For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Oct 14, 2017

Matchday 8
Hannover 96 Hannover 96 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:2 FC Augsburg FC Augsburg
 
Hertha BSC Hertha BSC 0:2 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Bayern Munich Bayern Munich 5:0 SC Freiburg SC Freiburg
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 3:2 Hamburger SV Hamburger SV
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:3 RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 10
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 0:2 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
VfL Bochum VfL Bochum 2:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
Matchday 12
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 3:1 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:1 SV Meppen SV Meppen
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 1:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 7:1 SV Werder Bremen II W. Bremen II
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 1:0 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Matchday 8 Liverpool Liverpool FC 0:0 Manchester United Man Utd
  Man City Manchester City 7:2 Stoke City Stoke City
 
Burnley Burnley FC 1:1 West Ham United West Ham
 
Swansea Swansea City 2:0 Huddersfield Town Huddersfield
 
Crystal Palace Crystal Palace 2:1 Chelsea FC Chelsea
  Spurs Tottenham Hotspur 1:0 AFC Bournemouth Bournemouth
  Watford Watford FC 2:1 Arsenal FC Arsenal
  Athletic Athletic Bilbao 1:0 Sevilla FC Sevilla FC
  Getafe Getafe CF 1:2 Real Madrid Real Madrid
  Alavés Deportivo Alavés 0:2 Real Sociedad Real Sociedad
  Atlético Madrid Atlético Madrid 1:1 FC Barcelona FC Barcelona
 
Juventus Juventus FC 1:2 SS Lazio Lazio
 
AS Roma AS Roma 0:1 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 9 Dijon FCO Dijon 1:2 Paris Saint-Germain Paris SG
  LOSC Lille LOSC Lille 2:2 ES Troyes AC Troyes
  SM Caen SM Caen 0:2 SCO Angers SCO Angers
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3:1 FC Metz FC Metz
  Toulouse FC Toulouse 1:0 SC Amiens SC Amiens
  Guingamp EA Guingamp 2:0 Stade Rennais FC Stade Rennais
Matchday 11
LASK LASK 1:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:0 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:2 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:2 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 13 Dinamo Moscow Dinamo Moscow 2:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Ural Ural Yekaterinburg 2:1 Anzhi Makhachkala Anzhi
  Krasnodar FK Krasnodar 0:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
Matchday 14 Gaz Metan Gaz Metan Medias 0:1 FC Viitorul FC Viitorul
  FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 1:2 CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 11
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 2:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Lugano FC Lugano 0:4 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 8
Roda JC Roda JC Kerkrade 1:0 NAC Breda NAC Breda
 
Ajax Ajax Amsterdam 4:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 0:0 PEC Zwolle PEC Zwolle
  FC Utrecht FC Utrecht 3:1 SC Heerenveen Heerenveen
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 1:0 Kayserispor Kayserispor
  Basaksehir Istanbul Basaksehir 2:1 Alanyaspor Alanyaspor
  Antalyaspor Antalyaspor 1:3 Göztepe Göztepe
  Konyaspor Konyaspor 0:2 Galatasaray SK Galatasaray
90' Ross County Ross County FC 1:2 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:2 Motherwell FC Motherwell FC
  Hibernian FC Hibernian FC 0:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
  Partick Thistle Partick Thistle FC 0:2 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Celtic Celtic FC 1:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 12 Feniks Bucha PFK Feniks Bucha 0:1 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
  Veres Rivne NK Veres Rivne 1:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 7 PAS Giannina PAS Giannina 3:1 Platanias Chania Platanias
  Atromitos Athen Atromitos Athen 1:0 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Panionios Panionios Athens 3:4 Olympiacos Piraeus Olympiacos
Matchday 10 RSC Charleroi RSC Charleroi 2:2 KAS Eupen KAS Eupen
  KRC Genk KRC Genk 1:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
  KSC Lokeren KSC Lokeren 1:1 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KAA Gent KAA Gent 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
