For using this site, please activate JavaScript.

Matches May 18, 2019

Matchday 34
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 8:1 FC Augsburg FC Augsburg
 
Hertha BSC Hertha BSC 1:5 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 2:1 RB Leipzig RB Leipzig
 
Bayern Munich Bayern Munich 5:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
SC Freiburg SC Freiburg 5:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 0:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 4:2 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 38
FSV Zwickau FSV Zwickau 2:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 1:4 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 0:2 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 2:3 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 4:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:2 SV Meppen SV Meppen
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 1:1 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 2:3 Hallescher FC Hallescher FC
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 1:2 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
  Levante Levante UD 2:2 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 2:0 Real Sociedad Real Sociedad
  Real Valladolid Real Valladolid CF 0:2 Valencia CF Valencia
  Getafe Getafe CF 2:2 Villarreal CF Villarreal
 
Sevilla FC Sevilla FC 2:0 Athletic Bilbao Athletic
  SD Huesca SD Huesca 2:1 CD Leganés CD Leganés
  Alavés Deportivo Alavés 2:1 Girona FC Girona
  Celta de Vigo Celta de Vigo 2:2 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 37 Udinese Calcio Udinese Calcio 3:2 SPAL SPAL
  Genoa Genoa CFC 1:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Sassuolo US Sassuolo 0:0 AS Roma AS Roma
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 0:2 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Monaco AS Monaco 2:0 SC Amiens SC Amiens
  Toulouse FC Toulouse 2:5 Olympique Marseille Marseille
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:1 Stade Reims Reims
  Montpellier HSC Montpellier 1:1 FC Nantes FC Nantes
  Guingamp EA Guingamp 2:2 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Paris SG Paris Saint-Germain 4:0 FCO Dijon Dijon
  LOSC Lille LOSC Lille 5:0 SCO Angers SCO Angers
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3:0 OGC Nice OGC Nice
  Olympique Lyon Olympique Lyon 4:0 SM Caen SM Caen
Matchday 31
SCR Altach SC Rheindorf Altach 3:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 3:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 1:0 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 29 Ufa FK Ufa 0:2 FK Orenburg Orenburg
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:0 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 1:2 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Enisey II Enisey Krasnoyarsk II 1:1 Dinamo Moscow II Dinamo M II
  Ural II Ural Ekaterinburg II 3:1 Lokomotiv Moscow II Loko Moscow II
  Rostov II FK Rostov II 1:4 Zenit St. Petersburg II Zenit II
Matchday 10 CS U Craiova CS Universitatea Craiova 1:2 FC Viitorul FC Viitorul
Matchday 33 Göztepe U19 Göztepe U19 4:2 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 0:0 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 3:5 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 1:0 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 BB Erzurum U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 1:2 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 4:1 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 1:2 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 3:0 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 3:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Trabzonspor U21 Trabzonspor U21 1:0 Besiktas JK U21 Besiktas U21
  Antalyaspor U21 Antalyaspor U21 1:2 Yeni Malatyaspor U21 Y. Malatya U21
  Antalyaspor Antalyaspor 3:0 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Besiktas JK Besiktas
Matchday 34 Feirense CD Feirense 2:1 Desportivo Aves Desportivo Aves
  Marítimo CS Marítimo 0:1 Boavista Porto FC Boavista
  Vitória Setúbal Vitória Setúbal FC 1:3 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Benfica SL Benfica 4:1 CD Santa Clara Santa Clara
  FC Porto FC Porto 2:1 Sporting CP Sporting CP
Matchday 11 FC Poli Iasi FC Politehnica Iasi 1:1 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Chiajna Concordia Chiajna 0:2 Dinamo Bukarest Dinamo Bukarest
Matchday 5 Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 2:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Motherwell FC Motherwell FC 3:2 Livingston FC Livingston FC
  Dundee FC Dundee FC 2:3 St. Mirren FC St. Mirren
Matchday 7 Vorskla Vorskla Poltava 2:0 Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv
  Karpaty Karpaty Lviv 2:0 Desna Chernihiv Desna
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 2:1 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 2:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 4 RE Virton Royal Excelsior Virton 2:0 KMSK Deinze SK Deinze
