Wiener Stadtliga
Austria
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 384
- Foreigners: 102 Players 26.6%
- ø-Market value: -
- ø-Age: 24.3
Complete Wiener Stadtliga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/15/085:00 PM | ||||||
(5.) Slovan HAC | 2:1 | Post SV (10.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(6.) SV Donau | 2:1 | Admira Landhaus (11.) | ||||
(2.) Gerasdorf | 4:2 | IC Favoriten (13.) | ||||
Sat 8/16/085:00 PM | ||||||
(15.) Mannswörth | 0:2 | SV Schwechat (3.) | ||||
(1.) Rennweg | 4:1 | KSV Ankerbrot (16.) | ||||
Sun 8/17/0810:15 AM | ||||||
(14.) Gersthof | 0:2 | Columbia (4.) | ||||
(12.) SR Donaufeld | 0:1 | Fortuna 05 (7.) | ||||
(9.) FavAC | 1:1 | FC Stadlau (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/22/086:00 PM | ||||||
(3.) Columbia | 0:0 | Gerasdorf (2.) | ||||
(9.) IC Favoriten | 3:1 | Rennweg (7.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(14.) KSV Ankerbrot | 3:3 | Slovan HAC (4.) | ||||
Sat 8/23/084:00 PM | ||||||
(10.) Post SV | 1:0 | SR Donaufeld (15.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) FC Stadlau | 1:0 | SV Schwechat (8.) | ||||
Sun 8/24/0810:15 AM | ||||||
(11.) FavAC | 1:1 | SV Donau (5.) | ||||
(1.) Fortuna 05 | 4:2 | Mannswörth (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Admira Landhaus | 0:0 | Gersthof (13.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/29/087:30 PM | ||||||
(2.) SV Schwechat | 6:0 | Fortuna 05 (4.) | ||||
(9.) Slovan HAC | 0:2 | IC Favoriten (3.) | ||||
(8.) Gerasdorf | 0:2 | Admira Landhaus (7.) | ||||
(10.) SV Donau | 1:5 | FC Stadlau (1.) | ||||
Sat 8/30/085:00 PM | ||||||
(6.) Rennweg | 2:2 | Columbia (5.) | ||||
(13.) Mannswörth | 1:0 | Post SV (12.) | ||||
Sun 8/31/0810:15 AM | ||||||
(16.) SR Donaufeld | 0:0 | KSV Ankerbrot (15.) | ||||
(14.) Gersthof | 1:1 | FavAC (11.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/5/087:30 PM | ||||||
(8.) SV Donau | 1:1 | Gersthof (14.) | ||||
(15.) KSV Ankerbrot | 2:2 | Mannswörth (11.) | ||||
Sat 9/6/082:00 PM | ||||||
(2.) IC Favoriten | 2:1 | SR Donaufeld (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Columbia | 3:0 | Slovan HAC (12.) | ||||
(13.) Post SV | 1:2 | SV Schwechat (1.) | ||||
(6.) FC Stadlau | 1:2 | Fortuna 05 (3.) | ||||
Sun 9/7/0810:15 AM | ||||||
(7.) FavAC | 2:0 | Gerasdorf (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Admira Landhaus | 4:0 | Rennweg (10.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/12/087:30 PM | ||||||
(9.) Slovan HAC | 2:0 | Admira Landhaus (6.) | ||||
(1.) SV Schwechat | 3:0 | KSV Ankerbrot (15.) | ||||
(7.) Gerasdorf | 4:1 | SV Donau (12.) | ||||
Sat 9/13/085:00 PM | ||||||
(8.) Rennweg | 4:1 | FavAC (11.) | ||||
(13.) Mannswörth | 0:2 | IC Favoriten (2.) | ||||
Sun 9/14/0810:15 AM | ||||||
(16.) SR Donaufeld | 0:1 | Columbia (3.) | ||||
(14.) Gersthof | 0:3 | FC Stadlau (4.) | ||||
(5.) Fortuna 05 | 0:2 | Post SV (10.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/19/087:30 PM | ||||||
(14.) KSV Ankerbrot | 1:1 | Fortuna 05 (6.) | ||||
(12.) SV Donau | 2:3 | Rennweg (5.) | ||||
Sat 9/20/083:00 PM | ||||||
(2.) Columbia | 2:0 | Mannswörth (15.) | ||||
Sun 9/21/0810:15 AM | ||||||
(8.) FavAC | 1:0 | Slovan HAC (11.) | ||||
(13.) Gersthof | 1:1 | Gerasdorf (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) FC Stadlau | 0:3 | Post SV (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Admira Landhaus | 0:0 | SR Donaufeld (16.) | ||||
(3.) IC Favoriten | 1:3 | SV Schwechat (1.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/26/087:30 PM | ||||||
