Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 7 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) Biolog | 1:1 | Anzhi (1.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 1:00 PM
|
||||
200 · Maksim Vasilchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
69' | 1:1 | |||
(12.) FK Kra | 0:1 | Kuban (5.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 4:00 PM
|
||||
160 · Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
86' | ||||
0:1 | 90+5' | |||
(3.) Legion | 4:1 | InterC (14.) | ||
Sun
Sep 20, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Aleksey Ivannikov | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
6' | 2:0 | |||
22' | 3:0 | |||
28' | 4:0 | |||
4:1 | 42' | |||
87' | ||||
(2.) Kuban | 3:0 | FKM (11.) | ||
Sun
Sep 20, 2020
- 3:00 PM
|
||||
825 · Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
90+2' | 3:0 | |||
(16.) Essent | 2:0 | DinStv (9.) | ||
Sun
Sep 20, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Igor Kholin | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
(13.) Druzhb | 1:1 | Mashuk (8.) | ||
Sun
Sep 20, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
45+3' | ||||
51' | 1:0 | |||
1:1 | 66' | |||
(6.) Cherno | 0:2 | Sparta (10.) | ||
Sun
Sep 20, 2020
- 4:30 PM
|
||||
800 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 82' | |||
(17.) Tuapse | 0:3 | SKA Ro (4.) | ||
Mon
Sep 21, 2020
- 3:00 PM
|
||||
180 · Sergey Smirnov | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 9' | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 7 | 9 | 16 | |
2 | Legion-Dinamo | 7 | 9 | 15 | |
3 | SKA Rostov | 7 | 7 | 15 | |
4 | Kuban | 7 | 10 | 15 | |
5 | Anzhi | 7 | 5 | 14 | |
6 | Mashuk | 6 | 3 | 11 | |
7 | Forte Taganrog | 6 | 8 | 10 | |
8 | Spartak Nalchik | 7 | 1 | 10 | |
9 | Chernomorets N. | 6 | 0 | 10 | |
10 | Din. Stavropol | 7 | -1 | 10 | |
11 | Druzhba Maikop | 7 | -6 | 8 | |
12 | Makhachkala | 7 | -5 | 7 | |
13 | Krasnodar 3 | 7 | -4 | 7 | |
14 | Biolog | 6 | -5 | 4 | |
15 | I. Cherkessk | 6 | -8 | 4 | |
16 | FK Essentuki | 6 | -6 | 3 | |
17 | FC Tuapse | 6 | -17 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...