Man City | 1:0 | Tottenham |
|
||||||||
Bournemouth | 0:1 | Fulham |
|
||||||||
Huddersfield | 1:2 | Watford |
|
||||||||
West Ham | 2:2 | Leicester |
|
||||||||
Wolves | 0:0 | Brighton |
|
||||||||
Newcastle | 3:1 | Southampton |
|
||||||||
Celta de Vigo | 2:1 | Girona | |||||||||
SD Eibar | 0:1 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Rayo Vallecano | 0:0 | SD Huesca | |||||||||
Barcelona | 2:1 | Real Sociedad |
|
||||||||
Bayern Munich | 1:0 | Werder Bremen |
|
||||||||
B. Leverkusen | 2:0 | 1.FC Nuremberg |
|
||||||||
FC Augsburg | 6:0 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
1.FSV Mainz 05 | 3:1 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 1:2 | RB Leipzig |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 2:5 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
Guingamp | 1:3 | Marseille |
|
||||||||
OGC Nice | 0:1 | SM Caen | |||||||||
Nîmes Olympique | 2:1 | G. Bordeaux | |||||||||
R. Strasbourg | 1:3 | Montpellier | |||||||||
Bragantino-PA | 2:1 | Vila Nova FC | |||||||||
Hamburger SV | 1:1 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Holstein Kiel | 1:2 | SC Paderborn |
|
||||||||
MSV Duisburg | 2:2 | SV Sandhausen |
|
||||||||
Greuther Fürth | 1:1 | Union Berlin |
|
||||||||
Ural II | 1:2 | Rubin Kazan II | |||||||||
Ufa | 1:2 | Arsenal Tula | |||||||||
Orenburg | 3:0 | Rostov | |||||||||
Dynamo Moscow | 1:0 | KS Samara | |||||||||
Loko Moscow | 1:1 | CSKA Moscow | |||||||||
Krasnodar | 2:3 | Zenit S-Pb | |||||||||
FC Lisse | 5:0 | Achilles '29 | |||||||||
ODIN '59 | 0:1 | HSV Hoek | |||||||||
SteDoCo | 4:1 | Harkemase Boys | |||||||||
DVS '33 | 3:1 | Ajax Amateurs | |||||||||
Quick Boys | 2:0 | Noordwijk | |||||||||
ONS Sneek | 7:0 | VVOG | |||||||||
Groningen U21 | 1:3 | DOVO | |||||||||
De Dijk | 0:7 | ASWH | |||||||||
SCR Altach | 2:2 | Rapid Vienna |
|
||||||||
Admira Wacker | 2:1 | TSV Hartberg |
|
||||||||
SV Mattersburg | 3:1 | FC Wacker |
|
||||||||
Blauw Geel '38 | 2:4 | TEC | |||||||||
USV Hercules | 1:0 | EVV Echt | |||||||||
Westlandia | 2:0 | HBS | |||||||||
VV UNA | 1:1 | JVC Cuijk | |||||||||
OFC Oostzaan | 3:2 | OJC Rosmalen | |||||||||
SV Oss '20 | 2:0 | ADO '20 | |||||||||
Volendam U21 | 0:0 | Quick '20 | |||||||||
HSC '21 | 0:1 | Dongen | |||||||||
Galatasaray U21 | 4:0 | Kayserispor U21 | |||||||||
Trabzonspor U21 | 1:0 | Y. Malatya U21 | |||||||||
Akhisarspor U21 | 1:0 | Antalyaspor U21 | |||||||||
Göztepe U21 | 3:2 | Erzurum FK U21 | |||||||||
Trabzonspor | 2:1 | Y. Malatyaspor | |||||||||
Akhisarspor | 1:2 | Antalyaspor |
|
||||||||
Galatasaray | 3:1 | Kayserispor |
|
||||||||
Göztepe | 0:1 | Erzurumspor FK | |||||||||
FC Groningen | 0:1 | Ajax |
|
||||||||
FC Emmen | 2:0 | FC Utrecht | |||||||||
Vitesse | 4:1 | PEC Zwolle | |||||||||
Feyenoord | 2:1 | AZ Alkmaar | |||||||||
VVV-Venlo | 4:1 | De Graafschap | |||||||||
Grasshoppers | 1:1 | FC Thun | |||||||||
FC St. Gallen | 1:2 | FC Luzern |
|
||||||||
Sepsi OSK | 0:1 | CFR Cluj | |||||||||
Spcl. Silvolde | 1:0 | Be Quick 1887 | |||||||||
RKHVV Huissen | 0:1 | Hollandia | |||||||||
RKVV DEM | 3:0 | Hoogland | |||||||||
Alcides | 2:1 | Fortuna Worm. | |||||||||
SDO Bussum | 2:0 | RKZVC | |||||||||
AWC | 0:3 | De Bataven | |||||||||
Purmersteijn | 2:1 | MSC Meppel | |||||||||
RKSV Minor | 0:1 | SV Meerssen | |||||||||
UDI '19 | 3:4 | Alphense Boys | |||||||||
Groene Ster | 1:0 | RKSV Nuenen | |||||||||
De Meern | 1:6 | RKSV Halsteren | |||||||||
RKAVV | 2:3 | VV Gemert | |||||||||
Unitas | 3:0 | Baronie | |||||||||
Heart of Midl. | 1:3 | Rangers | |||||||||
Kilmarnock FC | 0:1 | Aberdeen FC | |||||||||
