For using this site, please activate JavaScript.

Matches May 11, 2019

Matchday 32 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 0:7 Niendorfer TSV Niendorfer TSV
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 3:4 HSV Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-U.
Matchday 33
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:2 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Hannover 96 Hannover 96 3:0 SC Freiburg SC Freiburg
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:1 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:4 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
RB Leipzig RB Leipzig 0:0 Bayern Munich Bayern Munich
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 3:0 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 0:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
FC Augsburg FC Augsburg 3:4 Hertha BSC Hertha BSC
Matchday 37
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:1 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 3:2 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 1:0 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 5:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Unterhaching SpVgg Unterhaching 3:0 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
Preußen Münster Preußen Münster 1:4 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
Hallescher FC Hallescher FC 1:0 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 2:0 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 2:1 VfR Aalen VfR Aalen
 
SV Meppen SV Meppen 0:1 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Matchday 5 Lusitanos FC Lusitanos 0:0 UE Escale Santa Coloma Santa Coloma
  FC Encamp FC Encamp 4:1 FC Ordino FC Ordino
Matchday 36 Atalanta Atalanta BC 2:1 Genoa CFC Genoa
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:2 SS Lazio Lazio
  Fiorentina ACF Fiorentina 0:1 AC Milan AC Milan
  SCO Angers SCO Angers 1:2 Paris Saint-Germain Paris SG
  SC Amiens SC Amiens 0:0 FC Toulouse Toulouse
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 1:0 AS Monaco Monaco
  SM Caen SM Caen 3:2 Stade Reims Reims
  Dijon FCO Dijon 2:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  OGC Nice OGC Nice 1:1 FC Nantes FC Nantes
Matchday 30
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:2 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
TSV Hartberg TSV Hartberg 2:1 SV Mattersburg SV Mattersburg
 
Rapid Vienna Rapid Vienna 1:0 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Matchday 28 Enisey Enisey Krasnoyarsk 0:4 FK Krasnodar Krasnodar
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 2:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Akhmat II Akhmat Grozny II 1:2 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Spartak II Spartak Moskow II 1:0 FK Ufa II Ufa II
  Zenit II Zenit St. Petersburg II 1:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
Matchday 33
NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:2 FC Zürich FC Zürich
 
FC Thun FC Thun 1:0 FC Lugano FC Lugano
Matchday 9 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 1:5 FCSB FCSB
Matchday 32 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 1:2 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 0:0 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 2:1 Caykur Rizespor U19 C. Rizespor U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:4 Göztepe U19 Göztepe U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 1:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  BB Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 1:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 1:6 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 5:1 Kayserispor U19 Kayserispor U19
  Akhisarspor U19 Akhisarspor U19 0:4 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  C. Rizespor U21 Caykur Rizespor U21 0:8 Galatasaray SK U21 Galatasaray U21
  Fenerbahce U21 Fenerbahce SK U21 2:1 Akhisarspor U21 Akhisarspor U21
  Besiktas U21 Besiktas JK U21 2:1 Alanyaspor U21 Alanyaspor U21
  Göztepe U21 Göztepe U21 0:0 Sivasspor U21 Sivasspor U21
  C. Rizespor Caykur Rizespor 2:3 Galatasaray SK Galatasaray
  Fenerbahce Fenerbahce SK 2:1 Akhisarspor Akhisarspor
  Göztepe Göztepe 3:3 Sivasspor Sivasspor
Matchday 33 Portimonense Portimonense SC 3:2 CS Marítimo Marítimo
  Santa Clara CD Santa Clara 4:4 CD Feirense Feirense
  Boavista Boavista Porto FC 4:2 SC Braga Braga
  Sporting CP Sporting CP 1:1 CD Tondela Tondela
Matchday 9 FC Hermannstadt FC Hermannstadt 1:0 Concordia Chiajna Chiajna
  FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 4:0 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Quarter-Finals 2nd leg Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 1:1 Ayr United FC Ayr United
Matchday 4 Livingston FC Livingston FC 0:1 Dundee FC Dundee FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 2:0 Motherwell FC Motherwell FC
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 1:0 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 6 FK Mariupol FK Mariupol 2:0 FK Lviv FK Lviv
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 1:1 Zorya Luhansk Zorya Luhansk
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 2:1 FK Oleksandria FK Oleksandria
Matchday 2 SK Deinze KMSK Deinze 3:0 KVV Thes Sport Thes Sport
  RE Virton Royal Excelsior Virton 3:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  SFC Opava Slezsky FC Opava 3:2 FK Dukla Prag FK Dukla Prague
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:0 MFK Karvina MFK Karvina
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 0:0 1.FC Slovácko Slovácko
  FK Jablonec FK Jablonec 2:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Sparta Praha AC Sparta Praha 1:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
Matchday 7 Lillestrøm SK Lillestrøm SK 1:1 Rosenborg BK Rosenborg BK
Matchday 8 Östersund Östersunds FK 1:1 BK Häcken Häcken
  Kalmar FF Kalmar FF 1:0 Helsingborgs IF Helsingborg
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 0:0 Falkenbergs FF Falkenberg
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:2 Örebro SK Örebro SK
First Round Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 6:3 on pens FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Indjija FK Indjija 2:1 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
Matchday 36 Macva FK Macva Sabac 0:0 FK Rad Rad
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 FK Partizan Belgrade Partizan
  Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 2:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Vozdovac FK Vozdovac 1:0 OFK Backa Backa
  Mladost FK Mladost Lucani 1:1 FK Cukaricki Cukaricki
  Zemun FK Zemun 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Napredak FK Napredak Krusevac 3:3 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
Matchday 33 NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 0:4 NK Osijek NK Osijek
  HNK Rijeka HNK Rijeka 0:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 7 FC Honka FC Honka 1:1 Vaasan Palloseura VPS
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:0 FC Lahti FC Lahti
  HJK Helsinki HJK Helsinki 2:2 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
Matchday 3 AC Barca AC Barca 2:2 SC Riverball SC Riverball
Matchday 35 Slask Wroclaw Slask Wroclaw 2:1 Wisla Plock Wisla Plock
  Miedz Legnica Miedz Legnica 0:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Cracovia Kraków Cracovia Kraków 1:0 Lech Poznan Lech Poznan
Matchday 28 Litex Lovetch FC Litex Lovetch 1:2 PFC Montana PFC Montana
  Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 2:0 OFK Pomorie Pomorie
  PFK Nesebar PFK Nesebar 3:0 Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 2:1 Chernomorets Balchik C. Balchik
  Kariana Erden Kariana Erden 2:0 PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
Matchday 33 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
  CSKA Sofia CSKA Sofia 0:0 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 32 NK Krsko NK Krsko 0:3 NS Mura NS Mura
  NK Maribor NK Maribor 0:3 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  Honvéd Budapest Honvéd FC 4:4 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 4:2 MTK Budapest MTK Budapest
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Szombathelyi Haladás Haladás
  Paksi FC Paksi FC 1:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Újpest FC Újpest FC 0:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 Debreceni VSC Debrecen
Matchday 8 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 6:2 MSK Zilina MSK Zilina
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 0:3 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 3:4 SKF Sered SKF Sered
  Spartak Trnava Spartak Trnava 3:1 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  FC Nitra FC Nitra 2:3 FK Senica FK Senica
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:1 AS Trencin AS Trencin
Matchday 26 Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 1:2 FSV Bernau FSV Bernau
