For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 22, 2018

Matchday 31
FC Augsburg FC Augsburg 2:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
1. FC Köln 1. FC Köln 2:2 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 1:3 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 3:0 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 0:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
Matchday 35
Preußen Münster Preußen Münster 1:2 Hallescher FC Hallescher FC
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
  Arsenal Arsenal FC 4:1 West Ham United West Ham
  Stoke City Stoke City 1:1 Burnley FC Burnley
  Man City Manchester City 5:0 Swansea City Swansea
Matchday 3 Lusitanos FC Lusitanos 4:2 UE Engordany UE Engordany
  IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 3:1 UE Escale Santa Coloma Santa Coloma
  Penya Encarnada Penya Encarnada d'Andorra 2:1 FC Encamp FC Encamp
Matchday 34 Girona Girona FC 0:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Málaga CF Málaga CF 2:0 Real Sociedad Real Sociedad
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:4 Deportivo Alavés Alavés
  Atlético Madrid Atlético Madrid 0:0 Real Betis Balompié Real Betis
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 0:0 Bologna FC 1909 Bologna
  Lazio SS Lazio 4:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Udinese Calcio Udinese Calcio 1:2 FC Crotone Crotone
  Atalanta Atalanta BC 2:1 Torino FC Torino
  Chievo Verona Chievo Verona 1:2 Inter Milan Inter
 
Juventus Juventus FC 0:1 SSC Napoli SSC Napoli
  OGC Nice OGC Nice 1:0 HSC Montpellier Montpellier
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:1 ES Troyes AC Troyes
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:1 Paris Saint-Germain Paris SG
Matchday 31
RB Salzburg Red Bull Salzburg 3:1 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 4:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 27 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 0:1 Dinamo Moscow Dinamo Moscow
  Arsenal Tula Arsenal Tula 3:3 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  CSKA Moscow CSKA Moscow 2:1 FK Krasnodar Krasnodar
  Tosno FK Tosno 0:2 Amkar Perm Amkar Perm
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 0:0 FK Ufa Ufa
Matchday 31
BSC Young Boys BSC Young Boys 4:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
FC Luzern FC Luzern 2:1 FC Zürich FC Zürich
 
FC Sion FC Sion 2:2 FC Basel 1893 FC Basel
Matchday 6 FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 1:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 30 Akhisarspor Akhisarspor 1:1 Göztepe Göztepe
  Konyaspor Konyaspor 2:0 Kasimpasa Kasimpasa
  Besiktas Besiktas JK 3:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
Matchday 31 Chaves GD Chaves 2:1 Portimonense SC Portimonense
  Tondela CD Tondela 3:0 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Moreirense Moreirense FC 2:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Sporting CP Sporting CP 1:0 Boavista Porto FC Boavista
Matchday 6 Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 0:3 Gaz Metan Medias Gaz Metan
Matchday 1 Rangers Rangers FC 2:1 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Matchday 6 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 0:2 Karpaty Lviv Karpaty
  Zorya Luhansk Zorya Luhansk 3:1 FK Mariupol FK Mariupol
  Veres Rivne NK Veres Rivne 1:4 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
Matchday 28 Atromitos Athen Atromitos Athen 4:1 Platanias Chania Platanias
  Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis 1:0 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  PAS Giannina PAS Giannina 0:0 AE Larisa AE Larisa
  Panionios Panionios Athens 0:3 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 2:1 AO Xanthi AO Xanthi
  AOK Kerkyra AOK Kerkyra 1:3 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:0 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  AEK Athens AEK Athens 2:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
Matchday 25 MFK Karvina MFK Karvina 1:1 FK Teplice FK Teplice
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 0:0 SK Slavia Prag Slavia Prag
Matchday 31 Aalborg BK Aalborg BK 3:3 FC Midtjylland FC Midtjylland
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 3:4 Bröndby IF Bröndby IF
Matchday 6 Lillestrøm SK Lillestrøm SK 0:1 Ranheim IL Ranheim IL
  Tromsø Tromsø IL 4:1 Sandefjord Fotball Sandefjord
  Rosenborg BK Rosenborg BK 2:0 IK Start Start
  Kristiansund BK Kristiansund BK 1:1 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Haugesund FK Haugesund 1:0 Strømsgodset IF Strømsgodset
  Vålerenga Vålerenga Fotball 0:0 Molde FK Molde FK
Matchday 31 FC Helsingör FC Helsingör 0:0 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Odense BK Odense Boldklub 3:0 Lyngby BK Lyngby BK
  Randers FC Randers FC 3:0 SönderjyskE SönderjyskE