(10.) Gerasdorf | 2:2 | FC Stadlau (7.) | ||||
(9.) Slovan HAC | 4:3 | SV Donau (13.) | ||||
(1.) SV Schwechat | 2:0 | Columbia (2.) | ||||
Sat 9/27/084:00 PM | ||||||
(5.) Post SV | 2:0 | KSV Ankerbrot (15.) | ||||
(12.) Mannswörth | 3:2 | Admira Landhaus (11.) | ||||
(3.) Rennweg | 3:2 | Gersthof (14.) | ||||
Sun 9/28/0810:15 AM | ||||||
(16.) SR Donaufeld | 1:1 | FavAC (8.) | ||||
(4.) Fortuna 05 | 5:1 | IC Favoriten (6.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/3/087:30 PM | ||||||
(10.) Gerasdorf | 2:4 | Rennweg (2.) | ||||
Sat 10/4/083:00 PM | ||||||
(3.) Columbia | 0:0 | Fortuna 05 (5.) | ||||
(4.) FC Stadlau | 3:0 | KSV Ankerbrot (16.) | ||||
Sun 10/5/0810:15 AM | ||||||
(12.) Gersthof | 4:3 | Slovan HAC (9.) | ||||
(7.) FavAC | 2:0 | Mannswörth (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Admira Landhaus | 0:3 | SV Schwechat (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) IC Favoriten | 1:1 | Post SV (6.) | ||||
(15.) SV Donau | 0:4 | SR Donaufeld (14.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/10/087:30 PM | ||||||
(15.) KSV Ankerbrot | 3:2 | IC Favoriten (9.) | ||||
Sat 10/11/084:00 PM | ||||||
(10.) Mannswörth | 4:1 | SV Donau (16.) | ||||
(3.) Rennweg | 1:1 | FC Stadlau (5.) | ||||
(6.) Post SV | 1:3 | Columbia (2.) | ||||
Sun 10/12/0810:15 AM | ||||||
(11.) SR Donaufeld | 3:1 | Gersthof (14.) | ||||
(4.) Fortuna 05 | 4:2 | Admira Landhaus (13.) | ||||
(7.) Slovan HAC | 5:1 | Gerasdorf (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 1:0 | FavAC (8.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/18/082:30 PM | ||||||
(2.) Columbia | 4:2 | KSV Ankerbrot (15.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) FC Stadlau | 4:1 | IC Favoriten (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) Rennweg | 3:1 | Slovan HAC (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) Gerasdorf | 1:1 | SR Donaufeld (11.) | ||||
Sun 10/19/0810:15 AM | ||||||
(14.) Gersthof | 2:5 | Mannswörth (9.) | ||||
(7.) FavAC | 1:1 | Fortuna 05 (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(13.) Admira Landhaus | 0:3 | Post SV (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 0:6 | SV Schwechat (1.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/24/087:30 PM | ||||||
(15.) KSV Ankerbrot | 1:2 | Admira Landhaus (13.) | ||||
(1.) SV Schwechat | 1:0 | Gersthof (14.) | ||||
Sat 10/25/082:00 PM | ||||||
(11.) IC Favoriten | 0:2 | Columbia (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Mannswörth | 0:0 | Gerasdorf (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) Post SV | 3:2 | FavAC (7.) | ||||
Sun 10/26/0810:15 AM | ||||||
(10.) Slovan HAC | 0:3 | FC Stadlau (3.) | ||||
(4.) Fortuna 05 | 3:1 | SV Donau (16.) | ||||
(9.) SR Donaufeld | 1:0 | Rennweg (5.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/1/082:00 PM | ||||||
(4.) Rennweg | 4:0 | Mannswörth (10.) | ||||
(2.) FC Stadlau | 1:0 | Columbia (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) Gerasdorf | 0:4 | SV Schwechat (1.) | ||||
Sun 11/2/0810:15 AM | ||||||
(11.) Slovan HAC | 0:2 | SR Donaufeld (7.) | ||||
(14.) Gersthof | 3:2 | Fortuna 05 (6.) | ||||
(8.) FavAC | 0:0 | KSV Ankerbrot (15.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Admira Landhaus | 3:1 | IC Favoriten (12.) | ||||
(16.) SV Donau | 0:4 | Post SV (5.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/7/087:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 2:0 | Rennweg (5.) | ||||