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 2:2 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 2:2 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 1:3 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  GW Brieselang Grün-Weiß Brieselang 0:2 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  BSC Preußen 07 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow 0:2 1.FC Frankfurt (Oder) 1.FC Frankfurt
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:1 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
Matchday 33 SpVgg Weiden SpVgg SV Weiden 1:2 SV Donaustauf SV Donaustauf
  SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 0:2 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  FC Tegernheim FC Tegernheim 6:0 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  SV Etzenricht SV Etzenricht 8:0 SV Hutthurm SV Hutthurm
  SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd 0:1 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  VfB Bach VfB Bach 2:5 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  TSV Kareth TSV Kareth-Lappersdorf 3:2 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach
  1.FC Passau 1.FC Passau 0:1 ASV Cham ASV Cham
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 5:1 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  TSV Kornburg TSV Kornburg 3:2 SV Friesen SV Friesen
  Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg 5:0 SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz
  Quelle Fürth SG Quelle Fürth 3:1 1.FC Herzogenaurach 1.FC H'aurach
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 2:0 FC Coburg FC Coburg
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 3:1 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 3:0 TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld
  SV Mitterteich SV Mitterteich 1:0 SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 0:2 1.SC Feucht 1.SC Feucht
Matchday 29 Feuchtwangen TuS Feuchtwangen 1:1 SC Aufkirchen SC Aufkirchen
  Schwebenried DJK Schwebenried 0:1 Viktoria Kahl Viktoria Kahl
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 3:5 TuS Röllbach TuS Röllbach
  ASV Rimpar ASV Rimpar 0:2 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  TSV Karlburg TSV Karlburg 3:0 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  TG Höchberg TG Höchberg 3:0 Alemannia Haibach Alem. Haibach
  Erlenbach SV Erlenbach 1:3 TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt 3:5 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
Matchday 33 Pfarrkirchen TuS 1860 Pfarrkirchen 1:3 ASV Dachau ASV Dachau
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 0:1 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 2:0 FC Moosinning FC Moosinning
  Simbach ASCK Simbach 0:3 TSV 1880 Wasserburg TSV Wasserburg
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 2:1 SC Eintracht Freising SE Freising
  TSV Grünwald TSV Grünwald 1:1 FC Töging FC Töging
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:0 TSV Neuried TSV Neuried
  TSV Kastl TSV Kastl 3:0 TSV Bogen TSV Bogen
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 2:1 SV Erlbach SV Erlbach
Matchday 27 Woltmershausen TS Woltmershausen 4:0 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
Matchday 28 FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 3:0 TSG Concordia Schönkirchen C. Schönkirchen
  Oldenburger SV Oldenburger SV 4:1 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  Phönix Lübeck 1.FC Phönix Lübeck 4:3 SpVg Eidertal Molfsee SpVg Eidertal
Matchday 27 Rotenburger SV Rotenburger SV 1:0 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  TuSG Ritterhude TuSG Ritterhude 0:3 SV Blau-Weiß Bornreihe BW Bornreihe
Matchday 32 B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 1:0 SV Auersmacher Auersmacher
  Quierschied SpVgg Quierschied 3:2 FV Eppelborn FV Eppelborn
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:1 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
Matchday 28 Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 1:2 MTSV Hohenwestedt Hohenwestedt
  Osterrönfeld Osterrönfelder TSV 4:1 IF Stjernen Flensborg IF Stjernen
  BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel 1:7 Husumer SV Husumer SV
  TSV Altenholz TSV Altenholz 6:2 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
Matchday 31 SC Gitter SC Gitter 2:1 Lehndorfer TSV Lehndorfer TSV
Matchday 27 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 3:0 OSV Hannover OSV Hannover
  MTV Almstedt MTV Almstedt 2:1 SV Brigitta-Elwerath Steimbke SV BE Steimbke
Matchday 25 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 0:0 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  Großenhainer FV Großenhainer FV 1990 1:3 FC Grimma FC Grimma