Matchday 5 Dalkurd Dalkurd FF 2:2 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  Häcken BK Häcken 2:2 Hammarby IF Hammarby
  Trelleborg Trelleborgs FF 0:1 Kalmar FF Kalmar FF
  AIK AIK 2:0 IFK Göteborg IFK Göteborg
Matchday 32 Borac Cacak FK Borac Cacak 0:2 FK Mladost Lucani Mladost
  Backa OFK Backa 1:1 FK Macva Sabac Macva
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 0:2 FK Spartak Subotica Spartak
  Partizan FK Partizan Belgrade 2:1 FK Cukaricki Cukaricki
Matchday 31 Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:0 NK Istra 1961 NK Istra
Matchday 4 RoPS Rovaniemen Palloseura 3:0 Kemi City FC Kemi City
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 2:2 Vaasan Palloseura VPS
Second Round Töölön Taisto Töölön Taisto 3:1 Helsinki IFK III HIFK III
Matchday 32 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 3:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Wisla Kraków Wisla Kraków 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
Matchday 26 Pomorie OFK Pomorie 1:1 Neftochimik Burgas 1962 Neftochimik
  Strumska Slava Strumska Slava 2:1 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
  FK Sozopol FK Sozopol 1:3 FK Oborishte FK Oborishte
  Litex Lovetch FC Litex Lovetch 0:0 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
  Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1:1 PFK Maritsa 1921 Plovdiv Maritsa
Matchday 28 NK Triglav NK Triglav Kranj 2:2 NK Ankaran Postojna NK Ankaran
  NK Celje NK Celje 1:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Domzale NK Domzale 3:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 31 OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 2:2 FK Vitosha Bistritsa Vitosha
  FK Dunav FK Dunav Ruse 1:0 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
Matchday 22 Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 1:2 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  F91 Dudelange F91 Dudelange 3:2 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Differdange 03 FC Differdange 03 0:2 Union Titus Petange Titus Petange
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:1 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:2 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 0:1 CS Fola Esch CS Fola Esch
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette 1:2 US Hostert US Hostert
Matchday 6 MSK Zilina MSK Zilina 2:3 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  AS Trencin AS Trencin 1:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
Matchday 23 Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 4:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
Matchday 30 SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 0:1 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 2:1 TSV Bogen TSV Bogen
  Regensburg II SSV Jahn Regensburg II 2:0 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  ASV Veitsbronn ASV Veitsbronn-Siegelsdorf 1:4 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld 2:0 SpVgg Bayreuth II Bayreuth II
Matchday 26 ASV Vach ASV Vach 4:2 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  ASV Rimpar ASV Rimpar 3:0 TSV Heimbuchenthal TSV Heimb.
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 2:5 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 0:3 DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 30 Türkgücü-ATA SV Türkgücü-Ataspor München 2:1 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
Matchday 23 SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven 7:0 TSV Lesum-Burgdamm Lesum-Burgdamm
  SC Borgfeld SC Borgfeld 5:0 TS Woltmershausen Woltmershausen
  Komet Arsten TuS Komet Arsten 3:4 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  SV Grohn SV Grohn 0:1 FC Union 60 Bremen Union 60 Bremen
  TSV Farge TSV Farge-Rekum 1:2 SV Hemelingen SV Hemelingen
  SV Lemwerder SV Lemwerder 4:1 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
Matchday 26 SV Eichede II SV Eichede II 1:2 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 1:2 SV Schackendorf SV Schackendorf
  Kellinghusen VfL Kellinghusen 2:4 1.FC Phönix Lübeck Phönix Lübeck
  TV Meckelfeld TV Meckelfeld 0:2 SV Emmendorf SV Emmendorf
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 0:2 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  E. Lüneburg SV Eintracht Lüneburg 3:1 TSV Etelsen TSV Etelsen
  Drocht./A. II SV Drochtersen/Assel II 3:1 Eintracht Cuxhaven Eintr. Cuxhaven
Matchday 24 Vikt. Köln II FC Viktoria Köln II 2:2 FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  FV Wiehl FV Wiehl 2:2 SV Schlebusch SV Schlebusch
  Rheinbach VfL Rheinbach 3:0 SV Deutz 05 SV Deutz 05
  Oberpleis TuS 05 Oberpleis 3:3 SC Borussia Lindenthal-Hohenlind L.-Hohenlind
  TuS Mondorf TuS Mondorf 1:3 SC Brühl SC Brühl
  Fortuna Köln II SC Fortuna Köln II 3:1 SSV Homburg-Nümbrecht Homburg-Nü.
