To use this site, please enable Javascript.

Matches Sep 11, 1994

Second Round
FC Bayern II FC Bayern Munich II 6:3 on pens Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
Hannover 96 Hannover 96 0:2 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
  K. Offenbach Kickers Offenbach 0:1 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
South Korea South Korea 1:0 Ukraine Ukraine
matchday 5 Leeds Leeds United 2:1 Manchester United Man Utd
matchday 2 Real Sociedad Real Sociedad 1:2 Real Zaragoza Real Zaragoza
 
Valencia Valencia CF 0:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Real Oviedo Real Oviedo 2:2 SD Compostela SD Compostela
  Real Valladolid Real Valladolid CF 0:4 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Real Betis Real Betis Balompié 4:1 Albacete Balompié Albacete
 
Inter Inter Milan 0:1 AS Roma AS Roma
  Cremonese US Cremonese 2:0 SSC Napoli SSC Napoli
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:1 AC Milan AC Milan
  Padova Calcio Padova 0:3 Parma Calcio 1913 Parma
 
Lazio SS Lazio 3:0 Torino FC Torino
  Genoa Genoa CFC 1:1 ACF Fiorentina Fiorentina
 
Juventus Juventus FC 2:0 SSC Bari Bari
  Reggiana AC Reggiana 1919 0:2 UC Sampdoria Sampdoria
  Foggia Calcio Foggia 1920 3:1 Brescia Calcio Brescia
matchday 23 Zhemchuzhina Zhemchuzhina Sochi 2:1 Ural Yekaterinburg Ural
  Din. Stavropol Dinamo Stavropol 0:1 FK Tyumen Tyumen
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:1 Lokomotiv Nizhniy Novgorod Lokomotiv NN
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 0:0 Krylya Sovetov Samara KS Samara
matchday 3 NEC Nijmegen NEC Nijmegen 0:0 FC Volendam FC Volendam
  Willem II Willem II Tilburg 0:1 FC Utrecht FC Utrecht
  FC Groningen FC Groningen 3:4 NAC Breda NAC Breda
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 2:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
 
Ajax Ajax Amsterdam 5:0 Vitesse Arnhem Vitesse
matchday 4 Petrolofisi Petrolofisi 2:0 Zeytinburnuspor Zeytinburnuspor
  Gaziantepspor Gaziantepspor 1:0 Vanspor Vanspor
  K. Erciyesspor Kayseri Erciyesspor 2:1 Bursaspor Bursaspor
  Altay SK Altay SK 1:1 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:5 Galatasaray SK Galatasaray
 
