxien | |||||||||
Wiener Neustadt | 0:3 | SV Ried |
|
||||||||
FAS | 0:4 | Alianza FC | |||||||||
Sonsonate | 1:2 | CD Águila | |||||||||
CD Audaz | 1:0 | Santa Tecla | |||||||||
Chalatenango | 0:1 | Pasaquina | |||||||||
B. Banja Luka | 2:0 | OFK Sloga | |||||||||
Reggio Calabria | 1:3 | Monopoli | |||||||||
Paganese | 1:3 | Juve Stabia | |||||||||
Stumbras | 0:3 | Zalgiris | |||||||||
Llaneros FC | 1:0 | Tigres FC | |||||||||
Barranquilla FC | 0:1 | Quindío | |||||||||
Inter Palmira | 2:0 | Real Santander | |||||||||
Union Magdalena | 5:2 | Uni. Popayán | |||||||||
Santa Lucia FC | 4:1 | Naxxar Lions FC | |||||||||
Vittoriosa | 1:2 | Zebbug Rangers | |||||||||
Marsa FC | 1:3 | Pembroke | |||||||||
Qrendi FC | 6:3 | San Gwann FC | |||||||||
Guastatoya | 3:1 | Malacateco | |||||||||
Antigua GFC | 0:0 | Naranjeros | |||||||||
Cjarlins Muzane | 2:1 | Trento | |||||||||
Este | 2:2 | Campodarsego | |||||||||
Sandonà | 0:0 | Clodiense | |||||||||
Adriese 1906 | 5:1 | St. Georgen | |||||||||
Union Feltre | 2:1 | Monte Prodeco | |||||||||
Chions | 2:3 | Tamai | |||||||||
Virtus Bolzano | 4:0 | Cartigliano | |||||||||
Delta PT | 1:1 | Belluno | |||||||||
Västerås SK | 1:0 | Sollentuna FK | |||||||||
Sandvikens IF | 1:1 | Linköping City | |||||||||
Umeå FC | 2:1 | Carlstad United | |||||||||
Akropolis IF | 5:1 | Karlslunds IF | |||||||||
Syrianska FC | 2:2 | Nyköpings BIS | |||||||||
Arameisk SIF | 3:1 | Assyriska FF | |||||||||
FC Ordino | 2:1 | UE Santa Coloma | |||||||||
IC d'Escaldes | 0:1 | Sant Julia | |||||||||
FC Santa Coloma | 3:0 | FC Encamp | |||||||||
Slavoj Trebisov | 0:2 | Skalica | |||||||||
FC Petrzalka | 2:1 | Dubnica | |||||||||
Karvina B | 3:2 | Olomouc B | |||||||||
Teplice B | 0:0 | Bohemians B | |||||||||
Ml. Boleslav B | 1:2 | Sl. Liberec B | |||||||||
Zlin B | 1:3 | FCZ Brno B | |||||||||
Hr. Kralove B | 7:2 | Pribram B | |||||||||
Jihlava B | 2:3 | Trinec B | |||||||||
MZ Hakka | 1:3 | SZ FC | |||||||||
BJ BSU | 2:1 | GD Sou. Tigers | |||||||||
Liaoning FC | 3:2 | IM Zhongyou | |||||||||
Independiente | 1:1 | San Miguelito | |||||||||
Universitario | 1:1 | Santa Gema | |||||||||
Hoi King | 0:1 | Lee Man | |||||||||
Yuen Long | 1:2 | Southern | |||||||||
Kalev | 2:2 | FC Flora | |||||||||
Arsenal Tivat | 0:0 | Jedinstvo | |||||||||
Otrant-Olympic | 1:2 | FK Decic Tuzi | |||||||||
FK Jezero | 1:1 | FK Bokelj | |||||||||
Kom Podgorica | 2:0 | FK Podgorica | |||||||||
FK Berane | 0:2 | OSK Igalo | |||||||||
Iwaki FC | 6:1 | Ricoh Tohoku | |||||||||
Nakada FC | 0:1 | Soma SC | |||||||||
Sendai Sasuke | 4:3 | Oyama SC | |||||||||
Nakaniida SC | 1:4 | Para. Yonezawa | |||||||||
Alga Bishkek | 0:0 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Neftchi | 1:2 | Dordoi Bishkek | |||||||||
Alay Osh | 5:2 | Leader-Champion | |||||||||