  Thes Sport KVV Thes Sport 2:4 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  MFK Karvina MFK Karvina 0:1 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
  FK Dukla Prague FK Dukla Prag 0:0 1.FC Slovácko Slovácko
  SFC Opava Slezsky FC Opava 2:1 1.FK Pribram 1.FK Pribram
Matchday 35 Randers FC Randers FC 2:1 Aarhus GF Aarhus GF
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 2:3 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  HNK Rijeka HNK Rijeka 1:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
Matchday 8 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 1:2 FC Honka FC Honka
Matchday 37 Wisla Kraków Wisla Kraków 4:5 Miedz Legnica Miedz Legnica
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 4:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Korona Kielce Korona Kielce 0:3 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Wisla Plock Wisla Plock 0:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
Matchday 29 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 4:1 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
Matchday 34 Cherno More Cherno More Varna 1:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 1:1 Levski Sofia Levski Sofia
  PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 0:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:2 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Maribor NK Maribor 3:3 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NS Mura NS Mura 3:0 ND Gorica ND Gorica
  NK Domzale NK Domzale 1:1 NK Celje NK Celje
Matchday 9 SKF Sered SKF Sered 2:3 MSK Zilina MSK Zilina
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:0 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 3:3 Slovan Bratislava Slo. Bratislava
  AS Trencin AS Trencin 4:0 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  FC Nitra FC Nitra 0:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
  FK Senica FK Senica 3:1 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 27 MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 2:1 BSC Preußen 07 Blankenfelde-Mahlow BSC Preußen 07
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 2:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 1:2 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:1 Grün-Weiß Brieselang GW Brieselang
  FSV Bernau FSV Bernau 0:1 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 2:0 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
Matchday 34 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 1:0 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 2:0 1.FC Passau 1.FC Passau
  Burglengenfeld ASV Burglengenfeld 0:1 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
  SV Hutthurm SV Hutthurm 1:5 VfB Bach VfB Bach
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 6:1 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 4:1 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Donaustauf SV Donaustauf 7:1 SV Neukirchen b. Hl. Blut SV Neukirchen
  ASV Cham ASV Cham 4:1 SpVgg SV Weiden SpVgg Weiden
  FC Coburg FC Coburg 4:0 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 2:2 TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 6:5 SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  SV Friesen SV Friesen 2:6 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 0:3 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
  1.SC Feucht 1.SC Feucht 4:0 TSV Kornburg TSV Kornburg
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 1:4 SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld 0:0 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 4:0 SV Mitterteich SV Mitterteich
Matchday 30 Viktoria Kahl Viktoria Kahl 3:1 ASV Rimpar ASV Rimpar
  SC Aufkirchen SC Aufkirchen 5:3 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 0:2 DJK Schwebenried Schwebenried
  TSV Lengfeld TSV Lengfeld (Bay.) 2:2 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 3:3 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 0:2 TG Höchberg TG Höchberg
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 6:3 SV Erlenbach Erlenbach
  TuS Röllbach TuS Röllbach 4:1 TSV Karlburg TSV Karlburg
Matchday 34 FC Moosinning FC Moosinning 0:2 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:4 ASCK Simbach Simbach
  ASV Dachau ASV Dachau 0:2 FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  SV Erlbach SV Erlbach 0:0 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  TSV Bogen TSV Bogen 0:0 TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
  TSV Neuried TSV Neuried 1:1 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  FC Töging FC Töging 1:3 TSV Kastl TSV Kastl
  SE Freising SC Eintracht Freising 5:4 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 0:2 TSV Grünwald TSV Grünwald
Matchday 28 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 6:0 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  TuRa Bremen TuRa Bremen 4:3 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  TV Bremen-Walle TV Bremen-Walle 2:4 SV Hemelingen SV Hemelingen