Matchday 7 Dessel Sport KFC Dessel Sport 3:0 KFC VW Hamme VW Hamme
  SK Deinze KMSK Deinze 0:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  ASV Geel AS Verbroedering Geel 3:0 Lommel SK Lommel SK
  KSK Heist KSK Heist 2:2 Berchem Sport Berchem Sport
  FCV Dender EH FCV Dender EH 2:2 KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde
  RE Virton Royal Excelsior Virton 1:2 RFC Seraing RFC Seraing
  Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 3:3 RSC Chatelet-Farciennes RSC Chatelet
Matchday 10 FC Zlin FC FASTAV Zlin 2:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:2 FK Teplice FK Teplice
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:0 FK Jablonec FK Jablonec
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 3:0 FK Dukla Prag Dukla Prag
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 2:1 1.FC Slovácko Slovácko
  MFK Karvina MFK Karvina 0:2 SK Slavia Prag Slavia Prag
Matchday 12 Nordsjaelland FC Nordsjaelland 3:2 Randers FC Randers FC
Matchday 25 Tromsø Tromsø IL 0:3 Rosenborg BK Rosenborg BK
  Strømsgodset Strømsgodset IF 1:0 Odds BK Odds BK
Matchday 27 Halmstad Halmstads BK 1:2 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Östersund Östersunds FK 3:0 Örebro SK Örebro SK
  Häcken BK Häcken 3:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
Matchday 13 Zemun FK Zemun 0:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Red Star Red Star Belgrade 4:0 FK Macva Sabac Macva
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 1:1 FK Vozdovac Vozdovac
  Rad FK Rad 0:2 FK Spartak Subotica Spartak
  Cukaricki FK Cukaricki 0:0 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
Matchday 12 NK Istra NK Istra 1961 1:0 HNK Rijeka HNK Rijeka
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 1:1 NK Osijek NK Osijek
  Piast Gliwice Piast Gliwice 2:2 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 0:2 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 31 Limerick FC Limerick FC 1:0 Drogheda United FC Drogheda United
Matchday 12 Slavia Sofia Slavia Sofia 3:0 FK Dunav Ruse FK Dunav
  Cherno More Cherno More Varna 0:1 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 11 Neftochimik Neftochimik Burgas 1962 1:3 OFK Pomorie Pomorie
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 FK Botev Galabovo B. Galabovo
  C. Balchik Chernomorets Balchik 3:2 PFK Nesebar PFK Nesebar
  FK Oborishte FK Oborishte 1:0 FK Sozopol FK Sozopol
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 4:0 FC Litex Lovetch Litex Lovetch
Matchday 12 NK Triglav NK Triglav Kranj 3:1 NK Krsko NK Krsko
  ND Gorica ND Gorica 2:1 NK Celje NK Celje
  NK Domzale NK Domzale 6:0 NK Ankaran Postojna NK Ankaran
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 1:2 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 8 FC Rodange 91 FC Rodange 91 2:2 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Matchday 12 Újpest FC Újpest FC 0:0 Paksi FC Paksi FC
  Haladás Szombathelyi Haladás 1:2 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 Debreceni VSC Debrecen
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 5:0 Vasas FC Vasas FC
  Balmazújváros Balmazújváros FC 1:1 MOL Vidi FC Vidi FC
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:1 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 0:3 Spartak Trnava Spartak Trnava
  AS Trencin AS Trencin 4:1 FK Senica FK Senica
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 0:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 3:2 1.FC Tatran Presov Tatran Presov
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:1 FC Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 7 Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 0:3 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 5:1 FC Stahl Brandenburg S. Brandenburg
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 6:1 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  RSV Waltersdorf RSV Waltersdorf 6:0 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 1:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  BSV Guben-Nord  Breesener SV Guben Nord 4:2 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
Matchday 17 SV Raigering SV Raigering 0:6 FC Sturm Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg
  SV Etzenricht SV Etzenricht 0:2 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 3:2 FC Tegernheim FC Tegernheim