Hamilton Acad. | 1:1 | Motherwell FC | |||||||||
Livingston FC | 1:3 | St. Mirren | |||||||||
St. Johnstone | 2:0 | Dundee FC | |||||||||
OFI Crete U19 | 0:1 | Ast.Tripoli U19 | |||||||||
Atromitos U19 | 2:2 | PAO U19 | |||||||||
Panetolikos U19 | 2:1 | Aris U19 | |||||||||
AEK Athens U19 | 5:0 | AE Larisa U19 | |||||||||
RUW Ciney | 1:4 | RE Durbuy | |||||||||
UR La Louvière | 5:1 | Waremme | |||||||||
VW Hamme | 5:1 | KVV Vosselaar | |||||||||
BASK TEK U19 | 0:5 | Internacional | |||||||||
FK Brodarac U19 | 5:1 | Indjija U19 | |||||||||
Čukarički U19 | 1:0 | Red Star U19 | |||||||||
Jedinstvo U19 | 2:0 | Vozdovac U19 | |||||||||
Zemun U17 | 0:0 | Kiker U17 | |||||||||
Dinamo Vranje | 1:0 | Vozdovac | |||||||||
FK Cukaricki | 3:2 | Red Star | |||||||||
Napredak | 5:0 | Vojvodina | |||||||||
Backa | 2:2 | Macva | |||||||||
Rad | 1:0 | Radnik | |||||||||
NK Rudes | 1:2 | NK Lokomotiva | |||||||||
Inker | 2:2 | HNK Gorica | |||||||||
Hajduk Split | 4:0 | HNK Rijeka | |||||||||
VPS | 2:2 | Kokkolan PV | |||||||||
KuPS | 0:3 | FC Honka | |||||||||
IFK Mariehamn | 2:0 | RoPS | |||||||||
Lechia Gdansk | 0:2 | Piast Gliwice | |||||||||
Zaglebie Lubin | 2:3 | Pogon Szczecin | |||||||||
Jagiellonia | 3:3 | Lech Poznan |
|
||||||||
Legia Warszawa | 1:0 | Cracovia | |||||||||
C. Balchik | 0:0 | Kariana Erden | |||||||||
Loko Sofia | 0:1 | Strumska Slava | |||||||||
Nesebar | 2:3 | Pirin | |||||||||
Lokomotiv GO | 1:2 | Litex Lovech | |||||||||
NK Triglav | 2:1 | NS Mura | |||||||||
NK Maribor | 3:1 | Rudar Velenje | |||||||||
CSKA-Sofia | 0:0 | Levski Sofia | |||||||||
Ludogorets | 3:0 | Botev Plovdiv | |||||||||
Puskás AFC | 1:0 | Mezőkövesd | |||||||||
Újpest FC | 0:0 | Honvéd | |||||||||
MTK Budapest | 0:1 | Kisvárda | |||||||||
Diósgyőr | 1:0 | Paksi FC | |||||||||
Debrecen | 2:1 | Haladás | |||||||||
Ferencváros | 4:1 | Fehérvár | |||||||||
MSK Zilina | 1:2 | SKF Sered | |||||||||
Michalovce | 0:2 | Dunajska Streda | |||||||||
FC Nitra | 2:2 | FC ViOn | |||||||||
Podbrezova | 0:0 | AS Trencin | |||||||||
Spartak Trnava | 0:1 | FK Senica | |||||||||
SSV Kästorf | 1:0 | Göttingen 05 | |||||||||
Landolfsh./Seu. | 7:1 | TSV Hillerse | |||||||||
F. Lebenstedt | 0:1 | TSV Lamme | |||||||||
Edelw. Arnstedt | 2:0 | Blau-Weiß Dölau | |||||||||
U. Schönebeck | 0:8 | Romonta Amsdorf | |||||||||
Sangerhausen | 3:3 | Eintr. Elster | |||||||||
Rostocker FC | 5:1 | SV Hanse 01 | |||||||||
Grimmener SV | 0:1 | E. Ueckermünde | |||||||||
Neubrandenburg | 9:2 | TSV Stralsund | |||||||||
TSV Bützow | 0:3 | SV 90 Görmin | |||||||||
SV Pastow | 3:1 | Güstrower SC | |||||||||
FC Reher/Puls | 0:2 | Eckernförder SV | |||||||||
TSV Rantrum | 1:2 | VfR Horst | |||||||||
BSC Brunsbüttel | 0:1 | Nordmark Satrup | |||||||||
BW Papenburg | 1:0 | SC Melle 03 | |||||||||
BV Essen | 4:0 | Blau-Weiß Lohne | |||||||||
OSV Hannover | 1:4 | TV Stuhr | |||||||||
Heeßeler SV | 2:1 | Ramlingen-E. | |||||||||
SV Saar 05 | 0:0 | FV Eppelborn | |||||||||
Weidenhausen | 3:2 | FSV Dörnberg | |||||||||
SSV Sand | 2:2 | SG Johannesberg | |||||||||
Grebenstein | 4:0 | SV 07 Eschwege | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 0:0 | OSC Vellmar | |||||||||
SV Steinwenden | 1:3 | Gau-Odernheim | |||||||||
BW Bornreihe | 2:1 | Teutonia Uelzen | |||||||||
FC Verden 04 | 2:2 | MTVE Celle | |||||||||
TSV Wankendorf | 6:2 | TSV Klausdorf | |||||||||
FV Löchgau | 1:2 | 1.FC Heiningen | |||||||||
SG Malberg/R. | 0:1 | FC Hochwald | |||||||||
SG Alfbachtal | 4:2 | FSV Salmrohr | |||||||||
TuS Oberwinter | 4:3 | Ahrweiler BC | |||||||||
FV Morbach | 5:2 | TuS Mayen | |||||||||