Matchday 29 C. Schönkirchen TSG Concordia Schönkirchen 4:2 TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 3:3 SV Preußen Reinfeld Pr. Reinfeld
  TSV Travemünde TSV Travemünde 5:0 TSV Wankendorf TSV Wankendorf
Matchday 28 MTVE Celle MTV Eintracht Celle 3:0 TuS Harsefeld TuS Harsefeld
Matchday 29 Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 3:0 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  Husumer SV Husumer SV 3:0 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  Gettorfer SC Gettorfer SC 0:2 TSV Rantrum TSV Rantrum
  VfR Horst VfR Horst 10:3 Schleswig 06 Schleswig 06
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 4:1 TSV Altenholz TSV Altenholz
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:1 TuS Jevenstedt TuS Jevenstedt
Matchday 28 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 0:4 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern 4:1 Heeßeler SV Heeßeler SV
Matchday 36 Meerbusch II TSV Meerbusch II 7:0 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
  TVD Velbert TVD Velbert 3:1 FC Remscheid FC Remscheid
Matchday 28 BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 1:2 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  SV Bevern SV Bevern 0:2 Blau-Weiß Lohne BW Lohne
Matchday 34 SG Neitersen/A. SG Neitersen/Altenkirchen 2:2 SV Morbach SV Morbach
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 7:1 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  TuS Mayen TuS Mayen 2:1 SpVgg EGC Wirges SpVgg Wirges
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 3:0 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 2:1 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
  TuS Oberwinter TuS Oberwinter 1:2 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 3:2 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  Mülheim-Kärlich SG 2000 Mülheim-Kärlich 2:0 VfB Linz VfB Linz
Matchday 26 K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 0:2 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:1 SSV Markranstädt Markranstädt
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 4:1 VfB Empor Glauchau VfB E. Glauchau
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 2:0 Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:2 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 0:3 SV Schott Jena Schott Jena
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 0:2 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  SGG Schweina SG Glücksbrunn Schweina 0:2 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 0:3 FC Wacker Teistungen Teistungen
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 2:1 FSV Martinroda FSV Martinroda
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 5:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
Matchday 32 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 1:1 FSV Spandauer Kickers Spand. Kickers
Matchday 27 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt 0:0 SV Breuningsweiler Breuningsweiler
  TSG Tübingen TSG Tübingen 0:0 SKV Rutesheim SKV Rutesheim
  VfL Nagold VfL Nagold 1:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:0 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  Ehingen-Süd SSV Ehingen-Süd 1974 0:1 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:4 VfL Sindelfingen Sindelfingen
Matchday 33 OSC Vellmar OSC Vellmar 2:2 1.FC Schwalmstadt Schwalmstadt
  SC Willingen SC Willingen 4:0 SG Johannesberg SG Johannesberg
  SV Steinbach SV Steinbach 4:1 SSV Sand SSV Sand
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 1:1 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
Matchday 29 FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 0:3 MSV Pampow MSV Pampow
  FSV Malchin FSV Malchin 0:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Güstrower SC Güstrower SC 09 10:3 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 1:4 SV Pastow SV Pastow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 1:3 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 3:6 TSV Bützow TSV Bützow
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 4:0 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 3:4 Grimmener SV Grimmener SV
Matchday 28 Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 2:2 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  SV Kelbra SV Kelbra 1:3 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:1 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 VfB IMO Merseburg IMO Merseburg
  U. Schönebeck Union 1861 Schönebeck 1:4 SV Dessau 05 SV Dessau 05
Matchday 5 Fluminense Fluminense Football Club 4:1 Cruzeiro Esporte Clube Cruzeiro
Matchday 12 Montreal Impact Montreal Impact 0:0 New England Revolution Revolution
  Salt Lake Real Salt Lake City 3:0 Toronto FC Toronto FC
  Quakes San Jose Earthquakes 4:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
Matchday 1 Syracuse Syracuse FC 1:00 AM Erie Commodores FC Erie Commodores
Matchday 11 Academica Academica SC 12:00 AM FC Davis Davis
Matchday 3 Columbus FC Columbus 1:00 AM AFC Ann Arbor AFC Ann Arbor
  Kalamazoo Kalamazoo FC 1:00 AM FC Indiana Indiana
Matchday 2 Tulsa Athletic Tulsa Athletic 9:00 PM Ozark FC Ozark