Ilbirs Bishkek | 4:2 | Kara-Balta | |||||||||
Pol. Warsaw | 2:1 | Pelikan Lowicz | |||||||||
Lechia Tomaszow | 3:1 | Huragan Morag | |||||||||
Legionovia | 0:2 | Victoria Sulejowek | |||||||||
Stal Krasnik | 0:0 | Motor Lublin | |||||||||
Wisla Pulawy | 0:1 | NKP Podhale | |||||||||
Sokol Sieniawa | 3:3 | KSZO Ostrowiec | |||||||||
Hesperange | 5:0 | FC Koeppchen | |||||||||
FC Wiltz 71 | 3:0 | FC Mamer 32 | |||||||||
FC Rodange 91 | 1:1 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Jeunesse Canach | 3:4 | Erpeldange | |||||||||
FC Lahti | 2:5 | TPS | |||||||||
RoPS | 0:1 | SJK Seinäjoki | |||||||||
Bohemians | 1:1 | Cork City | |||||||||
F91 Dudelange | 6:1 | Titus Petange | |||||||||
US Mondorf | 0:3 | RFCU Luxembourg | |||||||||
FC UNA Strassen | 0:4 | Jeunesse Esch | |||||||||
Differdange 03 | 3:2 | US Rumelange | |||||||||
US Hostert | 0:3 | Vict. Rosport | |||||||||
BK Marienlyst | 0:4 | Hilleröd F | |||||||||
Aarhus Fremad | 3:2 | Vejgaard B | |||||||||
Avarta | 0:0 | BK Frem | |||||||||
Cardiff Met | 4:1 | The New Saints | |||||||||
VfB Oldenburg | 3:1 | E. Norderstedt | |||||||||
Lupo-Martini | 2:3 | Holst. Kiel II | |||||||||
Víkingur | 1:1 | B36 Tórshavn | |||||||||
KÍ Klaksvík | 3:0 | AB Argir | |||||||||
EB/Streymur | 0:3 | HB Tórshavn | |||||||||
NSÍ Runavík | 7:1 | 07 Vestur | |||||||||
TB/FCS/Royn | 2:1 | Skála | |||||||||
Leverkusen U19 | 5:1 | Pr. Münster U19 | |||||||||
M'gladbach U19 | 3:3 | SV Rödingh. U19 | |||||||||
Pobeda Prilep | 0:1 | Vardar | |||||||||
FC Arges | 3:0 | Luceafarul | |||||||||
U. Constanta | 1:0 | Viitorul Tg.Jiu | |||||||||
PAS Hamedan | 0:0 | Naft Gachsaran | |||||||||
Foolad Novin | 0:1 | Avalan Kamyaran | |||||||||
Shahrdari Bam | 4:0 | Chooka Talesh | |||||||||
Caspian Qazvin | 1:1 | Sh. Hamedan | |||||||||
Wing Yee | 1:1 | Rangers | |||||||||
Central Western | 0:2 | HKFC | |||||||||
Happy Valley | 1:0 | RCFC | |||||||||
Eastern Dist. | 1:0 | South China | |||||||||
Wong Tai Sin | 1:2 | Citizen | |||||||||
Leaper | 1:6 | Shatin | |||||||||
Double Flower | 1:1 | Mutual | |||||||||
Fiorentina U19 | 1:4 | Torino U19 | |||||||||
Ekenäs IF | 0:0 | FF Jaro | |||||||||
St. Gallen U21 | 1:3 | SV Höngg | |||||||||
FC Kosova | 0:0 | FC Tuggen | |||||||||
El Makasa | 0:1 | El Dakhlia | |||||||||
Nogoom FC | 0:1 | Entag El Harby | |||||||||
Greifswalder FC | 1:1 | Lichtenberg 47 | |||||||||
SC Staaken | 2:2 | H. Rostock II | |||||||||
FC Strausberg | 2:3 | CFC Hertha 06 | |||||||||
Lok Stendal | 1:1 | TSG Neustrelitz | |||||||||
BW Berlin | 0:1 | Brandenburg. SC | |||||||||
Lausanne II | 2:2 | Etoile Carouge | |||||||||
FC Thun U21 | 3:1 | FC Fribourg | |||||||||
FC Altdorf | 0:3 | FC Lugano II | |||||||||
AS Novazzano | 0:0 | FC Willisau | |||||||||
Leopard Cat | 1:1 | Taipower | |||||||||