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 0:0 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  Eintr. Niesky FV Eintracht Niesky 4:0 SSV Markranstädt Markranstädt
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 3:00 PM SV Olbernhau SV Olbernhau
  FSV Martinroda FSV Martinroda 2:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 1:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 1:2 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Schott Jena SV Schott Jena 3:0 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 1:2 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:0 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 2:1 VfL Meiningen VfL Meiningen
Matchday 26 TSV Essingen TSV Essingen 1:0 Calcio Leinfelden-Echterdingen L-Echterdingen
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 0:1 VfL Nagold VfL Nagold
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 4:0 FV Löchgau FV Löchgau
  Olymp. Laupheim FV Olympia Laupheim 0:1 TSG Tübingen TSG Tübingen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 7:0 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 3:1 VfB Neckarrems VfB Neckarrems
Matchday 32 FSV Fernwald FSV Fernwald 5:0 TSV Bicken TSV Bicken
  Langenaubach SSV Langenaubach 2:5 VfB Marburg VfB Marburg
  SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege 0:8 OSC Vellmar OSC Vellmar
  SSV Sand SSV Sand 0:4 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
  SV Altwiedermus SV Altwiedermus 0:3 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
Matchday 28 SV Pastow SV Pastow 4:0 FSV Malchin FSV Malchin
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 3:0 TSV 1860 Stralsund TSV Stralsund
  MSV Pampow MSV Pampow 10:0 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  Grimmener SV Grimmener SV 0:3 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 4:1 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:2 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  TSV Bützow TSV Bützow 3:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
Matchday 27 Haldensleber SC Haldensleber SC 1:1 SV Kelbra SV Kelbra
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 2:0 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 3:0 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 0:1 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
  IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 3:0 SG Rot-Weiß Thalheim RW Thalheim
Matchday 28 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 3:1 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  SV Morlautern SV Morlautern 2:1 TuS Marienborn TuS Marienborn
Matchday 4 Fluminense Fluminense Football Club 0:1 Botafogo Rio de Janeiro Botafogo
Matchday 11 Vancouver Vancouver Whitecaps FC 1:0 Portland Timbers Timbers
  Cincinnati FC Cincinnati 2:1 Montreal Impact Montreal Impact
  FC Dallas FC Dallas 1:3 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Toronto FC Toronto FC 1:2 Philadelphia Union Philadelphia
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 0:2 New York City FC NYCFC
Matchday 1 Tulsa Athletic Tulsa Athletic 9:00 PM FC Wichita FC Wichita
  Atlantic City Atlantic City FC 7:00 PM West Chester United SC West Chester
  New Jersey Copa New Jersey Copa FC 10:30 PM Hershey FC Hershey
Matchday 3 Rough Diamonds Greater Lowell Rough Diamonds 11:00 PM Kingston Stockade FC Kingston
  Panthers Central Florida Panthers SC 12:00 AM Miami FC Miami FC
Matchday 11 Sagan Tosu Sagan Tosu 3:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 3:0 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
Matchday 13 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 3:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 2:2 Omiya Ardija Omiya Ardija
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:0 Mito HollyHock Mito HollyHock
Matchday 29 Al-Raed Al-Raed 0:0 Al-Feiha FC Al-Feiha
  Al-Hazm Al-Hazm 0:3 Al-Nassr FC Al-Nassr
  Faisaly Al-Faisaly Harmah 1:4 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Al-Batin Al-Batin 0:1 Ohod Al-Medina Ohod Al-Medina
  Shabab Al-Shabab Riyadh 0:0 Al-Taawon Taawon
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 6:2 Al-Fateh Al-Fateh
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 4:0 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Al-Ettifaq Al-Ettifaq 0:1 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 3 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 2:2 UMF Grindavík Grindavík
  Valur Valur Reykjavík 1:2 ÍA Akranes ÍA Akranes
Matchday 2 Haukar Haukar Hafnarfjördur 0:0 UMF Víkingur Ólafsvík Víkingur Ó.
