For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 21, 2019

Matchday 30
SC Freiburg SC Freiburg 0:4 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
Hertha BSC Hertha BSC 0:0 Hannover 96 Hannover 96
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 3:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 0:0 VfL Bochum VfL Bochum
 
1.FC Heidenheim 1.FC Heidenheim 1846 3:0 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:3 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
Matchday 34
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 0:2 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:3 FC Energie Cottbus Energie Cottbus
Matchday 35 Everton Everton FC 4:0 Manchester United Man Utd
  Cardiff Cardiff City 0:2 Liverpool FC Liverpool
  Arsenal Arsenal FC 2:3 Crystal Palace Crystal Palace
Matchday 33 Levante Levante UD 2:2 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Getafe Getafe CF 3:0 Sevilla FC Sevilla FC
  Real Madrid Real Madrid 3:0 Athletic Bilbao Athletic
  Villarreal Villarreal CF 2:1 CD Leganés CD Leganés
 
Real Betis Real Betis Balompié 1:2 Valencia CF Valencia
  Toulouse FC Toulouse 0:0 LOSC Lille LOSC Lille
  FC Nantes FC Nantes 3:2 SC Amiens SC Amiens
  Reims Stade Reims 0:2 AS Saint-Étienne Saint-Étienne
  Paris SG Paris Saint-Germain 3:1 AS Monaco Monaco
Matchday 26
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 1:1 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:2 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Austria Vienna Austria Vienna 2:2 LASK LASK
Matchday 24 Ural Ural Yekaterinburg 2:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Spartak Moscow Spartak Moscow 2:0 Enisey Krasnoyarsk Enisey
Matchday 31 Excelsior SBV Excelsior Rotterdam 1:1 Willem II Tilburg Willem II
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 2:1 NAC Breda NAC Breda
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 3:1 ADO Den Haag ADO Den Haag
Matchday 6 FC Viitorul FC Viitorul 1:1 FCSB FCSB
Matchday 29 Ankaragücü U21 MKE Ankaragücü U21 0:3 Konyaspor U21 Konyaspor U21
  Basaksehir U21 Basaksehir U21 1:1 Caykur Rizespor U21 C. Rizespor U21
  Alanyaspor U21 Alanyaspor U21 2:4 Fenerbahce SK U21 Fenerbahce U21
  Ankaragücü MKE Ankaragücü 0:0 Konyaspor Konyaspor
  Basaksehir Istanbul Basaksehir 1:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Alanyaspor Alanyaspor 1:0 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 6 Gaz Metan Gaz Metan Medias 0:0 Dunarea Calarasi D. Calarasi
Matchday 1 Hibernian FC Hibernian FC 0:0 Celtic FC Celtic
Matchday 29 AEK Athens AEK Athens 0:1 AE Larisa AE Larisa
  Panionios Panionios Athens 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  OFI Crete OFI Crete 1:1 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  AO Xanthi AO Xanthi 2:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 5:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
  Atromitos Athen Atromitos Athen 2:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:2 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  PAS Lamia PAS Lamia 1964 1:3 Olympiacos Piraeus Olympiacos
  Olym. Charleroi Olympic Charleroi 2:4 RFC Wallonia Walhain RFC Wallonia Walhain
  Solières Solières Sport 4:1 RUS Rebecq RUS Rebecq
  RFC Tilleur RFC Tilleur 1:4 RAAL La Louvière La Louvière
  RE Acren RE Acren-Lessines 2:2 Royal Francs Borains Francs Borains
  URSL Visé URSL Visé 5:0 RRC Hamoir RRC Hamoir
Matchday 23 KFC Duffel KFC Duffel 5:0 Berchem Sport Berchem Sport
Matchday 29 Sparta Praha AC Sparta Praha 1:3 MFK Karvina MFK Karvina
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 3:2 1.FC Slovácko Slovácko