  Electric City Electric City Shock 12:00 AM FC Motown FC Motown
  Monmouth FC Monmouth 12:00 AM New Jersey Copa FC New Jersey Copa
  Lone Star Philadelphia Lone Star 12:00 AM Atlantic City FC Atlantic City
Matchday 4 Rough Diamonds Greater Lowell Rough Diamonds 2:00 AM New York Cosmos B NY Cosmos B
Matchday 3 Minneapolis Minneapolis City SC 1:00 AM LC Aris FC LC Aris
Matchday 4 Panthers Central Florida Panthers SC 12:00 AM Miami FC Miami FC
Matchday 16 Temecula Temecula FC 0:1 High Desert Elite FC High Desert
  Golden State FC Golden State 2:1 City of Angels FC City of Angels
Matchday 12 FC Tokyo FC Tokyo 2:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 4:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Kashima Antlers Kashima Antlers 5:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Oita Trinita Oita Trinita 1:1 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:0 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 9 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 1:1 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Kataller Toyama Kataller Toyama 3:1 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
Matchday 14 Omiya Ardija Omiya Ardija 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:3 Ehime FC Ehime FC
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 0:3 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:2 Yokohama FC Yokohama FC
Matchday 8 FC Osaka FC Osaka 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
Matchday 3 Thór Thór Akureyri 2:3 ÍF Grótta Grótta
  Fjölnir Fjölnir Reykjavík 4:1 ÍF Magni Grenivík Magni
Matchday 34 FC Kamza FC Kamza 0:3 FC Luftëtari FC Luftëtari
  KF Tirana KF Tirana 0:0 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
  KF Teuta KF Teuta 2:0 FK Partizani FK Partizani
  FK Kukësi FK Kukësi 0:3 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  Flamurtari FC Flamurtari FC 1:0 KF Laçi KF Laçi
Matchday 30 Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 0:0 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
  Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 2:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
Matchday 24 FK Mladost U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 0:2 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 1:0 FK Sloboda Tuzla U19 Tuzla U19
Matchday 32 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 0:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  FK Sarajevo FK Sarajevo 4:0 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 5:1 FK Tuzla City FK Tuzla City
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 1:2 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 2:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 4:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
Matchday 19 Dep. Anzoátegui Deportivo Anzoátegui SC 0:1 Carabobo FC Carabobo FC
  Caracas FC Caracas FC 5:0 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
Matchday 27 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 3:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  FK Gorazde FK Gorazde 3:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 0:3 FK Velez Mostar Velez Mostar
  FK Igman FK Igman Konjic 2:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Novi Travnik NK Novi Travnik 1:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  NK Vitez NK Vitez 1:2 HNK Orasje HNK Orasje
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 3:1 HNK Capljina HNK Capljina
Matchday 11 FK Panevezys FK Panevezys 1:1 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FK Palanga FK Palanga 1:3 FK Riteriai Riteriai
  Suduva Suduva Marijampole 2:0 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
Matchday 8 Isloch Isloch Minskiy Rayon 3:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Gomel FK Gomel 2:3 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 3:0 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Matchday 28 Mrkonjic FK Sloboda Mrkonjic Grad 0:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 4:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  B. Banja Luka FK Borac Banja Luka 2:1 OFK Sloga Gornje Crnjelovo OFK Sloga
Matchday 29 Wydad AC Wydad Casablanca 2:2 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
Matchday 22 ES Sahel Etoile Sportive du Sahel 0:0 Esperance Tunis Esperance
  Stade Tunisien Stade Tunisien 3:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
  Stade Gabèsien Stade Gabèsien 0:2 AET Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
  CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif 0:0 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  JS Kairouan JS Kairouanaise 0:0 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  Club Africain Club Africain Tunis 2:0 US Tataouine US Tataouine
  US Monastir US Monastir 3:1 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
Matchday 12 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings FC 1:3 Ulsan Hyundai Ulsan
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors FC 3:1 Jeju United FC Jeju Utd.