Taipei Dragons | 2:4 | Tainan City | |||||||||
Hang Yuan FC | 3:1 | NTUS | |||||||||
NSTC football | 2:3 | Royal Blues | |||||||||
Lobos UPNFM | 2:1 | Platense FC | |||||||||
CDS Vida | 2:2 | Real de Minas | |||||||||
Olympiacos U19 | 0:1 | PAOK U19 | |||||||||
Aris U19 | 0:3 | Ast.Tripoli U19 | |||||||||
Apollon U19 | 2:1 | Panionios U19 | |||||||||
GC Zürich U21 | 5:2 | SC Buochs | |||||||||
North District | 3:0 | Fu Moon | |||||||||
Kwong Wah | 2:3 | Sham Shui Po | |||||||||
Kowloon City | 3:1 | Wan Chai | |||||||||
Tung Sing | 0:2 | Supreme | |||||||||
Sun Hei | 1:1 | Yau Tsim Mong | |||||||||
Tuen Mun | 0:0 | Kwun Tong | |||||||||
Lucky Mile | 1:1 | St. Joseph's | |||||||||
Serbia U17 | 2:1 | Lithuania U17 | |||||||||
Liechtenst. U17 | 0:5 | Sweden U17 | |||||||||
Romania U17 | 0:0 | Hungary U17 | |||||||||
Netherlands U17 | 6:0 | Montenegro U17 | |||||||||
NK Brda | 1:1 | Beltinci | |||||||||
Vojvodina U19 | 2:0 | Spartak U19 | |||||||||
Jedinstvo U19 | 0:1 | Internacional | |||||||||
BASK TEK U19 | 0:0 | Rad U19 | |||||||||
1.FC Düren | 3:0 | SV Deutz 05 | |||||||||
Arnoldsweiler | 0:3 | Wegberg-Beeck | |||||||||
Hennef 05 | 3:2 | Frechen 20 | |||||||||
FC Hürth | 3:0 | SV Breinig | |||||||||
VfL Alfter | 0:2 | Freialdenhoven | |||||||||
BW Friesdorf | 1:1 | Siegburger SV | |||||||||
VfL Vichttal | 2:2 | SSV Merten | |||||||||
TOSK Tesanj | 2:1 | HNK Orasje | |||||||||
VfL Halle 96 | 0:5 | Chemie Leipzig | |||||||||
Fiorentino | 2:2 | La Fiorita | |||||||||
Juvenes-Dogana | 4:1 | San Giovanni | |||||||||
Domagnano | 1:0 | Faetano | |||||||||
K'lautern II | 1:0 | Schott Mainz | |||||||||
RW Koblenz | 4:0 | A. Ludwigshafen | |||||||||
Volendam U21 | 5:1 | VV Goes | |||||||||
JVC Cuijk | 4:1 | Blauw Geel '38 | |||||||||
Westlandia | 5:0 | Quick DH | |||||||||
HBS | 1:1 | EVV Echt | |||||||||
USV Hercules | 2:4 | Dongen | |||||||||
ADO '20 | 2:1 | HSC '21 | |||||||||
SV Oss '20 | 2:2 | TEC | |||||||||
VV UNA | 1:4 | OFC Oostzaan | |||||||||
Cibao FC | 1:1 | San Francisco | |||||||||
Atl. Vega Real | 1:1 | Moca FC | |||||||||
Universidad O&M | 1:2 | Atl. Pantoja | |||||||||
Spelle-Venhaus | 4:0 | Braunschweig II | |||||||||
Eintr. Northeim | 2:0 | VfL Oythe | |||||||||
TuS Bersenbrück | 3:1 | Wolfenbüttel | |||||||||
Gornik II | 0:3 | Gwarek T.G. | |||||||||
Chievo U17 | 2:2 | Udinese U17 | |||||||||
Bologna U17 | 1:6 | Atalanta U17 | |||||||||
Inter U17 | 3:1 | Milan U17 | |||||||||
Brescia U17 | 2:1 | SPAL U17 | |||||||||
Padova U17 | 1:3 | Cagliari U17 | |||||||||
Venezia U17 | 2:0 | Cittadella U17 | |||||||||
Urartu II | 2:1 | Lokomotiv | |||||||||
Olym. Charleroi | 1:1 | RUW Ciney | |||||||||
Solières | 2:2 | RFC Meux | |||||||||
Waremme | 1:0 | RE Durbuy | |||||||||
RE Acren | 1:1 | Couvin-Mariemb. | |||||||||