  Dukla Prag FK Dukla Prag 2:2 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:1 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 2:0 FK Teplice FK Teplice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 2:0 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 1:0 SK Slavia Prag Slavia Prag
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 1:0 FK Jablonec FK Jablonec
Matchday 31 AC Horsens AC Horsens 0:1 SönderjyskE SönderjyskE
  Vejle BK Vejle Boldklub 2:4 Aarhus GF Aarhus GF
Matchday 4 Häcken BK Häcken 0:1 Djurgardens IF Djurgarden
  Hammarby Hammarby IF 3:1 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
Matchday 32 Proleter FK Proleter Novi Sad 0:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 3:1 FK Partizan Belgrade Partizan
Matchday 30 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora 2:0 Cherno More Varna Cherno More
  FK Vereya FK Vereya Stara Zagora 0:3 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
Matchday 5 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 3:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 15 Necaxa Club Necaxa 2:2 CF Pachuca CF Pachuca
  León Club León FC 5:2 Atlas Guadalajara Atlas
  Tigres UANL Tigres UANL 3:3 Monarcas Morelia Morelia
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 2:1 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Chivas Deportivo Guadalajara 1:3 Puebla FC Puebla FC
  Toluca Deportivo Toluca 3:2 CF América América
Matchday 8 Columbus Crew Columbus Crew SC 1:3 Portland Timbers Timbers
  Revolution New England Revolution 1:0 New York Red Bulls NY Red Bulls
  Quakes San Jose Earthquakes 4:1 Sporting Kansas City Kansas
  D.C. United D.C. United 0:2 New York City FC NYCFC
Matchday 7 Napa Valley Napa Valley 1839 FC 2:2 East Bay FC Stompers Stompers
Matchday 1 Miami FC Miami FC 2:0 Miami United FC Miami United
Matchday 12 Oxnard Oxnard Guerreros FC 3:2 High Desert Elite FC High Desert
  FC Arizona FC Arizona 2:1 Orange County FC Orange County
  City of Angels City of Angels FC 0:8 FC Golden State Golden State
Matchday 13 Real San Andrés Real San Andrés 2:2 Cortuluá Cortuluá
Matchday 17 Indep. Medellín Independiente Medellín 3:0 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 1:2 Deportivo Cali Deportivo Cali
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:0 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
  Envigado Envigado FC 1:1 AD Union Magdalena Union Magdalena
Matchday 10 Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:0 FC Ryukyu FC Ryukyu
  FC Gifu FC Gifu 0:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Yokohama FC Yokohama FC 3:1 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:0 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Machida Zelvia FC Machida Zelvia 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 26 Wellington P. Wellington Phoenix 3:2 Melbourne City FC Melbourne City
  Zvijezda 09 U17 FK Zvijezda 09 U17 5:2 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Doboj U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 4:3 NK Celik Zenica U17 Celik U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 1:2 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 20 Bijeljina U19 FK Radnik Bijeljina U19 0:1 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
  Travnik U19 NK Travnik U19 0:6 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  FK Mladost U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:2 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
Matchday 15 Zulia FC Zulia FC 1:1 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Trujillanos Trujillanos FC 1:2 AC LALA FC LALA FC
  Aragua FC Aragua FC 2:0 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