  SV Lohmar SV Lohmar 1:2 FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
Matchday 29 FSG Bous FSG Bous 2:2 SV 07 Elversberg II Elversberg II
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 2:1 SG Lebach/Landsweiler SG Lebach
  SV 09 Bübingen SV 09 Bübingen 1:1 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  Quierschied SpVgg Quierschied 1:2 SF Köllerbach SF Köllerbach
Matchday 25 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV 2:3 SCW Göttingen SCW Göttingen
  FC Grone FC Grone 1:4 Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
  Goslarer SC Goslarer SC 0:1 TSV Hillerse TSV Hillerse
  Lupo-Martini II USI Lupo-Martini Wolfsburg II 1:3 SC Hainberg SC Hainberg
  SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 4:3 Fortuna Lebenstedt F. Lebenstedt
  Landolfshausen TSV Landolfshausen 5:1 BSV Ölper 2000 BSV Ölper 2000
  BSC Acosta Braunschweiger SC Acosta 1:3 MTV Wolfenbüttel Wolfenbüttel
  SV Lengede SV Lengede 0:5 FT Braunschweig FT Braunschweig
  OSV Hannover OSV Hannover 3:2 STK Eilvese STK Eilvese
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 2:1 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
  HSC Hannover Hannoverscher SC 1:1 VfL Bückeburg VfL Bückeburg
  TSV Pattensen TSV Pattensen 4:0 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
Matchday 29 VfL Benrath VfL Benrath 0:5 1.FC Viersen 1.FC Viersen
  ASV Süchteln ASV Süchteln 0:1 SC Velbert SC Velbert
  VfL Jüchen-G. VfL Jüchen-Garzweiler 2:2 VSF Amern VSF Amern
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 3:0 ASV Mettmann ASV Mettmann
  SC Union Nettetal SC Union Nettetal 0:3 TSV Meerbusch TSV Meerbusch
  Rather SV Rather SV 5:0 SSVg Heiligenhaus Heiligenhaus
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 1:1 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 1:1 VdS Nievenheim Nievenheim
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 2:0 Sportfreunde Hamborn 07 Hamborn 07
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 3:0 FSV Duisburg FSV Duisburg
  FC Kray FC Kray 9:0 SV Schwafheim SV Schwafheim
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 1:2 SF Niederwenigern Niederwenigern
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 0:3 TuS Viktoria Buchholz Vik. Buchholz
  SV Hö/Nie SV Hönnepel-Niedermörmter 1:1 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 1:3 VfL Rhede VfL Rhede
  A. Klosterhardt DJK/Arminia Klosterhardt 1:3 1.FC Kleve 1.FC Kleve
Matchday 26 SV Bevern SV Bevern 7:1 Heidmühler FC Heidmühler FC
  TV Dinklage TV Dinklage 3:0 SC Melle 03 SC Melle 03
  H. Friesoythe Hansa Friesoythe 2:0 SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  Vorw. Nordhorn Vorwärts Nordhorn 9:0 Türkischer SV Oldenburg TSV Oldenburg
  BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 4:0 Viktoria Georgsmarienhütte Georgsmarienh.