(14.) KSV Ankerbrot | 4:1 | SV Donau (16.) | ||||
Sat 11/8/082:00 PM | ||||||
(10.) IC Favoriten | 3:0 | FavAC (11.) | ||||
(8.) Mannswörth | 3:0 | Slovan HAC (12.) | ||||
(4.) Post SV | 1:1 | Gersthof (15.) | ||||
(3.) Columbia | 1:3 | Admira Landhaus (7.) | ||||
Sun 11/9/0810:15 AM | ||||||
(9.) SR Donaufeld | 1:2 | FC Stadlau (2.) | ||||
(6.) Fortuna 05 | 3:3 | Gerasdorf (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/15/082:00 PM | ||||||
(5.) Rennweg | 1:0 | Fortuna 05 (6.) | ||||
(3.) FC Stadlau | 1:3 | Admira Landhaus (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Gerasdorf | 2:5 | Post SV (4.) | ||||
Sun 11/16/0810:15 AM | ||||||
(12.) Slovan HAC | 0:3 | SV Schwechat (1.) | ||||
(10.) SR Donaufeld | 0:2 | Mannswörth (8.) | ||||
(14.) Gersthof | 0:0 | KSV Ankerbrot (13.) | ||||
(11.) FavAC | 1:6 | Columbia (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 2:4 | IC Favoriten (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/26/086:00 PM | ||||||
(6.) Fortuna 05 | 3:0 | Slovan HAC (14.) | ||||
(3.) Columbia | 1:1 | SV Donau (16.) | ||||
(9.) IC Favoriten | 1:1 | Gersthof (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 1:0 | SR Donaufeld (10.) | ||||
Wed 8/27/086:00 PM | ||||||
(2.) Post SV | 1:0 | Rennweg (5.) | ||||
(7.) Admira Landhaus | 1:0 | FavAC (12.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(11.) KSV Ankerbrot | 1:0 | Gerasdorf (15.) | ||||
Tue 9/2/085:30 PM | ||||||
(8.) Mannswörth | 3:1 | FC Stadlau (4.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/27/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 4:0 | Mannswörth (8.) | ||||
(12.) KSV Ankerbrot | 0:3 | Rennweg (5.) | ||||
Sat 2/28/092:00 PM | ||||||
(2.) Post SV | 2:0 | Slovan HAC (15.) | ||||
(3.) FC Stadlau | 3:0 | FavAC (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) IC Favoriten | 0:1 | Gerasdorf (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) Columbia | 0:0 | Gersthof (14.) | ||||
Sun 3/1/0910:15 AM | ||||||
(7.) Fortuna 05 | 0:0 | SR Donaufeld (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Admira Landhaus | 5:0 | SV Donau (16.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/6/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 1:1 | FC Stadlau (4.) | ||||
Sun 3/8/0910:15 AM | ||||||
(13.) Gersthof | 1:0 | Admira Landhaus (7.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 1:2 | KSV Ankerbrot (10.) | ||||
(12.) SR Donaufeld | 0:3 | Post SV (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 1:2 | FavAC (11.) | ||||
Wed 3/25/097:30 PM | ||||||
(14.) Gerasdorf | 0:1 | Columbia (3.) | ||||
Tue 4/14/096:00 PM | ||||||
(5.) Rennweg | 0:2 | IC Favoriten (9.) | ||||
Wed 4/15/096:00 PM | ||||||
(8.) Mannswörth | 1:1 | Fortuna 05 (6.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/13/097:30 PM | ||||||
(13.) KSV Ankerbrot | 1:4 | SR Donaufeld (10.) | ||||
Sat 3/14/092:00 PM | ||||||
(3.) FC Stadlau | 7:0 | SV Donau (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) IC Favoriten | 3:0 | Slovan HAC (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) Post SV | 4:1 | Mannswörth (9.) | ||||
(4.) Columbia | 1:1 | Rennweg (5.) | ||||
Sun 3/15/0910:15 AM | ||||||
(12.) FavAC | 1:3 | Gersthof (11.) | ||||
(7.) Fortuna 05 | 0:4 | SV Schwechat (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Admira Landhaus | 2:1 | Gerasdorf (14.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/20/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 1:0 | Post SV (2.) | ||||
Sat 3/21/094:00 PM | ||||||