  Mineros Mineros de Guayana 3:2 Deportivo Anzoátegui SC Dep. Anzoátegui
  Estudiantes Estudiantes de Mérida 4:0 Estudiantes de Caracas SC Est. Caracas
  Monagas SC Monagas SC 2:1 Atlético Venezuela Atl. Venezuela
  Caracas FC Caracas FC 0:2 Carabobo FC Carabobo FC
  Táchira Deportivo Táchira 3:1 Deportivo Lara Deportivo Lara
Matchday 4 FK Slutsk FK Slutsk 1:3 Isloch Minskiy Rayon Isloch
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Gomel FK Gomel 0:1 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
Matchday 26 CR Belouizdad CR Belouizdad 2:0 NA Hussein Dey NA Hussein Dey
  MC Algier MC Algier 0:0 CA Bordj Bou Arreridj CABB Arreridj
  JS Kabylie JS Kabylie 4:2 MC Oran MC Oran
  USM Bel Abbès USM Bel Abbès 1:0 DRB Tadjenanet DRB Tadjenanet
  O Médéa Olympique de Médéa 1:0 CS Constantine CS Constantine
  ES Sétif ES Sétif 1:1 USM Alger USM Alger
  AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila 2:1 MO Béjaïa MO Béjaïa
  Paradou AC Paradou AC 2:0 JS Saoura JS Saoura
Matchday 25 Wydad AC Wydad Casablanca 2:2 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
  OC Safi Olympique Safi 1:0 FAR Rabat FAR Rabat
  Ittihad Tanger Ittihad Tanger 0:0 Renaissance de Berkane RS Berkane
  FUS Rabat FUS Rabat 2:0 Hassania d'Agadir Hassania
Matchday 20 Stade Tunisien Stade Tunisien 3:1 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
  CS Hammam-Lif CS Hammam-Lif 1:1 Etoile Sportive Metlaoui ES Metlaoui
  US Monastir US Monastir 0:1 Esperance Tunis Esperance
  Stade Gabèsien Stade Gabèsien 1:3 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
Matchday 9 Chikhura Chikhura Sachkhere 0:0 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
  WIT Georgia WIT Georgia Tbilisi 1:0 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Matchday 8 Jeju Utd. Jeju United FC 2:4 Gangwon FC Gangwon FC
  FC Seoul FC Seoul 0:0 Incheon United FC Incheon Utd.
Matchday 7 Charlotte Ind. Charlotte Independence 0:3 North Carolina FC North Carolina
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 3:2 San Antonio FC San Antonio FC
  Louisville City Louisville City FC 1:0 Ottawa Fury FC Ottawa Fury
  Charleston Charleston Battery 3:1 Nashville SC Nashville SC
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 0:0 Saint Louis FC St. Louis FC
  Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 1:0 Orange County SC Orange County
  RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 5:2 Las Vegas Lights FC Las Vegas
  Reno FC Reno 1868 FC 2:1 New Mexico United New Mexico Utd.
  Timbers 2 Portland Timbers 2 2:2 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 4:0 Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  Bold FC Austin Bold FC 0:0 El Paso Locomotive FC El Paso
  Busan IPark Busan IPark FC 3:0 Ansan Greeners FC Ansan Greeners
Matchday 4 Greenville Greenville Triumph SC 0:1 Richmond Kickers Richmond Kicker
  Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 3:2 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
Matchday 34 Arbroath Arbroath FC 2:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
Matchday 23 WSG Wattens WSG Wattens 2:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
Matchday 7 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 3:4 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
Matchday 25 Instituto AC Instituto AC Córdoba 1:1 Gimnasia y Esgrima de Mendoza GyE Mendoza
  CA Temperley Club Atlético Temperley 1:1 Club Atlético Platense Platense
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 2:1 Nueva Chicago Nueva Chicago
  Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano 0:1 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 3:1 CSA Guillermo Brown Guillermo Brown