Matchday 29 NK Brda NK Brda 0:0 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  NK Dekani NK Dekani 0:3 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Ankaran NK Ankaran Hrvatini 0:4 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
  NK Radomlje NK Radomlje 3:1 NK Rogaska NK Rogaska
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 0:1 NK Bravo NK Bravo
  ND Ilirija ND Ilirija 1911 2:0 NK Roltek Dob NK Dob
  Beltinci ND Beltinci 1:3 NK Fuzinar NK Fuzinar
  NK Krka NK Krka 1:3 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
Matchday 12 Daejeon Citizen Daejeon Citizen FC 1:2 Jeonnam Dragons FC Jeonnam Dragons
  Ansan Greeners Ansan Greeners FC 2:3 Suwon FC Suwon FC
Matchday 8 Orlando B Orlando City B 2:0 Toronto FC II Toronto FC II
Matchday 33 Odin '59 Odin '59 Heemskerk 4:1 Quick Boys Quick Boys
  VV Eemdijk VV Eemdijk 4:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Hoek HSV Hoek 2:3 VV Noordwijk Noordwijk
  FC Lisse FC Lisse 3:1 ASV De Dijk De Dijk
  Groningen U21 FC Groningen U21 1:3 VV SteDoCo SteDoCo
  VVOG VVOG Harderwijk 0:4 ASWH Ambacht ASWH
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 2:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  ONS Sneek ONS Sneek 1:3 DVS '33 Ermelo DVS '33
  DOVO VV DOVO Veenendaal 3:3 Achilles '29 Achilles '29
Matchday 4 Atlético-GO AC Goianiense (GO) 3:1 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 1:0 Clube Atlético Bragantino (SP) Bragantino
  Paraná Paraná Clube 0:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 1:3 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 11 JK Welco Tartu JK Welco 0:2 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Matchday 13 CA Fénix CA Fénix 1:2 CA Peñarol Peñarol
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 2:1 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  CA Cerro Club Atlético Cerro 1:0 Juventud de Las Piedras Juventud
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 1:2 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
  Danubio FC Danubio FC 0:2 Montevideo Wanderers Wanderers
Matchday 11 FC Flora FC Flora Tallinn 2:2 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Paide Paide Linnameeskond 2:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
Matchday 10 Anorthosis Anorthosis Famagusta 0:3 Doxa Katokopias Doxa Katokopias
  EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 3:2 Alki Oroklini Alki Oroklini
  APOEL Nicosia APOEL Nicosia 4:0 AEL Limassol AEL Limassol
Matchday 14 FBC Melgar FBC Melgar 1:1 Sport Boys Callao Sport Boys
  Unión Comercio CD Unión Comercio 4:0 UTC Cajamarca Club UTC
  Garcilaso Real Garcilaso 3:0 Ayacucho FC Ayacucho FC
Matchday 17 Sligo Rovers Sligo Rovers 0:0 Derry City Derry City
Matchday 13 Cabinteely Cabinteely FC 0:5 Drogheda United FC Drogheda United
  Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 2:3 Limerick FC Limerick FC
Matchday 14 FELDA United FELDA United FC 1:1 Terengganu FC Terengganu FC
  Kedah FA Kedah FA 2:1 Melaka United SA Melaka Utd. SA
  PKNP FC PKNP FC 1:1 Selangor FA Selangor FA
Matchday 11 Samut Prakan C. Samut Prakan City 1:1 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Port FC Port FC 1:1 True Bangkok United Bangkok Utd.