  SV Hutthurm SV Hutthurm 1:1 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  TSV Bogen TSV Bogen 1:1 ASV Cham ASV Cham
  Schwarzenfeld 1.FC Schwarzenfeld 3:2 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 1:0 SV Fortuna Regensburg SV Fortuna Regensburg
  SV Donaustauf SV Donaustauf 2:1 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
Matchday 16 SV Mitterteich SV Mitterteich 4:1 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 2:2 VfL Frohnlach Frohnlach
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 6:2 SV Friesen SV Friesen
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 0:0 ATSV Erlangen ATSV Erlangen
Matchday 14 TSV Karlburg TSV Karlburg 1:3 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  TSV Abtswind TSV Abtswind 2:1 ASV Vach ASV Vach
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 2:1 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 1:1 TG Höchberg TG Höchberg
Matchday 15 Pfarrkirchen TuS 1860 Pfarrkirchen 0:1 ASV Dachau ASV Dachau
  TSV Moosach TSV Moosach b. Grafing 0:5 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  FC Töging FC Töging 5:0 TSV Neuried TSV Neuried
  TuS Geretsried TuS Geretsried 2:3 ESV Freilassing ESV Freilassing
  SV Manching SV Manching 1:0 TSV Grünwald TSV Grünwald
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 2:2 TV Aiglsbach TV Aiglsbach
  TSV Kastl TSV Kastl 1:3 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
Matchday 9 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 1:2 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
Matchday 12 VfB Lübeck II VfB Lübeck II 4:2 FC Reher/Puls FC Reher/Puls
  TSV Pansdorf TSV Pansdorf 1:4 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  Oldenburger SV Oldenburger SV 4:1 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 1:1 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  TSV Travemünde TSV Travemünde 3:1 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
Matchday 10 TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude 0:2 SV Emmendorf SV Emmendorf
  Rotenburger SV Rotenburger SV 3:1 VfL Westercelle VfL Westercelle
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 4:1 Eintracht Cuxhaven Eintr. Cuxhaven
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 1:1 TSV Ottersberg Ottersberg
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 0:3 FC Hagen/Uthlede FC Hagen/Uthl.
Matchday 13 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 0:2 VfB Dillingen VfB Dillingen
  B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 1:0 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  Auersmacher SV Auersmacher 6:0 SF Köllerbach SF Köllerbach
  SV Mettlach SV Mettlach 1:4 FV Schwalbach FV Schwalbach
  Friedrichsthal SC Friedrichsthal 0:4 FC 08 Homburg II FC Homburg II
  VfL Primstal VfL Primstal 2:1 SV Rot-Weiß Hasborn RW Hasborn
Matchday 10 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 0:2 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  FC Eldagsen FC Eldagsen 2:3 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
Matchday 11 1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 0:3 VdS Nievenheim Nievenheim
  SC Union Nettetal SC Union Nettetal 0:3 SSVg Heiligenhaus Heiligenhaus
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 2:4 VfL Rhede VfL Rhede
First Round SV Schönenb. SV Schönenbach 3:2 FC Hürth FC Hürth
Matchday 13 SV Morbach SV Morbach 0:2 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  TuS Koblenz II TuS Koblenz II 1:2 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  SG Kyllb./B./G. SG Kyllburg/Badem/Gindorf 1:1 TuS Mayen TuS Mayen
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 2:2 TuS Oberwinter TuS Oberwinter
Matchday 8 VfL Hohenstein VfL Hohenstein-Ernstthal 3:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  FC Grimma FC Grimma 6:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 4:0 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 1:1 Reichenbacher FC Reichenbach
Matchday 9 SV Ehrenhain SV Ehrenhain 0:3 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Wacker Gotha FSV Wacker 03 Gotha 2:0 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 0:1 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  SC Heiligenst. 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:2 FSV Wacker Nordhausen II Nordhausen II