Walhain | 2:3 | RRC Hamoir | |||||||||
Heidenheim U19 | 2:0 | Karlsruhe U19 | |||||||||
St. Kickers U19 | 0:2 | Mainz 05 U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 1:1 | Frankfurt U19 | |||||||||
FC Portalban | 0:2 | CS Romontois | |||||||||
Sarraz-Eclépens | 1:1 | FC Ueberstorf | |||||||||
Torpedo Vlad. | 1:1 | Loko-Kazanka M. | |||||||||
Dolgoprudnyi | 7:1 | Pskov-747 | |||||||||
FC Wil II | 2:2 | FC Uster | |||||||||
FC Widnau | 1:0 | FC Uzwil | |||||||||
FC Dübendorf | 1:3 | FC Kreuzlingen | |||||||||
FCI Levadia U21 | 2:1 | FC Elva | |||||||||
SV Spexard | 0:3 | Rödinghausen II | |||||||||
Beckumer SV | 2:2 | TuS Hiltrup | |||||||||
Pr. Münster II | 3:0 | SC Herford | |||||||||
SC Roland | 1:3 | SpVgg Vreden | |||||||||
Bor. Emsdetten | 3:1 | RW Maaslingen | |||||||||
Neuenkirchen | 5:2 | VfL Theesen | |||||||||
U. Berlin U19 | 1:3 | Hamburg U19 | |||||||||
Baltyk Gdynia | 4:2 | Kotwica | |||||||||
Radunia Stezyca | 0:1 | Jarota Jarocin | |||||||||
B. Koszalin | 3:2 | Wda Swiecie | |||||||||
Polonia Sroda | 2:1 | Gwardia Koszalin | |||||||||
Paide U21 | 7:0 | FC Flora U19 | |||||||||
TJK Legion | 1:1 | JK Tammeka U21 | |||||||||
RKD Ryugasaki | 0:5 | Reilac Shiga | |||||||||
Rubin Kazan II | 0:2 | KS Samara II | |||||||||
Spartak II | 4:0 | Rostov II | |||||||||
Teutonia Uelzen | 0:2 | Drocht./A. II | |||||||||
E. Lüneburg | 0:1 | SV Emmendorf | |||||||||
Güldenst. Stade | 2:0 | TuSG Ritterhude | |||||||||
FC Verden 04 | 1:2 | TV Meckelfeld | |||||||||
BW Bornreihe | 1:0 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
Friedrichstal | 1:3 | 1.CfR Pforzheim | |||||||||
De Treffers | 1:0 | Koninklijke HFC | |||||||||
UWI FC | 1:0 | Cavalier FC | |||||||||
Entente SSG U19 | 1:1 | Amiens SC U19 | |||||||||
Le Havre U19 | 1:1 | LOSC Lille U19 | |||||||||
USM Saran U19 | 2:2 | QRM U19 | |||||||||
SM Caen U19 | 1:0 | Boulogne U19 | |||||||||
FCA Walldorf II | 5:1 | Durlach-Aue | |||||||||
VfR Mannheim | 1:1 | FC Zuzenhausen | |||||||||
Torino U17 | 1:2 | Juventus U17 | |||||||||
Lazio U17 | 2:1 | Parma U17 | |||||||||
Sassuolo U17 | 0:1 | Fiorentina U17 | |||||||||
Carpi U17 | 2:1 | Livorno U17 | |||||||||
Cremonese U17 | 0:3 | Sampdoria U17 | |||||||||
Genoa U17 | 1:0 | Spezia U17 | |||||||||
CSC 03 Kassel | 5:1 | Barockstadt II | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 0:0 | Eintr. Baunatal | |||||||||
FSV Dörnberg | 4:7 | Schwalmstadt | |||||||||
SV Steinbach | 0:2 | SG Johannesberg | |||||||||
KFC Duffel | 3:0 | KSK Tongeren | |||||||||
Crotone U17 | 1:0 | Perugia U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 2:0 | Ascoli U17 | |||||||||
Benevento U17 | 5:0 | Palermo U17 | |||||||||
Foggia U17 | 1:6 | Pescara U17 | |||||||||
Frosinone U17 | 5:2 | Cosenza U17 | |||||||||