Matchday 10 Peñarol CA Peñarol 1:1 Club Atlético Cerro CA Cerro
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 1:1 Racing Club de Montevideo Racing Club
  Juventud Juventud de Las Piedras 0:1 Club Atlético Boston River Boston River
  Defensor Defensor Sporting Club 4:1 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
Matchday 7 FC Flora FC Flora Tallinn 5:0 FC Kuressaare Kuressaare
  Paide Paide Linnameeskond 0:2 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 10 Mannucci  Carlos A. Mannucci 4:3 Deportivo Binacional Binacional
  FBC Melgar FBC Melgar 2:0 Alianza Universidad CSD Alianza
  USM Porres Universidad San Martín de Porres 2:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
  Municipal Deportivo Municipal 1:0 CD Unión Comercio Unión Comercio
  Universitario Universitario de Deportes 4:0 Sport Boys Callao Sport Boys
Matchday 8 Magwe FC Magwe FC 2:3 Yangon United FC Yangon Utd.
  Hantharwady U. Hantharwady United FC 2:0 Zwekapin United FC Zwekapin Utd.
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 0:0 Shan United FC Shan Utd.
Matchday 10 Melaka Utd. SA Melaka United SA 1:0 Kedah FA Kedah FA
Matchday 8 PT Prachuap FC PT Prachuap FC 1:1 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 3:1 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Chonburi FC Chonburi FC 7:5 Chiangmai FC Chiangmai FC
Matchday 7 Balestier FC Balestier Khalsa FC 1:1 Tampines Rovers FC Tampines Rovers
  Albirex Niigata Albirex Niigata (S) 2:1 Garena Young Lions Young Lions
Matchday 9 Audax Italiano Audax Italiano 1:1 Unión La Calera La Calera
  U. de Chile Club Universidad de Chile 3:3 CDP Curicó Unido Curicó
Matchday 32 Gaziantepspor Gaziantepspor 0:3 Gümüshanespor Gümüshanespor
  Samsunspor Samsunspor 4:0 Utas Usakspor Utas Usakspor
  Inegölspor Inegölspor 0:1 Sancaktepe Belediye Spor Sancaktepe Bld.
  Eyüpspor Eyüpspor 0:3 Ankara Demirspor Ankara Demir
  BB Bodrumspor Bodrum Belediyesi Bodrumspor 3:0 Amed Sportif Faaliyetler Amed SK
  Bayrampasa Bayrampasa 3:1 Manisaspor Manisaspor
  Keciörengücü Keciörengücü 2:0 Hacettepespor Hacettepe
  Kastamonu 1966 Kastamonuspor 1966 1:1 Sakaryaspor Sakaryaspor
  Nigde Anadolu Nigde Anadolu FK 0:1 Sariyer Sariyer
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 3:2 Kirklarelispor Kirklarelispor
  Manisa BB Manisa Büyüksehir Belediyespor 1:2 Fethiyespor Fethiyespor
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:4 Menemen Belediyespor Menemen Bld.
  Pendikspor Pendikspor 2:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:2 Fatih Karagümrük Karagümrük
  A. Selcukspor Konya Anadolu Selcukspor 3:1 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 1:2 Tokatspor Tokatspor
  Bak Spor Kulübü Bak Spor Kulübü 0:3 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Etimesgut Bld. Etimesgut Belediyespor 2:0 Kahramanmarasspor Kahramanmaras
Matchday 35 Cádiz CF Cádiz CF 2:1 CD Numancia CD Numancia
965' Real Zaragoza Real Zaragoza called off CF Reus Deportiu Reus Deportiu
Matchday 35 Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 1:2 Extremadura UD Extremadura
  Real Oviedo Real Oviedo 3:3 Córdoba CF Córdoba CF
  CD Tenerife CD Tenerife 1:3 UD Almería UD Almería
Matchday 31 Braila Dacia Unirea Braila 0:8 Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 24 V. Ponedelnik Viktor Ponedelnik Football Akademia 0:3 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
  Urozhay Urozhay Krasnodar 1:1 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 2:1 Angusht Nazran Angusht Nazran
  Krasnodar 3 FK Krasnodar 3 3:1 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Volgar Volgar Astrakhan 3:0 Biolog Novokubansk Biolog