  BV Essen BV Essen 3:0 SV Bad Rothenfelde Bad Rothenfelde
Matchday 29 SG 99 Andernach SG 99 Andernach 0:0 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SV Morbach SV Morbach 1:3 Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  TuS Oberwinter TuS Oberwinter 4:3 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 2:1 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  TuS Koblenz II TuS Koblenz II 2:5 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
Matchday 23 Reichenbach Reichenbacher FC 0:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
Matchday 22 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal 0:0 FC An der Fahner Höhe FC Fahner Höhe
Matchday 23 VfB Gartenstadt VfB Gartenstadt 3:1 VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 2:1 SV 98 Schwetzingen SV Schwetzingen
  Friedrichstal FC Germania Friedrichstal 4:2 FC Espanol Karlsruhe FC Espanol
Matchday 27 SW Neukölln DJK SW Neukölln 3:0 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
  1.FC Schöneberg 1.FC Schöneberg 1:13 BFC Preussen BFC Preussen
  Nordberliner SC Nordberliner SC 1:2 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  SV Tasmania SV Tasmania Berlin 0:1 Berlin Türkspor 04 Berlin Türkspor
  BW Berlin Blau-Weiß 90 Berlin 1:0 SFC Stern 1900 SFC Stern 1900
  SV Sparta SV Sparta Lichtenberg 3:1 TuS Makkabi Berlin TuS Makkabi
  Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 3:1 TSV Rudow 1888 TSV Rudow 1888
Matchday 23 L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 1:4 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
Matchday 29 SV Zeilsheim SV Zeilsheim 1:4 TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen
  FV Breidenbach FV Breidenbach 0:3 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  V. Kelsterbach Viktoria Kelsterbach 1:3 FC Eddersheim FC Eddersheim
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 4:3 FC Dorndorf FC Dorndorf
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 1:3 FSV Fernwald FSV Fernwald
  TSV Bicken TSV Bicken 6:1 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Rothwesten TSV Rothwesten 0:1 TSV Lehnerz II TSV Lehnerz II
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 3:4 SG Johannesberg SG Johannesberg
  Hes. Kassel II KSV Hessen Kassel II 0:3 SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  TSV Mengsberg TSV Mengsberg 0:2 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  SSV Sand SSV Sand 2:3 SV Kaufungen 07 SV Kaufungen 07
  Viktoria Nidda SC Viktoria Nidda 2:4 FC Hanau 93 FC Hanau 93
  FC Sandzak SV FC Sandzak Frankfurt 1:1 SG Bruchköbel SG Bruchköbel
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 0:7 Germania Ober-Roden Ober-Roden
  FC 07 Bensheim FC 07 Bensheim 1:4 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 0:2 Türkgücü Friedberg Türk. Friedbg.
  Vatanspor BH TSV Vatanspor Bad Homburg 3:0 SG Rot-Weiß Frankfurt II RW Frankfurt II
Matchday 26 FC Denzlingen FC Denzlingen 1:4 FV Lörrach-Brombach FV Lörrach-Br.
  FC Auggen FC Auggen 6:1 SC Hofstetten SC Hofstetten
Matchday 29 TuS Hohenecken TuS 1904 Hohenecken 1:3 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
  Ludwigshaf. SC Ludwigshafener SC 4:4 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  FC Speyer 09 FC Speyer 09 6:3 ASV Winnweiler ASV Winnweiler
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 3:0 SV Herschberg SV Herschberg
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 3:1 SG RWO Alzey RWO Alzey
Matchday 25 BSV Roxel BSV Roxel 3:1 Beckumer SV Beckumer SV
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 0:3 Delbrücker SC Delbrücker SC
  SpVgg Vreden SpVgg Vreden 0:3 SV Schermbeck SV Schermbeck
  SC Roland SC Roland Beckum 1:4 SC Herford SC Herford
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 3:1 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  SuS Stadtlohn SuS Stadtlohn 2:3 VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 2:0 SV Spexard SV Spexard
  Vict. Clarholz Victoria Clarholz 3:3 Preußen Münster II Pr. Münster II
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 1:2 DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 4:2 Westfalia Wickede Westfalia Wickede
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 1:0 Lüner SV Lüner SV
  SV Brackel 06 SV Brackel 06 1:1 Holzwickeder SC Holzwickeder SC
  Viktoria Resse Viktoria Resse 0:0 Kirchhörder SC Kirchhörder SC
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 4:1 SG Finnentrop/Bamenohl Finnentrop/Bam.