FSV Tarforst | 0:4 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
SpVgg Wirges | 2:1 | SG Mendig | |||||||||
TuS Dassendorf | 1:0 | SC Victoria | |||||||||
BW Büßleben | 1:4 | Bad Langensalza | |||||||||
Chacarita Jrs. | 0:0 | Central Córdoba | |||||||||
Quilmes | 3:1 | Olimpo | |||||||||
CD Morón | 3:0 | Los Andes | |||||||||
Gimnasia (J) | 0:0 | Agropecuario | |||||||||
Huracán | 3:4 on pens | San Lorenzo |
|
||||||||
Aldosivi | 1:2 | Rosario Central |
|
||||||||
Lanús | 2:0 | Belgrano | |||||||||
CA Talleres | 5:2 on pens | San Martín (SJ) | |||||||||
Cincinnati | 0:3 | Salt Lake | |||||||||
Toronto | 4:3 | Minnesota | |||||||||
Los Angeles | 2:1 | Houston | |||||||||
Philadelphia | 3:0 | Montréal | |||||||||
Chicago | 4:1 | Colorado | |||||||||
Orlando | 1:0 | Vancouver | |||||||||
Atlanta | 1:2 | Dallas | |||||||||
Tiburones Rojos | 0:1 | Monterrey |
|
||||||||
Club Tijuana | 1:2 | Lobos BUAP | |||||||||
Jocoro | 0:1 | Chalatenango | |||||||||
Uni. Popayán | 0:0 | Leones FC | |||||||||
Tigres FC | 4:2 | Llaneros FC | |||||||||
Orsomarso SC | 1:2 | Bogotá FC | |||||||||
Real C. | 0:1 | Boyacá Chicó | |||||||||
Atlético FC | 0:1 | Fortaleza CEIF | |||||||||
Real Cartagena | 2:2 | Pereira | |||||||||
Deportes Tolima | 2:2 | Alianza FC | |||||||||
Once Caldas | 1:0 | CD La Equidad | |||||||||
Sport Boys | 0:0 | The Strongest | |||||||||
Tokyo Verdy | 1:1 | Albirex Niigata | |||||||||
Ventforet Kofu | 1:0 | Kyoto Sanga | |||||||||
Tochigi SC | 1:3 | V-V. Nagasaki | |||||||||
Ehime FC | 1:2 | Avispa Fukuoka | |||||||||
Fagiano Okayama | 2:1 | Tokushima Vort. | |||||||||
Omiya U18 | 2:2 | Aomori Yama. HS | |||||||||
Al-Shabab | 2:0 | Al-Hazem | |||||||||
Al-Fayha | 3:4 | Al-Faisaly | |||||||||
Kyoto Sanga | 1:2 | Cerezo U18 | |||||||||
Magallanes | 1:1 | S. Morning | |||||||||
FC Kamza | 0:3 | KF Teuta | |||||||||
KS Kastrioti | 1:1 | FK Partizani | |||||||||
KF Laçi | 1:0 | KF Skënderbeu | |||||||||
KF Tirana | 0:2 | FK Kukësi | |||||||||
Flamurtari FC | 1:1 | FC Luftëtari | |||||||||
Metropolitanos | 2:1 | Zamora FC | |||||||||
Brisbane Roar | 1:6 | Newcastle | |||||||||
Central Coast | 3:1 | Western Sydney | |||||||||
V. Mostar U19 | 3:2 | S. Brijeg U19 | |||||||||
NK Celik U19 | 1:3 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Zr. Mostar U19 | 5:2 | Sarajevo U19 | |||||||||
Zeljeznicar U17 | 1:0 | Zr. Mostar U17 | |||||||||
Sloboda Tuzla | 2:1 | FK Sarajevo | |||||||||
Siroki Brijeg | 1:0 | Zrinjski Mostar | |||||||||
Mladost Kakanj | 3:1 | GOSK Gabela | |||||||||
Radnik Bijelj. | 1:1 | Zvijezda 09 | |||||||||
Celik Zenica | 1:1 | FK Tuzla City | |||||||||
Zeljeznicar | 3:0 | FK Krupa | |||||||||
Palanga | 2:1 | Stumbras | |||||||||
Riteriai | 0:0 | Atlantas | |||||||||
Slavia | 1:2 | BATE Borisov | |||||||||
Torpedo Minsk | 0:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
Gorodeya | 0:3 | Torpedo Zhodino | |||||||||
Club Africain | 0:1 | US Ben Guerdane | |||||||||
JS Kairouan | 1:0 | CA Bizertin | |||||||||
Mouloudia | 1:2 | Difaâ El Jadida | |||||||||
Berrechid | 2:0 | Moghreb Tétouan | |||||||||
Rapide Oued Zem | 1:0 | CR Al Hoceima | |||||||||
OFK Sloga | 0:3 | B. Banja Luka | |||||||||
Podrinje | 0:1 | Zeljeznicar BL | |||||||||
Rudar Prijedor | 0:0 | Kozara Gradiska | |||||||||
Slavija S. | 1:0 | Tekstilac | |||||||||
FK Alfa Modriča | 0:0 | Mrkonjic | |||||||||
Drina Zvornik | 3:0 | Sutjeska Foca | |||||||||
Petrojet | 2:1 | Nogoom FC | |||||||||
Daegu FC | 3:0 | Pohang Steelers | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 0:3 | Jeonbuk Hyundai | |||||||||
Gyeongnam FC | 3:3 | Suwon Bluewings | |||||||||