Besiktas Besiktas JK 3:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
matchday 2 OFI Crete OFI Crete 2:1 Iraklis Thessaloniki Iraklis
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:0 AO Xanthi AO Xanthi
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 4:1 AS Edessaikos Edessaikos
  Panionios Panionios Athens 2:1 AE Larisa AE Larisa
  Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas 2:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
  Athinaikos Athinaikos AS 1:1 Ethnikos Piraeus Ethn. Piraeus
matchday 7 Silkeborg IF Silkeborg IF 0:2 Bröndby IF Bröndby IF
  Fremad Amager BK Fremad Amager 1:2 Aalborg BK Aalborg BK
  IfS (FCM II) Ikast fS (FCM II) 2:2 Lyngby BK Lyngby BK
matchday 22 RoPS Rovaniemen Palloseura 2:1 FF Jaro FF Jaro
  Mikkelin Mikkelin Palloilijat 2:0 FC Haka FC Haka
  KuPS Kuopion Palloseura 2:3 FC Oulu FC Oulu
  FC Kuusysi FC Kuusysi 3:0 Ilves Tampere Ilves
  FC Jazz Pori FC Jazz Pori 0:2 Finnairin Palloilijat FinnPa
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 1:1 Turun Palloseura TPS
matchday 5 BVSC Budapesti VSC 3:0 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
matchday 25 Jeju United Jeju United 0:1 FC Seoul FC Seoul
Second Round Eintracht Wels SK Eintracht Wels 3:2 SK Sturm Graz Sturm Graz
  Bregenz Schwarz-Weiß Bregenz 2:4 FC Salzburg FC Salzburg
matchday 7 Tallinna Sadam JK Tallinna Sadam 1:1 Lantana Tallinn Lantana
  JK Trans Narva JK Trans Narva 2:0 Eesti Polevkivi Johvi Polevkivi Johvi
  DAG Tartu DAG Tartu 2:0 JK/Kalev Pärnu Kalev Pärnu
  FC Flora FC Flora Tallinn 12:0 FC Norma Tallinn FC Norma
matchday 2 Acireale Città di Acireale 1946 2:0 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Hellas Verona Hellas Verona 1:0 Palermo FC Palermo
  LR Vicenza LR Vicenza 2:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Anconitana US Anconitana 3:0 US Lecce Lecce
  Lucchese Lucchese 1905 1:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Fidelis Andria SSD Fidelis Andria 1:1 Cesena FC Cesena
  Udinese Calcio Udinese Calcio 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Atalanta BC Atalanta BC 1:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Venezia Venezia FC 0:1 Como 1907 Como
matchday 3 Alessandria US Alessandria Calcio 1912 1:2 US Massese 1919 Massese
  CPR Ospitaletto CPR Ospitaletto 0:1 AC Monza Monza
  Spezia Calcio Spezia Calcio 0:2 Società Calcio Leffe SC Leffe
  Bologna Bologna FC 1909 3:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Prato AC Prato 0:2 SPAL SPAL
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 6:0 Pro Palazzolo Pro Palazzolo
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 0:2 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Modena Modena FC 2018 1:1 AC Crevalcore AC Crevalcore
  Ravenna Ravenna FC 1:0 US Fiorenzuola 1922 Fiorenzuola
  FC Empoli FC Empoli 3:1 Chieti Calcio Chieti
  Trapani Trapani Calcio 2:2 Siracusa Calcio Siracusa
  Atletico Catania Atletico Catania 1:1 Reggina 1914 Reggina
  Ischia SSD Ischia Calcio 0:0 AS Lodigiani AS Lodigiani
  Turris SS Turris Calcio 1:1 ACN Siena 1904 Siena
  Avellino US Avellino 1912 3:1 Casarano Calcio Casarano
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:1 Sora Calcio 1907 Sora
  Barletta Barletta 1922 2:2 AS Gualdo Casacastalda Gualdo
  Nola SS Nola 1925 2:1 US Città di Pontedera Pontedera
matchday 2 CF Extremadura CF Extremadura (diss.) 0:0 CD Ourense (liq.) CD Ourense
  Bilbao Athletic Bilbao Athletic 1:1 CD Toledo CD Toledo
  Palamós CF Palamós CF 1:1 Hércules CF Hércules CF
  Atl. Marbella Club Atlético Marbella (liq.) 0:2 CP Mérida (diss.) CP Mérida
  SD Eibar SD Eibar 0:0 Real Madrid Castilla RM Castilla
  CD Leganés CD Leganés 0:2 Villarreal CF Villarreal
  UE Lleida UE Lleida (liq.) 1:0 RCD Mallorca RCD Mallorca
matchday 3 Farense SC Farense 1:0 SC Salgueiros Salgueiros
  Gil Vicente Gil Vicente FC 0:1 SC Beira-Mar Beira-Mar
  FC Porto FC Porto 3:0 CF União Madeira União Madeira
  Chaves GD Chaves 1:0 SC Braga Braga
  Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 1:0 FC Tirsense Tirsense
matchday 8 SR Delémont SR Delémont 3:3 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
matchday 5 FAC Floridsdorfer AC 1:1 SV Horn SV Horn
matchday 9 SV Wörgl SV Wörgl 2:0 SV Axams Axams
  Hall SV Hall 1:2 SK Rum Rum
  FC Vils FC Vils 2:5 WSG Tirol WSG Tirol
  Kundl SC Kundl 0:0 FC Wacker Innsbruck (1915) Innsbruck 1915
  Innsbrucker SK Innsbrucker SK 1:2 SV Fügen Fügen
matchday 5 Prater SV Prater SV 6:5 Post SV Wien Post SV Wien
  WAF Brigittenau WAF Brigittenau 3:2 FV Austria XIII Austria XIII
  LAC-Inter Landstraßer AC-Inter 2:7 SV Wienerberg Wienerberg
  Kaiserebersdorf SC Kaiserebersdorf 0:0 DSV Fortuna 05 Wien Fortuna 05
  Slovan HAC SK Slovan HAC 2:0 SV Wienerfeld Wienerfeld
matchday 7 Horitschon ASK Horitschon 0:4 USV Rudersdorf Rudersdorf
matchday 6 Telfs SV Telfs 0:5 SV Landeck Landeck
  Imst SC Imst 6:3 SVG Mayrhofen Mayrhofen
  Fulpmes TSV Fulpmes 0:0 SV Haiming/Ötztal Haiming/Ötztal
  Kitzbühel FC Kitzbühel 1:1 SV Kirchbichl Kirchbichl
  SV Innsbruck SV Innsbruck 4:2 SC Schwaz Schwaz
  Zell/Ziller SK Zell/Ziller 0:0 Innsbrucker AC Innsbrucker AC
  Rattenberg SV Rattenberg 3:2 FC Volders FC Volders
