1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 17 1995
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
Smena- | 1:0 | Kolos | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
1.000 · Aleksey Markelov | ||||
Course of play | ||||
50' | ||||
87' | 1:0 | |||
SHNK | 5:2 | Druzhb | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
2.500 · Valentin Ivanov | ||||
Course of play | ||||
11' | 1:0 | |||
33' | 2:0 | |||
38' | 3:0 | |||
52' | 4:0 | |||
4:1 | 68' | |||
73' | 5:1 | |||
5:2 | 75' | |||
Zarya | 1:2 | Balt. | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
6.000 · Aleksandr Kozhukhov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
1:1 | 4' | |||
1:2 | 68' | |||
Lokomo | 4:1 | Asmara | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
4.500 · Viktor Geshko | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
9' | 2:0 | |||
13' | 3:0 | |||
79' | 4:0 | |||
4:1 | 84' | |||
Luch | 2:1 | Uralan | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
8.500 · Boris Kalyuskiy | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
43' | ||||
54' | 2:0 | |||
2:1 | 85' | |||
Torped | 1:0 | Fakel | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
3.000 · Andrey Butenko | ||||
Course of play | ||||
48' | 1:0 | |||
Zvezda | 1:0 | Irtysh | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
3.500 · Vladimir Kolpakov | ||||
Course of play | ||||
27' | ||||
65' | ||||
87' | 1:0 | |||
Ocean | 2:1 | Dinamo | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
3.000 · Viktor Zavarzin | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
15' | ||||
83' | 2:0 | |||
2:1 | 90' | |||
NKN | 0:2 | Lada | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
3.000 · Sergey Khusainov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 64' | |||
0:2 | 67' | |||
Chkalo | 1:2 | Zenit | ||
Sat
Jun 17, 1995
|
||||
10.000 · Sergey Gusev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
0:2 | 34' | |||
87' | 1:2 | |||
Table 1.Division 1995
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Baltika | 16 | 20 | 38 | |
2 | Luch Vladivostok | 17 | 4 | 32 | |
3 | Zenit S-Pb | 16 | 14 | 31 | |
4 | Shinnik Yaroslav | 16 | 4 | 28 | |
5 | Lada Togliatti | 16 | 6 | 27 | |
6 | Torpedo Arzamas | 16 | 3 | 26 | |
7 | Stavropol | 16 | 7 | 25 | |
8 | Neftekhimik | 16 | 3 | 25 | |
9 | Fakel Voronezh | 16 | 3 | 25 | |
10 | L. Chita | 16 | -3 | 25 | |
11 | Druzhba Maikop | 16 | 0 | 24 | |
12 | Zvezda Irkutsk | 16 | -3 | 24 | |
13 | Sokol-PZD | 16 | 5 | 23 | |
14 | Uralan | 16 | 1 | 23 | |
15 | Kolos Krasnodar | 16 | 2 | 21 | |
16 | Chkalovets | 16 | -6 | 20 | |
17 | Ocean Nakhodka | 17 | -9 | 19 | |
18 | Smena-Saturn | 16 | -6 | 18 | |
19 | Zarya L-K. | 16 | 1 | 17 | |
20 | Asmaral Moskau | 17 | -11 | 15 | |
21 | Irtysh Omsk | 17 | -16 | 15 | |
22 | Torpedo Volzhsky | 16 | -19 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...