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 1:3 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  FC Eisenach FC Eisenach 0:2 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  FSV Martinroda FSV Martinroda 1:4 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:2 TuS Bilfingen TuS Bilfingen
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 3:3 FC Espanol Karlsruhe FC Espanol
  VfB Eppingen VfB Eppingen 2:0 ASV Durlach ASV Durlach
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 3:3 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 1:1 VfR Mannheim VfR Mannheim
  Berliner SC Berliner SC 4:0 SV Sparta Lichtenberg SV Sparta
  SF Schw. Hall Sportfreunde Schwäbisch Hall 1:3 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 3:0 TSG Tübingen TSG Tübingen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 5:2 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 2:3 TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 0:0 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:1 TSG Öhringen TSG Öhringen
  FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 0:1 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
Matchday 12 VfB Marburg VfB Marburg 1:1 FC Eddersheim FC Eddersheim
  FSV Braunfels FSV Braunfels 0:2 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
Matchday 14 Hünfelder SV Hünfelder SV 6:3 SSV Sand SSV Sand
  SC Willingen SC Willingen 2:3 TSV Rothwesten Rothwesten
Matchday 13 Viktoria Nidda SC Viktoria Nidda 3:0 FC Viktoria 09 Urberach Vikt. Urberach
Matchday 8 Rostocker FC Rostocker FC 1895 4:3 FSV Malchin FSV Malchin
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 3:3 Grimmener SV Grimmener SV
  FC Pommern FC Pommern Stralsund 0:2 TSV Bützow TSV Bützow
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 2:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 5:2 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 4:0 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 3:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  MSV Börde Magdeburger SV Börde 0:3 VfB IMO Merseburg IMO Merseburg
  Haldensleber SC Haldensleber SC 1:4 Union 1861 Schönebeck U. Schönebeck
  Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 5:2 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
Matchday 11 Offenburger FV Offenburger FV 2:1 FC 04 Singen FC 04 Singen
  SV Stadelhofen SV Stadelhofen 1:5 FC Bad Dürrheim FC Bad Dürrheim
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 1:0 SC Lahr SC Lahr
  FC Radolfzell FC Radolfzell 1:3 FC Auggen FC Auggen
  SV Linx SV Linx 2:0 FC Denzlingen FC Denzlingen
Matchday 12 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 4:1 Ludwigshafener SC Ludwigshaf. SC
  SC Hauenstein SC Hauenstein 0:2 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
  RWO Alzey SG RWO Alzey 3:0 FK Pirmasens II FK Pirmasens II
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 1:1 TuS Rüssingen TuS Rüssingen
Matchday 10 SC Herford SC Herford 1:1 SC Roland Beckum SC Roland
Matchday 13 Puebla FC Puebla FC 2:2 Querétaro FC Querétaro FC
  Club Tijuana Club Tijuana 0:0 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
Matchday 29 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 0:3 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Kashima Antlers Kashima Antlers 2:0 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
Matchday 27 Yokohama SCC Yokohama Sports & Culture Club 1:3 AC Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  SC Sagamihara SC Sagamihara 1:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Tochigi SC Tochigi SC 1:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 37 Monte. Yamagata Montedio Yamagata 2:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:0 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 5:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  FC Gifu FC Gifu 0:2 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 26 FC Imabari FC Imabari 5:2 Nara Club Nara Club
  RKD Ryugasaki Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki 0:1 FC Maruyasu Okazaki FC Maruyasu
Matchday 6 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:3 Al-Batin Al-Batin
  Shabab Al-Shabab Riyadh 2:5 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 2:1 Al-Feiha FC Al-Feiha
Matchday 11 San Luis Atlético de San Luis 1:1 Correcaminos de la UAT Correcaminos
  Atlante CF Atlante 0:1 FC Juárez FC Juárez
  Venados FC Venados FC Yucatán 0:2 Tampico Madero Tampico Madero
  Cafetaleros Cafetaleros de Tapachula 2:1 Dorados de Sinaloa Dorados de Sin.