  PTT Rayong PTT Rayong 2:3 Trat FC Trat FC
Matchday 7 Grobinas Grobinas SC 3:1 Dinamo Riga/Staicele Dinamo Riga
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 2:1 SK Super Nova Super Nova
  Balvu SC Balvu Sporta Centrs 1:6 FK Smiltene/BJSS Smiltene
Matchday 13 La Calera Unión La Calera 1:2 Unión Española Española
  CDUC CD Universidad Católica 5:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  U. de Chile Club Universidad de Chile 1:1 CSD Colo Colo Colo Colo
Play Off 1st leg Paganese Paganese Calcio 1926 2:1 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Lucchese AS Lucchese Libertas 2:0 AC Cuneo 1905 Cuneo
Group 1 Juve Stabia SS Juve Stabia 2:2 Virtus Entella Virtus Entella
Final
Man City Manchester City 6:0 Watford FC Watford
Matchday 39 Alcorcón AD Alcorcón 0:1 Extremadura UD Extremadura
  Elche CF Elche CF 3:0 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 36 ASU Poli ASU Poli 4:3 CS Balotesti CS Balotesti
  SCM FC Arges SCM FC Arges 2:1 UTA Arad UTA Arad
  Luceafarul Luceafarul Oradea 5:0 SSC Farul Constanta SSC Farul
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 5:2 Dacia Unirea Braila Braila
Matchday 22 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 1:0 FK Chita Chita
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 1:2 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 3:1 Sibir 2 Novosibirsk Sibir 2
Matchday 28 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:0 Dinamo Stavropol Stavropol
  Angusht Nazran Angusht Nazran 0:5 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Krasnodar 3 FK Krasnodar 3 1:2 Legion-Dinamo Makhachkala Legion-Dinamo
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 2:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Biolog Biolog Novokubansk 2:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  Volgar Volgar Astrakhan 3:0 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
  Urozhay Urozhay Krasnodar 5:2 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
Matchday 24 FK Kaluga FK Kaluga 1:0 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Saturn Saturn Ramenskoe 3:3 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 34 Braga B SC Braga B 5:1 SL Benfica B Benfica B
  Guimarães B Vitória Guimarães SC B 2:2 FC Porto B FC Porto B
  Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:2 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Istanbulspor Istanbulspor 2:5 Denizlispor Denizlispor
  Giresunspor Giresunspor 3:1 Altinordu FK Altinordu
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 1:6 Gaziantep FK Gaziantep FK
  Adanaspor Adanaspor 1:4 Osmanlispor FK Osmanlispor
Matchday 25 Atromitos U19 Atromitos Athens U19 4:1 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 1:0 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 3:0 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
Matchday 26 FC Zlin U19 FC Zlin U19 2:0 MFK Karvina U19 Karvina U19
  Dukla Prag U19 FK Dukla Prag U19 1:4 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Pribram U19 1.FK Pribram U19 1:0 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 5:0 FC Viktoria Plzen U19 Vikt. Plzen U19
  Jihlava U19 FC Vysocina Jihlava U19 2:4 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
Matchday 28 FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 1:0 FC Pisek FC Pisek
  Loko Vltavin Loko Vltavin 1:0 FK Dobrovice FK Dobrovice
  Kraluv Dvur FK Kraluv Dvur 8:1 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Litomericko FK Litomericko 2:0 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
  Domazlice TJ Jiskra Domazlice 4:0 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
  Usti nad Orlici Jiskra Usti nad Orlici 0:1 on pens SK Benesov SK Benesov
  Zivanice TJ Sokol Zivanice 2:1 FK Stechovice Stechovice
Matchday 25 Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 4:0 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  Petrkovice FC Odra Petrkovice 1:3 TJ Jiskra Rymarov Jiskra Rymarov
  Hodonin FK Hodonin 0:1 MFK Frydek-Mistek Frydek-Mistek
  Dolni Benesov FC MSA Dolni Benesov 1:0 SK Unicov SK Unicov
  FC Hlucin FC Hlucin 1:3 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
  MFK Vyskov MFK Vyskov 5:1 FC Velke Mezirici Velke Mezirici
Matchday 29 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:3 MFK Vitkovice Vitkovice
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 3:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 0:1 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 2:0 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 2:3 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 0:0 MFK Chrudim Chrudim