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:0 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
  Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 0:0 Spartak Vladikavkaz Spartak V.
Matchday 20 KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 2:0 FK Ufa 2 FK Ufa 2
  Zvezda Perm Zvezda Perm 0:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Syzran-2003 Syzran-2003 2:1 Lada Togliatti Lada Togliatti
  Chertanovo 2 Chertanovo 2 Moskau 0:1 FK Leningradets Leningradets
  Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 2:0 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 30 Boluspor Boluspor 1:0 Gazisehir Gaziantep FK Gazisehir
  Afyonspor Afjet Afyonspor 1:3 Altinordu Altinordu
  Altay Altay SK 1:1 Hatayspor Hatayspor
  Adanaspor Adanaspor 0:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
Matchday 29 Ap. Larisas Apollon Larisas 1:0 Platanias Chania Platanias
839' AO Trikala AO Trikala called off Aittitos Spaton Aittitos Spaton
Matchday 29 AE Sparti AE Sparti moved Apollon Pontou Apollon Pontou
  AO Xanthi U19 AO Xanthi U19 3:4 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
  Panionios U19 Panionios Athen U19 1:3 PAS Giannina U19 PAS U19
Matchday 5 Lommel SK Lommel SK 0:1 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 24 Zapy SK Zapy 4:2 SK Benesov SK Benesov
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 2:5 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  FK Varnsdorf FK Varnsdorf 2:0 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Hradec Králové FC Hradec Králové 3:1 MFK Chrudim Chrudim
  FC MAS Taborsko FC MAS Taborsko 2:1 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 27 FC Roskilde FC Roskilde 2:2 BK Fremad Amager Fremad Amager
  Lyngby BK Lyngby BK 3:0 Nyköbing FC Nyköbing FC
  FC Fredericia FC Fredericia 1:0 HB Köge HB Köge
  Viborg FF Viborg FF 1:1 Naestved Boldklub Naestved BK
  FC Helsingör FC Helsingör 1:2 Thisted FC Thisted FC
  Hvidovre IF Hvidovre IF 0:2 Silkeborg IF Silkeborg IF
Matchday 4 Norrby Norrby IF 1:7 Jönköpings Södra IF Jönköping
  Dalkurd Dalkurd FF 2:1 Mjällby AIF Mjällby
Matchday 34 Novi Pazar FK Novi Pazar 5:0 FK Teleoptik Zemun Teleoptik
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 3:2 FK Trayal Kruševac Trayal
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:0 FK Becej Becej
Matchday 30 B. Podgorica Buducnost Podgorica 4:0 OFK Titograd OFK Titograd
  OFK Petrovac OFK Petrovac 0:1 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
Matchday 5 Navbahor Navbahor Namangan 3:0 FK Surkhan Termez FK Surkhan
  Sogdiana Sogdiana Jizzakh 2:1 Metallurg Bekabad Metallurg Bk.
Group B Guinea U17 Guinea U17 1:0 Morocco U17 Morocco U17
  Cameroon U17 Cameroon U17 0:0 Senegal U17 Senegal U17
Matchday 33 Tiszakécske Tiszakécskei VSE 0:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Mosonmagyaróvár Mosonmagyaróvári TE 1904 1:1 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Soroksár Soroksár SC 2:6 BFC Siófok BFC Siófok
  Balmazújváros Balmazújváros FC 0:1 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Budaörs Budaörsi SC 1:0 Ceglédi VSE Cegléd
  Vác Vác FC 3:1 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Budafoki MTE Budafoki MTE 0:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:3 Monor SE Monor SE
  Dorog Dorogi FC 1:0 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 0:1 Vasas FC Vasas FC
Matchday 34 Celta Vigo B Celta Vigo B 4:2 AD Unión Adarve Unión Adarve
  Inter de Madrid Internacional de Madrid 0:0 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Las Palmas Atl. Las Palmas Atlético 1:0 Coruxo FC Coruxo FC
  Atl. Madrid B Atlético Madrid B 1:0 UD San Sebastián de los Reyes UD Sanse