(13.) Gerasdorf | 3:0 | FavAC (14.) | ||||
(9.) Mannswörth | 1:1 | KSV Ankerbrot (12.) | ||||
(6.) Rennweg | 1:4 | Admira Landhaus (5.) | ||||
Sun 3/22/0910:15 AM | ||||||
(10.) Gersthof | 5:4 | SV Donau (16.) | ||||
(11.) SR Donaufeld | 1:2 | IC Favoriten (7.) | ||||
(8.) Fortuna 05 | 0:2 | FC Stadlau (3.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 2:0 | Columbia (4.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/27/097:30 PM | ||||||
(13.) KSV Ankerbrot | 1:1 | SV Schwechat (1.) | ||||
Sat 3/28/093:30 PM | ||||||
(3.) Post SV | 0:1 | Fortuna 05 (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Columbia | 0:1 | SR Donaufeld (11.) | ||||
(16.) SV Donau | 0:3 | Gerasdorf (12.) | ||||
Sun 3/29/0910:15 AM | ||||||
(14.) FavAC | 1:1 | Rennweg (7.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 2:2 | Gersthof (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) IC Favoriten | 2:1 | Mannswörth (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Admira Landhaus | 4:0 | Slovan HAC (15.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/3/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 0:1 | IC Favoriten (6.) | ||||
Sat 4/4/094:00 PM | ||||||
(12.) Gerasdorf | 0:2 | Gersthof (9.) | ||||
(11.) Mannswörth | 0:1 | Columbia (4.) | ||||
(3.) Post SV | 0:2 | FC Stadlau (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(7.) Rennweg | 2:1 | SV Donau (16.) | ||||
Sun 4/5/0910:15 AM | ||||||
(10.) SR Donaufeld | 3:2 | Admira Landhaus (5.) | ||||
(8.) Fortuna 05 | 4:0 | KSV Ankerbrot (14.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 1:1 | FavAC (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/17/097:30 PM | ||||||
(13.) KSV Ankerbrot | 0:0 | Post SV (3.) | ||||
Sat 4/18/092:00 PM | ||||||
(5.) IC Favoriten | 5:0 | Fortuna 05 (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 5:0 | Gerasdorf (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 2:0 | Slovan HAC (15.) | ||||
(6.) Columbia | 0:0 | SV Schwechat (1.) | ||||
Sun 4/19/0910:15 AM | ||||||
(14.) FavAC | 0:3 | SR Donaufeld (9.) | ||||
(10.) Gersthof | 1:5 | Rennweg (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Admira Landhaus | 2:0 | Mannswörth (11.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/24/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 2:0 | Admira Landhaus (5.) | ||||
Sat 4/25/094:00 PM | ||||||
(3.) Post SV | 3:0 | IC Favoriten (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Mannswörth | 6:1 | FavAC (14.) | ||||
(4.) Rennweg | 4:1 | Gerasdorf (12.) | ||||
Sun 4/26/0910:15 AM | ||||||
(8.) Fortuna 05 | 2:2 | Columbia (6.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 1:2 | Gersthof (10.) | ||||
(9.) SR Donaufeld | 9:1 | SV Donau (16.) | ||||
10:30 AM | ||||||
(13.) KSV Ankerbrot | 0:3 | FC Stadlau (2.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/1/095:00 PM | ||||||
(12.) Gerasdorf | 4:2 | Slovan HAC (15.) | ||||
Sat 5/2/092:00 PM | ||||||
(5.) IC Favoriten | 3:1 | KSV Ankerbrot (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 4:2 | Rennweg (6.) | ||||
(16.) SV Donau | 2:4 | Mannswörth (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Columbia | 1:1 | Post SV (3.) | ||||
Sun 5/3/0910:15 AM | ||||||
(11.) Gersthof | 1:2 | SR Donaufeld (8.) | ||||
(14.) FavAC | 1:1 | SV Schwechat (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Admira Landhaus | 2:0 | Fortuna 05 (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/8/097:30 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 7:1 | SV Donau (16.) | ||||