matchday 2 Lumezzane FC Lumezzane 1:0 FBC Saronno 1910 Saronno
  Torres SEF Torres 1903 3:1 Cremapergo Calcio Cremapergo
  Novara Novara Calcio 1908 3:1 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Marzotto AC Marzotto Valdagno 3:1 Valle d'Aosta Calcio Valle d'Aosta
  Brescello Calcio Brescello Calcio 1:0 Centese Calcio 1913 Centese
  Olbia Olbia Calcio 1905 3:1 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Varese Varese Calcio 0:2 SEF Tempio Pausania Tempio
  Legnano Legnano AC 0:3 Solbiatese Arno Calcio Solbiatese Arno Calcio
  Pavia FC Pavia 1911 3:1 AC Trento Trento
matchday 4 FC St. Pauli II FC St. Pauli II 3:2 AET FC Bergedorf 85 FC Bergedorf 85
  Harburger TB Harburger TB 5:1 AET Flensburg 08 Flensburg 08
  SV Halstenbek SV Halstenbek-Rellingen 2:0 AET 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  Barsbüttel Barsbütteler SV 2:0 AET Altona 93 Altona 93
  Flensburg 08 Flensburg 08 5:1 AET Sereetzer SV Sereetzer SV
  TSV Havelse TSV Havelse 1:1 SV Atlas Delmenhorst SV Atlas
  Arm. Hannover Arminia Hannover 0:1 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  Hannover 96 II Hannover 96 II 0:0 Sportfreunde Ricklingen SF Ricklingen
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 0:2 Preussen Hameln (liq.) Preussen Hameln
  SpVg Aurich SpVg Aurich 2:3 FC Mahndorf FC Mahndorf
  TuS Lingen TuS Lingen (liq.) 0:0 BTS Neustadt BTS Neustadt
matchday 5 Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 4:3 SV Preußen Berlin Preußen Berlin
  PSV Rostock PSV Rostock 0:1 SC Charlottenburg SCC Berlin
  LFC Berlin Lichterfelder FC Berlin 6:1 SC Blau-Weiß Energie Prenzlau (liq.) BW Prenzlau
  FC Wilmersdorf 1.FC Wilmersdorf 0:3 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Anhalt Dessau FC Anhalt Dessau 4:0 Türkspor Berlin Türkspor
  FC Aschersleben 1.FC Aschersleben 1:0 Chemnitzer SV Chemnitzer SV
  Meißner SV 08 Meißner SV 08 1:1 1.SV Gera 1.SV Gera
  CZ Jena II FC Carl Zeiss Jena II 1:0 Bornaer SV Bornaer SV
  SV Merseburg 99 SV Merseburg 99 1:2 Hoyerswerdaer FC FC Hoyerswerda
  VFC Plauen VFC Plauen 1:2 Chemnitzer FC II Chemnitz II
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:3 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  SW Essen Schwarz-Weiß Essen 1:1 1.FC Viersen 1.FC Viersen
  SuS Dinslaken SuS Dinslaken 3:0 Rheydter SV Rheydter SV
  FV Bad Honnef FV Bad Honnef 0:0 1.FC Union Solingen Union Solingen
  Leverkusen II Bayer 04 Leverkusen II 0:1 Preußen Krefeld Pr. Krefeld
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 2:0 Germania Teveren Germ. Teveren
  TuS Langerwehe TuS 08 Langerwehe 0:3 SC Jülich 1910 SC Jülich 1910
  FC Remscheid FC Remscheid 1:0 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  Hammer SpVg Hammer SpVg 4:0 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  Rot-Weiß Lüdenscheid Rot-Weiß Lüdenscheid 0:1 FC Gütersloh FC Gütersloh
  Beckumer SV Beckumer SV 1:0 SV Holzwickede SV Holzwickede
  VfR Sölde VfR Sölde 3:2 Sportfreunde Siegen Spfr. Siegen
  Hasper SV Hasper SV 0:2 SuS Stadtlohn SuS Stadtlohn
  SV BW Wewer SV Blau-Weiß Wewer 0:4 VfB Hüls VfB Hüls
  RW Lennestadt Rot-Weiß Lennestadt/Grevenbrück 1:5 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
matchday 9 SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 3:0 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  Hassia Bingen Hassia Bingen 0:0 FSG Schiffweiler Schiffweiler
matchday 6 GSV Maichingen GSV Maichingen 0:1 SV Linx SV Linx
  Amic. Viernheim TSV Amicitia Viernheim 1:1 VfL Kirchheim VfL Kirchheim
  SC Geislingen SC Geislingen 2:0 FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  W. Bremen II SV Werder Bremen II 0:1 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
  VfL 93 Hamburg VfL 93 Hamburg 0:1 VfL Herzlake VfL Herzlake
  Wilhelmshaven SV Wilhelmshaven 0:1 FC Bremerhaven FC Bremerhaven
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 3:0 Hamburger SV II Hamburger SV II
  SV Lurup SV Lurup 2:2 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 3:0 I.SC Göttingen 05 Göttingen 05
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 4:3 Lüneburger SK (liq.) Lüneburger SK
matchday 7 Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 1:0 Hertha BSC II Hertha BSC II
  Türkiyemspor Türkiyemspor Berlin 2:2 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:0 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Bischofswerda Bischofswerdaer FV 08 3:2 Spandauer SV Spandauer SV
  TSF Ditzingen TSF Ditzingen 2:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
  SG Egelsbach SG Egelsbach 1:3 SpVgg 07 Ludwigsburg Ludwigsburg 07
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 3:2 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 1:2 SC Verl SC Verl
  Eintracht Trier SV Eintracht Trier 05 3:0 VfB Wissen VfB Wissen
  Edenkoben SpVgg Edenkoben 1:1 Bonner SC Bonner SC
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 0:4 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:1 Preußen Münster Preußen Münster
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 2:0 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt

Select date

Player birthdays

Coach birthdays