Ulsan HD | 0:1 | Seongnam FC | |||||||||
Sioni Bolnisi | 2:3 | Iberia 1999 | |||||||||
FC Dila | 2:1 | Rustavi | |||||||||
Dinamo Batumi | 2:1 | FC Locomotive | |||||||||
NY Red Bulls II | 1:3 | Loudoun United | |||||||||
Union II | 0:3 | Indy Eleven | |||||||||
Legion FC | 0:0 | Kansas City II | |||||||||
Orlando City B | 1:2 | Forward Madison | |||||||||
Asan Mugunghwa | 0:2 | FC Anyang | |||||||||
Gwangju FC | 2:1 | Suwon FC | |||||||||
Busan Trans. C. | 1:1 | Gangneung Cit. | |||||||||
Changwon FC | 1:1 | Gyeongju KHNP | |||||||||
Cheonan City | 0:2 | Gimhae FC | |||||||||
Daejeon Korail | 1:2 | FC Mokpo | |||||||||
Dumbarton | 3:0 | East Fife | |||||||||
Montrose | 2:1 | Airdrieonians | |||||||||
Stenhousemuir | 0:3 | Forfar Athletic | |||||||||
Stranraer | 3:0 | Brechin City | |||||||||
Cardiff Met | 1:0 | Aberystwyth | |||||||||
Cefn Druids | 0:1 | Carmarthen | |||||||||
Connah's Quay | 1:1 | Barry Town | |||||||||
Llanelli AFC | 0:4 | Llandudno | |||||||||
The New Saints | 3:1 | Caernarfon | |||||||||
Wiener Neustadt | 1:3 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
Queen's Park | 0:3 | Annan Athletic | |||||||||
Elgin City | 1:2 | Peterhead | |||||||||
Clyde FC | 5:0 | Berwick Rangers | |||||||||
Albion Rovers | 3:2 | Edinburgh City | |||||||||
Stirling Albion | 0:1 | Cowdenbeath | |||||||||
Atlético-MG | 1:1 | Cruzeiro |
|
||||||||
Billericay | 2:1 | Hemel | |||||||||
Eastbourne | 6:0 | Dartford | |||||||||
Oxford City | 1:3 | Slough | |||||||||
Truro City FC | 1:2 | Gloucester | |||||||||
Wealdstone | 1:3 | Dulwich Hamlet | |||||||||
Weston-super-M. | 0:2 | Hampton & Rich. | |||||||||
Chorley | 2:0 | Stockport | |||||||||
Alfreton | 2:3 | FC United | |||||||||
Hereford | 1:1 | Telford Utd | |||||||||
Nuneaton | 0:2 | Altrincham | |||||||||
Rampla Jrs | 0:0 | Danubio FC | |||||||||
Progreso | 4:0 | River Plate | |||||||||
CA Fénix | 4:4 | Nacional | |||||||||
Cerro Porteño | 1:3 | Olimpia | |||||||||
Vestri | 3:1 | Kári | |||||||||
Ermis Aradippou | 1:2 | Alki Oroklini | |||||||||
Pafos FC | 3:2 | Doxa Katokopias | |||||||||
Kalju FC | 2:2 | Kalev | |||||||||
Maardu LM | 0:0 | JK Viljandi | |||||||||
JK Tammeka | 1:2 | JK Trans Narva | |||||||||
FC Elva | 3:2 | Pärnu Vaprus | |||||||||
FC Flora U21 | 3:1 | JK Welco | |||||||||
JK Tabasalu | 2:1 | Paide U21 | |||||||||
FC Helios Voru | 2:2 | Keila JK | |||||||||
Pirata FC | 2:2 | Alianza Lima | |||||||||
Ayacucho FC | 0:0 | AD Cantolao | |||||||||
GFA FC | 1:2 | Yadanarbon FC | |||||||||
PTT Rayong | 1:3 | Ratchaburi FC | |||||||||
Chiangrai Utd. | 1:1 | Samut Prakan C. | |||||||||
Chainat FC | 2:1 | Bangkok Utd. | |||||||||
Muangthong Utd. | 1:2 | Port FC | |||||||||
BG Pathum Utd. | 4:1 | Ubon United | |||||||||
Nongbua FC | 2:0 | Lampang FC | |||||||||
Chiangmai Utd. | 0:3 | Thai Honda FC | |||||||||
Ayutthaya Utd. | 1:2 | Customs Utd. | |||||||||
Perak | 0:1 | Pahang | |||||||||
Johor DT | 3:1 | Selangor FC II | |||||||||
Kuala Lumpur | 1:0 | PJ City FC | |||||||||
Selangor FC | 2:1 | Perak II | |||||||||
Cobh Ramblers | 0:0 | Longford Town | |||||||||
Hougang Utd. | 4:1 | Geylang | |||||||||
DPMM FC | 4:2 | Warriors FC | |||||||||
Accrington | 0:3 | Luton | |||||||||
Knockbreda FC | 2:1 | Ballyclare | |||||||||
Loughgall | 1:1 | Limavady | |||||||||
PSNI FC | 0:3 | Dergview | |||||||||
Tobermore | 0:5 | Queen's Uni | |||||||||
Belfast Celtic | 4:4 | Annagh United | |||||||||
Dollingstown FC | 2:4 | Portstewart FC | |||||||||
Ballymena Utd | 1:0 | Coleraine | |||||||||
Cliftonville | 2:0 | Crusaders | |||||||||
Linfield | 0:4 | Glenavon | |||||||||