  Navalcarnero CDA Navalcarnero 1:1 Burgos CF Burgos CF
  CyD Leonesa Cultural Leonesa 1:1 Salamanca CF UDS Salamanca CF
Matchday 32 Sile Yildizspor Sile Yildizspor 1:2 Nevsehir Belediyespor Nevsehir Bld.
  Yomra Spor Yomra Spor 1:2 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Erbaaspor Erbaaspor 1:1 Karaköprü Belediyesporespor Karaköprü Bld.
  Batman Petrol Batman Petrolspor 2:0 Kozan Belediyespor Kozan Belediye
  Erzin Belediye Erzin Belediyespor 7:1 Körfez Spor Kulübü Körfez SK
  Ergene Velimese Ergene Velimese Spor 0:1 Silivrispor Silivrispor
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 1:0 Tire 1922 Spor Tire 1922 Spor
  Tepecikspor Büyükcekmece Tepecikspor 1:1 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
Matchday 34 Racing Racing Santander 1:1 SD Amorebieta SD Amorebieta
  Calahorra CD Calahorra 2:0 CD Vitoria CD Vitoria
Matchday 32 Yeni Orduspor Yeni Orduspor 1:1 Kemerspor 2003 Kemerspor 2003
  Catalcaspor Catalcaspor 1:1 Alibeyköyspor Alibeyköy
  Düzcespor Düzcespor 3:1 Elaziz Belediyespor Elaziz Belediye
  Sultanbeyli Bld Sultanbeyli Belediyespor 0:2 Van Büyüksehir Belediyespor Van BBSK
  Adiyaman 1954 Adiyaman 1954 Spor 0:3 Karsiyaka Karsiyaka
  Ofspor Ofspor 3:1 Altindag Belediyespor Altindag Bld.
  Pazarspor Pazarspor 1:1 Kirsehir Belediye Spor Kirsehir Bld.
  Kizilcabölük Kizilcabölükspor 1:0 Osmaniyespor Futbol Kulübü Osmaniyespor FK
  Bergama Bld. Bergama Belediyespor 1:2 Esenler Erokspor Erokspor
Matchday 34 Valencia B Valencia Mestalla 1:0 FC Barcelona B FC Barcelona B
  UE Cornellà UE Cornellà 1:0 Ontinyent CF Ontinyent CF
  CD Ebro CD Ebro 1:1 RCD Espanyol B RCD Espanyol B
  Lleida Esportiu Lleida Esportiu 2:0 CF Peralada-Girona B CF Peralada
  CD Castellón CD Castellón 1:0 SD Ejea SD Ejea
Matchday 32 Bayburt Idare Bayburt Il Özel Idare Genclik Ve Spor 2:0 Karacabey Belediyespor Karacabey Bld
  Kocaelispor Kocaelispor 0:0 Ankara Adliye Spor Adliye Spor
  Payasspor Payasspor 2:0 Turgutluspor Turgutluspor
  Bucaspor Bucaspor 1:1 Gölcükspor Gölcükspor
  Adivar SK Halide Edip Adivarspor 2:1 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Serik Belediye Serik Belediyespor 2:3 Fatsa Belediyespor Fatsa Belediye
  Diyarbekirspor Diyarbekirspor 2:1 Muglaspor Muglaspor
  Bagcilar Spor Bagcilar Spor Kulübü 2:1 1461 Trabzon 1461 Trabzon
  Cizrespor 2010 Cizrespor 2010 2:1 Yeni Corumspor Yeni Corumspor
Matchday 34 Sevilla Atl. Sevilla Atlético 1:2 Recreativo Huelva Recr. Huelva
  UCAM Murcia UCAM Murcia CF 1:1 UD Ibiza UD Ibiza
  UD Melilla UD Melilla 4:0 Atlético Sanluqueño Sanluqueño
  R. B. Linense Real Balompédica Linense 0:1 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  FC Cartagena FC Cartagena 3:0 CD El Ejido 2012 CD El Ejido
Matchday 30 TSV Buchbach TSV Buchbach 1:0 FC Pipinsried FC Pipinsried
  FC Memmingen FC Memmingen 0:3 FC Bayern Munich II FC Bayern II
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 1:6 1.FC Köln II 1.FC Köln II
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 0:1 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
  Viktoria Köln FC Viktoria Köln 0:0 Rot-Weiss Essen RW Essen
Matchday 28 A. Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen 0:1 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
Matchday 24 TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz 1:0 FC Strausberg FC Strausberg
  Torgelower FC Torgelower FC Greif 4:1 CFC Hertha 06 CFC Hertha 06
  H. Rostock II FC Hansa Rostock II 1:2 Tennis Borussia Berlin TeBe Berlin
Matchday 34 Meiendorfer SV Meiendorfer SV 0:4 Altona 93 Altona 93
Matchday 24 FC Petrzalka FC Petrzalka 0:1 Partizan Bardejov Bardejov
Matchday 23 Wimpassing SV Wimpassing 0:4 SC Ritzing SC Ritzing
