For using this site, please activate JavaScript.

Matches May 9, 2001

Semi-Finals 2nd Leg
Bayern Munich Bayern Munich 2:1 Real Madrid Real Madrid
Matchday 32 Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 4:1 Rot-Weiß Oberhausen RW Oberhausen
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 5:0 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
last 16 1st leg São Caetano AD São Caetano (SP) 1:0 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  D. Concepción Deportes Concepción 1:3 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  CD América CD América de Cali 2:0 Club Nacional Nacional
  CS Emelec CS Emelec 2:0 Club Atlético River Plate River Plate
Matchday 27 Lyngby BK Lyngby BK 1:1 Herfölge Boldklub Herfölge BK
Matchday 25 Grodzisk Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 1:1 Odra Wodzislaw Slaski Odra Wodzislaw
  Radzionkow Ruch Radzionkow 1:1 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Widzew Lodz Widzew Lodz 1:0 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Wisla Kraków Wisla Kraków 2:2 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Wisla Plock Wisla Plock 3:4 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Legia Warszawa Legia Warszawa 0:2 GKS Katowice GKS Katowice
final 1st leg Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 2:0 Busan IPark Busan IPark
Semi-Finals
Rapid Vienna Rapid Vienna 0:1 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 26 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 0:2 PEC Zwolle PEC Zwolle
Semi-Finals M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 3:2 AET Maccabi Haifa Maccabi Haifa
  Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 0:2 Maccabi Tel Aviv M. Tel Aviv
Matchday 20 FC Colombier FC Colombier 2:1 FC Vevey United Vevey United
Matchday 24 FC Bex FC Bex 0:3 FC Martigny-Sports Martigny-Sports
Matchday 28 FC Echallens FC Echallens Région 1:2 Servette FC Servette FC
Matchday 22 FC Münsingen FC Münsingen 1:3 FC Altstetten Zürich FC Altstetten
Matchday 25 FC Wohlen FC Wohlen 3:3 FC Red Star Zürich Red Star ZH
Matchday 28 Schwamendingen FC Schwamendingen 1:4 FC Grenchen 15 FC Grenchen
Matchday 25 SC Buochs SC Buochs 5:1 FC Gossau FC Gossau
Matchday 26 Glashütter SV Glashütter SV 1:4 FC Bergedorf 85 FC Bergedorf 85
Matchday 22 SC Ortmann SC Ortmann 1:4 SV Horn SV Horn
Matchday 18 Röthis SC Röthis 0:0 SC Göfis SC Göfis
Matchday 15 FC Rüti FC Rüti 3:1 FC Bülach FC Bülach
Matchday 12 FC Frauenfeld FC Frauenfeld 3:1 FC Bazenheid FC Bazenheid
Matchday 15 St. Margrethen FC St. Margrethen 1:2 FC Wülflingen FC Wülflingen
  BSC YB U18 BSC Young Boys U18 3:1 Servette FC U18 Servette U18
Matchday 18 Team Ticino U18 Team Ticino U18 0:1 Team FC Luzern-SC Kriens U18 Luzern U18
Georgia Georgia 1:0 Azerbaijan Azerbaijan
Final FC Vaduz FC Vaduz 9:0 FC Ruggell FC Ruggell
Matchday 23 TuS Hoisdorf TuS Hoisdorf 1:0 VfR Neumünster VfR Neumünster
Matchday 22 Borea Dresden SC Borea Dresden 3:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
Matchday 23
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 5:0 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
Matchday 26 VfL Halle 96 VfL Halle 1896 0:2 VFC Plauen VFC Plauen
Matchday 20 Freialdenhoven SC Borussia Freialdenhoven 3:4 SSVg Velbert 02 Velbert 02

Select date

Player birthdays

Coach birthdays