  YEG Hassel YEG Hassel 0:0 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  SpVg Olpe SpVg Olpe 0:0 SC Neheim SC Neheim
Matchday 2 Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 2:0 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Paraná Paraná Clube 0:4 Sport Club Corinthians Paulista Corinthians
  Fluminense Fluminense Football Club 1:0 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
  Ceará SC Ceará Sporting Club 0:0 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 2:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 1:0 Sport Club Internacional Internacional
  Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:1 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
Matchday 16 CD Cruz Azul CD Cruz Azul 2:0 Monarcas Morelia Morelia
  Querétaro FC Querétaro FC 0:0 CF Pachuca CF Pachuca
  Monterrey CF Monterrey 4:0 Lobos BUAP Lobos
  León Club León FC 1:1 Club Tijuana Club Tijuana
  Necaxa Club Necaxa 1:1 Tigres UANL Tigres UANL
  Toluca Deportivo Toluca 3:0 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
Matchday 8 Columbus Crew Columbus Crew SC 2:2 New England Revolution Revolution
  Orlando City SC Orlando City SC 3:2 San Jose Earthquakes Quakes
  FC Dallas FC Dallas 2:0 Philadelphia Union Philadelphia
  Salt Lake Real Salt Lake City 3:0 Colorado Rapids Colorado
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 0:2 Atlanta United FC Atlanta United
  Sounders FC Seattle Sounders FC 3:1 Minnesota United FC Minnesota Utd.
Matchday 17 Deportes Tolima Deportes Tolima 1:0 Millonarios FC Millonarios
  A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 2:4 Independiente Medellín Indep. Medellín
  Atl. Nacional Atlético Nacional 1:0 Once Caldas Once Caldas
  Envigado Envigado FC 0:3 CD Atlético Huila Atlético Huila
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:0 Deportivo Cali Deportivo Cali
Matchday 9 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 1:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
Matchday 10 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 3:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 Oita Trinita Oita Trinita
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Yokohama FC Yokohama FC 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Machida Zelvia FC Machida Zelvia 1:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
Matchday 30 KF Laçi KF Laçi 0:0 FK Kukësi FK Kukësi
  Flamurtari FC Flamurtari FC 3:1 KF Teuta KF Teuta
Matchday 20 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 0:3 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK Mladost U19
  FK Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 U19 1:4 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  GOSK Gabela U19 NK GOSK Gabela U19 2:6 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:0 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
  Vitez U19 NK Vitez U19 2:3 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
Matchday 28 FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:2 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
Matchday 13 Metropolitanos Metropolitanos FC 1:0 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 2:1 Deportivo Táchira Táchira
Matchday 23 FK Tuzla City FK Tuzla City 1:0 NK Travnik Travnik
Matchday 9 Zalgiris Zalgiris Vilnius 1:1 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 4 Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:1 Neman Grodno Neman Grodno
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 0:0 FK Gorodeya Gorodeya
  Dynamo Brest Dynamo Brest 2:2 FK Smolevichi Smolevichi
Matchday 33 El Raja El Raja Marsa Matruh 0:0 Ismaily SC Ismaily
  Petrojet Petrojet 1:2 El Ahly Cairo Ahly
  Zamalek Zamalek SC 2:1 Pyramids FC Pyramids FC
Matchday 26 RS Berkane Renaissance de Berkane 2:3 FAR Rabat FAR Rabat
  Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida 2:1 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  FUS Rabat FUS Rabat 2:1 Hassania d'Agadir Hassania
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 2:1 Olympique Khouribga O. Khouribga
Semi-Finals ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 1:0 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
  CA Bizertin Club Athlétique Bizertin 5:6on pens Club Africain Tunis Club Africain
Matchday 7 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:0 FC Samtredia FC Samtredia
  Saburtalo FC Saburtalo 2:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
Matchday 8 Jeju Utd. Jeju United FC 0:1 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
  Incheon Utd. Incheon United FC 2:3 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 0:0 Ulsan Hyundai Ulsan
Matchday 24 NK Fuzinar NK Fuzinar 2:4 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NS Mura NS Mura 3:0 NK Dekani NK Dekani
Matchday 6 ATL UTD 2 Atlanta United 2 1:1 Louisville City FC Louisville City
  Cincinnati FC Cincinnati 2:2 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
  Penn FC Penn FC 1:1 Charleston Battery Charleston
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 2:0 Real Monarchs SLC Real Monarchs
  Switchbacks FC Colorado Springs Switchbacks FC 0:0 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 0:1 Saint Louis FC St. Louis FC
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 2:2 Swope Park Rangers Swope Park