  Murciélagos Murciélagos FC 0:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  Cimarrones Cimarrones de Sonora 1:2 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
Matchday 5 KF Skënderbeu KF Skënderbeu 2:1 KF Laçi KF Laçi
Matchday 2 Western Sydney Western Sydney Wanderers 2:2 Central Coast Mariners Central Coast
  Melbourne Melbourne Victory 1:2 Melbourne City FC Melbourne City
Matchday 9 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 3:0 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  FK Mladost U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 2:2 FK Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 9:0 NK GOSK Gabela U19 GOSK Gabela U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 2:1 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
Matchday 11 Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 2:0 NK Vitez NK Vitez
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:2 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 0:0 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:3 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 4 Ajman Club Ajman Club 2:3 Al-Ain FC Al-Ain FC
  Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) 3:1 Dibba Al-Fujairah Dibba Fujairah
  Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 4:0 Emirates Club Emirates Club
Matchday 11 HNK Capljina HNK Capljina 3:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:0 NK Iskra Bugojno NK Iskra Bugojno
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:2 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 3:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:1 NK Travnik Travnik
Matchday 27 FK Utenis FK Utenis Utena 1:2 FK Jonava Jonava
  Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:5 Suduva Marijampole Suduva
Matchday 25 Isloch Isloch Minskiy Rayon 1:1 FK NFK FK NFK
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 0:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Matchday 6 USM El Harrach USM El Harrach 2:3 MC Oran MC Oran
Matchday 10 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 3:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 2:2 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 2:2 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 1:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
  Napredak FK Napredak Donji Sepak 2:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
Matchday 6 JS Kairouan JS Kairouanaise 0:2 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  CO Medenine CO Medenine 0:2 US Monastir US Monastir
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien 1:0 ES Zarzis ES Zarzis
Matchday 11 Copiapó Deportes Copiapó 1:2 Unión San Felipe San Felipe
  La Calera Unión La Calera 3:3 CDSC Iberia (Los Angeles) Iberia
  AC Barnechea AC Barnechea 4:2 Deportes Cobreloa Cobreloa
  CD Puerto Montt CD Puerto Montt 1:0 CD San Marcos de Arica CD SM (Arica)
  Magallanes CF Magallanes CF 1:2 CD Cobresal Cobresal
Matchday 29 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 3:1 Shukura Kobuleti Shukura
Matchday 14 J'ville Armada Jacksonville Armada FC 1:1 North Carolina FC North Carolina
  Indy Eleven Indy Eleven 0:3 Miami FC Miami FC
Final SuperSport Utd. SuperSport United 5:3on pens Cape Town City FC Cape Town City
Matchday 11 ASK Bravo ASK Bravo 0:3 NS Mura NS Mura
  NK Krka NK Krka 3:2 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  Verzej NK Verzej 0:4 NK Rogaska NK Rogaska
  NK Dob NK Roltek Dob 2:5 NK Kranj Zarica Kranj
Matchday 30 Whitecaps FC 2 Whitecaps FC 2 3:4 Orange County SC Orange County
Matchday 28 Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 4:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Cheonan City Cheonan City FC 0:1 Changwon City FC Changwon City
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 1:1 Mokpo City FC Mokpo City
  Gimhae City Gimhae City FC 2:0 Daejeon Korail FC Daejeon Korail
Matchday 34 Suwon FC Suwon FC 0:1 Busan IPark FC Busan IPark
  Seongnam FC Seongnam FC 1:0 FC Anyang FC Anyang
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 2:1 Seoul E-Land FC Seoul E-Land
Matchday 1 Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 2:2 Daegu FC Daegu FC
  Pohang Steelers FC Pohang Steelers 5:0 Incheon United FC Incheon Utd.