Institute FC | 0:1 | Ards FC | |||||||||
Warrenpoint | 5:3 | Dungannon | |||||||||
Grobina | 9:1 | Balvi | |||||||||
Tukums | 5:0 | Rezeknes FA | |||||||||
Bebri | 1:2 | Auda | |||||||||
Super Nova | 3:0 | FK Smiltene | |||||||||
Pro Piacenza | 0:3 | Arzachena | |||||||||
O'Higgins | 2:0 | Cobresal | |||||||||
Palestino | 1:2 | U. Católica | |||||||||
Huachipato | 1:1 | Colo-Colo | |||||||||
CD Lugo | 1:2 | Granada CF | |||||||||
Albacete | 4:2 | UD Las Palmas | |||||||||
Gimnàstic | 0:0 | Sporting Gijón | |||||||||
RCD Mallorca | 2:0 | R. Majadahonda | |||||||||
SM Caen B | 1:1 | Avranches B | |||||||||
Bayeux FC | 3:1 | FC Dieppe | |||||||||
FC Rouen 1899 | 3:0 | QRM B | |||||||||
ESM Gonfreville | 1:0 | FC Saint-Lô | |||||||||
Évreux FC 27 | 4:0 | AL Déville M. | |||||||||
ASPTT Caen | 4:1 | US Alençon | |||||||||
AS Cherbourg | 2:2 | Pacy Ménilles | |||||||||
RC Lens U19 | 0:2 | Amiens SC U19 | |||||||||
Paris FC U19 | 2:2 | USM Saran U19 | |||||||||
AC Ajaccio B | 3:0 | ES Cannet | |||||||||
Istres FC | 1:1 | Bastelicaccia | |||||||||
Côte Bleue | 2:1 | Villefranche | |||||||||
Aubagne FC | 3:0 | FC Lucciana | |||||||||
Cannes | 5:1 | EF Bastia | |||||||||
Grenoble | 0:2 | Lens | |||||||||
Paris SG B | 1:3 | Lorient B | |||||||||
Le Havre B | 1:2 | Borgo | |||||||||
AS Furiani | 1:0 | C'Chartres | |||||||||
FC Nantes B | 1:1 | ACBB | |||||||||
US Saint-Malo | 0:1 | US Granville | |||||||||
Stade Briochin | 4:0 | FC Mantois | |||||||||
AS Poissy | 2:3 | AS Vitré | |||||||||
Vannes | 2:1 | CMS Oissel | |||||||||
Amiens SC B | 2:1 | Dunkerque B | |||||||||
Boulogne B | 1:2 | FC Chambly B | |||||||||
Saint-Quentin | 1:0 | AS Beauvais | |||||||||
Maubeuge | 0:0 | Le Touquet ACF | |||||||||
US Tourcoing | 2:0 | US Chantilly | |||||||||
USM Senlis | 1:0 | AC Amiens | |||||||||
FC Mulhouse | 4:0 | Vauban S. | |||||||||
ASC Biesheim | 1:1 | Sarreguemines | |||||||||
TA Rennes | 3:3 | Dinan Léhon | |||||||||
Stade Pontivyen | 1:1 | Rennes B | |||||||||
EA Guingamp B | 2:0 | Montagnarde | |||||||||
St. Co Locminé | 1:2 | Brest B | |||||||||
FC Lannion | 3:0 | GSI Pontivy | |||||||||
Canet Rous. | 0:1 | AS Fabrègues | |||||||||
RCO Agde | 0:2 | Toulouse B | |||||||||
Tarbes Pyrénées | 0:1 | Montpellier B | |||||||||
FC Blagnac | 1:1 | AF Lozère | |||||||||
Toulouse Rodéo | 2:0 | Olympique Alès | |||||||||
AS Muret | 2:1 | St. Beaucairois | |||||||||
Chamalières | 3:0 | Chambéry SF | |||||||||
FC Vaulx-en-Vel | 1:2 | GFA Rumilly Val | |||||||||
Ain Sud | 2:0 | Clermont B | |||||||||
Aurillac FC | 1:1 | FC Limonest | |||||||||
Bourgoin-Jall. | 1:0 | Montluçon Foot | |||||||||
La Duchère B | 2:3 | Ytrac | |||||||||
AS Moulins | 1:3 | SA Thiers | |||||||||
Tom Tomsk | 0:0 | Luch | |||||||||
Rotor Volgograd | 0:1 | Armavir | |||||||||
Sochi | 2:1 | Chertanovo | |||||||||
Avangard Kursk | 0:0 | Tambov | |||||||||
Shinnik | 1:0 | Tyumen | |||||||||
Zenit 2 S-Pb | 1:2 | Pari NN | |||||||||
Spartak 2 | 4:0 | Mordovia | |||||||||
Fakel Voronezh | 1:3 | SKA Khabarovsk | |||||||||
Novomoskovsk | 2:2 | Torpedo Moscow | |||||||||
FK Kaluga | 2:0 | Strogino Moscow | |||||||||
Kvant Obninsk | 3:1 | Salyut Belgorod | |||||||||
Sokol Saratov | 2:0 | FK Ryazan | |||||||||
Dinamo Bryansk | 2:1 | Zorkiy | |||||||||
M. Lipetsk | 0:2 | Saturn | |||||||||
Znamya Truda | 4:0 | Kolomna | |||||||||
Dolgoprudnyi | 2:3 | Loko-Kazanka M. | |||||||||
Paços Ferreira | 2:1 | Académico Viseu | |||||||||
Benfica B | 1:3 | Famalicão | |||||||||
Coimbra | 0:0 | Mafra | |||||||||
Guimarães B | 2:2 | Arouca | |||||||||
B SAD | 1:3 | Rio Ave | |||||||||
Moreirense | 0:1 | Chaves | |||||||||