  Njardvik UMF Njardvik 0:2 Thór Akureyri Thór
  Magni ÍF Magni Grenivík 1:3 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
Matchday 29 Celik U17 NK Celik Zenica U17 2:0 NK GOSK Gabela U17 GOSK U17
  Siroki B. U17 NK Siroki Brijeg U17 3:0 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 23 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 3:0 NK Celik Zenica U19 NK Celik U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 5:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
Matchday 31 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 1:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 0:1 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  Celik Zenica NK Celik Zenica 0:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  FK Tuzla City FK Tuzla City 1:0 FK Sarajevo FK Sarajevo
Matchday 24 Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 3:1 Ajman Club Ajman Club
  Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 3:2 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
  Dibba Fujairah Dibba Al-Fujairah 0:2 Al-Ain FC Al-Ain FC
Matchday 18 Metropolitanos Metropolitanos FC 0:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Carabobo FC Carabobo FC 1:1 Mineros de Guayana Mineros
Matchday 26 Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 1:0 FK Igman Konjic FK Igman
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:2 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  HNK Capljina HNK Capljina 2:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Velez Mostar FK Velez Mostar 3:0 HNK Orasje HNK Orasje
  NK Visoko NK Bosna Visoko 1:5 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:1 NK Vitez NK Vitez
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 3:2 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
Matchday 10 Riteriai FK Riteriai 1:0 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:3 Suduva Marijampole Suduva
Matchday 7 Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev 0:3 Neman Grodno Neman Grodno
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 2:1 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Dynamo Brest Dynamo Brest 4:0 FK Gorodeya Gorodeya
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 FK Slutsk FK Slutsk
Matchday 27 NA Hussein Dey NA Hussein Dey 0:0 ES Sétif ES Sétif
  CS Constantine CS Constantine 2:0 JS Kabylie JS Kabylie
  MO Béjaïa MO Béjaïa 1:0 Paradou AC Paradou AC
  DRB Tadjenanet DRB Tadjenanet 0:0 MC Oran MC Oran
  USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:0 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 0:0 CR Belouizdad CR Belouizdad
  USM Alger USM Alger 3:1 Olympique de Médéa O Médéa
  JS Saoura JS Saoura 4:3 MC Algiers MC Algiers
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 3:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 1:3 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 1:3 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 2:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Matchday 32 Petrojet Petrojet 0:1 Tala'ea El Gaish Gaish
  Ahly El Ahly Cairo 1:0 Smouha SC Smouha
Quarter-Finals Esperance Esperance Tunis 3:1 US Monastir US Monastir
  US Bousalem Union Sportive Bousalem 2:3 Stade Gabèsien Stade Gabèsien
Matchday 12 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 2:1 FC Dila Gori FC Dila
  Chikhura Chikhura Sachkhere 1:0 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 3:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 11 Incheon Utd. Incheon United FC 0:1 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
  FC Seoul FC Seoul 2:1 Daegu FC Daegu FC
Matchday 27 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 0:0 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Dekani NK Dekani 4:5 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Krka NK Krka 2:1 NK Rogaska NK Rogaska
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 1:1 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  Beltinci ND Beltinci 3:2 NK Ankaran Hrvatini NK Ankaran
  NK Radomlje NK Radomlje 2:1 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
Matchday 10 Hartford Hartford Athletic 1:2 Memphis 901 FC Memphis 901 FC
  Bold FC Austin Bold FC 2:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 3:1 Rio Grande Valley FC Toros RGV FC Toros