  Jeju Utd. Jeju United FC 1:0 Gangwon FC Gangwon FC
90' Stranraer Stranraer FC 2:0 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Ayr United Ayr United FC 2:2 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Queen's Park Queen's Park FC 1:1 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
  Raith Rovers Raith Rovers FC 2:0 Arbroath FC Arbroath
  East Fife East Fife FC 5:4 Albion Rovers FC Albion Rovers
Matchday 8 Groningen U21 FC Groningen U21 0:0 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  FC Twente U21 FC Twente Enschede U21 2:2 ASWH Ambacht ASWH
  Volendam U21 FC Volendam U21 1:3 Almere City FC U21 Almere City U21
  VVOG VVOG Harderwijk 1:2 ONS Boso Sneek ONS Sneek
  DOVO VV DOVO Veenendaal 3:0 ACV Assen ACV Assen
  Spijkenisse VV Spijkenisse 2:2 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Scheveningen SVV Scheveningen 0:1 SV Spakenburg Spakenburg
  Quick Boys Quick Boys 3:2 Harkemase Boys Harkemase Boys
Matchday 29 Paysandu Paysandu Sport Club 0:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Paraná Paraná Clube 2:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Juventude Esporte Clube Juventude 0:2 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Goiás Esporte Clube Goiás EC
  ABC FC ABC Futebol Clube (RN) 1:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 2:1 Santa Cruz Futebol Clube (PE) Santa Cruz
  América-MG América Futebol Clube (MG) 2:1 Luverdense Esporte Clube (MT) Luverdense
Matchday 9 Carmarthen Carmarthen Town AFC 1:2 Connah's Quay Connah's Quay
  The New Saints The New Saints FC 6:1 Prestatyn Town FC Prestatyn
  Llandudno FC Llandudno FC 2:3 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  Bangor City Bangor City FC 2:3 Cardiff Metropolitan University FC Cardiff Metro
  Barry Town Barry Town 1:3 Cefn Druids AFC Cefn Druids
Matchday 8 VV UNA VV UNA Veldhoven 2:1 EVV Echt EVV Echt
90'
Norwich Norwich City 1:1 Hull City Hull City
Matchday 12 Brentford Brentford FC 1:0 Millwall FC Millwall
90' Sheffield Utd. Sheffield United 1:0 Ipswich Town Ipswich
Matchday 12 Fulham Fulham FC 2:2 Preston North End Preston NE
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Middlesbrough FC Middlesbrough
90' Sunderland Sunderland AFC 1:1 Queens Park Rangers QPR
  Leeds Leeds United 0:1 Reading FC Reading
Matchday 12 Bolton Bolton Wanderers 2:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 2:0 Aston Villa Aston Villa
90' Civil Service Civil Service Strollers FC 0:5 Brora Rangers FC Brora Rangers
  Keith FC Keith FC 0:3 Clyde FC Clyde FC
  Stirling Stirling Albion FC 3:5 Lothian Thistle Hutchison Vale FC Lothian Thistle
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 0:1 East Kilbride FC East Kilbride
Second Round Buckie Thistle Buckie Thistle FC 6:2 BSC Glasgow BSC Glasgow
90' Peterhead FC Peterhead FC 9:0 Colville Park AFC Colville Park
  Deveronvale FC Deveronvale FC 0:2 Glenafton Athletic FC Glenafton Athletic FC
  Spartans The Spartans FC 5:0 Clachnacuddin FC Clachnacuddin
  Nairn County Nairn County FC 1:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
Second Round Formartine Formartine United FC 4:0 East Stirlingshire FC East Stirling
90' Banks O' Dee Banks O' Dee FC 2:0 Selkirk FC Selkirk FC
  Edinburgh Uni University AFC 0:2 Fraserburgh FC Fraserburgh
  Berwick Rangers Berwick Rangers FC 1:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Elgin City Elgin City FC 3:1 Edusport Academy Edusport Academy
  Montrose Montrose FC 4:1 University of Stirling FC Stirling Uni
Matchday 33 FCI Tallinn U21 FCI Tallinn U21 0:3 Maardu Linnameeskond FC Maardu
  Kalev Kalev Tallinn 2:0 FC Santos Tartu Santos Tartu
Matchday 5 Agropecuario Argentino Agropecuario 2:0 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  CD Riestra Club Deportivo Riestra (Buenos Aires) 0:1 Quilmes Atlético Club Quilmes