Matchday 21 Maria Saal SK Maria Saal 2:1 ASKÖ Wölfnitz Wölfnitz
  St. Michael/Bl. ASKÖ St. Michael/Bleiburg 0:2 SVG Bleiburg Bleiburg
Matchday 10 LDU Quito LDU Quito 2:1 CS Emelec CS Emelec
  Fuerza Amarilla Fuerza Amarilla SC 1:2 Mushuc Runa SC Mushuc Runa SC
  Barcelona SC Barcelona SC Guayaquil 3:1 Delfín SC Delfín SC
Matchday 6 LD Alajuelense LD Alajuelense 2:2 CS Herediano Herediano
Matchday 16 Tai Po Tai Po FC 2:1 Southern District Southern
  Dreams Dreams SC 2:2 Eastern SC Eastern
Matchday 6 Nam Dinh FC Nam Dinh FC 1:0 Becamex Binh Duong FC Binh Duong
  Quang Nam FC Quang Nam FC 3:0 Hoang Anh Gia Lai HAGL
  Ha Noi FC Ha Noi FC 3:1 Hai Phong FC Hai Phong FC
Matchday 28 FC Drita FC Drita Gjilan 1:1 KF Trepca 89 KF Trepca 89
  Kek-U Kastriot KF KEK-u Kastriot 0:4 KF Feronikeli Drenas KF Feronikeli
Matchday 3 Team TG Team TG FF 1:3 IF Sylvia Sylvia
  Assyriska IK Assyriska IK Jönköping 1:1 FC Trollhättan FC Trollhättan
  Värnamo IFK Värnamo 2:2 Tvååkers IF Tvååker
  Torns IF Torns IF 1:2 Atvidabergs FF Atvidaberg
  Ljungskile Ljungskile SK 1:1 Eskilsminne IF Eskilsminne
  Kristianstad Kristianstad FC 0:1 Skövde AIK Skövde AIK
  Utsikten Utsiktens BK 3:2 Lunds BK Lunds BK
  Landskrona Landskrona BoIS 1:1 Oskarshamns AIK Oskarshamn
  Oddevold IK Oddevold 0:1 Lindome GIF Lindome
Matchday 18 Würmla SV Würmla 0:0 SK Eggenburg Eggenburg
  Obergänsernd. TSU Obergänserndorf 1:1 ASK Mannersdorf Mannersdorf
Matchday 16 Wikki Tourists Wikki Tourists 1:0 Katsina United FC Katsina Utd.
  Kwara United Kwara United FC 0:0 Bendel Insurance Bendel Insurance
  Delta Force Delta Force FC 1:0 Abia Warriors FC Abia Warriors
  Nasarawa United Nasarawa United 5:1 El-Kanemi Warriors El-Kanemi Warr.
  Remo Stars FC Remo Stars FC 0:0 Niger Tornadoes Niger Tornad.
  Lobi Stars Lobi Stars 0:0 Enyimba Aba Enyimba Aba
  Desert Stars Yobe Desert Stars FC 2:0 Ifeanyi Ubah FC Ifeanyi Ubah
  Plateau United Plateau United FC 3:0 Akwa United Akwa United
  Rivers United Rivers United FC 1:1 Sunshine Stars Sunshine Stars
  Enugu Rangers IFC Enugu Rangers IFC 1:0 MFM FC MFM FC
  Go Round FC Go Round FC 2:1 FC Heartland FC Heartland
  Kano Pillars Kano Pillars 1:1 Gombe United FC Gombe United
Matchday 7 Nomme Kalju U21 Nomme Kalju FC U21 3:2 Pohja-Tallinna JK Volta JK Volta
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 2:3 FC Nomme United Nomme United
  Viimsi JK Viimsi JK 3:1 Pärnu Jalgpalliklubi Pärnu JK
Matchday 6 DL Yifang Dalian Yifang 1:1 Chongqing Dangdai Lifan CQ Dangdai Lif.
  JS Suning Jiangsu Suning 5:1 Guangzhou R&F GZ R&F
  WH Zall Wuhan Zall 1:1 Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
  SC Longfor Sichuan Longfor 1:1 Beijing BSU BJ BSU
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 1:1 Heilongjiang Lava Spring HLJ Lava Spring
  SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 5:0 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
  ZJ Yiteng Zhejiang Yiteng 4:1 Hubei Chufeng Heli HB Chufeng Heli
Matchday 29 Pobeda Prilep Pobeda Prilep 0:3 FC Shkupi FC Shkupi
Matchday 6 Zimbru Chisinau FC Zimbru Chisinau 1:2 FC Sfintul Gheorghe Sfintul Gheor.
  CSF Speranta CSF Speranta Nisporeni 1:1 FC Petrocub Sărata-Galbenă FC Petrocub
Matchday 5 RSC Anderlecht RSC Anderlecht 0:0 KAA Gent KAA Gent
Quarter-Finals 2nd leg Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 1:0 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  San Luis Atlético de San Luis 2:1 Celaya FC Celaya
Matchday 5 Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 2:1 Royal Excel Mouscron Mouscron
Portugal U18 Portugal U18 2:1 Denmark U18 Denmark U18
Matchday 24 Rangdajied Rangdajied United FC 0:0 Shillong Lajong FC Shillong Lajong