  Timbers 2 Portland Timbers 2 1:2 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 8 Ansan Greeners Ansan Greeners FC 3:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 0:0 Asan Mugunghwa FC Asan Mugunghwa
Matchday 35 Alloa Athletic Alloa Athletic FC 2:1 Ayr United FC Ayr United
Matchday 2 Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
Matchday 29 OJC Rosmalen OJC Rosmalen 1:0 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  JVC Cuijk JVC Cuijk 0:1 EVV Echt EVV Echt
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk 0:0 VV De Meern De Meern
  Westlandia RKVV Westlandia 4:2 KVV Quick '20 Quick '20
  Quick DH HV & CV Quick 0:2 Vitesse Arnhem U21 Vitesse U21
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 2:1 USV Hercules USV Hercules
  VV UNA VV UNA Veldhoven 2:0 HBS Craeyenhout HBS
  Be Quick 1887 Be Quick 1887 3:1 Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  Dongen VV Dongen 1:0 De Graafschap Doetinchem U21 De Graafs. U21
Final AZ Alkmaar AZ Alkmaar 0:3 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
Matchday 9 Santos Tartu FC Santos Tartu 2:2 Nomme Kalju FC U21 Nomme Kalju U21
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 1:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
Matchday 24 Los Andes Club Atlético Los Andes 2:2 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Almagro Club Almagro 2:1 Club SD Flandria Club Flandria
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 3:0 CD Morón CD Morón
  Quilmes Quilmes Atlético Club 1:1 CA Boca Unidos Boca Unidos
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 0:0 Club Atlético Mitre CA Mitre
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:1 Argentino Agropecuario Agropecuario
Matchday 22 Kayl-Tétange Union 05 Kayl-Tétange 1:4 FC 72 Erpeldange Erpeldange
  CS Grevenmacher CS Grevenmacher 1:3 FF Norden 02 FF Norden 02
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 2:0 Swift Hesperange Hesperange
  FC Mamer 32 FC Mamer 32 2:5 FC Blue Boys Muhlenbach Muhlenbach
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 0:3 US Rumelange US Rumelange
  Jeunesse Canach FC Jeunesse Canach 4:3 UN Käerjéng 97 UN Käerjéng 97
  Sandweiler US Sandweiler 1:5 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
Matchday 13 CA Atenas Club Atlético Atenas de San Carlos 3:1 CA Fénix CA Fénix
  Peñarol CA Peñarol 1:1 Club Nacional Nacional
  Boston River Club Atlético Boston River 3:2 Club Atlético Progreso Progreso
Matchday 10 Paide Paide Linnameeskond 1:3 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 7 Apol. Limassol Apollon Limassol 3:1 Anorthosis Famagusta Anorthosis
  AEK Larnaca AEK Larnaca 1:3 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
Matchday 11 Police Tero FC Police Tero FC 2:1 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:0 Buriram United Buriram Utd.
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 2:0 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Suphanburi FC Suphanburi FC 2:2 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
Matchday 5 Hougang Utd. Hougang United FC 1:1 Balestier Khalsa FC Balestier FC
  Geylang Geylang International FC 1:4 Home United FC Home Utd.
Matchday 37 Perugia AC Perugia Calcio 2:3 Ternana Calcio Ternana
  Pescara Delfino Pescara 1936 3:2 Spezia Calcio Spezia Calcio
Matchday 36 Triestina US Triestina 0:1 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Pordenone Pordenone Calcio 4:0 US Sambenedettese Sambenedettese
  Bassano FC Bassano 1903 0:1 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Ravenna Ravenna FC 2:0 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Fermana Fermana FC 1:1 Calcio Padova Padova
  Santarcangelo Santarcangelo Calcio 0:1 AC Renate Renate
  Südtirol FC Südtirol 3:2 Feralpisalò Feralpisalò
  Paganese Paganese Calcio 1926 1:2 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Siracusa Siracusa Calcio 1:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Cosenza Cosenza Calcio 0:3 Rende Calcio 1968 Rende
  Racing Fondi Racing Fondi 1:1 US Catanzaro Catanzaro
  Casertana Casertana FC 3:1 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Reggina Urbs Reggina 1914 2:0 SS Akragas Città dei Templi Akragas
  Monopoli SS Monopoli 1966 1:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Fidelis Andria Fidelis Andria 0:1 SS Matera Calcio Matera
Matchday 10 UdeConce Universidad Concepción 2:0 CD Everton CD Everton
  O'Higgins CD O'Higgins 2:2 CDP Curicó Unido Curicó
  La Calera Unión La Calera 6:1 Club Universidad de Chile U. de Chile
  CDUC CD Universidad Católica 1:0 Audax Italiano Audax Italiano
Matchday 32 Karagümrük Fatih Karagümrük 2:2 Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Kirklarelispor Kirklarelispor 2:2 Silivrispor Silivrispor
  Fethiyespor Fethiyespor 0:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:1 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Nazilli Bld. Nazilli Belediyespor 1:0 Pendikspor Pendikspor
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 0:0 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
  Altay Altay SK 3:1 Hacettepespor Hacettepe
  A. Selcukspor Konya Anadolu Selcukspor 3:0 Karsiyaka Karsiyaka
  Sivas Belediye Sivas Belediyespor 4:2 Körfez Spor Kulübü Körfez SK
  Mersin IY Mersin Idmanyurdu 1:2 Sariyer Sariyer
  Bucaspor Bucaspor 1:1 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 2:1 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld.