(14.) KSV Ankerbrot | 0:1 | Columbia (7.) | ||||
Sat 5/9/093:00 PM | ||||||
(9.) Fortuna 05 | 0:0 | FavAC (13.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Post SV | 1:3 | Admira Landhaus (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Mannswörth | 1:0 | Gersthof (11.) | ||||
Sun 5/10/0910:15 AM | ||||||
(8.) SR Donaufeld | 3:0 | Gerasdorf (12.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 2:6 | Rennweg (6.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) IC Favoriten | 2:0 | FC Stadlau (2.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/15/097:30 PM | ||||||
(13.) Gerasdorf | 1:5 | Mannswörth (10.) | ||||
Sat 5/16/093:00 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 7:0 | Slovan HAC (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) Columbia | 1:3 | IC Favoriten (3.) | ||||
(16.) SV Donau | 1:4 | Fortuna 05 (9.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Rennweg | 1:3 | SR Donaufeld (8.) | ||||
Sun 5/17/0910:15 AM | ||||||
(11.) Gersthof | 1:1 | SV Schwechat (1.) | ||||
(14.) FavAC | 1:2 | Post SV (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Admira Landhaus | 3:5 | KSV Ankerbrot (12.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/22/097:30 PM | ||||||
(12.) KSV Ankerbrot | 2:1 | FavAC (14.) | ||||
(1.) SV Schwechat | 2:1 | Gerasdorf (13.) | ||||
Sat 5/23/094:00 PM | ||||||
(4.) Post SV | 9:1 | SV Donau (16.) | ||||
(6.) Columbia | 2:1 | FC Stadlau (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Mannswörth | 0:2 | Rennweg (5.) | ||||
Sun 5/24/0910:15 AM | ||||||
(8.) SR Donaufeld | 1:1 | Slovan HAC (15.) | ||||
(9.) Fortuna 05 | 0:2 | Gersthof (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) IC Favoriten | 3:2 | Admira Landhaus (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/5/096:30 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 3:0 | SR Donaufeld (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(13.) Gerasdorf | 2:4 | Fortuna 05 (9.) | ||||
Sat 6/6/095:00 PM | ||||||
(5.) Rennweg | 2:2 | SV Schwechat (1.) | ||||
Sun 6/7/0910:15 AM | ||||||
(11.) Gersthof | 1:1 | Post SV (4.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 1:1 | Mannswörth (10.) | ||||
(14.) FavAC | 1:1 | IC Favoriten (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 1:2 | KSV Ankerbrot (12.) | ||||
(6.) Admira Landhaus | 2:1 | Columbia (7.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 6/11/094:00 PM | ||||||
(4.) Post SV | 3:0 | Gerasdorf (14.) | ||||
(5.) Admira Landhaus | 0:2 | FC Stadlau (2.) | ||||
Fri 6/12/097:30 PM | ||||||
(12.) KSV Ankerbrot | 1:3 | Gersthof (11.) | ||||
Sat 6/13/094:00 PM | ||||||
(8.) Columbia | 0:3 | FavAC (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) SV Schwechat | 4:0 | Slovan HAC (15.) | ||||
(10.) Mannswörth | 1:3 | SR Donaufeld (7.) | ||||
(3.) IC Favoriten | 8:1 | SV Donau (16.) | ||||
Sun 6/14/0910:15 AM | ||||||
(9.) Fortuna 05 | 6:3 | Rennweg (6.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/26/096:00 PM | ||||||
(13.) FavAC | 0:3 | Admira Landhaus (5.) | ||||
Wed 5/27/096:00 PM | ||||||
(10.) Gersthof | 3:2 | IC Favoriten (4.) | ||||
(6.) Rennweg | 1:1 | Post SV (3.) | ||||
(15.) Slovan HAC | 2:8 | Fortuna 05 (7.) | ||||
Thu 5/28/096:00 PM | ||||||
(2.) FC Stadlau | 2:1 | Mannswörth (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(14.) Gerasdorf | 0:3 | KSV Ankerbrot (12.) | ||||
Fri 5/29/097:30 PM | ||||||
(16.) SV Donau | 1:1 | Columbia (8.) | ||||
Mon 6/1/0910:15 AM | ||||||
(9.) SR Donaufeld | 1:3 | SV Schwechat (1.) |