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 5:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  FK Pardubice FK Pardubice 0:0 FC Hradec Králové Hradec Králové
Matchday 6 Egersund Egersunds IK 4:0 Sola FK Sola FK
  Nardo FK Nardo FK 1:1 Levanger FK Levanger FK
  Sotra SK Sotra SK 1:0 Asker Fotball Asker
Matchday 25 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 2:0 NK Sesvete NK Sesvete
  NK Dugopolje NK Dugopolje 2:0 NK Lucko NK Lucko
  NK Zadar NK Zadar 5:1 NK Solin NK Solin
  NK Osijek II NK Osijek II 2:1 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  NK Varazdin NK Varazdin 3:1 HNK Sibenik HNK Sibenik
Matchday 4 Ekenäs IF Ekenäs IF 7:2 Myllykosken Pallo -47 MYPA
Matchday 34 Rakow Rakow Czestochowa 1:2 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  GKS Katowice GKS Katowice 1:2 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:1 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 3:2 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Odra Opole Odra Opole 3:3 LKS Lodz LKS Lodz
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 2:5 Stal Mielec Stal Mielec
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 5:0 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 Warta Poznan Warta Poznan
Matchday 28 Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 0:0 LKS Lomza LKS Lomza
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 1:4 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Bron Radom Bron Radom 0:1 Sokol Ostroda Sokol Ostroda
Matchday 29 Sokol Kleczew Sokol Kleczew 3:0 Wda Swiecie Wda Swiecie
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 1:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 4:0 Górnik Konin Górnik Konin
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 2:1 Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 0:3 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz 3:1 Swit Szczecin Swit Szczecin
Matchday 30 Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 2:1 Miedz Legnica II M. Legnica II
  Warta Gorzow Warta Gorzow 1:0 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 1:2 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Radzionkow Ruch Radzionkow 3:3 Lechia Dzierzoniow L. Dzierzoniow
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 2:1 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 1:2 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Stilon Stilon Gorzow Wielkopolski 0:0 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
Matchday 31 Orleta R.P. Orleta Radzyn Podlaski 0:0 Czarni Polaniec Czarni Polaniec
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 1:0 Stal Krasnik Stal Krasnik
  Sola Oswiecim Sola Oswiecim 0:2 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 2:2 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
  Avia Swidnik Avia Swidnik 2:2 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Chelmianka Chelmianka Chelm 1:3 Motor Lublin Motor Lublin
Matchday 10 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 1:1 Helsingborgs IF Helsingborg
Matchday 9 Varbergs BoIS Varbergs BoIS 1:0 Halmstads BK Halmstad
Matchday 8 Gefle U19 Gefle IF U19 0:1 Assyriska FF U19 Assyriska U19
  Sirius U19 IK Sirius U19 2:2 Örebro SK U19 Örebro SK U19
  IF Bromma U19 IF Brommapojkarna U19 5:3 Hammarby IF U19 Hammarby U19
  Täby U19 Täby FK U19 3:2 Djurgardens IF U19 Djurgarden U19
  AIK U19 AIK Solna U19 4:1 Vasalunds IF U19 Vasalund U19
Matchday 11 Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 1:1 FK Aktobe Aktobe
  Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 1:2 Kaysar Kyzylorda Kaysar
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 3:0 FK Atyrau Atyrau
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 3:0 FK Taraz Taraz
Matchday 9 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 2:0 FK Kokand 1912 Kokand 1912
  Qizilqum Qizilqum Zarafshan 1:3 Surkhon Termiz Surkhon
Matchday 4 Berwick Rangers Berwick Rangers FC 0:3 Cove Rangers FC Cove Rangers
Matchday 34 Gornik Leczna Gornik Leczna 5:2 Radomiak Radom Radomiak
Third Round Replay Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor 1:0 Aksehir Spor 2008 Aksehir Spor
  Oguzhanspor Bucak Belediye Oguzhanspor 1:3 1877 Alemdag Spor 1877 Alemdag
Matchday 38 SCD Durango Cultural Durango 1:3 Real Oviedo Vetusta Oviedo Vetusta
Matchday 4 Pacific FC Pacific FC 2:2 York9 FC York9 FC
Matchday 38 Atl. Levante Atlético Levante UD 1:2 CD Ebro CD Ebro
  Hércules CF Hércules CF 0:1 Atlético Baleares Atl. Baleares
Matchday 27 Wolfsberg II Wolfsberger AC II 5:0 ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  Hertha Wels WSC Hertha Wels 1:2 TuS Bad Gleichenberg Bad Gleichenb.