Feirense | 0:2 | SC Braga |
|
||||||||
FC Porto | 1:0 | Santa Clara | |||||||||
Falkirk | 0:2 | Morton | |||||||||
Inverness CT | 0:2 | Dundee United | |||||||||
Partick Thistle | 2:1 | Alloa Athletic | |||||||||
Queen o. t. S. | 2:1 | Dunfermline A. | |||||||||
Giresunspor | 0:3 | Denizlispor | |||||||||
Ümraniyespor | 2:2 | Eskisehirspor | |||||||||
Genclerbirligi | 1:0 | Istanbulspor | |||||||||
FC Winterthur | 2:3 | Servette FC |
|
||||||||
SC Kriens | 1:2 | FC Schaffhausen | |||||||||
Rapperswil-Jona | 4:1 | FC Vaduz | |||||||||
FC Chiasso | 0:5 | Lausanne-Sport |
|
||||||||
Banik Sokolov | 2:0 | Vlasim | |||||||||
Pardubice | 2:1 | 1.SK Prostejov | |||||||||
Vysehrad | 2:0 | Prevysov | |||||||||
Sl. Liberec B | 3:0 | Bohemians B | |||||||||
Ml. Boleslav B | 2:0 | Vikt. Plzen B | |||||||||
Jihlava B | 0:2 | Zlin B | |||||||||
BJ Chengfeng | 2:2 | SZ FC | |||||||||
HN FC | 2:3 | TJ Jinmen Tiger | |||||||||
HB FC | 0:1 | BJ Guoan | |||||||||
GuiZ FC | 1:4 | SH Shenxin | |||||||||
GD Sou. Tigers | 1:1 | CC Yatai | |||||||||
Liaoning FC | 1:2 | ZJ FC | |||||||||
IM Zhongyou | 1:2 | QD FC | |||||||||
NT Zhiyun | 0:2 | MZ Hakka | |||||||||
FK Bezanija | 2:3 | FK TSC | |||||||||
FK Indjija | 0:0 | Radnicki 1923 | |||||||||
Sindjelic Bg | 1:3 | Javor-Matis | |||||||||
Zlatibor | 0:0 | Metalac | |||||||||
NK Varazdin | 2:0 | NK Osijek II | |||||||||
NK Kustosija | 0:0 | HNK Zadar | |||||||||
Wda Swiecie | 0:3 | Radunia Stezyca | |||||||||
Mieszko Gniezno | 1:2 | Górnik Konin | |||||||||
Jarota Jarocin | 0:1 | Kotwica | |||||||||
Swit Szczecin | 0:1 | Baltyk Gdynia | |||||||||
Chemik Bydgoszcz | 0:3 | KP Starogard | |||||||||
Wierzyca Pelplin | 1:6 | B. Koszalin | |||||||||
Swit N.D.M. | 1:3 | Mazur Elk | |||||||||
Znicz Biala P. | 0:0 | Legia II | |||||||||
O. Zambrow | 2:1 | Ursus Warszawa | |||||||||
Pelikan Lowicz | 0:2 | U. Skierniewice | |||||||||
Pol. Warsaw | 0:1 | Aleksandrow L. | |||||||||
Garbarnia | 0:0 | Odra Opole | |||||||||
Warta Poznan | 0:0 | GKS Jastrzebie | |||||||||
Nieciecza | 1:1 | GKS Katowice | |||||||||
Stal Mielec | 4:2 | Chojniczanka | |||||||||
GKS Tychy | 3:0 | P. Niepolomice | |||||||||
GIF Sundsvall | 1:2 | Kalmar FF | |||||||||
Sirius | 0:1 | Malmö FF | |||||||||
Degerfors | 1:2 | Örgryte | |||||||||
AIK U19 | 3:2 | Norrköping U19 | |||||||||
Hammarby U19 | 2:2 | Vasalund U19 | |||||||||
Djurgården U19 | 2:2 | Örebro SK U19 | |||||||||
Kaysar | 0:0 | Ordabasy | |||||||||
Kairat Almaty | 0:1 | FC Astana | |||||||||
Tobol Kostanay | 0:0 | Zhetysu | |||||||||
Atyrau | 1:2 | Okzhetpes | |||||||||
Irtysh | 0:1 | Aktobe | |||||||||
Taraz | 1:2 | Shakhter K. | |||||||||
FK Iskra | 0:1 | Zeta Golubovac | |||||||||
Rudar Pljevlja | 3:0 | OFK Grbalj | |||||||||
FK Lovcen | 1:0 | Mornar Bar | |||||||||
OKMK Olmaliq | 0:1 | Bunyodkor | |||||||||
Derby U18 | 1:2 | Man Utd U18 | |||||||||
Man City U18 | 2:1 | Sunderland U18 | |||||||||
Tanzania U17 | 2:4 | Angola U17 | |||||||||
Nigeria U17 | 1:1 | Uganda U17 | |||||||||
Real Sociedad B | 0:1 | UD Logroñés | |||||||||
CD Mirandés | 1:0 | Oviedo Vetusta | |||||||||
Recre Granada | 0:0 | Marbella FC | |||||||||
UD Almería B | 1:2 | CD Badajoz | |||||||||
A. Malagueño | 2:4 | Villanovense | |||||||||
Jumilla | 1:2 | Real Murcia | |||||||||
CD Don Benito | 4:3 | San Fernando CD | |||||||||
Atl. Levante | 1:2 | Atl. Baleares | |||||||||
Hércules CF | 2:0 | CE Sabadell | |||||||||
CD Alcoyano | 1:1 | UE Olot | |||||||||
Valladolid Prom | 1:3 | Ponferradina | |||||||||
Unionistas CF | 1:0 | CD Guijuelo | |||||||||
Gr. Fürth II | 2:3 | Nuremberg II | |||||||||