Matchday 11 Cheonan City Cheonan City FC 2:2 Busan Transportation Corporation FC Busan TC FC
  Daejeon Korail Daejeon Korail FC 1:1 Gimhae City FC Gimhae City
  Gyeongju KHNP Gyeongju KHNP FC 2:0 Gangneung City FC Gangneung City
  Mokpo City Mokpo City FC 0:0 Changwon City FC Changwon City
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 1:1 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons FC 1:2 Suwon FC Suwon FC
Matchday 7 North Texas SC North Texas Soccer Club 4:1 Orlando City B Orlando B
Matchday 32 Noordwijk VV Noordwijk 4:3 VV DOVO Veenendaal DOVO
  SteDoCo VV SteDoCo 3:2 VV Eemdijk VV Eemdijk
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 2:3 ONS Sneek ONS Sneek
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 4:3 Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Harkemase Boys Harkemase Boys 4:0 FC Lisse FC Lisse
  Groningen U21 FC Groningen U21 2:0 SJC Noordwijk SJC Noordwijk
  Quick Boys Quick Boys 0:2 VVOG Harderwijk VVOG
  ASWH ASWH Ambacht 4:1 Achilles '29 Achilles '29
  De Dijk ASV De Dijk 1:9 HSV Hoek Hoek
Matchday 3 Bragantino Clube Atlético Bragantino (SP) 3:0 AC Goianiense (GO) Atlético-GO
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:0 América Futebol Clube (MG) América-MG
  Sport Recife Sport Club do Recife 0:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 32 SV TEC SV TEC Tiel 1:1 KVV Quick '20 Quick '20
Matchday 26
SV Ried SV Ried 2:0 SV Lafnitz SV Lafnitz
Matchday 10 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 0:4 FC Elva FC Elva
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 0:2 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
Final PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 1:0 AEK Athens AEK Athens
Matchday 12 Progreso Club Atlético Progreso 3:0 CA Fénix CA Fénix
  Defensor Defensor Sporting Club 1:1 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Wanderers Montevideo Wanderers 0:3 Club Atlético Boston River Boston River
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 0:5 Danubio FC Danubio FC
  Juventud Juventud de Las Piedras 0:0 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC 2:0 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Racing Club Racing Club de Montevideo 1:0 Cerro Largo FC Cerro Largo
Matchday 10 FCI Levadia FCI Levadia 7:0 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 9 AEL Limassol AEL Limassol 5:2 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  Omonia Nikosia Omonia Nicosia 1:2 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
Matchday 13 AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 1:0 Universitario de Deportes Universitario
  Sport Boys Sport Boys Callao 3:2  Carlos A. Mannucci Mannucci
  Binacional Deportivo Binacional 3:1 CD Unión Comercio Unión Comercio
Matchday 16 Waterford FC Waterford FC 3:3 Sligo Rovers Sligo Rovers
Matchday 12 Longford Town Longford Town FC 0:1 Cabinteely FC Cabinteely
Matchday 11 Rakhine Utd. Rakhine United FC 0:0 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
  Yangon Utd. Yangon United FC 1:2 Shan United FC Shan Utd.
  FC Dagon FC Dagon 2:3 FC Chinland FC Chinland
Matchday 10 Buriram Utd. Buriram United 2:0 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Chonburi FC Chonburi FC 3:3 Trat FC Trat FC
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 0:3 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:0 PTT Rayong PTT Rayong
Matchday 11 Geylang Geylang International FC 1:3 Brunei DPMM FC DPMM FC
  Young Lions Garena Young Lions 0:2 Warriors FC Warriors FC
Matchday 2 Cliftonville Cliftonville FC 2:0 AET Glentoran FC Glentoran
Matchday 6 Smiltene FK Smiltene/BJSS 6:2 Grobinas SC Grobinas
  FK Auda FK Auda Kekava 1:0 FC New Project New Project
  Rezeknes FA Rezeknes FA 6:0 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
  Super Nova SK Super Nova 0:1 FK Tukums 2000 Tukums
  Dinamo Riga Dinamo Riga/Staicele 1:3 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
Matchday 38 Pescara Delfino Pescara 1936 2:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Palermo SSD Palermo 2:2 AS Cittadella Cittadella
  Lecce US Lecce 2:1 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Perugia AC Perugia Calcio 3:1 US Cremonese Cremonese