Napoli U17 | 3:2 | Roma U17 | |||||||||
UDI '19 | 0:2 | Leonidas | |||||||||
SV Meerssen | 4:2 | Alphense Boys | |||||||||
IFC Ambacht | 4:0 | RKSV Minor | |||||||||
VV Gemert | 1:0 | Groene Ster | |||||||||
De Meern | 0:1 | Unitas | |||||||||
RKSV Halsteren | 2:0 | Baronie | |||||||||
Prim. Fukushima | 4:1 | Iwaki Furuk. | |||||||||
Fuji Club 2003 | 0:1 | Ni.St. Kamaishi | |||||||||
Ganju Iwate | 1:2 | Merry | |||||||||
Chita | 1:1 | Dinamo Barnaul | |||||||||
Sivasspor U21 | 1:2 | Bursaspor U21 | |||||||||
C. Rizespor U21 | 4:3 | Fenerbahce U21 | |||||||||
Slovan HAC | 2:0 | Ostbahn XI | |||||||||
SR Donaufeld | 3:3 | Union Mauer | |||||||||
Wienerberg | 2:0 | FavAC | |||||||||
FC Chippis | 1:1 | FC Sierre | |||||||||
CS Interstar | 2:3 | Olymp. Genève | |||||||||
Japan U16 | 2:1 | Oman U16 | |||||||||
North Korea U16 | 2:4 on pens | Tajikistan U16 | |||||||||
Ruch U19 | 1:1 | Elana U19 | |||||||||
Gornik U19 | 0:3 | Lech U19 | |||||||||
Arka Gdynia U19 | 1:1 | Jagiellonia U19 | |||||||||
SSV Ulm U17 | 1:0 | SV Wehen U17 | |||||||||
Mainz 05 U17 | 0:3 | Frankfurt U17 | |||||||||
Stuttgart U17 | 0:2 | Ingolstadt U17 | |||||||||
FC Augsburg U17 | 1:2 | FC Bayern U17 | |||||||||
Heidenheim U17 | 0:2 | Karlsruhe U17 | |||||||||
W. Bremen U17 | 9:0 | SC Borgfeld U17 | |||||||||
Hannover 96 U17 | 1:2 | Holst. Kiel U17 | |||||||||
U. Berlin U17 | 4:1 | Hamburg U17 | |||||||||
ESC Geestemünde | 1:4 | Leher TS | |||||||||
Union 60 Bremen | 2:3 | SG Aumund-Veg. | |||||||||
Sebaldsbrück | 4:3 on pens | SV Hemelingen | |||||||||
Düsseldorf U17 | 1:0 | Schalke 04 U17 | |||||||||
RW Essen U17 | 1:2 | Unterrath U17 | |||||||||
B. Dortmund U17 | 1:1 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
M'gladbach U17 | 5:2 | Hennef 05 U17 | |||||||||
Bielefeld U17 | 0:0 | VfL Bochum U17 | |||||||||
Wedeler TSV | 3:3 | SC Victoria | |||||||||
SV Rugenbergen | 6:0 | Meiendorfer SV | |||||||||
TSV Buchholz 08 | 1:3 | HEBC Hamburg | |||||||||
TSV Sasel | 4:0 | Niendorfer TSV | |||||||||
FK MDK U17 | 0:2 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Sloboda T U17 | 1:3 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
Krupa U17 | 1:0 | Tuzla City U17 | |||||||||
G. Halberstadt | 2:0 | Optik Rathenow | |||||||||
U. Schönebeck | 5:3 | Sangerhausen | |||||||||
SV Westerhausen | 4:3 | Edelw. Arnstedt | |||||||||
SCALA | 3:1 | SC Sternschanze | |||||||||
FC Türkiye | 1:0 | Eintr. Lokstedt | |||||||||
Breuningsweiler | 1:2 | TSV Essingen | |||||||||
FV Löchgau | 1:3 | VfL Nagold | |||||||||
L-Echterdingen | 1:0 | VfB Neckarrems | |||||||||
VfR Neumünster | 2:2 | Eutin 08 | |||||||||
SV Eichede | 1:1 | SC Weiche 08 II | |||||||||
Türkspor Kiel | 2:1 | SV Frisia 03 | |||||||||
Köttmannsdorf | 2:1 | TSU Matrei | |||||||||
Schleswig 06 | 0:10 | Hohenwestedt | |||||||||