VfR Garching | 1:1 | SpVgg Bayreuth |
|
||||||||
Budissa Bautzen | 0:4 | Optik Rathenow | |||||||||
Rot-Weiß Erfurt | 2:2 | Viktoria Berlin |
|
||||||||
Berliner AK | 4:1 | W. Nordhausen | |||||||||
SV Rödinghausen | 3:0 | Bonner SC | |||||||||
Düsseldorf II | 0:3 | Wuppertaler SV | |||||||||
Wattenscheid 09 | 3:1 | TV Herkenrath | |||||||||
SC Wiedenbrück | 2:2 | 1.FC Kaan-M. | |||||||||
Lupo-Martini | 1:1 | BSV Rehden | |||||||||
SPG Wels | 1:2 | SC Weiz | |||||||||
Wolfsberg II | 1:2 | Vöcklamarkt | |||||||||
FC Stadlau | 3:0 | FC Admira II | |||||||||
Leobendorf | 0:2 | FC Marchfeld | |||||||||
FC Zürich U21 | 2:1 | Chaux-de-Fonds | |||||||||
FC Münsingen | 1:0 | SC Brühl SG | |||||||||
Yverdon Sport | 1:1 | Stade-Lausanne |
|
||||||||
Saalfelden | 0:5 | Hohenems | |||||||||
Wals-Grünau | 0:0 | FC Dornbirn | |||||||||
Langenegg | 0:3 | Schwaz | |||||||||
FC Unterföhring | 2:2 | SpVgg Hankofen | |||||||||
FC Ismaning | 4:0 | Kirchanschöring | |||||||||
1865 Dachau | 4:0 | TuS Holzkirchen | |||||||||
Regensburg II | 2:1 | Schwaben Augsb. | |||||||||
TSV Kottern | 1:1 | 1.FC Sonthofen | |||||||||
1.CfR Pforzheim | 4:4 | SV Linx | |||||||||
Norm. Gmünd | 1:4 | FV Ravensburg | |||||||||
TSV Ilshofen | 2:2 | Friedrichstal | |||||||||
SV Oberachern | 4:0 | SSV Reutlingen | |||||||||
Bahlinger SC | 3:0 | FC 08 Villingen | |||||||||
Brandenburg. SC | 3:2 | Lok Stendal | |||||||||
PSV Neumünster | 2:6 | SV Eichede | |||||||||
TSB Flensburg | 8:2 | VfB Lübeck II | |||||||||
TSV Kropp | 4:1 | VfR Neumünster | |||||||||
Strand 08 | 2:0 | Heider SV | |||||||||
VfV Hildesheim | 1:0 | Wolfenbüttel | |||||||||
Odeva Lipany | 0:2 | MSK Zilina B | |||||||||
Tatran Presov | 0:1 | Pohronie | |||||||||
Dubnica | 3:2 | Lipt. Mikulas | |||||||||
Volendam U19 | 1:2 | Almere City U19 | |||||||||
Heerenveen U19 | 1:3 | Utrecht U19 | |||||||||
Willem II U19 | 1:1 | Excelsior U19 | |||||||||
Vitesse U17 | 4:3 | Feyenoord U17 | |||||||||
PSV U17 | 1:1 | NEC U17 | |||||||||
Utrecht U17 | 1:4 | Groningen U17 | |||||||||
Sparta U19 | 0:2 | Feyenoord U19 | |||||||||
Naftan | 0:0 | Slonim | |||||||||
Smolevichi | 6:0 | Svetlogorsk | |||||||||
Mikashevichi | 1:1 | FK Baranovichi | |||||||||
FK Lida | 2:2 | Krumkachi | |||||||||
Volna Pinsk | 0:4 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
Belshina | 4:1 | FK Smorgon | |||||||||
Rukh | 6:1 | Orsha | |||||||||
Olymp. Genève | 3:1 | CS Romontois | |||||||||
Kickers Luzern | 2:0 | FC Eagles Aarau | |||||||||
FC Thierrens | 2:5 | FC Monthey | |||||||||
SV Muttenz | 8:0 | FC Frauenfeld | |||||||||
TSV Havelse U19 | 1:4 | Hertha BSC U19 | |||||||||
SC Retz | 2:1 | Kilb | |||||||||
Gaflenz | 3:1 | Rohrbach/G. | |||||||||
Rohrendorf | 3:1 | Spratzern | |||||||||
Waidhofen/T. | 1:1 | Zwettl | |||||||||
Stegersbach | 2:1 | St. Margarethen | |||||||||
Horitschon | 6:0 | Markt Allhau | |||||||||
Drassburg | 1:2 | Siegendorf | |||||||||
Gmunden | 0:3 | UnionSt.Florian | |||||||||
SV Grieskirchen | 0:2 | SV Wallern | |||||||||
Micheldorf | 1:5 | SV Ried II | |||||||||
SV Bad Ischl | 1:1 | Edelweiß | |||||||||
SPG Pregarten | 2:3 | ASKÖ Oedt | |||||||||
SC Marchtrenk | 1:0 | St. Valentin | |||||||||
Bad Radkersburg | 2:2 | ASK Voitsberg | |||||||||
Lafnitz II | 0:2 | St. Anna/Aigen | |||||||||
FC Bayern U17 | 4:2 | Mainz 05 U17 | |||||||||
ASKÖ Gmünd | 0:0 | KAC 1909 | |||||||||
TSU Matrei | 0:1 | SV Feldkirchen | |||||||||
FC Volders | 0:1 | FC Söll | |||||||||
Imst | 7:1 | Völs | |||||||||
SK St. Johann | 1:1 | Kundl | |||||||||
Wolfurt | 4:0 | SV Lochau | |||||||||
Rankweil | 2:2 | Admira Dornbirn | |||||||||