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:1 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
Third Round Vasco da Gama CF Vasco da Gama 1:6 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Torcatense GDU Torcatense 0:1 CS Marítimo Marítimo
  ARS Martinho AR São Martinho 2:3 SC Braga Braga
  Académico Viseu Académico Viseu FC 3:4on pens CD Feirense Feirense
  Olhanense SC Olhanense 0:1 SL Benfica Benfica
Matchday 7 Defensor Defensor Sporting Club 2:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  CA Fénix CA Fénix 1:2 Racing Club de Montevideo Racing Club
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC 1:4 CA Peñarol Peñarol
Matchday 33 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 0:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Sillamäe Kalev JK Sillamäe Kalev 1:2 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Paide Paide Linnameeskond 0:4 FCI Levadia FCI Levadia
  FC Flora FC Flora Tallinn 3:0 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
Matchday 20 Chin Utd. Chin United 1:3 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
  Shan Utd. Shan United FC 1:0 Magwe FC Magwe FC
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 0:4 FC Chinland FC Chinland
  Hantharwady U. Hantharwady United FC 2:3 Yadanarbon FC Yadanarbon FC
Matchday 30 Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC 4:1 Suphanburi FC Suphanburi FC
  Port FC Port FC 3:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 3:1 Chonburi FC Chonburi FC
  BG Pathum Utd. BG Pathum United 4:0 Police Tero FC Police Tero FC
  Sisaket FC Sisaket FC 2:7 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Buriram Utd. Buriram United 5:2 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Ubon Utd. Ubon United 2:3 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Jumpasri Utd. Jumpasri United 3:2 Navy FC Navy FC
Matchday 23 Warriors FC Warriors FC 0:1 Garena Young Lions Young Lions
Matchday 13 Wigan Wigan Athletic 3:0 Southend United Southend United
  Portsmouth Portsmouth FC 2:0 Milton Keynes Dons MK Dons
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:0 Blackburn Rovers Blackburn
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Doncaster Rovers Doncaster
  Rotherham Rotherham United 2:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Peterborough Peterborough United 0:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Fleetwood Fleetwood Town 2:2 Rochdale AFC Rochdale
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:1 Oxford United Oxford United
  Walsall Walsall FC 1:1 Blackpool FC Blackpool
  Plymouth Plymouth Argyle 1:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Northampt. Town Northampton Town 0:1 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Bury Bury FC 3:1 Bradford City Bradford
  Lincoln City Lincoln City 0:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Colchester Utd. Colchester United 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Port Vale Port Vale FC 3:1 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Luton Town Luton Town 7:1 Stevenage FC Stevenage FC
  Forest Green Forest Green Rovers 0:4 Newport County Newport County
  Accrington Accrington Stanley 1:0 Coventry City Coventry
  Wycombe Wycombe Wanderers 0:0 Exeter City Exeter City
  Mansfield Town Mansfield Town 1:3 Swindon Town Swindon Town
  Grimsby Town Grimsby Town 0:0 Crawley Town Crawley Town
  Chesterfield FC Chesterfield FC 0:2 Morecambe FC Morecambe FC
  Yeovil Town Yeovil Town 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Notts County Notts County 2:1 Barnet FC Barnet
Matchday 11 Glentoran Glentoran FC 0:2 Cliftonville FC Cliftonville
