Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 8 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(5.) Anzhi | 2:2 | Cherno (9.) | ||
Fri
Sep 25, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Pavel Smirnov | ||||
Course of play | ||||
54' | ||||
0:1 | 57' | |||
77' | ||||
78' | 1:1 | |||
86' | 2:1 | |||
2:2 | 88' | |||
(17.) Tuapse | 0:3 | Legion (2.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 2:00 PM
|
(6.) Mashuk | 3:1 | SKA Ro (3.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 23' | |||
51' | 1:1 | |||
53' | ||||
69' | 2:1 | |||
78' | 3:1 | |||
(10.) DinStv | 3:1 | Biolog (14.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
9' | 2:0 | |||
2:1 | 12' | |||
81' | 3:1 | |||
(7.) Forte | 1:2 | Druzhb (11.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 4:00 PM
|
||||
900 · Vitali Doroshenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
39' | 1:1 | |||
1:2 | 70' | |||
(15.) InterC | 1:1 | FK Kra (13.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 4:00 PM
|
||||
Maksim Rudenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 58' | |||
60' | ||||
60' | 1:1 | |||
90+2' | ||||
(4.) Kuban | 0:2 | Kuban (1.) | ||
Sun
Sep 27, 2020
- 5:00 PM
|
||||
970 · Maksim Vasilchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
0:2 | 31' | |||
(12.) FKM | 1:1 | Essent (16.) | ||
Mon
Sep 28, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Petr Miroshnichenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
81' | 1:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban Holding | 8 | 11 | 19 | |
2 | Legion-Dinamo | 8 | 12 | 18 | |
3 | Anzhi | 8 | 5 | 15 | |
3 | SKA Rostov | 8 | 5 | 15 | |
5 | Kuban | 8 | 8 | 15 | |
6 | Mashuk | 7 | 5 | 14 | |
7 | Din. Stavropol | 8 | 1 | 13 | |
8 | Chernomorets N. | 7 | 0 | 11 | |
9 | Druzhba Maikop | 8 | -5 | 11 | |
10 | Forte Taganrog | 7 | 7 | 10 | |
11 | Spartak Nalchik | 7 | 1 | 10 | |
12 | Makhachkala | 8 | -5 | 8 | |
13 | Krasnodar 3 | 8 | -4 | 8 | |
14 | I. Cherkessk | 7 | -8 | 5 | |
15 | Biolog | 7 | -7 | 4 | |
16 | FK Essentuki | 7 | -6 | 4 | |
17 | FC Tuapse | 7 | -20 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...