TSV Rantrum | 2:3 | Friedrichsberg | |||||||||
TuS Jevenstedt | 0:2 | Husumer SV | |||||||||
FC Köniz II | 2:2 | FC Konolfingen | |||||||||
FC Moutier | 1:0 | FC Cornol | |||||||||
FC Freienbach | 3:0 | FC Adliswil | |||||||||
FC Aegeri | 2:2 | FC Wettingen | |||||||||
Ahrweiler BC | 1:2 | FSV Tarforst | |||||||||
TuS Mayen | 3:4 | TuS Oberwinter | |||||||||
SG Mendig | 5:1 | SV Mehring | |||||||||
FSV RW Stegen | 0:5 | SV Endingen | |||||||||
FC Auggen | 3:0 | TuS Oppenau | |||||||||
Rielasingen | 3:1 | 1.SV Mörsch | |||||||||
Skeid | 2:1 | Brattvåg | |||||||||
VfL Meiningen | 0:2 | SC 1903 Weimar | |||||||||
1.FC H'aurach | 1:1 | SV Friesen | |||||||||
TSV Buch | 2:1 | TSV Kornburg | |||||||||
ASV Rimpar | 2:1 | TSV Lengfeld | |||||||||
TuS Röllbach | 1:3 | SC Aufkirchen | |||||||||
SV Euerbach-K. | 2:1 | Feuchtwangen | |||||||||
Kleinrinderfeld | 1:3 | TSV Karlburg | |||||||||
Unterpleichfeld | 1:4 | 1.FC Fuchsstadt | |||||||||
TB Jahn Zeiskam | 1:0 | Bad Kreuznach | |||||||||
ASV Fußgönheim | 3:1 | SV Steinwenden | |||||||||
SV Gonsenheim | 3:1 | RWO Alzey | |||||||||
FC Speyer 09 | 4:0 | SC Hauenstein | |||||||||
FC Elazig Spor | 2:3 | FC Voran Ohe | |||||||||
V/W Billstedt | 1:1 | Dersimspor | |||||||||
TuS Berne | 2:2 | Rahlstedter SC | |||||||||
TSV Pattensen | 0:0 | Iraklis Hellas | |||||||||
TV Stuhr | 1:5 | Ramlingen-E. | |||||||||
SC Hemmingen/W. | 5:3 | MTV Almstedt | |||||||||
VfL Bückeburg | 1:2 | Heeßeler SV | |||||||||
Krähenwinkel | 1:3 | OSV Hannover | |||||||||
SV Olbernhau | 3:00 PM | SG Taucha 99 | |||||||||
FSV Neusalza-S. | 0:0 | Markranstädt | |||||||||
Pfarrkirchen | 0:0 | FC Deisenhofen | |||||||||
Türk. Friedbg. | 0:1 | Hünfelder SV | |||||||||
FSC Lohfelden | 1:3 | FC Eddersheim | |||||||||
FSV Fernwald | 0:0 | SV Zeilsheim | |||||||||
DJK Flörsheim | 3:2 | SV Bauerbach | |||||||||
FC Gießen II | 0:3 | FV Biebrich 02 | |||||||||
TSG Wörsdorf | 2:5 | SF/BG Marburg | |||||||||
Schwanheim | 1:2 | TuS Dietkirchen | |||||||||
Türk. Augsburg | 2:1 | C. Aystetten | |||||||||
Eendracht Aalst | 3:1 | ASV Geel | |||||||||
SV Schackendorf | 2:7 | SpVg Eidertal | |||||||||
TuS Herrensohr | 1:3 | Elversberg II | |||||||||
B. Neunkirchen | 2:2 | FC Rastpfuhl | |||||||||
FV Schwalbach | 0:0 | SF Köllerbach | |||||||||
SpVgg Pfreimd | 1:2 | TSV Kareth | |||||||||
VfB Bach | 0:1 | F. Regensburg | |||||||||
SG Findorff | 0:0 | Melchiorshausen | |||||||||
Wimpassing | 0:4 | Pinkafeld | |||||||||
Stadl-Paura | 2:3 | Union Gurten | |||||||||
FK MDK U19 | 0:1 | Zr. Mostar U19 | |||||||||
Bijeljina U19 | 1:2 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Röthis | 2:3 | Höchst | |||||||||
Wolfurt | 1:2 | Admira Dornbirn | |||||||||
Nenzing | 3:3 | SV Lochau | |||||||||
Kuchl | 3:0 | Golling | |||||||||