  Carrick Rangers Carrick Rangers 2:1 Dungannon Swifts Dungannon
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 2:1 Ballinamallard United Ballinamallard
  Coleraine Coleraine FC 2:1 Linfield FC Linfield
  Crusaders Crusaders FC 2:3 Glenavon FC Glenavon
  Ballymena Ballymena United 6:3 Ards FC Ards FC
Matchday 22 Knockbreda FC Knockbreda FC 1:3 Larne FC Larne FC
Matchday 7 S & L Swifts Sport & Leisure Swifts 3:3 Moyola Park AFC Moyola Park
  Banbridge Banbridge Town 1:1 Dundela FC Dundela FC
  Lisburn FC Lisburn Distillery FC 3:2 Donegal Celtic Donegal Celtic
  Annagh United Annagh United FC 2:1 Newington YC Newington YC
  Queen's Uni Queen's University 7:0 Portstewart FC Portstewart FC
  Armagh City FC Armagh City FC 1:3 Tobermore United FC Tobermore
Matchday 9 Ternana Ternana Calcio 4:2 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Frosinone Frosinone Calcio 0:0 US Palermo US Palermo
  Brescia Brescia Calcio 0:1 Novara Calcio 1908 Novara
  Parma Parma Calcio 1913 0:1 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Carpi Carpi FC 1909 2:1 RC Cesena RC Cesena
  Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 2:2 SSC Bari Bari
  Cittadella AS Cittadella 1:2 US Cremonese Cremonese
  Ascoli Ascoli Calcio 3:3 Venezia FC Venezia
  Teramo Teramo Calcio 2:1 Calcio Padova Padova
  Paganese Paganese Calcio 1926 2:2 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Lecce US Lecce 0:0 SS Akragas Città dei Templi Akragas
  Sicula Leonzio Sicula Leonzio 0:0 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Racing Fondi Racing Fondi 1:0 Trapani Calcio Trapani
  Reggina Urbs Reggina 1914 2:0 Fidelis Andria Fidelis Andria
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:0 Rende Calcio 1968 Rende
  Casertana Casertana FC 0:3 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Catanzaro US Catanzaro 0:2 SS Matera Calcio Matera
  Siracusa Siracusa Calcio 0:1 Calcio Catania Catania
Matchday 8 Gümüshanespor Gümüshanespor 5:0 Karsiyaka Karsiyaka
  Pendikspor Pendikspor 1:0 Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü
  Altay Altay SK 2:1 Fethiyespor Fethiyespor
  Keciörengücü Keciörengücü 1:1 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  Sancaktepe Sancaktepe Belediyespor 1:1 Sariyer Sariyer
Matchday 10 Cádiz CF Cádiz CF 2:2 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Granada CF Granada CF 2:0 Real Oviedo Real Oviedo
  FC Barcelona B FC Barcelona B 1:0 Lorca FC Lorca FC
  CD Tenerife CD Tenerife 1:1 CD Numancia CD Numancia
Matchday 11 Clermont Foot Clermont Foot Auvergne 63 3:0 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 10 Stade Laval Stade Laval 1:1 Athlético Marseille Athl. Marseille
Matchday 18 Sibir Sibir Novosibirsk 0:1 FK Orenburg Orenburg
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 0:3 Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar
  Tyumen FK Tyumen 3:1 FK Tambov Tambov
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:1 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Dinamo S-Pb Dinamo St. Petersburg 2:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Avangard Kursk Avangard Kursk 1:2 Luch Vladivostok Luch
  Volgar Volgar Astrakhan 1:2 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Khimki FK Khimki 1:1 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
Matchday 12 Foresta Suceava ACS Foresta Suceava 0:2 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  SCM FC Arges SCM FC Arges 1:1 Academica Clinceni Ac. Clinceni
  Luceafarul Luceafarul Oradea 1:2 CS Afumati CS Afumati
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 0:0 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  Chindia CF Chindia Targoviste 3:0 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  Ripensia Ripensia Timisoara 1:2 CS Balotesti CS Balotesti