Player birthdays

  • Isco
    Date of Birth: Apr 21, 1992  Spain
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 60,00 Mill. €
    Real Madrid
    Age: 27 years

coach birthdays

Transfers

  • Ahmad Tolle
    Age: 25 Years  Indonesia
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Bogor FC
     
    PSIM Yogyakarta
  • Michel Termanini
    Age: 20 Years  Palästina
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 Th. €
    Fee: Free Transfer
    Jerusalem Hilal Al-Quds
     
    Torns IF
  • Randy Onuoha
    Age: 25 Years  Netherlands
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Free Transfer
    Slavia Sofia
     
    Without Club
  • Ngurah Nanak
    Age: 30 Years  Indonesia
    Position: Centre-Back
    Market value: 75 Th. €
    Fee: ?
    Bogor FC
     
    PSIM Yogyakarta
  • Gastón Orradre
    Age: 21 Years  Uruguay
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Loan
    Albion FC
     
    Club Atlético Bella Vista
  • Vinicius
    Age: 20 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Grêmio Esportivo Anápolis (GO)
     
    Esporte Clube Novo Hamburgo (RS)
  • Jhonner Montezuma
    Age: 21 Years  Ecuador
    Position: Left-Back
    Market value: 150 Th. €
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC
  • Buiú
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Right-Back
    Market value: 125 Th. €
    Fee: End of loan
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Associação Ferroviária de Esportes (SP)
  • José López
    Age: 25 Years  Ecuador
    Position: Left-Back
    Market value: 100 Th. €
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Renan Paulino
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 100 Th. €
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Without Club
  • Giancarlos Terreros
    Age: 20 Years  Ecuador
    Position: Goalkeeper
    Market value: 50 Th. €
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC
  • Adenílson
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 50 Th. €
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Joel Yepez
    Age: 21 Years  Ecuador
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Edulfo Guerrero
    Age: 35 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Javier Jaramillo
    Age: 31 Years  Ecuador
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Angelo Valero
    Age: 22 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Byron Saguay
    Age: 20 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Antony Uriarte
    Age: 20 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Mineros SC
  • Klauber
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Juninho
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Jonathan Costa
    Age: 24 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Jardel
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Gabriel Fernando
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Clube Atlético Bragantino (SP)
     
    Clube Atlético Bragantino (SP) B
  • Jhon Ayoví
    Age: 20 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC
  • Ismael Zúñiga
    Age: 21 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC
  • Anthonny Orobio
    Age: 20 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC
  • Luis Castro
    Age: 23 Years  Ecuador
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    Barcelona SC Guayaquil B
     
    Toreros FC