  Gurten Union Gurten 2:2 SK Sturm Graz II Sturm Graz II
Matchday 38 A. Malagueño Atlético Malagueño 1:1 CD El Ejido 2012 CD El Ejido
Matchday 34 FC Memmingen FC Memmingen 4:2 SV Schalding-Heining SV Schalding
  Nuremberg II 1.FC Nuremberg II 2:2 VfB Eichstätt VfB Eichstätt
  SV Heimstetten SV Heimstetten 3:1 FV Illertissen FV Illertissen
  FC Augsburg II FC Augsburg II 1:1 SV Viktoria Aschaffenburg Aschaffenburg
  Schweinfurt 05 1.FC Schweinfurt 05 3:1 FC Pipinsried FC Pipinsried
  TSV Buchbach TSV Buchbach 2:3 VfR Garching VfR Garching
  Gr. Fürth II SpVgg Greuther Fürth II 1:0 FC Ingolstadt 04 II Ingolstadt II
  1860 Rosenheim TSV 1860 Rosenheim 1:0 SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth
  W. Burghausen SV Wacker Burghausen 2:1 FC Bayern Munich II FC Bayern II
  Hannover 96 II Hannover 96 II 1:1 Hamburger SV II Hamburger SV II
  VfB Lübeck VfB Lübeck 5:2 VfL Oldenburg VfL Oldenburg
  BSV Rehden BSV Schwarz-Weiß Rehden 1:1 VfL Wolfsburg II Wolfsburg II
  VfB Auerbach VfB Auerbach 1:0 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  Lok Leipzig 1.FC Lokomotive Leipzig 1:2 FC Oberlausitz Neugersdorf FCO Neugersdorf
  G. Halberstadt Germania Halberstadt 4:0 FSV Union Fürstenwalde U. Fürstenwalde
  Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 2:2 Hertha BSC II Hertha BSC II
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 7:0 Bischofswerdaer FV 08 Bischofswerda
  Altglienicke VSG Altglienicke 2:4 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
  Berliner AK Berliner AK 07 2:0 FC Viktoria 1889 Berlin Viktoria Berlin
  Budissa Bautzen Budissa Bautzen 1:2 ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
  SC Freiburg II SC Freiburg II 3:1 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  TSG Balingen TSG Balingen 3:3 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 3:1 SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
  FK Pirmasens FK Pirmasens 1:3 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 4:1 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  K. Offenbach Kickers Offenbach 0:0 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 5:4 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 3:1 VfR Wormatia Worms Wormatia Worms
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 1:0 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 1:0 Borussia Mönchengladbach II M'gladbach II
  SV Rödinghausen SV Rödinghausen 4:2 TV Herkenrath 09 TV Herkenrath
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 3:0 SV Straelen SV Straelen
  Bonner SC Bonner SC 2:3 1.FC Kaan-Marienborn 1.FC Kaan-M.
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 3:3 SC Verl SC Verl
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 5:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 3:1 Alemannia Aachen Alem. Aachen
  F. Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 1:1 Rot-Weiss Essen RW Essen
Matchday 27 FC Stadlau FC Stadlau 3:1 SV Schwechat SV Schwechat
  Leobendorf SV Leobendorf 1:1 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
Matchday 29 Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 2:0 FC Wohlen FC Wohlen
  Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:2 SC Cham SC Cham
  AC Bellinzona AC Bellinzona 4:0 FC Köniz FC Köniz
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:2 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
  FC Münsingen FC Münsingen 1:1 FC Sion U21 FC Sion U21
  FC Bavois FC Bavois 0:0 SC Brühl SG