  Carpi Carpi FC 1909 2:3 Venezia FC Venezia
  Hellas Verona Hellas Verona 2:1 Foggia Calcio Foggia
  Crotone FC Crotone 3:0 Ascoli Calcio Ascoli
  Padova Calcio Padova 1:1 AS Livorno AS Livorno
  Brescia Brescia Calcio 2:3 Benevento Calcio Benevento
Matchday 12 Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 0:1 Huachipato FC Huachipato FC
  CD Iquique Club Deportes Iquique 1:0 Unión La Calera La Calera
  Curicó CDP Curicó Unido 2:1 CD O'Higgins O'Higgins
  Colo Colo CSD Colo Colo 2:1 CD Palestino CD Palestino
Group 1 Virtus Entella Virtus Entella 0:0 Pordenone Calcio Pordenone
Matchday 38 Sporting Gijón Sporting Gijón 0:0 CD Lugo CD Lugo
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 2:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
  CD Numancia CD Numancia 2:0 AD Alcorcón Alcorcón
  Extremadura Extremadura UD 0:3 Real Zaragoza Real Zaragoza
Semi-Finals 1st Leg Aston Villa Aston Villa 2:1 West Bromwich Albion West Brom
  Derby Derby County 0:1 Leeds United Leeds
Final Fylde AFC Fylde 0:3 Salford City Salford
Matchday 36 Luch Luch Vladivostok 2:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 2:1 FK Tyumen Tyumen
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 3:1 Mordovia Saransk Mordovia
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3:0 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Avangard Kursk Avangard Kursk 2:1 FC Sochi Sochi
  Armavir FK Armavir 0:1 Sibir Novosibirsk Sibir
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Baltika Baltika Kaliningrad 1:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
Matchday 34 Aerostar Bacau Aerostar Bacau 1:0 ACS Poli Timisoara Poli Timisoara
  Viitorul Tg.Jiu ACS Viitorul Tg. Jiu 3:3 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 6:0 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  Luceafarul Luceafarul Oradea 1:0 ASC Daco-Getica Bukarest Daco-Getica
  Petr. Ploiesti Petrolul Ploiesti 9:1 Dacia Unirea Braila Braila
  Chindia CF Chindia Targoviste 6:0 CS Balotesti CS Balotesti
  ASU Poli ASU Poli 2:2 Academica Clinceni Ac. Clinceni
Matchday 27 Stavropol Dinamo Stavropol 1:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Druzhba Maikop Druzhba Maikop 0:2 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  SKA Rostov SKA Rostov-na-Donu 3:0 Viktor Ponedelnik Football Akademia V. Ponedelnik
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 1:1 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:2 Urozhay Krasnodar Urozhay
Matchday 23 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 2:2 FK Ufa 2 FK Ufa 2
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 1:0 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 4:0 Lada Togliatti Lada Togliatti
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 3:1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  Syzran-2003 Syzran-2003 1:3 Nosta Novotroitsk Nosta
  Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk 0:3 Veles Moskau Veles Moskau
  Kolomna FK Kolomna 2:2 FK Murom Murom
  Leningradets FK Leningradets 0:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 0:0 Chertanovo 2 Moskau Chertanovo 2
  Pskov-747 Pskov-747 1:0 FK Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Kazanka Lokomotiv-Kazanka Moskow 3:2 Torpedo Vladimir Torpedo Vl.
  Khimki 2 FK Khimki 2 1:1 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Sokol Saratov Sokol Saratov 1:0 FK Kaluga FK Kaluga
  FK Ryazan FK Ryazan 3:0 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 1:3 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Strogino Moscow Strogino Moscow 1:2 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Saturn Saturn Ramenskoe 2:0 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
Matchday 33 Leixões Leixões SC 1:1 FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Benfica B SL Benfica B 2:2 Vitória Guimarães SC B Guimarães B
  Académico Viseu Académico Viseu FC 2:1 FC Penafiel Penafiel
  Arouca FC Arouca 2:1 Estoril Praia Estoril
  Eskisehirspor Eskisehirspor 0:3 Adanaspor Adanaspor
 
Elazigspor Elazigspor 0:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
Matchday 28 Avanhard K. Avanhard Kramatorsk 3:0 Zirka Kropyvnytskyi Zirka
  Rukh Lviv Rukh Lviv 4:0 Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes V.