  Tuzlaspor Tuzlaspor 1:1 Eyüpspor Eyüpspor
  Keciörengücü Keciörengücü 0:0 Amed Sportif Faaliyetler Amed SK
  Hatayspor Hatayspor 1:1 Sancaktepe Belediyespor Sancaktepe
  Afyonspor Afjet Afyonspor 4:0 Kastamonuspor 1966 Kastamonu 1966
  Tokatspor Tokatspor 1:2 Inegölspor Inegölspor
Semi-Finals Chelsea Chelsea FC 2:0 Southampton FC Southampton
Matchday 36 Alcorcón AD Alcorcón 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  FC Barcelona B FC Barcelona B 2:3 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  CD Lugo CD Lugo 1:1 Lorca FC Lorca FC
  Cádiz CF Cádiz CF 0:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Granada CF Granada CF 3:3 Cultural Leonesa CyD Leonesa
Matchday 34 Tambov FK Tambov 3:1 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 0:3 Avangard Kursk Avangard Kursk
Matchday 30 Sportul Snagov CS Sportul Snagov 1:2 CF Chindia Targoviste Chindia
Matchday 35 Gil Vicente Gil Vicente FC 0:0 CD Nacional Nacional
  Santa Clara CD Santa Clara 2:0 FC Famalicão Famalicão
  Cova Piedade CD Cova Piedade 1:1 Varzim Sport Club Varzim
  Penafiel FC Penafiel 1:0 UD Oliveirense Oliveirense
  Braga B SC Braga B 2:2 Académico Viseu FC Académico Viseu
  Leixões Leixões SC 2:2 FC Arouca Arouca
Matchday 32 Samsunspor Samsunspor 2:2 Denizlispor Denizlispor
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 4:0 Gazisehir Gaziantep FK Gazisehir
  Adana Demirspor Adana Demirspor 2:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:0 Giresunspor Giresunspor
  Balikesirspor Balikesirspor 1:1 Ümraniyespor Ümraniyespor
Matchday 29 PFK Sumy PFK Sumy 0:2 Desna Chernihiv Desna
  Cherkashchyna Cherkashchyna Akademia 2:1 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
  Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv 2:0 Zhemchuzhyna Odessa Zhemchuzhyna O.
