Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 11 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) FK Kra | 1:3 | Forte (13.) | ||
Fri
Oct 16, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 39' | |||
0:3 | 77' | |||
86' | 1:3 | |||
(15.) Biolog | 4:0 | InterC (14.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 1:00 PM
|
||||
250 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
75' | 3:0 | |||
85' | 4:0 | |||
(7.) Anzhi | 2:1 | DinStv (8.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 1:30 PM
|
||||
Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
37' | 1:0 | |||
1:1 | 55' | |||
84' | 2:1 | |||
(2.) Legion | 4:0 | Druzhb (10.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 1:30 PM
|
||||
Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
43' | ||||
51' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
70' | 4:0 | |||
(1.) Kuban | 1:0 | Mashuk (5.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 2:30 PM
|
||||
810 · Oleg Koretskiy | ||||
Course of play | ||||
87' | 1:0 | |||
(12.) Sparta | 3:2 | FKM (9.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 3:00 PM
|
||||
300 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
0:2 | 40' | |||
48' | 1:2 | |||
89' | 2:2 | |||
90+1' | ||||
90+1' | 3:2 | |||
(6.) Cherno | 1:2 | Kuban (4.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 3:00 PM
|
||||
1.000 · Igor Kholin | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 69' | |||
1:2 | 90' | |||
(16.) Essent | 4:4 | Tuapse (17.) | ||
Mon
Oct 19, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Maksim Vasilchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
42' | 1:1 | |||
52' | 2:1 | |||
2:2 | 61' | |||
69' | 3:2 | |||
72' | 4:2 | |||
4:3 | 77' | |||
4:4 | 78' | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 11 | 18 | 28 | |
2 | Legion-Dinamo | 11 | 19 | 25 | |
3 | Kuban | 11 | 18 | 24 | |
4 | SKA Rostov | 10 | 8 | 21 | |
5 | Anzhi | 10 | 6 | 19 | |
6 | Mashuk | 10 | 4 | 17 | |
7 | Chernomorets N. | 10 | 3 | 17 | |
8 | Din. Stavropol | 11 | 2 | 16 | |
9 | Forte Taganrog | 10 | 8 | 14 | |
10 | Spartak Nalchik | 10 | -1 | 14 | |
11 | Makhachkala | 11 | -8 | 11 | |
12 | Druzhba Maikop | 10 | -11 | 11 | |
13 | Krasnodar 3 | 11 | -7 | 11 | |
14 | I. Cherkessk | 10 | -12 | 8 | |
15 | Biolog | 10 | -9 | 7 | |
16 | FK Essentuki | 10 | -12 | 5 | |
17 | FC Tuapse | 10 | -26 | 1 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...