  Hirnyk-Sport Hirnyk-Sport Horishni Plavni 1:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Prykarpattia PFK Prykarpattia Ivano-Frankivsk 4:0 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 4:0 PFK Sumy PFK Sumy
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 1:2 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
Matchday 33 SC Kriens SC Kriens 1:2 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:2 FC Aarau FC Aarau
  FC Vaduz FC Vaduz 1:0 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Chiasso FC Chiasso 2:1 FC Rapperswil-Jona Rapperswil-Jona
Matchday 16 PAS U19 PAS Giannina U19 2:4 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 1:1 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 2:0 Panionios Athen U19 Panionios U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 2:0 APO Levadiakos U19 Levadiakos U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 2:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 2:0 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
Matchday 25 Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 2:3 AC Sparta Prag U19 Sparta Prag U19
  Karvina U19 MFK Karvina U19 2:3 on pens 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 5:0 FK Dukla Prag U19 Dukla Prag U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 0:6 FC Zbrojovka Brno U19 Z. Brno U19
  Ostrava U19 FC Banik Ostrava U19 1:2 FC Zlin U19 FC Zlin U19
  Olomouc U19 SK Sigma Olomouc U19 0:1 on pens FC Vysocina Jihlava U19 Jihlava U19
  1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 3:1 SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19
Matchday 27 SK Benesov SK Benesov 2:1 FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  SK Prevysov SK Prevysov 3:4 on pens FK Olympia Radotin Olympia
  Slovan Velvary Slovan Velvary 2:1 on pens TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  FK Dobrovice FK Dobrovice 1:0 on pens SK Zapy SK Zapy
Matchday 24 Jiskra Rymarov TJ Jiskra Rymarov 2:1 FK Hodonin Hodonin
  Dolni Benesov FC MSA Dolni Benesov 1:0 FC Hlucin FC Hlucin
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 2:2 SK Lisen SK Lisen
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 4:3 SK Spartak Hulin Hulin
Matchday 28 Chrudim MFK Chrudim 2:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 4:0 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 2:2 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo
  Vitkovice MFK Vitkovice 2:4 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Matchday 7 Sogndal Sogndal IL 4:2 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
Matchday 5 Sola FK Sola FK 2:3 Nardo FK Nardo FK
  Byasen Byasen Trondheim 0:1 Fredrikstad FK Fredrikstad
  Arendal Fotball Arendal Fotball 3:0 Moss FK Moss FK
  Asker Asker Fotball 0:0 Grorud IL Grorud IL
  Kjelsas IL Kjelsas IL 1:1 Baerum SK Baerum SK
  Oppsal Fotball Oppsal IF Fotball 1:4 Fram Larvik Fram Larvik
  Asane Fotball Asane Fotball 0:0 Florö SK Florö SK
Matchday 7 Trelleborg Trelleborgs FF 0:1 Halmstads BK Halmstad
  Brommapojkarna IF Brommapojkarna 2:3 Degerfors IF Degerfors
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 2:0 Dalkurd FF Dalkurd
  Örgryte Örgryte IS 1:1 Jönköpings Södra IF Jönköping
Matchday 24 NK Zadar NK Zadar 2:1 NK Osijek II NK Osijek II
  HNK Sibenik HNK Sibenik 2:1 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
Matchday 3 AC Oulu AC Oulu 0:0 FC Haka FC Haka
  MYPA Myllykosken Pallo -47 1:2 AC Kajaani AC Kajaani
  MuSa Musan Salama 1:1 FF Jaro FF Jaro
Matchday 33 Warta Poznan Warta Poznan 0:1 GKS Katowice GKS Katowice
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 3:1 Odra Opole Odra Opole
  Bytovia Bytow Bytovia Bytow 1:1 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 2:1 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:2 Rakow Czestochowa Rakow
  Stal Mielec Stal Mielec 5:4 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  LKS Lodz LKS Lodz 2:0 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Garbarnia Garbarnia Krakow 0:2 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 26 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 2:1 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Ursus Warszawa Ursus Warszawa 2:0 LKS Lomza LKS Lomza
  Ruch W.M. Ruch Wysokie Mazowieckie 2:3 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 4:0 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 1:0 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  Victoria Sulejowek Victoria Sulejowek 1:2 MKS Mazur Elk Mazur Elk
Matchday 28 Wda Swiecie Wda Swiecie 0:3 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Swit Szczecin Swit Szczecin 2:0 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 4:1 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz 2:3 Polonia Sroda Wielkopolska Polonia Sroda
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 1:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Wierzyca Pelplin Wierzyca Pelplin 3:3 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 2:3 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Górnik Konin Górnik Konin 2:3 Lech Poznan II Lech Poznan II
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 0:2 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 1:1