  Kremin Kremin Kremenchuk 2:0 Hirnyk-Sport Horishni Plavni Hirnyk-Sport
  Naftovyk Naftovyk-Ukrnafta Okhtyrka 1:1 Balkany Zoria Balkany Zoria
  FK Inhulets FK Inhulets Petrove 1:0 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 30 FC Winterthur FC Winterthur 0:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Wohlen FC Wohlen 2:2 FC Vaduz FC Vaduz
  FC Chiasso FC Chiasso 0:2 FC Aarau FC Aarau
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 2:4 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
Matchday 27 AO Trikala AO Trikala 3:0 PS Veria PS Veria
  GS Kallithea GS Kallithea 3:0 AO Acharnaikos Acharnaikos
  Ap. Larisas Apollon Larisas 0:1 Panachaiki Patras Panachaiki
  Apollon Pontou Apollon Pontou 0:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  Anag. Karditsas Anagennisi Karditsas 1:0 Panserraikos Panserraikos
  Eginiakos PAE Eginiakos 2:0 AE Sparti AE Sparti
  Panegialios Panegialios GS 1:0 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Ergotelis GS Ergotelis 4:1 AE Karaiskakis Artas AE Karaiskakis
Matchday 5 AFC Tubize AFC Tubize 1:3 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 24 SK Prevysov SK Prevysov 1:0 FK Dobrovice FK Dobrovice
  SK Nymburk SK Polaban Nymburk 0:2 SK Viktorie Jirny Viktorie Jirny
  Zapy SK Zapy 1:0on pens SK Benesov SK Benesov
Matchday 22 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 3:2 FK Mohelnice FK Mohelnice
  Velke Mezirici FC Velke Mezirici 4:1 TJ Valasske Mezirici Val. Mezirici
Matchday 23 Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 0:1 FK Pardubice FK Pardubice
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 Slezsky FC Opava SFC Opava
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 4:1 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 1:0 FK Ustí nad Labem Ustí nad Labem
Matchday 4 Strømmen IF Strømmen IF 3:0 Levanger FK Levanger FK
  Viking FK Viking Stavanger 4:0 Asane Fotball Asane Fotball
  Nest-Sotra IL Nest-Sotra IL 0:3 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Florö SK Florö SK 1:4 Notodden FK Notodden
  Aalesund Aalesunds FK 4:0 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Sogndal Sogndal IL 4:1 Kongsvinger IL Kongsvinger
  FK Jerv FK Jerv 0:0 Mjøndalen IF Mjøndalen
Matchday 2 Alta IF Alta IF 2:1 Hönefoss BK Hönefoss
  Nybergsund Nybergsund 0:5 Raufoss IL Raufoss IL
  Stabaek IF II Stabaek IF II 1:2 Fram Larvik Fram Larvik
  Asker Asker Fotball 5:1 FK Mjölner Mjølner
  Arendal Fotball Arendal Fotball 2:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Brattvag IL Brattvag IL 1:4 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Egersunds IK Egersunds IK 0:0 Bryne FK Bryne FK
Matchday 4 Jönköping Jönköpings Södra IF 0:1 Östers IF Östers IF
  Norrby Norrby IF 0:2 Gefle IF Gefle
  Falkenberg Falkenbergs FF 3:1 IK Frej Frej
Matchday 23 FK Bezanija FK Bezanija 2:0 FK Buducnost Dobanovci Dobanovci
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 0:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 2:0 CSK Pivara Celarevo CSK Celarevo
Matchday 27 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
Matchday 24 Drweca NML Drweca Nowe Miasto Lubawskie 0:0 Victoria Sulejowek Victoria Sulejowek
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:1 LKS Lomza LKS Lomza
  Legia II Legia Warsaw II 3:1 MKS Mazur Elk Mazur Elk
  Bielsk Podlaski Tur Bielsk Podlaski 2:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Pogon II Pogon Szczecin II 3:3 Unia Solec Kujawski Unia Solec
  Elana Torun Elana Torun 2:0 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
Matchday 3 Djursholm U19 FC Djursholm U19 1:3 Djurgardens IF U19 Djurgardens U19
  Sollentuna U19 Sollentuna FK U19 0:4 Täby FK U19 Täby U19
  Kalmar U19 Kalmar FF U19 4:1 Falkenbergs FF U19 Falkenberg U19
  Helsingborg U19 Helsingborgs IF U19 1:2 Mjällby AIF U19 Mjällby U19
Matchday 6 Tobol Kostanay Tobol Kostanay 1:1 Akzhayik Uralsk Akzhayik
  Kyzyl-Zhar Kyzyl-Zhar SK Petropavlovsk 1:1 FK Atyrau Atyrau
  Shakhter K. Shakhter Karaganda 1:1 FK Aktobe Aktobe
  Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 2:1 Irtysh Pavlodar Irtysh
  Kairat Almaty Kairat Almaty 4:1 Kaysar Kyzylorda Kaysar
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 1:2 FC Astana FC Astana
Matchday 27 FK Ibar FK Ibar 1:0 OSK Igalo OSK Igalo
  Otrant-Olympic FK Otrant-Olympic Ulcinj 2:2 FK Berane FK Berane
  FK Bokelj FK Bokelj 0:1 Mladost Lješkopolje 1970 Mladost Lješ
  Jedinstvo Bijelo Polje Jedinstvo Bijelo Polje 4:1 FK Cetinje FK Cetinje
  FK Lovcen FK Lovcen Cetinje 5:0 FK Celik Niksic