Alberschwende | 2:1 | Nenzing | |||||||||
Höchst | 2:0 | Fussach | |||||||||
Lauterach | 2:5 | Andelsbuch | |||||||||
Feldkirch | 1:2 | Dornbirner SV | |||||||||
Röthis | 1:0 | A. Lustenau II | |||||||||
FC Egg | 3:1 | FC Bizau | |||||||||
Golling | 0:3 | Neumarkt | |||||||||
Zell am See | 1:3 | FC Puch | |||||||||
Thalgau | 0:4 | SAK 1914 | |||||||||
ÖTSU Hallein | 1:4 | Bürmoos | |||||||||
A. Salzburg | 6:0 | Adnet | |||||||||
Strobl | 0:4 | Kuchl | |||||||||
Straßwalchen | 1:2 | Eugendorf | |||||||||
Altenmarkt | 7:3 | Bramberg | |||||||||
Lubin U19 | 1:2 | Cracovia U19 | |||||||||
CD Olmedo | 2:1 | Dep. Cuenca | |||||||||
CD América | 1:1 | SD Aucas | |||||||||
Uni. Católica | 1:0 | Guayaquil City | |||||||||
RFS | 3:1 | Riga | |||||||||
Lee Man | 2:1 | Orion | |||||||||
Thanh Hoa FC | 2:2 | Khanh Hoa FC | |||||||||
Quang Ninh FC | 3:0 | Sai Gon FC | |||||||||
HCMC FC | 2:0 | Viettel FC | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 1:2 | Leader-Champion | |||||||||
Alay Osh | 2:3 | Alga Bishkek | |||||||||
SC Gjilani | 0:1 | FC Prishtina | |||||||||
KF Drenica | 0:2 | KF Llapi | |||||||||
Gandzasar | 0:1 | Pyunik Yerevan | |||||||||
Karlslunds IF | 1:1 | Akropolis IF | |||||||||
EB/S II | 2:2 | HB Tórshavn II | |||||||||
Víkingur II | 4:1 | KÍ II | |||||||||
B36 II | 0:4 | Skála IF II | |||||||||
Milan U19 | 3:1 | Sassuolo U19 | |||||||||
Juventus U19 | 0:5 | Empoli U19 | |||||||||
Chievo U19 | 2:6 | Atalanta U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 0:0 | Verona U19 | |||||||||
Venezia U19 | 1:2 | Bologna U19 | |||||||||
Brescia U19 | 3:2 | Carpi U19 | |||||||||
Parma U19 | 2:1 | Cittadella U19 | |||||||||
Spezia U19 | 2:2 | Cremonese U19 | |||||||||
Padova U19 | 2:1 | SPAL U19 | |||||||||
Crotone U19 | 0:3 | Frosinone U19 | |||||||||
Perugia U19 | 1:1 | Benevento U19 | |||||||||
Lecce U19 | 3:2 | Cosenza U19 | |||||||||
Livorno U19 | 0:4 | Lazio U19 | |||||||||
Foggia U19 | 0:3 | Pescara U19 | |||||||||
FJ Tianxin | 2:1 | CD Rongcheng | |||||||||
SZ Peng City | 0:2 | SZ Dongwu | |||||||||
JX Lushan | 0:2 | SZ Pengcheng | |||||||||
HN Billows | 1:1 | LS UCI | |||||||||
KM Z.H. Shipman | 1:1 | GX PG Haliao | |||||||||
KS FC | 1:0 | NJ Shaye | |||||||||
Brera Strumica | 0:2 | Belasica | |||||||||
Sileks | 1:0 | Rabotnicki | |||||||||
Shkendija | 4:2 | Makedonija | |||||||||
Vardar | 2:0 | Renova | |||||||||
Pietà Hotspurs | 0:2 | Hamrun Spart. | |||||||||
Mosta FC | 1:1 | Gzira Utd. | |||||||||
Balzan FC | 2:1 | Sliema Wander. | |||||||||
Valletta | 1:0 | Tarxien | |||||||||
FC Swieqi Utd. | 1:2 | Naxxar Lions FC | |||||||||
Vittoriosa | 0:0 | Sirens FC | |||||||||
Marsa FC | 0:6 | Santa Lucia FC | |||||||||
Al-Shamal SC | 1:3 | Umm Salal SC | |||||||||
Al-Khor SC | 4:3 on pens | Al-Wakrah SC | |||||||||
Dinamo-Auto | 0:0 | Milsami | |||||||||
FC Sheriff | 2:1 | Codru | |||||||||
Cruz Azul U20 | 0:2 | UNAM Pumas U20 | |||||||||
Club León U20 | 2:4 | Atlas U20 | |||||||||
Club Necaxa U20 | 2:1 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Guadalajara U20 | 1:3 | Puebla FC U20 | |||||||||
Union SG | 2:2 | Zulte Waregem | |||||||||
KVC Westerlo | 0:0 | KV Oostende | |||||||||
Cercle Brugge | 1:2 | KV Kortrijk | |||||||||
KAS Eupen | 1:1 | Sint-Truiden | |||||||||
Baroka FC | 1:2 | Sundowns | |||||||||
Golden Arrows | 1:3 AET | TS Galaxy FC | |||||||||
Chippa United | 2:4 | Kaizer Chiefs | |||||||||
BJMC | 0:1 | Sheikh Russel | |||||||||
Arambagh KS | 0:1 | Brothers Union | |||||||||
Dundela FC | 1:2 | Carrick Rangers | |||||||||
Larne FC | 2:1 | HW Welders | |||||||||
Portadown | 2:1 | Ballinamallard | |||||||||